Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Lätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (A) Svart, Vit, Svartgula
Bro IK VIT, BLÅ, VIT
Ekerö IK Jörgen Gren Jorgen.gren@nordea.com 0733-215238 marin/marin/marin
Grimsta AIK (C) Röd, Röd, Vit+Röd
Hammarby IF IBF (B) grön vit, vit, vit
Hässelby SK IBK (C) Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK (D) Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK (E) Petra Lundmark petra.lundmark@marknadsstrategen.se +46 73-387 77 53 Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
Rotebro IS IBK (B) Ulrika Johansson Signell ullis_json@yahoo.com 070-644 18 99 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Råsunda IS Daniel Karlsson dankarls@kth.se 0734326589 Blå/Blå/Blå
Sigtuna IF IBK (B) Lars Magnus Mikael Ågren magnus.agren@sas.se Blå/Blå/Blå
Silverdals IF Fredric Gyllenstierna fredric@gyllenstierna.net 0709492020 Vit, Vit, Vit
Sundbybergs IK Maria Gotemark gotemark@gmail.com 0722460026 Grön, Vit, Grön
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK Christian Nilsson chrillen1970@gmail.com 0702448269 Gul, Svart, Svart
Vaxholms IBF (C) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (A) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (D)
1 Vaxholms IBF (C) - IBF Offensiv Lidingö
2016-10-01 10:00 1 Sundbybergs IK - Silverdals IF Hallonbergshallen 25
2016-10-01 11:00 1 Täby FC (B) - Bro IK Skarpängskolan A
2016-10-01 12:00 1 Grimsta AIK (C) - Hässelby SK IBK (C) Väsby skolan
2016-10-01 12:00 1 Täby FC (C) - Töjnan IBK Skarpängskolan A
2016-10-02 09:00 1 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (E) Ulriksdalshallen
2016-10-02 11:00 1 Sigtuna IF IBK (B) - Ekerö IK Prästängshallen
2016-10-02 17:00 1 Åkersberga IBF (A) - Råsunda IS Hackstahallen
Omgång 2
2 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B)
2016-10-05 16:00 2 Hässelby SK IBK (C) - Hässelby SK IBK (E) Hässelbyhallen
2016-10-08 13:00 2 Hässelby SK IBK (D) - AIK IBF (A) Hässelbyhallen
2016-10-09 09:00 2 Råsunda IS - Sigtuna IF IBK (B) Ulriksdalshallen
2016-10-09 10:15 2 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (A) Silverdalshallen
2016-10-09 13:15 2 Silverdals IF - Vaxholms IBF (C) Silverdalshallen
2016-10-09 14:30 2 Bro IK - Rotebro IS IBK (B) Bro Sporthall
2016-10-09 15:30 2 Ekerö IK - Grimsta AIK (C) Tappströms Bollhall
2016-10-16 11:30 2 Sundbybergs IK - Täby FC (C) Hallonbergshallen
Omgång 3
3 Hammarby IF IBF (B) - Bro IK
3 Rotebro IS IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö
2016-10-22 09:00 3 Täby FC (B) - Silverdals IF Skarpängskolan A
2016-10-22 10:00 3 Hässelby SK IBK (E) - Ekerö IK Hässelbyhallen
2016-10-22 10:15 3 Grimsta AIK (C) - Råsunda IS Väsby skolan
2016-10-22 12:30 3 Vaxholms IBF (C) - Täby FC (C) Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-23 09:00 3 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (C) Ulriksdalshallen
2016-10-23 11:00 3 Åkersberga IBF (A) - Sundbybergs IK Åkersberga Sporthall A
2016-12-03 13:30 3 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK (B) Silverdalshallen
Omgång 4
4 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF (B)
2016-10-29 10:00 4 Sundbybergs IK - Sigtuna IF IBK (B) Brotorpshallen 20
2016-10-29 12:00 4 Täby FC (C) - Täby FC (B) Skarpängskolan A
2016-10-29 12:30 4 Vaxholms IBF (C) - Åkersberga IBF (A) Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-30 11:15 4 Töjnan IBK - Grimsta AIK (C) Silverdalshallen
2016-10-30 12:00 4 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (E) Ulriksdalshallen
2016-10-30 12:15 4 Silverdals IF - Rotebro IS IBK (B) Silverdalshallen
2016-10-30 12:30 4 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (C) Tappströms Bollhall
2016-10-30 15:15 4 Bro IK - Hässelby SK IBK (D) Bro Sporthall
Omgång 5
5 Hässelby SK IBK (D) - IBF Offensiv Lidingö Hässelbyhallen
2016-11-12 09:00 5 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) Skarpängskolan A
2016-11-12 10:00 5 Hässelby SK IBK (E) - Töjnan IBK Hässelbyhallen
2016-11-12 11:00 5 Hässelby SK IBK (C) - Råsunda IS Hässelbyhallen
2016-11-12 11:00 5 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (C) Rotebrohallen (Nya)
2016-11-12 12:00 5 Grimsta AIK (C) - Sundbybergs IK Väsby skolan
2016-11-12 15:30 5 Hammarby IF IBF (B) - Silverdals IF Skanstullshallen
2016-11-13 09:00 5 AIK IBF (A) - Ekerö IK Ulriksdalshallen
2016-11-13 11:00 5 Sigtuna IF IBK (B) - Vaxholms IBF (C) Prästängshallen
Omgång 6
2016-11-19 09:00 6 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (E) Brotorpshallen
2016-11-19 11:00 6 Vaxholms IBF (C) - Grimsta AIK (C) Innebandyhallen Vaxholm
2016-11-19 11:00 6 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) Hackstahallen
2016-11-19 11:00 6 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK (B) Skarpängskolan A
2016-11-19 12:00 6 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK (C) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-11-19 13:00 6 Silverdals IF - Hässelby SK IBK (D) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-11-19 13:00 6 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF (B) Skarpängskolan A
2016-11-20 11:00 6 Råsunda IS - Ekerö IK Ulriksdalshallen
2016-11-20 15:15 6 Bro IK - AIK IBF (A) Bro Sporthall
Omgång 7
7 Bro IK - IBF Offensiv Lidingö Bro Sporthall
2016-11-26 09:00 7 Rotebro IS IBK (B) - Sigtuna IF IBK (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-11-26 10:00 7 Hässelby SK IBK (E) - Vaxholms IBF (C) Hässelbyhallen
2016-11-26 11:00 7 Hässelby SK IBK (C) - Sundbybergs IK Ärvingehallen
2016-11-26 13:15 7 Ekerö IK - Töjnan IBK Mälaröhallen
2016-11-27 10:00 7 AIK IBF (A) - Råsunda IS Ulriksdalshallen
2016-11-27 10:00 7 Hässelby SK IBK (D) - Täby FC (C) Hässelbyhallen
2016-11-27 12:00 7 Grimsta AIK (C) - Täby FC (B) Väsby skolan
2016-11-27 16:15 7 Hammarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Sjöstadshallen
Omgång 8
2016-12-10 09:00 8 Rotebro IS IBK (B) - Grimsta AIK (C) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-12-10 10:00 8 Silverdals IF - Bro IK Silverdalshallen
2016-12-10 10:00 8 Sundbybergs IK - Ekerö IK Brotorpshallen
2016-12-10 10:00 8 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (E) Skarpängskolan A
2016-12-10 12:00 8 Töjnan IBK - Råsunda IS Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-12-10 12:30 8 Vaxholms IBF (C) - Hässelby SK IBK (C) Innebandyhallen Vaxholm
2016-12-10 15:30 8 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF (A) Bodals Bollhall
2016-12-11 12:00 8 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (D) Hackstahallen
2016-12-11 12:00 8 Sigtuna IF IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) Prästängshallen
Omgång 9
2016-12-03 15:30 9 Hammarby IF IBF (B) - Grimsta AIK (C) Skanstullshallen
2016-12-17 16:45 9 IBF Offensiv Lidingö - Silverdals IF Bodals Bollhall
2016-12-17 17:00 9 Hässelby SK IBK (E) - Rotebro IS IBK (B) Riddersvik
2016-12-18 11:00 9 Råsunda IS - Sundbybergs IK Tallbackaskolan
2016-12-18 12:00 9 AIK IBF (A) - Töjnan IBK Tallbackaskolan
2016-12-18 12:30 9 Ekerö IK - Vaxholms IBF (C) Tappströms Bollhall
2016-12-18 12:30 9 Hässelby SK IBK (D) - Sigtuna IF IBK (B) Hässelbyhallen
2016-12-18 15:15 9 Bro IK - Täby FC (C) Bro Sporthall
2016-12-18 15:30 9 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (B) Hässelbyhallen
Omgång 10
10 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (E) Eriksdalshallen
2017-01-14 09:00 10 Sundbybergs IK - Töjnan IBK Brotorpshallen
2017-01-14 10:00 10 Täby FC (B) - Ekerö IK Skarpängskolan A
2017-01-14 10:00 10 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-01-14 12:00 10 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö Skarpängskolan A
2017-01-14 12:15 10 Grimsta AIK (C) - Hässelby SK IBK (D) Väsby skolan
2017-01-14 12:30 10 Vaxholms IBF (C) - Råsunda IS Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-14 16:00 10 Silverdals IF - AIK IBF (A) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-01-15 14:00 10 Åkersberga IBF (A) - Bro IK Hackstahallen
Omgång 11
2017-01-21 12:30 11 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (A) Bodals Bollhall
2017-01-22 11:00 11 AIK IBF (A) - Sundbybergs IK Ulriksdalshallen
2017-01-22 11:30 11 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (C) Silverdalshallen
2017-01-22 12:00 11 Råsunda IS - Täby FC (B) Ulriksdalshallen
2017-01-22 12:30 11 Silverdals IF - Täby FC (C) Silverdalshallen
2017-01-22 13:30 11 Ekerö IK - Rotebro IS IBK (B) Tappströms Bollhall
2017-01-22 14:30 11 Hässelby SK IBK (C) - Hammarby IF IBF (B) Hässelbyhallen
2017-01-22 15:15 11 Bro IK - Sigtuna IF IBK (B) Bro Sporthall
2017-01-22 15:30 11 Hässelby SK IBK (D) - Hässelby SK IBK (E) Hässelbyhallen
Omgång 12
2017-01-28 11:00 12 Rotebro IS IBK (B) - Råsunda IS Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-01-28 11:00 12 Hässelby SK IBK (D) - Hässelby SK IBK (C) Ärvingehallen
2017-01-28 11:30 12 Vaxholms IBF (C) - Sundbybergs IK Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-28 12:00 12 Täby FC (C) - AIK IBF (A) Erikslundshallen
2017-01-28 13:00 12 Täby FC (B) - Töjnan IBK Erikslundshallen
2017-01-28 13:15 12 Grimsta AIK (C) - Bro IK Väsby skolan
2017-01-28 16:45 12 Hammarby IF IBF (B) - Ekerö IK Skanstullshallen
2017-01-29 13:15 12 Sigtuna IF IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Prästängshallen
2017-01-29 16:00 12 Åkersberga IBF (A) - Silverdals IF Hackstahallen
Omgång 13
2017-02-04 09:00 13 Sundbybergs IK - Täby FC (B) Brotorpshallen
2017-02-04 15:30 13 IBF Offensiv Lidingö - Grimsta AIK (C) Bodals Bollhall
2017-02-05 09:00 13 AIK IBF (A) - Vaxholms IBF (C) Ulriksdalshallen
2017-02-05 09:00 13 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (B) Silverdalshallen
2017-02-05 10:00 13 Silverdals IF - Sigtuna IF IBK (B) Silverdalshallen
2017-02-05 11:00 13 Råsunda IS - Hammarby IF IBF (B) Ulriksdalshallen
2017-02-05 12:00 13 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (A) Erikslundshallen
2017-02-05 14:30 13 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (D) Tappströms Bollhall
2017-02-05 15:15 13 Bro IK - Hässelby SK IBK (E) Bro Sporthall
Omgång 14
2017-02-18 10:00 14 Rotebro IS IBK (B) - Sundbybergs IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-18 10:00 14 Hammarby IF IBF (B) - Töjnan IBK Sjöstadshallen
2017-02-18 11:00 14 Täby FC (B) - Vaxholms IBF (C) Skarpängskolan A
2017-02-18 12:00 14 Grimsta AIK (C) - Silverdals IF Väsby skolan
2017-02-18 13:30 14 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (E) Bodals Bollhall
2017-02-19 09:00 14 Hässelby SK IBK (D) - Råsunda IS Hässelbyhallen
2017-02-19 10:00 14 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC (C) Prästängshallen
2017-02-19 10:00 14 Hässelby SK IBK (C) - Bro IK Hässelbyhallen
2017-02-19 15:00 14 Åkersberga IBF (A) - AIK IBF (A) Hackstahallen
Omgång 15
2017-03-11 11:00 15 Täby FC (C) - Grimsta AIK (C) Skarpängskolan A
2017-03-11 11:00 15 Silverdals IF - Hässelby SK IBK (E) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-11 11:30 15 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (C) Bodals Bollhall
2017-03-11 12:00 15 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK (D) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-11 12:30 15 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF (B) Brotorpshallen
2017-03-11 17:00 15 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK (B) Åkersberga Sporthall A
2017-03-12 09:00 15 AIK IBF (A) - Täby FC (B) Ulriksdalshallen
2017-03-12 14:00 15 Vaxholms IBF (C) - Rotebro IS IBK (B) Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-12 14:15 15 Bro IK - Ekerö IK Bro Sporthall
Omgång 16
2017-03-18 09:30 16 Hammarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF (C) Sjöstadshallen
2017-03-18 10:00 16 Hässelby SK IBK (D) - Sundbybergs IK Ärvingehallen
2017-03-18 11:00 16 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-18 11:00 16 Hässelby SK IBK (E) - Täby FC (C) Ärvingehallen
2017-03-18 12:00 16 Hässelby SK IBK (C) - Silverdals IF Ärvingehallen
2017-03-19 09:00 16 Sigtuna IF IBK (B) - AIK IBF (A) Prästängshallen
2017-03-19 13:15 16 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö Stenhamra Bollhall
2017-03-19 16:15 16 Bro IK - Råsunda IS Bro Sporthall
2017-03-19 17:00 16 Grimsta AIK (C) - Åkersberga IBF (A) Väsby skolan
Omgång 17
2017-03-25 11:00 17 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF (B) Skarpängskolan A
2017-03-25 11:00 17 Silverdals IF - Ekerö IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-25 12:00 17 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (C) Skarpängskolan A
2017-03-25 13:30 17 IBF Offensiv Lidingö - Råsunda IS Bodals Bollhall
2017-03-26 09:00 17 AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) Ulriksdalshallen
2017-03-26 09:00 17 Sigtuna IF IBK (B) - Grimsta AIK (C) Prästängshallen
2017-03-26 11:00 17 Vaxholms IBF (C) - Hässelby SK IBK (D) Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-26 12:15 17 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (E) Åkersberga Sporthall A
2017-04-02 19:00 17 Töjnan IBK - Bro IK Silverdalshallen
Omgång 18
2017-04-01 09:00 18 Hammarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) Sjöstadshallen
2017-04-01 11:00 18 Grimsta AIK (C) - AIK IBF (A) Väsby skolan
2017-04-01 13:00 18 Hässelby SK IBK (D) - Täby FC (B) Hässelbyhallen
2017-04-01 17:30 18 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK Bodals Bollhall
2017-04-01 18:00 18 Hässelby SK IBK (C) - Åkersberga IBF (A) Hässelbyhallen
2017-04-02 10:00 18 Råsunda IS - Silverdals IF Ulriksdalshallen
2017-04-02 13:30 18 Ekerö IK - Täby FC (C) Tappströms Bollhall
2017-04-02 14:15 18 Bro IK - Sundbybergs IK Bro Sporthall
2017-04-02 19:00 18 Hässelby SK IBK (E) - Sigtuna IF IBK (B) Riddersvik
Omgång 19
2017-03-05 14:00 19 Sigtuna IF IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) Prästängshallen
2017-03-18 13:00 19 Grimsta AIK (C) - Hässelby SK IBK (E) Väsby skolan
2017-03-24 18:15 19 AIK IBF (A) - Hammarby IF IBF (B) Tallbackaskolan
2017-04-04 17:00 19 Silverdals IF - Töjnan IBK Häggvikshallen
2017-04-08 09:00 19 Täby FC (C) - Råsunda IS Skarpängskolan A
2017-04-08 10:00 19 Sundbybergs IK - IBF Offensiv Lidingö Brotorpshallen
2017-04-08 11:00 19 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-04-08 11:30 19 Vaxholms IBF (C) - Bro IK Innebandyhallen Vaxholm
2017-04-09 16:00 19 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK Hackstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis