Spelprogram - Herrar Division 4 Västra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Burseryds IF Anders Ingemarsson andersingemarsson_2@hotmail.com 070-2656268 Gul/Grön/Gul
Gransholms IF Jonas Nilsson greenguy@passagen.se 070-250 34 11 Grön/Vit/Grön
Hovshaga AIF B Roger Sjöström sjr@utb.vaxjo.se 0734475272 Blå, Blå, Blå
IBK Vöikers B Håkan Halléhn hakan.hallehn@voikers.se 0702-18 49 99 Blå/Blå/Blå
KF Ljungby Roland Holmgren rolandb_holmgren@hotmail.com 0705-580612 Vit/VIT/VIT
Ljungby IB B Vinröd, Svart, Vinröda
Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK Johan Back Mörkblå/Röd, Mörkblå, Mörkblå
Moheda IBK B Mathias Bergvall Bergvall.mathias@hotmail.com 076-029 79 13 Orange,Orange,Orange
SS Öjaby Sport Christer Ericsson us.auto@yahoo.com 070-9690304 Vit/svart/svart
Värnamo IK B Niklas Rundblad rundblad54@gmail.com VIT/SVART/VIT
Älmhults IBK Ronny Gustafsson gusgustafsson62@gmail.com 070-1762635 Svart, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-09-30 19:30 1 SS Öjaby Sport - IBK Vöikers B 4 - 9 Safet Hasanbegovic, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2016-09-30 19:45 1 Moheda IBK B - KF Ljungby 9 - 6 Leif Johansson, Dan Runberg Alvesta Sporthall
2016-09-30 20:00 1 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Burseryds IF 4 - 8 Bjarne Olsen, Jan Blohm Huneskolans Sporthall 56
2016-10-02 14:00 1 Ljungby IB B - Hovshaga AIF B 5 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen 58
Omgång 2
2016-10-07 19:00 2 Gransholms IF - Älmhults IBK 9 - 3 Senad Hamula, Patrik Andersson Gemla Sporthall 127
2016-10-07 19:30 2 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Moheda IBK B 4 - 5 Leif Johansson, Lars Landeberg Huneskolans Sporthall 43
2016-10-08 15:00 2 Burseryds IF - Ljungby IB B 11 - 13 Bjarne Olsen, Jan Blohm Tyngelvihallen 35
2016-10-09 16:00 2 Hovshaga AIF B - SS Öjaby Sport 6 - 3 Rasmus Wirstam, Bengt Andersson Hovshaga Sporthallen 65
2016-10-12 20:00 2 IBK Vöikers B - Värnamo IK B 14 - 2 Kevin Andersson, Kjell Persson Fortnox Arena A-hall 44
Omgång 3
2016-10-14 19:30 3 SS Öjaby Sport - Burseryds IF 6 - 4 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Gemla Sporthall
2016-10-16 14:00 3 Ljungby IB B - Moheda IBK B 12 - 2 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Innebandyhallen 80
2016-10-16 14:15 3 Värnamo IK B - Hovshaga AIF B 5 - 8 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Värnamo Sporthall
2016-10-16 16:30 3 Älmhults IBK - KF Ljungby 6 - 7 Jonathan Turesson, Kjell Persson Haganäshallen
Omgång 4
2016-10-18 19:30 4 Burseryds IF - Värnamo IK B 7 - 6 Leif Johansson, Dan Runberg Tyngelvihallen 30
2016-10-19 20:00 4 Moheda IBK B - SS Öjaby Sport 6 - 5 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Alvesta Sporthall 35
2016-10-21 19:30 4 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Älmhults IBK 0 - 17 Lars Landeberg, Edo Sabanovic Huneskolans Sporthall 63
2016-10-23 17:30 4 Hovshaga AIF B - IBK Vöikers B 7 - 4 Lars Landeberg, Fluturim Bisevic Hovshaga Sporthallen
Omgång 5
2016-10-21 19:00 5 Gransholms IF - KF Ljungby 12 - 6 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Gemla Sporthall 88
2016-10-21 19:30 5 IBK Vöikers B - Burseryds IF 15 - 7 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Fortnox Arena A-hall 35
2016-10-23 11:00 5 Värnamo IK B - Moheda IBK B 12 - 6 Bjarne Olsen, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2016-10-23 16:30 5 Älmhults IBK - Ljungby IB B 8 - 8 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Haganäshallen 119
Omgång 6
2016-10-28 19:30 6 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Gransholms IF 5 - 20 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Huneskolans Sporthall
2016-10-29 17:00 6 SS Öjaby Sport - Älmhults IBK 4 - 13 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2016-10-30 14:00 6 Burseryds IF - Hovshaga AIF B 4 - 10 Michael Holmberg, Patrik Andersson Tyngelvihallen 30
2016-10-30 15:30 6 Moheda IBK B - IBK Vöikers B 1 - 14 Paul Arnebert, Jonathan Turesson Alvesta Sporthall 39
Omgång 7
2016-11-04 19:00 7 Gransholms IF - Ljungby IB B 12 - 4 Martin Risberg, Fluturim Bisevic Gemla Sporthall 112
2016-11-06 11:00 7 KF Ljungby - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 26 - 6 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Sunnerbohallen 35
2016-11-06 14:00 7 Värnamo IK B - Älmhults IBK 3 - 7 Kjell Persson, Edo Sabanovic Värnamo Sporthall
2016-11-06 16:00 7 Hovshaga AIF B - Moheda IBK B 10 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Hovshaga Sporthallen 35
Omgång 8
2016-11-12 15:00 8 SS Öjaby Sport - Gransholms IF 2 - 12 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Gemla Sporthall
2016-11-12 17:00 8 Ljungby IB B - KF Ljungby 8 - 8 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Innebandyhallen 92
2016-11-13 16:30 8 Moheda IBK B - Burseryds IF 9 - 10 Linus Sandberg, Kjell Persson Alvesta Sporthall 26
2016-11-13 16:30 8 Älmhults IBK - IBK Vöikers B 14 - 8 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Haganäshallen 75
Omgång 9
2016-11-18 19:00 9 Gransholms IF - Värnamo IK B 12 - 3 Leif Johansson, Dan Runberg Gemla Sporthall 109
2016-11-18 19:30 9 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Ljungby IB B 2 - 24 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Huneskolans Sporthall
2016-11-18 19:30 9 KF Ljungby - SS Öjaby Sport 13 - 0 Lars Landeberg, Kjell Persson Sunnerbohallen 30
2016-11-18 19:45 9 Hovshaga AIF B - Älmhults IBK 7 - 8 Safet Hasanbegovic, Johnny Berggren Hovshaga Sporthallen
Omgång 10
2016-11-23 19:00 10 Älmhults IBK - Burseryds IF 17 - 8 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Haganäshallen 102
2016-11-23 19:45 10 Värnamo IK B - KF Ljungby 7 - 7 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Värnamo Sporthall
2016-11-24 20:00 10 SS Öjaby Sport - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 18 - 7 Leif Johansson, Johnny Berggren Gemla Sporthall
2016-12-07 19:45 10 IBK Vöikers B - Gransholms IF 5 - 5 Lars Landeberg, Kjell Persson Fortnox Arena A-hall 188
Omgång 11
2016-11-25 19:30 11 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Värnamo IK B 12 - 12 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Huneskolans Sporthall
2016-11-26 14:00 11 Ljungby IB B - SS Öjaby Sport 9 - 6 Leif Johansson, Johnny Berggren Innebandyhallen 37
2016-11-26 15:00 11 Hovshaga AIF B - Gransholms IF 10 - 7 Safet Hasanbegovic, Senad Hamula Hovshaga Sporthallen 60
2016-11-27 18:00 11 Moheda IBK B - Älmhults IBK 11 - 15 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Alvesta Sporthall 13
2016-12-13 19:30 11 KF Ljungby - IBK Vöikers B 7 - 9 Martin Risberg, Lars Landeberg Sunnerbohallen 45
Omgång 12
2016-12-02 19:30 12 IBK Vöikers B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 31 - 3 Lars Landeberg, Dan Runberg Fortnox Arena A-hall 26
2016-12-03 12:00 12 Värnamo IK B - Ljungby IB B 9 - 14 Michael Holmberg, Patrik Andersson Värnamo Sporthall
2016-12-03 16:00 12 Gransholms IF - Burseryds IF 19 - 2 Leif Johansson, Johnny Berggren Gemla Sporthall 42
2016-12-04 16:00 12 Hovshaga AIF B - KF Ljungby 6 - 8 Edo Sabanovic, Oscar Branje Hovshaga Sporthallen 35
Omgång 13
2016-12-09 20:00 13 Ljungby IB B - IBK Vöikers B 2 - 7 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Innebandyhallen
2016-12-10 14:00 13 SS Öjaby Sport - Värnamo IK B 6 - 3 Fluturim Bisevic, Dan Runberg Gemla Sporthall
2016-12-11 14:00 13 Burseryds IF - KF Ljungby 10 - 16 Daniel Pettersson, Johnny Edh Tyngelvihallen 36
2016-12-11 18:00 13 Moheda IBK B - Gransholms IF 2 - 14 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2017-01-22 15:00 13 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Hovshaga AIF B 2 - 20 Dan Runberg, Kjell Persson Huneskolans Sporthall
Omgång 14
2016-12-16 19:30 14 IBK Vöikers B - SS Öjaby Sport 9 - 4 Kjell Persson, Gustav Svensson Fortnox Arena A-hall 88
2016-12-17 15:00 14 Burseryds IF - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 26 - 4 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Tyngelvihallen 26
2016-12-18 12:00 14 Hovshaga AIF B - Ljungby IB B 5 - 1 Safet Hasanbegovic, Jonathan Turesson Hovshaga Sporthallen
2016-12-18 13:00 14 KF Ljungby - Moheda IBK B 12 - 8 Bengt Helgesson, Dan Runberg Sunnerbohallen 41
Omgång 15
2017-01-07 12:30 15 Moheda IBK B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 22 - 6 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Alvesta Sporthall 12
2017-01-07 14:00 15 SS Öjaby Sport - Hovshaga AIF B 2 - 6 Fluturim Bisevic, Kjell Persson Gemla Sporthall
2017-01-08 16:00 15 Ljungby IB B - Burseryds IF 16 - 5 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Innebandyhallen 35
2017-01-12 19:30 15 Älmhults IBK - Gransholms IF 9 - 11 Kristian Constantinescu, Jonathan Turesson Haganäshallen 69
2017-01-13 19:45 15 Värnamo IK B - IBK Vöikers B 4 - 13 Kristian Constantinescu, Kjell Persson Värnamo Sporthall
Omgång 16
2017-01-13 19:30 16 Burseryds IF - SS Öjaby Sport 5 - 9 Bjarne Olsen, Jan Blohm Tyngelvihallen 28
2017-01-15 11:00 16 KF Ljungby - Älmhults IBK 13 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Sunnerbohallen 60
2017-01-15 16:00 16 Hovshaga AIF B - Värnamo IK B 10 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthallen
2017-01-15 18:00 16 Moheda IBK B - Ljungby IB B 7 - 9 Dan Runberg, Johnny Berggren Alvesta Sporthall 35
Omgång 17
2017-01-17 20:00 17 SS Öjaby Sport - Moheda IBK B 6 - 7 Jesper Grönblad, Michell Rohde Gemla Sporthall
2017-01-18 19:30 17 IBK Vöikers B - Hovshaga AIF B 4 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena B-hall 65
2017-01-18 19:45 17 Värnamo IK B - Burseryds IF 15 - 3 Paul Arnebert, Jonathan Turesson Värnamo Sporthall
2017-01-18 19:45 17 Älmhults IBK - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 23 - 4 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Haganäshallen 68
Omgång 18
2017-01-20 19:45 18 Moheda IBK B - Värnamo IK B 14 - 3 Fluturim Bisevic, Gustav Svensson Alvesta Sporthall 14
2017-01-21 14:00 18 Ljungby IB B - Älmhults IBK 5 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Innebandyhallen 45
2017-01-22 14:00 18 Burseryds IF - IBK Vöikers B 8 - 12 Michael Holmberg, Patrik Andersson Tyngelvihallen 18
2017-01-22 14:30 18 KF Ljungby - Gransholms IF 7 - 9 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Sunnerbohallen 45
Omgång 19
2017-01-27 19:30 19 IBK Vöikers B - Moheda IBK B 14 - 6 Fluturim Bisevic, Johnny Berggren Fortnox Arena A-hall 88
2017-01-29 16:00 19 Hovshaga AIF B - Burseryds IF 26 - 3 Lars Landeberg, Kjell Persson Hovshaga Sporthallen
2017-01-29 16:30 19 Älmhults IBK - SS Öjaby Sport 9 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Haganäshallen 85
2017-03-01 19:15 19 Gransholms IF - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 33 - 3 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Gemla Sporthall 47
Omgång 20
2017-01-03 19:30 20 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - KF Ljungby 11 - 13 Kjell Persson, Senad Hamula Huneskolans Sporthall
2017-02-05 16:00 20 Moheda IBK B - Hovshaga AIF B 1 - 18 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Alvesta Sporthall
2017-02-05 16:30 20 Älmhults IBK - Värnamo IK B 12 - 5 Lars Landeberg, Martin Risberg Haganäshallen 84
2017-02-05 17:00 20 Ljungby IB B - Gransholms IF 4 - 9 Leif Johansson, Dan Runberg Innebandyhallen 39
Omgång 21
2017-02-08 19:30 21 IBK Vöikers B - Älmhults IBK 10 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena A-hall
2017-02-10 19:00 21 Gransholms IF - SS Öjaby Sport 17 - 5 Safet Hasanbegovic, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2017-02-10 19:30 21 Burseryds IF - Moheda IBK B 6 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tyngelvihallen 18
2017-02-10 19:30 21 KF Ljungby - Ljungby IB B 6 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Sunnerbohallen 75
Omgång 22
2017-02-19 13:30 22 Älmhults IBK - Hovshaga AIF B 2 - 11 Safet Hasanbegovic, Senad Hamula Haganäshallen 85
2017-02-19 18:00 22 Ljungby IB B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 21 - 3 Leif Johansson, Dan Runberg Innebandyhallen 32
2017-03-02 20:00 22 SS Öjaby Sport - KF Ljungby 5 - 13 Kjell Persson, Gustav Svensson Gemla Sporthall
2017-03-08 19:30 22 Värnamo IK B - Gransholms IF 3 - 13 Fluturim Bisevic, Kjell Persson Värnamo Sporthall
Omgång 23
2017-02-17 19:30 23 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - SS Öjaby Sport 5 - 14 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Huneskolans Sporthall
2017-02-18 15:00 23 Burseryds IF - Älmhults IBK 11 - 12 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Tyngelvihallen 20
2017-02-21 20:00 23 KF Ljungby - Värnamo IK B 20 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Sunnerbohallen 30
2017-02-22 19:30 23 Gransholms IF - IBK Vöikers B 4 - 4 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Gemla Sporthall 126
Omgång 24
2017-02-24 20:30 24 IBK Vöikers B - KF Ljungby 8 - 6 Lars Landeberg, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena B-hall
2017-02-25 14:00 24 SS Öjaby Sport - Ljungby IB B 4 - 3 Fluturim Bisevic, Sean Khashayar Norouz Gemla Sporthall
2017-02-26 13:00 24 Gransholms IF - Hovshaga AIF B WO (5 - 0) Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall 226
2017-02-26 16:30 24 Älmhults IBK - Moheda IBK B 11 - 6 Edo Sabanovic, Sean Khashayar Norouz Haganäshallen 72
2017-03-10 19:45 24 Värnamo IK B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 21 - 6 Suvad Kaltak, Jan Blohm Värnamo Sporthall 102
Omgång 25
2017-03-03 19:30 25 Ljungby IB B - Värnamo IK B 9 - 9 Bengt Helgesson, Jan Blohm Innebandyhallen
2017-03-03 19:30 25 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - IBK Vöikers B 8 - 39 Senad Hamula, Linus Sandberg Huneskolans Sporthall
2017-03-04 15:00 25 Burseryds IF - Gransholms IF 8 - 13 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tyngelvihallen 10
2017-03-05 11:00 25 KF Ljungby - Hovshaga AIF B 15 - 9 Martin Risberg, Sean Khashayar Norouz Sunnerbohallen 50
Omgång 26
2017-03-11 17:00 26 Värnamo IK B - SS Öjaby Sport 7 - 7 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Värnamo Sporthall
2017-03-11 17:00 26 IBK Vöikers B - Ljungby IB B WO (5 - 0) Leif Johansson, Dan Runberg Fortnox Arena B-hall
2017-03-11 17:00 26 Gransholms IF - Moheda IBK B 12 - 2 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Gemla Sporthall
2017-03-11 17:00 26 Hovshaga AIF B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 18 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthallen
2017-03-11 17:00 26 KF Ljungby - Burseryds IF 19 - 5 Fluturim Bisevic, Kjell Persson Sunnerbohallen 62

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis