Spelprogram - Damer Divison 3 Östra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
CL98IC Blå, Blå, Blå
Färjestadens IBK B Håkan Lindqvist hakan.lindqvist@stenarecycling.se 070-5900065 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
Mörbylånga GOIF Anette Nilsson nettan_77684@hotmail.com 0760155001 blå, blå, blå
Sandbäckshults IBK Svart, Svart, Svart/Gula
Slätafly/SK IBK Dennis Liljegren dennis.liljegren@affarsverken.se 0708783047 Blå, Blå, Vit
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Johannes Henriksson Johanneshenricsson@gmail.com 0763277280 Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-26 19:30 1 CL98IC - Slätafly/SK IBK 4 - 0 Thomas Andersson, Stefan Karlsson Kalmar Sporthall A-hall
2014-09-26 20:00 1 Färjestadens IBK B - Mörbylånga GOIF 13 - 1 Magnus Larsson, Johan Palm Färjehallen 37
Omgång 2
2014-10-03 19:30 2 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 3 Claes Waernholm, Malin Gelin Krungårdshallen
2014-10-05 17:30 2 Mörbylånga GOIF - CL98IC 1 - 7 Viktor Georgsson, Rolf Vatvedt Skansenhallen
Omgång 3
2014-10-11 15:00 3 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Färjestadens IBK B 4 - 3 Bengt Andersson, Zabine Hansson Gårdby Sporthall
2014-10-14 19:30 3 Slätafly/SK IBK - Mörbylånga GOIF 1 - 2 Juan Fernandez, Zabine Hansson Torsås Sporthall
Omgång 4
2014-10-17 19:30 4 CL98IC - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 2 Viktor Georgsson, Christer Jonsson Kalmar Sporthall A-hall
2014-10-17 20:00 4 Färjestadens IBK B - Sandbäckshults IBK 7 - 2 Zabine Hansson, Henrik Carlsson Färjehallen
Omgång 5
2014-10-25 14:00 5 Sandbäckshults IBK - CL98IC 0 - 8 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Krungårdshallen
2014-10-26 17:30 5 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Torsås Sporthall
Omgång 6
2014-11-05 20:00 6 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mörbylånga GOIF 7 - 5 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Gårdby Sporthall
2014-11-07 19:30 6 CL98IC - Färjestadens IBK B 6 - 2 Viktor Georgsson, Niklas Rosberg Kalmar Sporthall D-hall
2014-11-09 14:00 6 Slätafly/SK IBK - Sandbäckshults IBK 1 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torsås Sporthall
Omgång 7
2014-11-14 20:00 7 Färjestadens IBK B - Slätafly/SK IBK 9 - 4 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Färjehallen
2014-11-16 17:30 7 Mörbylånga GOIF - Sandbäckshults IBK 4 - 5 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Skansenhallen 58
Omgång 8
2014-11-23 17:30 8 Mörbylånga GOIF - Färjestadens IBK B 1 - 4 Mikael Fransson, Magnus Larsson Skansenhallen 60
2014-11-23 18:30 8 Slätafly/SK IBK - CL98IC 0 - 10 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Torsås Sporthall
Omgång 9
2014-11-28 19:30 9 CL98IC - Mörbylånga GOIF 10 - 1 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Kalmar Sporthall A-hall
2014-11-28 19:45 9 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 2 - 3 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Gårdby Sporthall
Omgång 10
2014-12-05 20:00 10 Färjestadens IBK B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 4 Nicklas Hult, Viktor Georgsson Färjehallen 52
2014-12-07 15:00 10 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK 5 - 5 Bengt Bolander, Juan Fernandez Skansenhallen 37
Omgång 11
2014-12-12 19:45 11 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC 0 - 14 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Gårdby Sporthall
2015-01-24 13:00 11 Sandbäckshults IBK - Färjestadens IBK B 2 - 4 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Krungårdshallen
Omgång 12
2014-12-19 19:30 12 CL98IC - Sandbäckshults IBK 6 - 1 Christer Jonsson, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall A-hall
2014-12-19 19:45 12 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Slätafly/SK IBK 3 - 1 Viktor Georgsson, Niklas Rosberg Gårdby Sporthall
Omgång 13
2015-01-09 19:30 13 Sandbäckshults IBK - Slätafly/SK IBK 3 - 4 Lucas Andersson, Bengt Bolander Krungårdshallen
2015-01-11 15:30 13 Färjestadens IBK B - CL98IC 3 - 9 Mikael Lundin, Roger Gardell Färjehallen
2015-01-11 17:30 13 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 4 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Skansenhallen 60
Omgång 14
2015-01-17 14:00 14 Sandbäckshults IBK - Mörbylånga GOIF 7 - 7 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Krungårdshallen
2015-02-01 16:00 14 Slätafly/SK IBK - Färjestadens IBK B 3 - 1 Leffe Henryson, Peter Horndahl Torsås Sporthall
Omgång 15
2015-01-25 13:30 15 CL98IC - Slätafly/SK IBK 6 - 4 Bengt Andersson, Juan Fernandez Falkenbergshallen
2015-01-25 17:00 15 Färjestadens IBK B - Mörbylånga GOIF 7 - 2 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Färjehallen
Omgång 16
2015-02-01 14:00 16 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 1 Mikael Fransson, Magnus Larsson Krungårdshallen
2015-02-01 17:30 16 Mörbylånga GOIF - CL98IC 2 - 10 Stefan Karlsson, Tomas Akthagen Skansenhallen 46
Omgång 17
2015-02-05 20:00 17 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Färjestadens IBK B 3 - 5 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Gårdby Sporthall
2015-02-08 17:30 17 Slätafly/SK IBK - Mörbylånga GOIF 4 - 2 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Torsås Sporthall
Omgång 18
2015-02-13 19:30 18 CL98IC - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 3 Juan Fernandez, Kent Lindqvist Kalmar Sporthall A-hall 37
2015-02-15 17:00 18 Färjestadens IBK B - Sandbäckshults IBK 3 - 1 Rolf Vatvedt, Mikael Fransson Färjehallen 27
Omgång 19
2015-02-20 19:00 19 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 2 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Torsås Sporthall
2015-02-22 15:00 19 Sandbäckshults IBK - CL98IC 1 - 4 Nicklas Hult, Per Elofsson Krungårdshallen
Omgång 20
2015-02-27 19:45 20 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mörbylånga GOIF 10 - 0 Tomas Akthagen, Kent Lindqvist Gårdby Sporthall
2015-03-01 14:00 20 Slätafly/SK IBK - Sandbäckshults IBK 5 - 1 Jesper Grönblad, Michell Rohde Torsås Sporthall
2015-03-04 20:00 20 CL98IC - Färjestadens IBK B 6 - 0 Viktor Georgsson, Niklas Rosberg Falkenbergshallen
Omgång 21
2015-03-07 17:00 21 Färjestadens IBK B - Slätafly/SK IBK 2 - 5 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Färjehallen
2015-03-07 17:00 21 Mörbylånga GOIF - Sandbäckshults IBK 5 - 1 Rolf Vatvedt, Zabine Hansson Skansenhallen 28

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis