Spelprogram - Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alunda IBF Herr Dan Collin alundainnebandy@yahoo.se 0739-321314 Blå, Svart, Svart
Barkarö SK H3 Peter Alsdal peter.alsdal@traconab.se 076-711 11 10 röd, blåa, röda
Bålsta FBC HJ Susanne Winterberg susanne.winterberg@gmail.com Röd, Svart, Svart
Bålsta FBC P07 Röd, Svart, Svart
Dingtuna GIF /Rönnby P05 Johan Fredriksson johanjennie@australiamail.com 070-552 66 53 svart, svart, svart/vita
Enköpings IBK H4 Gunilla Lindell gunilla.lindell@tele2.se 070-4912362 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK Pojkar 07 Christer Roheden 0708786525 Vit, Svart, Svart
Eskilstuna Nyfors IK A-lag Alexander Fredriksson ShiftF1@live.com 070-3804023
FBC Nyköping H1 Martin Svensson martin.svensson@fbcnykoping.se 070-4534026 Limegrön (gul), Svart, Svart
IBF Hedemora Jarmo Holmstedt jarmoh@hotmail.se 0704979788 Röd, Röd, Röd
IBF Lokomotiv Avesta Vit, Vit, Vit
IBF Lokomotiv Avesta Mattias Änstgård mattias82@sverige.nu 070 305 47 64 Vit, Vit, Vit
IBF Ludvika Div 3 Herrar 20-21 Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 072 - 735 62 03 Svart, Svart, Svart
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom@vib.se 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBF Örebro Allsv Janne Ekengren janne.ekengren@orebroinnebandy.se 070-6030703 röd/svart, svarta, svarta
IBF Örebro Ungdom/IBK Köping Marie Johansson mariejohansson1910@gmail.com 0704555919 Röd, svart, svarta
IBF Örebro Utveckling P06/07 Daniel Ekström daniel.ekstrom1972@gmail.com Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utveckling P07/08 Henrik Axling henrik.axling@orebroinnebandy.se 073-409 60 96 Röd, Svart, Svart
IBK Gurkstaden Västerås H3 Jan Envall janniz_e@hotmail.com 073-974 20 16 Svart, Svart, Svart
IBK Hallsta H2 A-lag Stina Sundqvist stina_sundqvist@msn.com 070-22 56 347 Vit, Svart, Vit
IBK Hallsta PK2 P06 Carola Ojala carolaojala@gmail.com 070 741 03 85 Vit, Svart, Vit
IBK Köping H2 Sebastian Axelsson Sebastian@ibkkoping.se 0707213691 Svart, Svart, Svart
IBK Köping H4 Jimmy Engström jimmy.engstrom@hotmail.se 0736646518 Svart, Svart, Svart
IBK Köping HJ Lasse Wickman Lars.Wickman@ponsse.com 070-3990254 Svart/Svart/Svart
IBK Sala (HJ) Ralf Träskman ralf@badanka.nu 0706452438 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala H3 Stefan Ekström steff.nr97@gmail.com 070-9806497 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala PK2 Stefan Odhner Stefan.odhner@arosip.se 070-6747074 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala PK4 Ralf Träskman ralf@badanka.nu 0706452438 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IBK Östhammar A Marcus Tofters marcust75@hotmail.com 070-413 52 54 Svart tröja, Svarta shorts, Svarta strumpor
IFK Arboga H2 Magnus Andersson magnus.andersson1972@gmail.com Blå/Blå/Blå
IFK Arboga IBK ungdom H3 Magnus Andersson magnus.andersson1972@gmail.com Blå, Blå, Blå
IFK Arboga PK3 Carina Holmberg carina.e.larsson@gmail.com 0734-374606 Blå, Svart, Svart
IFK Gnesta A-lag Patrick Johansson Patrick.j.johansson@hotmail.com 0766326998 Blå/vit, blå, blå
IK Råby Västerås H3 Alexander Kedebro mr.kedebro@gmail.com 0700587437 Vinröd, Svart, Svart
KAIS Mora IF H1 Peter Wallin peter.wallin@kaismora.se 070-687 48 66 Röd, Svart, Svart
Karlskoga FBC Nicklas Jonsson nicklas.jonsson.coach@gmail.com 0725040003 Vit , vit, vit
Karlskoga IBF A-Lag Emil Olsson-Höök Cleopatraemil@hotmail.com 0761468378 Blå, Blå, Blå
Karlskoga IBF U-Lag Klemens Larsson klemens.larsson0526@gmail.com 073-668 22 84 Blå, Blå, Blå
Karlstad IBF Ungdom HJ17 Per-Ola Ajaxson peo.ajaxson@karlstad.se 0706 19 73 60 Blå, Svart, Svart
Katrineholms IBF Herrar Emma Callhammar callitzz@hotmail.com 0709520757 Vit, Svart, Svart
Katrineholms IBF HJ Jani Pyykönen janip98@live.se 072-2345340 Vit, Svart, Svart
Knäppmora AIK H3 Tomas Andersson than@systemair.se 0703809168 RÖD, SVART, SVART
Knäppmora AIK H4 (B-lag) Tomas Andersson than@systemair.se 0703809168 RÖD, SVART, SVART
Kopparbergs BK H3 Andreas Rosenborg andreasrosenborg@hotmail.com 0706822664 svart, svart, svart
Kungsörs IBK H2 Lucas Andersson lucasandersson@hotmail.com 076-2333876 Svart, Svart , Svart
Köpings IS H2 Svart, Svart, Svart
Lillån IBK Ung (H3) Filip Lindblom fili01@handelsbanken.se 0730436512 Grön, Vit, Vit
Lokomotiv Grillby IBK Loket A Richard Ytter richard@enkopingsakeri.se 0709112294 Rosa, Mörk blå, Rosa
Per-Ols IBF H2 Thomas Liljeqvist thomas.liljeqvist@outlook.com 072 - 227 72 07 Röd / Svart / Svart
Per-Ols IBF H4 Sebastian Strandberg Sebastian.strandberg93@gmail.com 0705495214 Röd, Svart, Svart
Rasbo IK H2 Felix Esevik firman.rasbo@hotmail.com 070-7921340 Vinröd/Vit, Svart/vinröd, Svarta
Rosersbergs IK A Fredrik Raschke fredrik.raschke@hultaforsgroup.se 0722006107 Blå, Blå, Blå
Sala Silverstaden IBK H2 Joakim Wallén jocke_wa@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK H4 (B) Marcus Eriksson Marcus.bo.eriksson@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Skultuna AIK H3 Robert Söderholm 070-3071719 Blå/svart/svart
Skälby IBK H1 Mika Kaipainen mika.kaipainen@se.abb.com 0730301773 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK P05/06 röd Anders Mohlin anders.c.mohlin@bredband.net 070-389 97 44 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK Ung Svart, Svart, Svart
Smedjebackens IBK Träningsmatcher Tobias Holmlund holmlund216@gmail.com Svart, Svart, Svart
Stora Mellösa-Åsbyvikens IF Johan Nilsson j.nilsson73@yahoo.se 0704240287 röd, svart, Röd
Surahammars IBF Herrar Div 1 Glenn Wiman glenn.wiman@vasteras.se 0765690427 Gul/svart/svart
Tillberga IK Roosters Tony Sundblad tony.sundblad@comhem.se 073-4225556 Grön, Svart, Svart
Tillberga IK Ung Roosters H3 Grön, Svart, Svart
Torshälla IBK JAS Mattias Blank mattias.blank@a-hus.se RÖD / SVART / SVART
Torshälla IBK Representationslag Peter Zackrisson peterzackrizon@yahoo.se 0705141615 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK U-lag Fredrik Jansson freddez95@gmail.com 070-7419322 Röd, Svart, Svart
Västerås IBS H3 Jimmy Haaga Jimpson80@hotmail.com Vit/Svart/Vit
Västerås IBS Ungdom H2 Per Larsson perra@saladamm.se 0707972828 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit Niklas Berglund niklas.berglund1970@gmail.com 0704258650 Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
211213011 IFK Arboga IBK ungdom H3 - Karlskoga IBF U-Lag
211213040 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Eskilstuna Nyfors IK A-lag Inst.
211213045 Knäppmora AIK H4 (B-lag) - Per-Ols IBF H4 Inst.
2020-08-13 19:30 211213006 Västerås IBS H3 - Torshälla IBK JAS 6 - 0 Kristiansborgshallen
2020-08-15 17:00 211213016 Sala Silverstaden IBK H2 - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 9 Sala Idrottshall
2020-08-16 13:00 211213014 IBF Västerås - Torshälla IBK Representationslag 6 - 3 Mälarenergi Arena A
2020-08-20 19:30 211213010 IFK Arboga H2 - Katrineholms IBF Herrar 6 - 5 Vasahallen
2020-08-22 12:00 211213007 Surahammars IBF Herrar Div 1 - Per-Ols IBF H2 9 - 6 Mälarenergi Arena Surahammar
2020-08-22 16:00 211213015 IBF Västerås - Alunda IBF Herr 7 - 4 Mälarenergi Arena A
2020-08-22 17:00 211213002 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Enköpings IBK H4 Kristiansborgshallen
2020-08-29 13:30 211213004 Per-Ols IBF H2 - KAIS Mora IF H1 0 - 0 Fagerstahallen
2020-08-29 14:00 211213008 Surahammars IBF Herrar Div 1 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2020-09-03 19:30 211213017 Västerås IBS H3 - IBK Hallsta H2 A-lag 5 - 4 Kristiansborgshallen
2020-09-04 19:00 211213022 Västerås IBS Ungdom H2 - IBK Östhammar A 3 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-05 13:00 211213030 Knäppmora AIK H3 - Barkarö SK H3 4 - 15 Skinnskattebergs Sporthall
2020-09-05 13:00 211213032 Sala Silverstaden IBK H2 - Rasbo IK H2 4 - 4 Sala Idrottshall
2020-09-05 14:00 211213009 Surahammars IBF Herrar Div 1 - Köpings IS H2 7 - 6 Mälarenergi Arena Surahammar
2020-09-05 14:30 211213036 Skälby IBK H1 - IFK Arboga H2 8 - 10 Mälarenergi Arena A
2020-09-05 18:00 211213041 Skälby IBK Ung - IBK Östhammar A Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-06 13:00 211213021 Barkarö SK H3 - IBK Köping H2 5 - 1 Mälarenergi Arena B
2020-09-06 14:30 211213012 IFK Arboga H2 - Karlskoga IBF A-Lag 6 - 2 Vasahallen
2020-09-06 15:30 211213037 Skälby IBK H1 - Rosersbergs IK A 5 - 3 Mälarenergi Arena B
2020-09-06 18:00 211213039 Västerås IBS Ungdom H2 - Skälby IBK Ung 0 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-09 19:45 211213044 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - Torshälla IBK JAS 12 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-09-10 19:30 211213013 Kungsörs IBK H2 - Lillån IBK Ung (H3) Sporthallen Kungsör A
2020-09-10 20:00 211213020 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Tillberga IK Ung Roosters H3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-09-11 19:00 211213023 Knäppmora AIK H3 - Smedjebackens IBK Träningsmatcher Skinnskattebergs Sporthall
2020-09-12 13:00 211213033 Sala Silverstaden IBK H2 - Skälby IBK H1 3 - 4 Sala Idrottshall
2020-09-12 13:00 211213034 Tillberga IK Roosters - IBF Ludvika Div 3 Herrar 20-21 7 - 6 Tillberga Sporthall
2020-09-12 13:00 211213051 IBK Hallsta PK2 P06 - IBF Örebro Utveckling P06/07 Nibblehallen
2020-09-12 15:00 211213052 IBK Hallsta PK2 P06 - IBF Örebro Utveckling P07/08 Nibblehallen
2020-09-12 17:30 211213018 Köpings IS H2 - IBF Lokomotiv Avesta 17 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-09-14 20:15 211213043 Sala Silverstaden IBK H4 (B) - IBF Lokomotiv Avesta 4 - 5 Sala Idrottshall
2020-09-17 19:30 211213049 Kungsörs IBK H2 - Barkarö SK H3 Sporthallen Kungsör A
2020-09-18 19:00 211213024 Knäppmora AIK H3 - Kopparbergs BK H3 Skinnskattebergs Sporthall
2020-09-18 19:00 211213047 IBK Hallsta H2 A-lag - IBK Sala H3 10 - 1 Nibblehallen
2020-09-18 19:30 211213048 Surahammars IBF Herrar Div 1 - IBK Uppsala Teknologer Kättinghallen
2020-09-19 12:00 211213026 IBK Sala PK4 - Bålsta FBC P07 10 - 5 Lärkans Sportcenter
2020-09-19 13:00 211213019 IBF Västerås - IBF Örebro Allsv 1 - 6 Mälarenergi Arena A
2020-09-19 13:00 211213057 IFK Arboga H2 - IFK Arboga IBK ungdom H3 Vasahallen
2020-09-20 15:00 211213046 Skultuna AIK H3 - Tillberga IK Ung Roosters H3 GA Hallen
2020-09-20 15:30 211213005 IBK Köping H2 - Lillån IBK Ung (H3) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-09-20 18:00 211213053 IBK Köping HJ - Katrineholms IBF HJ 3 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-09-22 19:15 211213038 Tillberga IK Roosters - Lokomotiv Grillby IBK Loket A 10 - 7 Tillberga Sporthall
2020-09-22 20:45 211213054 Västerås IBS Ungdom H2 - IK Råby Västerås H3 13 - 4 Mälarenergi Arena A
2020-09-25 19:30 211213055 IBK Sala H3 - IBF Lokomotiv Avesta 3 - 8 Lärkans Sportcenter
2020-09-26 11:00 211213028 IBK Sala PK2 - Skälby IBK P05/06 röd Lärkans Sportcenter
2020-09-26 13:00 211213042 IBK Sala (HJ) - Bålsta FBC HJ 6 - 3 Lärkans Sportcenter
2020-09-26 14:30 211213035 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Karlstad IBF Ungdom HJ17 Mälarenergi Arena B
2020-09-26 16:00 211213031 IBK Sala PK4 - Enköpings IBK Pojkar 07 10 - 2 Lärkans Sportcenter
2020-09-27 12:00 211213056 IBK Sala H3 - Torshälla IBK U-lag 4 - 5 Lärkans Sportcenter
2020-09-27 13:00 211213050 Skultuna AIK H3 - IK Råby Västerås H3 GA Hallen
2020-09-27 15:00 211213059 IBK Köping H4 - Karlskoga FBC 2 - 5 Ullvihallen
2020-10-10 13:30 211213058 Dingtuna GIF /Rönnby P05 - IFK Arboga PK3 Önsta Skolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis