Spelprogram - Pojkar Klass 3

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBK Köping Ung 2 Svart, Svart, Svart
IFK Arboga IBK ung 3 Mats Windås mats.windas@telia.com 0766485737 Blå, Blå, Blå
Knäppmora AIK Pojkar 1 RÖD, SVART, SVART
Kungsörs IBK 1 Lars Gustavsson Vit/Vit/Vit
MIK Västerås 3 Röd, Vit, Röd
Romfartuna Gymnastik O IF 1 Johan Lindblom johan-anna@tele2.se 070-7692951 Svart, Grön, Vit
Skälby IBK 2 Jonas Edberg jonas.edberg@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Tillberga IK 2 Grön, Svart, Svart
Västerås IBS Ung 5 Vit, Svart, Vit
Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-10-19 12:00 211010003 Västerås IBS Ung 5 - IBK Köping Ung 2 3 - 2 Klövernhallen Plan 1
2014-10-19 17:00 211010002 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Knäppmora AIK Pojkar 1 2 - 6 Wenströmska Skolan
2014-10-19 19:15 211010005 MIK Västerås 3 - Skälby IBK 2 4 - 3 Wenströmska Skolan
2014-12-14 12:00 211010001 Tillberga IK 2 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 4 - 1 Tillberga Sporthall
Omgång 2
2014-10-25 11:00 211010008 Kungsörs IBK 1 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 1 - 4 Sporthallen Kungsör A
2014-10-26 16:15 211010007 IBK Köping Ung 2 - Tillberga IK 2 1 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-12-06 18:30 211010009 Skälby IBK 2 - Västerås IBS Ung 5 7 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-07 10:00 211010006 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - IFK Arboga IBK ung 3 5 - 7 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
Omgång 3
2014-10-22 18:45 211010013 Tillberga IK 2 - Skälby IBK 2 2 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-02 16:00 211010011 IFK Arboga IBK ung 3 - Knäppmora AIK Pojkar 1 4 - 4 Vasahallen
2014-11-04 18:00 211010014 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - MIK Västerås 3 1 - 10 Wenströmska Skolan
2014-11-29 18:00 KontaktHemmalag: Mikael Cullberg
KontaktHTele: 0722332314
KontaktHEpost: mikael.cullberg@hotmail.com
KontaktBortalag: Reijo Niskala
KontaktBTele: 0707658021
KontaktBEpost: rexi66@hotmail.com
211010012 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - IBK Köping Ung 2 4 - 5 Birgittaskolan
Omgång 4
2014-11-08 11:00 211010017 Kungsörs IBK 1 - Knäppmora AIK Pojkar 1 7 - 2 Sporthallen Kungsör A
2014-11-08 11:15 211010016 IBK Köping Ung 2 - IFK Arboga IBK ung 3 4 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-09 10:00 211010020 Västerås IBS Ung 5 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 4 - 2 Klövernhallen Plan 1
2014-11-16 14:00 211010018 Skälby IBK 2 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 4 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 5
2014-11-15 16:30 211010025 Tillberga IK 2 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 6 - 3 Tillberga Sporthall
2014-11-15 16:45 211010022 IBK Köping Ung 2 - Skälby IBK 2 9 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-16 14:45 211010021 IFK Arboga IBK ung 3 - Kungsörs IBK 1 4 - 4 Vasahallen
2014-11-19 18:30 Orsak: MIK spelar i flera divisioner,spelar brist.
Eniga: Ja
211010023 Knäppmora AIK Pojkar 1 - MIK Västerås 3 1 - 7 Skinnskattebergs Sporthall
Omgång 6
2014-11-22 09:30 211010030 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 4 - 5 Wenströmska Skolan
2014-11-22 13:15 211010026 Skälby IBK 2 - IFK Arboga IBK ung 3 6 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-23 10:00 211010027 MIK Västerås 3 - Kungsörs IBK 1 4 - 5 Wenströmska Skolan
2014-11-23 11:30 211010029 Västerås IBS Ung 5 - Knäppmora AIK Pojkar 1 3 - 7 Klövernhallen Plan 1
Omgång 7
2014-11-29 10:00 211010035 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Tillberga IK 2 5 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2014-11-30 17:15 211010034 IBK Köping Ung 2 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 8 - 2 Ullvihallen
2014-11-30 19:00 211010033 Kungsörs IBK 1 - Västerås IBS Ung 5 0 - 9 Sporthallen Kungsör A
2014-12-01 17:30 Orsak: Malmabergs spelare är bortresta
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010031 IFK Arboga IBK ung 3 - MIK Västerås 3 1 - 5 Vasahallen
Omgång 8
2014-12-20 10:00 Orsak: Matchkrock.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010038 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Skälby IBK 2 6 - 6 Wenströmska Skolan
2014-12-20 13:30 211010040 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Knäppmora AIK Pojkar 1 5 - 7 Birgittaskolan
2014-12-21 10:30 211010039 Tillberga IK 2 - Kungsörs IBK 1 2 - 1 Kristiansborgshallen
2014-12-21 11:00 211010037 Västerås IBS Ung 5 - MIK Västerås 3 2 - 4 Klövernhallen Plan 1
Omgång 9
2015-01-10 11:00 211010044 Kungsörs IBK 1 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 3 - 4 Sporthallen Kungsör A
2015-01-11 12:15 211010041 IFK Arboga IBK ung 3 - Västerås IBS Ung 5 6 - 5 Vasahallen
2015-01-11 14:15 211010045 IBK Köping Ung 2 - Knäppmora AIK Pojkar 1 5 - 8 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-11 17:15 211010043 MIK Västerås 3 - Tillberga IK 2 4 - 2 Wenströmska Skolan
Omgång 10
2015-01-17 09:30 211010050 IBK Köping Ung 2 - Kungsörs IBK 1 5 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-17 12:00 211010049 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Skälby IBK 2 5 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2015-01-18 12:30 Orsak: SIBF har flyttat match pga SM.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010046 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - IFK Arboga IBK ung 3 2 - 3 Bäckbyskolan
2015-01-18 15:00 211010048 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - MIK Västerås 3 0 - 9 Birgittaskolan
2015-02-19 18:30 Nytt datum och tid!

Orsak: Försening av renoveringen av Tillberga Sporthall.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010047 Tillberga IK 2 - Västerås IBS Ung 5 0 - 2 Tillberga Sporthall
Omgång 11
2015-01-25 10:15 211010055 Skälby IBK 2 - Kungsörs IBK 1 6 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-25 12:15 211010051 IFK Arboga IBK ung 3 - Tillberga IK 2 2 - 4 Vasahallen
2015-01-25 13:30 211010052 Västerås IBS Ung 5 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 1 - 1 Klövernhallen Plan 1
2015-02-19 18:00 
Orsak: Sjukdomar i IBK Köping
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring.
Nytt datum + tid har inkommit. 211010054 MIK Västerås 3 - IBK Köping Ung 2 3 - 5 Wenströmska Skolan
Omgång 12
2015-01-31 10:00 211010057 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 8 - 6 Skinnskattebergs Sporthall
2015-01-31 10:15 211010060 Skälby IBK 2 - MIK Västerås 3 7 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-01 11:15 211010058 IBK Köping Ung 2 - Västerås IBS Ung 5 1 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-01 15:00 211010056 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Tillberga IK 2 8 - 2 Birgittaskolan
Omgång 13
2015-01-31 16:15 Orsak: Örebro spelar DM-slutspel på ordinarie matchdatum
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010061 IFK Arboga IBK ung 3 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 6 - 4 Sturehallen
2015-02-07 13:30 211010062 Tillberga IK 2 - IBK Köping Ung 2 4 - 2 Tillberga Sporthall
2015-02-08 13:30 211010064 Västerås IBS Ung 5 - Skälby IBK 2 5 - 5
2015-02-15 11:00 Orsak: Kungsörs målvakter är på utbildning.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010063 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Kungsörs IBK 1 6 - 9 Wenströmska Skolan
Omgång 14
2015-02-10 18:15 211010069 MIK Västerås 3 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 5 - 2 Wenströmska Skolan
2015-02-14 09:30 211010067 IBK Köping Ung 2 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 1 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-14 13:30 211010066 Knäppmora AIK Pojkar 1 - IFK Arboga IBK ung 3 8 - 4 Skinnskattebergs Sporthall
2015-02-15 10:15 211010068 Skälby IBK 2 - Tillberga IK 2 1 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 15
2015-02-20 18:30 Orsak: Det är sportlov och vi får inte ihop lag.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010071 IFK Arboga IBK ung 3 - IBK Köping Ung 2 4 - 0 Vasahallen
2015-02-21 11:00 211010075 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Västerås IBS Ung 5 3 - 5 Wenströmska Skolan
2015-02-21 12:00 211010072 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Kungsörs IBK 1 4 - 3 Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-22 17:30 Matchflytt gjord 211010073 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Skälby IBK 2 5 - 5 Birgittaskolan
Omgång 16
2015-03-07 11:00 211010076 Kungsörs IBK 1 - IFK Arboga IBK ung 3 3 - 4 Sporthallen Kungsör A
2015-03-07 11:30 211010077 Skälby IBK 2 - IBK Köping Ung 2 4 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-08 10:30 211010080 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Tillberga IK 2 3 - 5 Wenströmska Skolan
2015-03-08 18:00 211010078 MIK Västerås 3 - Knäppmora AIK Pojkar 1 4 - 4 Wenströmska Skolan
Omgång 17
2015-03-14 12:00 211010082 Kungsörs IBK 1 - MIK Västerås 3 0 - 6 Sporthallen Kungsör A
2015-03-14 12:00 211010084 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Västerås IBS Ung 5 1 - 4 Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-14 12:15 211010081 IFK Arboga IBK ung 3 - Skälby IBK 2 5 - 7 Vasahallen
2015-03-14 16:30 211010085 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Romfartuna Gymnastik O IF 1 7 - 7 Birgittaskolan
Omgång 18
2015-03-12 18:00 Orsak: Fel hall bokad . Har ej tillgång till nycklar,tidur etc Dessutom orimligt sen matchtid
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010086 MIK Västerås 3 - IFK Arboga IBK ung 3 10 - 1 Wenströmska Skolan
2015-03-17 18:30 211010090 Tillberga IK 2 - Knäppmora AIK Pojkar 1 3 - 3 Tillberga Sporthall
2015-03-17 19:00 211010088 Västerås IBS Ung 5 - Kungsörs IBK 1 4 - 3 Klövernhallen Plan 1
2015-03-17 19:15 Orsak: Ändrad tillgång till Önstaskolan
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010089 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - IBK Köping Ung 2 4 - 7 Önsta Skolan
Omgång 19
2015-03-21 11:00 211010094 Kungsörs IBK 1 - Tillberga IK 2 1 - 1 Sporthallen Kungsör A
2015-03-22 10:15 211010093 Skälby IBK 2 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 3 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-22 15:30 Orsak: Matchkrock för VIB
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010092 MIK Västerås 3 - Västerås IBS Ung 5 5 - 1 Wenströmska Skolan
2015-03-26 19:00 Orsak: Spelar brist
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010095 Knäppmora AIK Pojkar 1 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 16 - 1 Skinnskattebergs Sporthall
Omgång 20
2015-03-28 13:30 211010098 Tillberga IK 2 - MIK Västerås 3 2 - 4 Tillberga Sporthall
2015-03-28 13:30 211010100 Knäppmora AIK Pojkar 1 - IBK Köping Ung 2 5 - 1 Skinnskattebergs Sporthall
2015-03-29 15:00 211010099 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Kungsörs IBK 1 4 - 7 Birgittaskolan
2015-03-31 19:30 Orsak: Både VIB o Arboga är på Fair play cup i Jönköping den helgen.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010096 Västerås IBS Ung 5 - IFK Arboga IBK ung 3 5 - 1 Klövernhallen Plan 1
Omgång 21
2015-02-07 14:00 Orsak: Matchen ligger på påskafton
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010101 IFK Arboga IBK ung 3 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 4 - 5 Sturehallen
2015-04-02 18:15 211010103 MIK Västerås 3 - Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 8 - 4 Wenströmska Skolan
2015-04-04 11:00 211010105 Kungsörs IBK 1 - IBK Köping Ung 2 4 - 5 Sporthallen Kungsör A
2015-04-04 11:30 211010102 Västerås IBS Ung 5 - Tillberga IK 2 2 - 4 Klövernhallen Plan 1
2015-04-08 18:45 Orsak: Påskafton
Eniga: Ja
211010104 Skälby IBK 2 - Knäppmora AIK Pojkar 1 6 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 22
2015-04-07 19:15 Orsak: Pga båda lagen ska på cup
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010109 IBK Köping Ung 2 - MIK Västerås 3 2 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-04-07 20:30 211010107 Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) - Västerås IBS Ung 5 1 - 6 Birgittaskolan
2015-04-09 18:30 Orsak: Tillberga IK ska till Linköping på cup samma helg!
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211010106 Tillberga IK 2 - IFK Arboga IBK ung 3 7 - 2 Tillberga Sporthall
2015-04-11 12:00 211010110 Kungsörs IBK 1 - Skälby IBK 2 8 - 4 Sporthallen Kungsör A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis