Spelprogram - Pantamera Flickor klass 3/4 (02-03/03-04) södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBF Borlänge Christer Hammarström christer.hammarstrom@gmail.com 072-5145153 Blå, Svart, Svart
IBF Hedemora Andreas Karlsson ante822@hotmail.com 070-2312953 Röd, Röd, Röd
IBF Ludvika 02-03 Angelica Thidé Boström-Fors angelicathide@hotmail.com 0703415637 svart/svart/svart
IBF Säter Christian Pettersson christian.pettersson@svevia.se 076-8274168 Blå med svarta ränder, Svart, Svart
Samuelsdals IF Orange, Svarta, Svarta
Smedjebackens IBK Svart, Svart, Svart
Sundborns GOIF Röd, vit, röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-15 18:00 1 IBF Ludvika 02-03 - Smedjebackens IBK 15 - 6 Joacim Svensson, Martin Alander Ludvika Sporthall 103
2015-10-17 14:00 1 IBF Hedemora - Sundborns GOIF 11 - 4 William Långdahl, Jakob Hellström Vikmanshyttans sporthall
2015-12-02 18:00 1 IBF Säter - Samuelsdals IF 3 - 5 Emma Romlin, Rebecca Eriksson Skönvikshallen
Omgång 2
2015-10-25 13:30 2 Samuelsdals IF - IBF Hedemora 4 - 4 Petra Pettersson, Minda Helders JALAS® Arena 1
2015-10-25 13:30 2 IBF Säter - IBF Ludvika 02-03 2 - 6 Lina Björk, Emma Romlin Skönvikshallen
2015-10-25 15:30 2 Sundborns GOIF - IBF Borlänge 5 - 7 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
Omgång 3
2015-10-31 13:30 3 IBF Borlänge - Smedjebackens IBK 7 - 4 Daniel Larsson, Erik Bengtsson Ornäs Sporthall 98
2015-11-01 10:30 3 IBF Hedemora - IBF Ludvika 02-03 3 - 7 Isabella Hedman, Josefin Gävert Vasahallen 121
2015-11-01 14:30 3 Sundborns GOIF - Samuelsdals IF 1 - 13 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
2015-11-07 10:45 3 IBF Säter - Sundborns GOIF 4 - 10 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2015-11-07 12:00 3 Smedjebackens IBK - Samuelsdals IF 2 - 10 Simon Jansson, Simon Jansson Bergahallen 31
2015-11-07 17:30 3 IBF Borlänge - IBF Hedemora 5 - 4 Daniel Larsson, Johan Borg Gyllehallen 78
Omgång 4
2015-11-12 18:00 4 IBF Ludvika 02-03 - Smedjebackens IBK 9 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Ludvika Sporthall 89
2015-11-14 08:45 4 IBF Säter - Samuelsdals IF 0 - 16 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2015-11-14 11:00 4 IBF Hedemora - Sundborns GOIF 7 - 1 Julia Forslund, Josefin Gävert Långshyttans Sporthall 52
2015-11-15 12:30 4 IBF Säter - Smedjebackens IBK 4 - 3 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2015-11-15 16:00 4 Samuelsdals IF - IBF Borlänge 7 - 6 Daniel Hedin, Martin Jansson JALAS® Arena 2
2015-11-15 16:00 4 IBF Ludvika 02-03 - Sundborns GOIF 12 - 2 Joacim Svensson, Martin Alander Lorensbergaskolan
Omgång 5
2015-11-08 14:00 5 Samuelsdals IF - IBF Ludvika 02-03 5 - 6 Daniel Pettersson, Petra Pettersson JALAS® Arena 1
2015-11-21 11:45 5 IBF Borlänge - IBF Säter 8 - 0 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Maserhallen 80
2015-11-21 12:00 5 Smedjebackens IBK - IBF Hedemora 8 - 15 Joe Larsson, Joe Larsson Bergahallen
Omgång 6
2015-11-29 11:00 6 IBF Ludvika 02-03 - IBF Borlänge 2 - 5 Simon Jansson, Simon Jansson Lorensbergaskolan 40
2015-11-29 13:00 6 IBF Hedemora - IBF Säter 20 - 6 William Långdahl, Jakob Hellström Vikmanshyttans sporthall 60
2015-11-29 14:00 6 Sundborns GOIF - Smedjebackens IBK 6 - 7 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
Omgång 7
2015-12-05 10:30 7 IBF Säter - IBF Ludvika 02-03 5 - 3 Lina Björk, Rebecca Eriksson Skönvikshallen
2015-12-05 14:30 7 Sundborns GOIF - IBF Borlänge 4 - 9 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
2015-12-06 11:30 7 Samuelsdals IF - Smedjebackens IBK 5 - 2 Daniel Hedin, Martin Jansson JALAS® Arena 2
2015-12-12 13:30 7 IBF Borlänge - IBF Hedemora 9 - 6 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Ornäs Sporthall 74
2015-12-13 12:30 7 IBF Säter - Sundborns GOIF 4 - 1 Emma Romlin, Julia Forslund Skönvikshallen
2015-12-13 16:00 7 Samuelsdals IF - IBF Hedemora 3 - 17 Michelle Unger, Filippa Skarner JALAS® Arena 1
Omgång 8
2016-01-09 11:00 8 IBF Hedemora - IBF Ludvika 02-03 7 - 3 Erik Bengtsson, Niklas Bratilovenau Vikmanshyttans sporthall
2016-01-09 14:30 8 Sundborns GOIF - Samuelsdals IF 3 - 10 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
2016-01-10 13:30 8 IBF Borlänge - Smedjebackens IBK 7 - 3 Christer Sundberg, Tomo Karagulov Gyllehallen 122
2016-01-16 10:00 8 Smedjebackens IBK - IBF Ludvika 02-03 3 - 7 Simon Jansson, Simon Jansson Bergahallen 40
2016-01-16 12:30 8 Samuelsdals IF - IBF Säter 12 - 3 Petra Pettersson, Sandra Boman JALAS® Arena 1
2016-01-17 14:30 8 Sundborns GOIF - IBF Hedemora 5 - 13 Mathilda Wik, Ellen Stålnäbb Sundbornshallen
Omgång 9
2016-01-23 12:00 9 IBF Ludvika 02-03 - IBF Säter 4 - 2 Joe Larsson, Joe Larsson Lorensbergaskolan 40
2016-01-23 13:30 9 IBF Borlänge - Sundborns GOIF 3 - 0 Samuel Nissinen-Eriksson, Julius Dickfors Ornäs Sporthall 92
2016-01-24 11:00 9 IBF Hedemora - Samuelsdals IF 3 - 6 William Långdahl, Jakob Hellström Vasahallen 60
Omgång 10
2016-01-30 10:00 10 Smedjebackens IBK - IBF Borlänge 2 - 6 Simon Jansson, Simon Jansson Bergahallen 50
2016-01-30 15:30 10 IBF Ludvika 02-03 - IBF Hedemora 5 - 15 Joacim Svensson, Albin Andréasson Ludvika Sporthall 64
2016-01-31 09:30 10 Samuelsdals IF - Sundborns GOIF 9 - 2 Nathalie Jansson, Minda Helders JALAS® Arena 1
Omgång 11
2016-02-06 10:30 11 IBF Borlänge - Samuelsdals IF 6 - 6 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Ornäs Sporthall 68
2016-02-06 16:00 11 Smedjebackens IBK - IBF Säter 4 - 4 Simon Jansson, Simon Jansson Bergahallen 20
2016-02-07 13:00 11 Sundborns GOIF - IBF Ludvika 02-03 5 - 14 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
Omgång 12
2016-02-13 10:00 12 IBF Ludvika 02-03 - Sundborns GOIF 3 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Lorensbergaskolan 47
2016-02-13 10:30 12 Samuelsdals IF - IBF Borlänge 3 - 4 William Jansson, Villiam Wikberg JALAS® Arena 1
2016-02-13 12:00 12 Smedjebackens IBK - IBF Säter 1 - 6 Joe Larsson, Joe Larsson Bergahallen 25
2016-02-19 18:00 12 IBF Säter - IBF Borlänge 7 - 5 Emma Romlin, Rebecca Eriksson Skönvikshallen
2016-02-21 10:30 12 IBF Hedemora - Smedjebackens IBK 9 - 5 William Långdahl, Jakob Hellström Vasahallen 87
2016-02-21 12:00 12 IBF Ludvika 02-03 - Samuelsdals IF 2 - 4 Simon Jansson, Simon Jansson Lorensbergaskolan 47
Omgång 13
2016-02-27 10:00 13 Smedjebackens IBK - Sundborns GOIF 5 - 2 Tonni Boström, Simon Jansson Bergahallen 30
2016-02-27 13:30 13 IBF Borlänge - IBF Ludvika 02-03 7 - 2 Jonathan Nillius, Larssa Wattberg Ornäs Sporthall 83
2016-02-28 11:30 13 IBF Säter - IBF Hedemora 5 - 6 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2016-03-05 10:00 13 Smedjebackens IBK - IBF Hedemora 2 - 11 Tonni Boström, Simon Jansson Bergahallen 63
2016-03-06 16:00 13 Samuelsdals IF - IBF Ludvika 02-03 5 - 3 Linus Isberg, Villiam Wikberg JALAS® Arena 1
2016-03-13 13:30 13 IBF Borlänge - IBF Säter 9 - 1 Christer Sundberg, Tomo Karagulov Ornäs Sporthall 64
Omgång 14
2016-02-20 14:15 14 Sundborns GOIF - IBF Säter 3 - 5 Björn Lundqvist, Mathilda Wik Sundbornshallen
2016-03-12 15:15 14 IBF Hedemora - IBF Borlänge 5 - 4 Isabella Hedman, Julia Forslund Vasahallen 88
2016-03-12 16:00 14 Smedjebackens IBK - Samuelsdals IF 4 - 3 Joacim Svensson, Simon Jansson Bergahallen
2016-03-19 10:30 14 IBF Ludvika 02-03 - IBF Borlänge 7 - 7 Joacim Svensson, Martin Alander Lorensbergaskolan 48
2016-03-19 13:00 14 IBF Hedemora - IBF Säter 9 - 6 Isabella Hedman, Julia Forslund Vasahallen 60
2016-03-19 14:30 14 Sundborns GOIF - Smedjebackens IBK 8 - 7 Oscar Hannersjö, Björn Lundqvist Sundbornshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis