Spelprogram - Damer Utveckling

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alnö IBK Svart, Svart, Röd
Ankarsvik BK Marcus Hoope marcus@drakstaden.se 0767649595 svart, Svart, Svart
FBC Lo D3 Mattias Holmberg weesle1981@hotmail.com 0738218927 Röd, Svart, Svart
IBK Härnösand Malin Thunman malin.thunman@gmail.com 070-227 19 49 Mörkblå, Mörkblå, Vit
Klockarbergets BK Patrick Wilhelmsson patrick.w@bahnhof.se 070-6045747 Svart, Svart, Svart
Vattjoms IK Elisabeth Gradin elisabeth.gradin@live.se 070-457 24 09 Svart, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-02 19:00 1 Klockarbergets BK - Ankarsvik BK 3 - 4 Robin Palander, Fredrik Strese Njurundahallen
2015-10-03 12:00 1 FBC Lo D3 - Alnö IBK 1 - 19 Fredrik Strese, Henrik Johansson Bollstahallen
Omgång 2
2015-10-09 19:30 2 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 4 - 15 Alexander Andersson, Per Östman Öbacka SC 50
2015-10-10 15:00 2 Ankarsvik BK - Vattjoms IK 3 - 2 Henrik Persson, Thomas Eriksson Höglunda
Omgång 3
2015-10-10 13:00 3 Klockarbergets BK - FBC Lo D3 8 - 0 Robert Lundqvist, Kenny Windahl Njurundahallen 49
2015-10-11 11:00 3 Vattjoms IK - Alnö IBK 1 - 3 Per Backlin, Hans Söderblom Matfors Sporthall 39
2015-10-11 19:00 3 Ankarsvik BK - IBK Härnösand 10 - 0 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen
Omgång 4
2015-10-16 19:30 4 IBK Härnösand - Vattjoms IK 2 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC 65
2015-10-18 12:00 4 FBC Lo D3 - Ankarsvik BK 4 - 3 Göran Norberg, Ivica Matanovic Bollstahallen
Omgång 5
2015-10-24 14:30 5 IBK Härnösand - FBC Lo D3 7 - 4 Per Östman, Robert Lundqvist Öbacka SC 50
2016-04-05 19:45 5 Alnö IBK - Klockarbergets BK 3 - 3 Robin Palander, Andreas Selin Hagahallen
Omgång 6
2015-10-31 13:00 6 FBC Lo D3 - Vattjoms IK 3 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Bollstahallen 65
2016-02-10 19:50 6 Ankarsvik BK - Alnö IBK 8 - 3 Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen 31
Omgång 7
2015-11-07 11:30 7 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 3 - 6 Thomas Berglund, Fredrik Strese Matfors Sporthall 39
2015-11-07 14:30 7 IBK Härnösand - Alnö IBK 3 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC 48
Omgång 8
2015-11-11 19:45 8 Ankarsvik BK - Klockarbergets BK 3 - 3 Anders Johansson, Patrick Cederblad Skönsbergshallen 49
2015-11-15 18:30 8 Alnö IBK - FBC Lo D3 9 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen 23
Omgång 9
2015-11-20 19:00 9 Vattjoms IK - Ankarsvik BK 2 - 1 Jon Lundgren, Peter Palander Matfors Sporthall 58
2015-11-20 19:00 9 Klockarbergets BK - IBK Härnösand 5 - 0 Anders Johansson, Kenny Windahl Njurundahallen 45
Omgång 10
2015-11-21 12:30 10 IBK Härnösand - Ankarsvik BK 3 - 5 Tomas Lindberg Öbacka SC 40
2015-11-22 12:00 10 FBC Lo D3 - Klockarbergets BK 1 - 12 Patrick Cederblad, Anders Johansson Bollstahallen 63
2015-11-22 13:30 10 Alnö IBK - Vattjoms IK 4 - 3 Oscar Moss, Fredrik Söderholm Höglunda 36
Omgång 11
2015-11-28 14:30 11 Vattjoms IK - IBK Härnösand 9 - 1 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Matfors Sporthall 47
2015-11-29 11:30 11 Ankarsvik BK - FBC Lo D3 4 - 3 Alexander Bergman, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A 38
Omgång 12
2015-12-12 12:00 12 FBC Lo D3 - IBK Härnösand 7 - 8 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2015-12-13 17:30 12 Klockarbergets BK - Alnö IBK 8 - 5 Jennie Renström, Fanny Svedin Njurundahallen 58
Omgång 13
2015-12-19 13:00 13 Vattjoms IK - FBC Lo D3 3 - 0 Fredrik Strandlund, Thomas Berglund Matfors Sporthall 43
2015-12-20 13:00 13 Alnö IBK - Ankarsvik BK 1 - 6 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Hagahallen 21
Omgång 14
2016-01-12 20:30 14 Klockarbergets BK - Vattjoms IK 4 - 4 Hugo Torell Hagström, Kenny Windahl Njurundahallen
2016-03-22 19:45 14 Alnö IBK - IBK Härnösand 9 - 7 Jennie Renström, Alexander Bergman Hagahallen 29
Omgång 15
2016-01-17 12:00 15 FBC Lo D3 - Alnö IBK 6 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Bollstahallen 47
2016-01-17 17:30 15 Klockarbergets BK - Ankarsvik BK 1 - 2 Jennie Renström, Hans Söderblom Njurundahallen
Omgång 16
2016-01-24 13:00 16 Ankarsvik BK - Vattjoms IK 3 - 1 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Höglunda
2016-01-24 14:30 16 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 1 - 14 Alexander Andersson, Per Östman Öbacka SC
Omgång 17
2016-01-30 14:30 17 Vattjoms IK - Alnö IBK 1 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall 58
2016-01-30 16:30 17 Klockarbergets BK - FBC Lo D3 8 - 1 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Höglunda 61
2016-01-31 14:00 17 Ankarsvik BK - IBK Härnösand 7 - 4 Anders Johansson, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
Omgång 18
2016-02-06 11:30 18 IBK Härnösand - Vattjoms IK 3 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Öbacka SC
2016-02-06 15:00 18 FBC Lo D3 - Ankarsvik BK 2 - 9 Jan Öberg, Thomas Eriksson Bollstahallen 27
Omgång 19
2016-02-13 12:30 19 IBK Härnösand - FBC Lo D3 1 - 4 Kenny Windahl, Per Östman Öbacka SC 68
2016-02-13 15:30 19 Alnö IBK - Klockarbergets BK 3 - 5 Anders Johansson, Alexander Bergman Höglunda
Omgång 20
2016-02-20 13:00 20 FBC Lo D3 - Vattjoms IK 2 - 10 Simon Hedkvist, Stefan Nyberg Bollstahallen 47
2016-02-20 13:00 20 Ankarsvik BK - Alnö IBK 2 - 0 Jonathan Persson, Robin Palander Hagahallen 32
Omgång 21
2016-02-26 20:15 21 IBK Härnösand - Alnö IBK 4 - 2 Thomas Berglund, Alexander Andersson Öbacka SC 48
2016-02-28 12:00 21 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 2 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall 84

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis