Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Bro IK (A) VIT, BLÅ, VIT
Duvbo IK Röd, Röd, Svart
Ekerö IK (C) Blå, Blå, Blå
Ekerö IK (D) Mattias Olofsson mattias.jonolfsson@gmail.com 0724673940 marin/marin/marin
Grimsta AIK (B) Johan Andersen kongo.andersen@hotmail.com 072-315 12 04 Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK (C) Röd, Svart, Svart
Jakobsbergs IBF (B) Niklas Lagerhäll Niklas.lagerhall@gmail.com 0705502531 Svart/Svart/Svart
Järfälla IBK Röd, Röd, Svart
Råsunda IS Håkan Lampa hakanlampa1@gmail.com
Sigtuna IF IBK (B) Blå, Blå, Blå
Silverdals IF (C) Cecilia Granath cecilia.granath@tyrens.se 0705981449 Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Täby FC (E) Mats Erlandsson mats.erlandsson@gmail.com 0722200822 Vit, Vit, Vit
Täby FC (F) Kent Karlsson salgvagen20@gmail.com 0761461127 Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK (B) Magnus Sundkvist majsan.sundkvist@gmail.com 0761381885 Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK (A) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (A) Staffan Sjöling staffan.sjoling@sspa.se 0730-729108 Orange, Svart, Orange
Ängby IF (A) Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Grimsta AIK (B) - Täby FC (E)
1 Ekerö IK (C) - Töjnan IBK (B)
2016-10-01 09:00 1 Duvbo IK - Ekerö IK (D) Hallonbergshallen
2016-10-01 11:00 1 Ängby IF (A) - Silverdals IF (C) Stora Mossen 1 20
2016-10-01 11:15 1 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (D) Hässelbyhallen
2016-10-02 09:00 1 Jakobsbergs IBF (B) - Täby FC (F) Viksjö Sporthall
2016-10-02 10:15 1 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK (B) Björkebyhallen
2016-10-02 14:00 1 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (A) Hackstahallen
2016-10-02 14:15 1 Bro IK (A) - Järfälla IBK Bro Sporthall
2016-10-02 16:00 1 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (C) Ulriksdalshallen
Omgång 2
2 Hässelby SK IBK (C) - Grimsta AIK (B) Hässelbyhallen
2 Töjnan IBK (B) - Bro IK (A)
2016-10-08 09:00 2 Täby FC (D) - Täby FC (F) Skarpängskolan B
2016-10-08 09:45 2 Vallentuna IBK (A) - Råsunda IS Hammarbackens Sporthall
2016-10-08 10:00 2 Täby FC (E) - Jakobsbergs IBF (B) Skarpängskolan B
2016-10-09 08:15 2 Silverdals IF (C) - Hässelby SK IBK (B) Silverdalshallen
2016-10-09 10:00 2 Sigtuna IF IBK (B) - Ängby IF (A) Prästängshallen
2016-10-09 10:30 2 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (A) Viksjö Sporthall
2016-10-09 13:30 2 Ekerö IK (D) - Bele Barkarby IF IBF Tappströms Bollhall
2016-10-09 14:30 2 Ekerö IK (C) - Duvbo IK Tappströms Bollhall
Omgång 3
3 Grimsta AIK (B) - Vallentuna IBK (A)
3 Ängby IF (A) - Ekerö IK (D)
3 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK (B)
2016-10-15 11:00 3 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK (B) Hässelbyhallen
2016-10-15 16:00 3 Täby FC (F) - Silverdals IF (C) Skarpängskolan B
2016-10-16 09:00 3 Täby FC (E) - Hässelby SK IBK (C) Skarpängskolan B
2016-10-16 09:00 3 Råsunda IS - Järfälla IBK Ulriksdalshallen
2016-10-16 09:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK (C) Björkebyhallen
2016-10-16 10:15 3 Jakobsbergs IBF (B) - Täby FC (D) Viksjö Sporthall
2016-10-16 14:15 3 Bro IK (A) - Duvbo IK Bro Sporthall
Omgång 4
4 Töjnan IBK (B) - Råsunda IS
2016-10-22 09:00 4 Duvbo IK - Åkersberga IBF (A) Hallonbergshallen
2016-10-22 11:00 4 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (E) Hammarbackens Sporthall
2016-10-22 18:00 4 Hässelby SK IBK (C) - Jakobsbergs IBF (B) Hässelbyhallen
2016-10-23 09:00 4 Järfälla IBK - Grimsta AIK (B) Kallhälls sporthall
2016-10-23 10:00 4 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC (F) Prästängshallen
2016-10-23 11:30 4 Silverdals IF (C) - Täby FC (D) Silverdalshallen 40
2016-10-23 13:30 4 Ekerö IK (C) - Ängby IF (A) Stenhamra Bollhall
2016-10-23 14:15 4 Bro IK (A) - Bele Barkarby IF IBF Bro Sporthall
2016-10-23 15:30 4 Ekerö IK (D) - Hässelby SK IBK (B) Stenhamra Bollhall
Omgång 5
5 Grimsta AIK (B) - Töjnan IBK (B)
2016-10-29 09:00 5 Täby FC (E) - Järfälla IBK Skarpängskolan B
2016-10-29 10:00 5 Täby FC (F) - Ekerö IK (D) Skarpängskolan B
2016-10-29 10:00 5 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (C) Hässelbyhallen
2016-10-29 12:00 5 Ängby IF (A) - Bro IK (A) Stora Mossen 1
2016-10-29 15:15 5 Hässelby SK IBK (C) - Vallentuna IBK (A) Riddersvik
2016-10-30 10:00 5 Råsunda IS - Duvbo IK Ulriksdalshallen
2016-10-30 13:00 5 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF Hackstahallen
2016-11-27 09:00 5 Jakobsbergs IBF (B) - Silverdals IF (C) Helenelundshallen
2016-11-27 14:30 5 Täby FC (D) - Sigtuna IF IBK (B) Skarpängskolan B
Omgång 6
6 Töjnan IBK (B) - Täby FC (E)
2016-11-12 09:00 6 Vallentuna IBK (A) - Jakobsbergs IBF (B) Hammarbackens Sporthall
2016-11-12 10:30 6 Duvbo IK - Grimsta AIK (B) Hallonbergshallen
2016-11-12 12:15 6 Åkersberga IBF (A) - Ängby IF (A) Åkersberga Sporthall A
2016-11-13 09:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Råsunda IS Björkebyhallen
2016-11-13 10:00 6 Sigtuna IF IBK (B) - Silverdals IF (C) Prästängshallen
2016-11-13 14:15 6 Bro IK (A) - Hässelby SK IBK (B) Bro Sporthall
2016-11-13 14:30 6 Ekerö IK (C) - Täby FC (F) Tappströms Bollhall
2016-11-13 15:30 6 Ekerö IK (D) - Täby FC (D) Tappströms Bollhall
2016-11-13 17:15 6 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (C) Viksjö Sporthall
Omgång 7
2016-11-19 09:00 7 Täby FC (D) - Ekerö IK (C) Skarpängskolan B
2016-11-19 10:00 7 Täby FC (E) - Duvbo IK Skarpängskolan B
2016-11-19 10:00 7 Grimsta AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF Väsby skolan
2016-11-19 10:00 7 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (A) Hässelbyhallen
2016-11-19 11:00 7 Hässelby SK IBK (C) - Töjnan IBK (B) Hässelbyhallen
2016-11-19 11:00 7 Täby FC (F) - Bro IK (A) Skarpängskolan B
2016-11-19 12:00 7 Vallentuna IBK (A) - Järfälla IBK Hammarbackens Sporthall
2016-11-20 09:00 7 Jakobsbergs IBF (B) - Sigtuna IF IBK (B) Kallhälls sporthall
2016-11-20 09:00 7 Silverdals IF (C) - Ekerö IK (D) Silverdalshallen 20
2016-11-20 10:00 7 Råsunda IS - Ängby IF (A) Ulriksdalshallen
Omgång 8
2016-12-03 10:00 8 Ängby IF (A) - Grimsta AIK (B) Stora Mossen 1
2016-12-03 10:15 8 Duvbo IK - Hässelby SK IBK (C) Hallonbergshallen
2016-12-04 08:30 8 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (E) Björkebyhallen
2016-12-04 09:00 8 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (B) Ulriksdalshallen
2016-12-04 10:00 8 Järfälla IBK - Jakobsbergs IBF (B) Kallhälls sporthall
2016-12-04 10:15 8 Töjnan IBK (B) - Vallentuna IBK (A) Silverdalshallen
2016-12-04 12:30 8 Ekerö IK (C) - Silverdals IF (C) Tappströms Bollhall
2016-12-04 14:15 8 Ekerö IK (D) - Sigtuna IF IBK (B) Mälaröhallen
2016-12-04 14:15 8 Bro IK (A) - Täby FC (D) Bro Sporthall
2016-12-04 15:00 8 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (F) Hackstahallen
Omgång 9
2016-12-10 09:00 9 Täby FC (E) - Ängby IF (A) Skarpängskolan B
2016-12-10 10:00 9 Täby FC (F) - Råsunda IS Skarpängskolan B
2016-12-10 10:15 9 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) Väsby skolan
2016-12-10 11:00 9 Silverdals IF (C) - Bro IK (A) Silverdalshallen
2016-12-10 11:00 9 Hässelby SK IBK (C) - Bele Barkarby IF IBF Hässelbyhallen
2016-12-10 11:00 9 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (A) Skarpängskolan B
2016-12-10 12:00 9 Vallentuna IBK (A) - Duvbo IK Hammarbackens Sporthall
2016-12-11 09:00 9 Järfälla IBK - Töjnan IBK (B) Viksjö Sporthall
2016-12-11 10:00 9 Jakobsbergs IBF (B) - Ekerö IK (D) Viksjö Sporthall
2016-12-11 10:00 9 Sigtuna IF IBK (B) - Ekerö IK (C) Prästängshallen
Omgång 10
10 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (C) Stora Mossen 1
2016-12-17 09:00 10 Duvbo IK - Järfälla IBK Hallonbergshallen
2016-12-17 09:00 10 Grimsta AIK (B) - Täby FC (F) Väsby skolan
2016-12-17 16:00 10 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (E) Riddersvik
2016-12-17 16:15 10 Ekerö IK (C) - Ekerö IK (D) Tappströms Bollhall
2016-12-18 09:00 10 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (A) Björkebyhallen
2016-12-18 09:00 10 Råsunda IS - Täby FC (D) Tallbackaskolan
2016-12-18 09:15 10 Åkersberga IBF (A) - Silverdals IF (C) Åkersberga Sporthall A
2016-12-18 12:45 10 Töjnan IBK (B) - Jakobsbergs IBF (B) Silverdalshallen
2016-12-18 14:15 10 Bro IK (A) - Sigtuna IF IBK (B) Bro Sporthall
Omgång 11
2017-01-14 09:00 11 Täby FC (D) - Grimsta AIK (B) Skarpängskolan B
2017-01-14 10:00 11 Täby FC (E) - Täby FC (F) Skarpängskolan B
2017-01-14 12:00 11 Vallentuna IBK (A) - Ängby IF (A) Hammarbackens Sporthall
2017-01-14 14:00 11 Töjnan IBK (B) - Duvbo IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-01-14 16:15 11 Hässelby SK IBK (C) - Hässelby SK IBK (B) Riddersvik
2017-01-15 09:00 11 Jakobsbergs IBF (B) - Ekerö IK (C) Viksjö Sporthall
2017-01-15 10:00 11 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF Viksjö Sporthall
2017-01-15 10:00 11 Sigtuna IF IBK (B) - Åkersberga IBF (A) Prästängshallen
2017-01-15 13:00 11 Silverdals IF (C) - Råsunda IS Silverdalshallen
2017-01-15 15:00 11 Ekerö IK (D) - Bro IK (A) Tappströms Bollhall
Omgång 12
2017-01-21 09:00 12 Duvbo IK - Jakobsbergs IBF (B) Hallonbergshallen
2017-01-21 11:00 12 Grimsta AIK (B) - Silverdals IF (C) Väsby skolan
2017-01-21 11:00 12 Täby FC (E) - Täby FC (D) Skarpängskolan B
2017-01-21 18:00 12 Täby FC (F) - Hässelby SK IBK (C) Skarpängskolan B
2017-01-22 08:30 12 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (B) Björkebyhallen
2017-01-22 09:00 12 Råsunda IS - Sigtuna IF IBK (B) Ulriksdalshallen
2017-01-22 12:00 12 Ängby IF (A) - Järfälla IBK Vällingbyhallen Lilla
2017-01-22 12:30 12 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (A) Hässelbyhallen
2017-01-22 14:00 12 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK (D) Hackstahallen
2017-01-22 14:15 12 Bro IK (A) - Ekerö IK (C) Bro Sporthall
Omgång 13
2017-02-04 09:00 13 Duvbo IK - Bele Barkarby IF IBF Hallonbergshallen
2017-02-04 09:00 13 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (F) Hammarbackens Sporthall
2017-02-04 12:00 13 Töjnan IBK (B) - Ängby IF (A) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-05 09:00 13 Jakobsbergs IBF (B) - Bro IK (A) Viksjö Sporthall
2017-02-05 09:00 13 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (B) Kallhälls sporthall
2017-02-05 10:00 13 Sigtuna IF IBK (B) - Grimsta AIK (B) Prästängshallen
2017-02-05 12:30 13 Ekerö IK (C) - Åkersberga IBF (A) Tappströms Bollhall
2017-02-05 13:30 13 Ekerö IK (D) - Råsunda IS Tappströms Bollhall
2017-02-05 14:00 13 Silverdals IF (C) - Täby FC (E) Silverdalshallen
2017-02-05 15:00 13 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (C) Erikslundshallen
Omgång 14
2017-02-11 10:15 14 Grimsta AIK (B) - Ekerö IK (D) Väsby skolan
2017-02-11 11:00 14 Ängby IF (A) - Duvbo IK Stora Mossen 2
2017-02-11 11:00 14 Täby FC (F) - Järfälla IBK Skarpängskolan B
2017-02-11 12:00 14 Täby FC (D) - Vallentuna IBK (A) Skarpängskolan B
2017-02-11 14:00 14 Täby FC (E) - Sigtuna IF IBK (B) Skarpängskolan B
2017-02-11 16:15 14 Hässelby SK IBK (B) - Töjnan IBK (B) Riddersvik
2017-02-11 17:15 14 Hässelby SK IBK (C) - Silverdals IF (C) Riddersvik
2017-02-12 09:00 14 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF (B) Björkebyhallen
2017-02-12 09:00 14 Råsunda IS - Ekerö IK (C) Ulriksdalshallen
2017-04-16 16:00 14 Åkersberga IBF (A) - Bro IK (A) Hackstahallen
Omgång 15
2017-02-18 09:45 15 Vallentuna IBK (A) - Silverdals IF (C) Hammarbackens Sporthall
2017-02-18 10:00 15 Duvbo IK - Hässelby SK IBK (B) Hallonbergshallen
2017-02-18 12:00 15 Töjnan IBK (B) - Täby FC (F) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-19 09:00 15 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF (A) Björkebyhallen
2017-02-19 09:00 15 Järfälla IBK - Täby FC (D) Viksjö Sporthall
2017-02-19 11:15 15 Jakobsbergs IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Kallhälls sporthall
2017-02-19 13:00 15 Sigtuna IF IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) Prästängshallen
2017-02-19 13:30 15 Ekerö IK (C) - Grimsta AIK (B) Tappströms Bollhall
2017-02-19 14:15 15 Bro IK (A) - Råsunda IS Bro Sporthall
2017-02-19 15:30 15 Ekerö IK (D) - Täby FC (E) Tappströms Bollhall
Omgång 16
2017-03-11 09:00 16 Täby FC (D) - Töjnan IBK (B) Skarpängskolan B
2017-03-11 10:00 16 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Hässelbyhallen
2017-03-11 10:00 16 Grimsta AIK (B) - Bro IK (A) Väsby skolan
2017-03-11 10:00 16 Täby FC (F) - Duvbo IK Skarpängskolan B
2017-03-11 11:00 16 Täby FC (E) - Ekerö IK (C) Skarpängskolan B
2017-03-11 11:00 16 Vallentuna IBK (A) - Sigtuna IF IBK (B) Hammarbackens Sporthall
2017-03-11 12:00 16 Ängby IF (A) - Jakobsbergs IBF (B) Stora Mossen 1
2017-03-11 18:00 16 Hässelby SK IBK (C) - Ekerö IK (D) Riddersvik
2017-03-12 09:00 16 Råsunda IS - Åkersberga IBF (A) Tallbackaskolan
2017-03-12 14:00 16 Silverdals IF (C) - Järfälla IBK Silverdalshallen
Omgång 17
2017-03-18 10:00 17 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (B) Stora Mossen 1
2017-03-18 10:00 17 Ekerö IK (C) - Hässelby SK IBK (C) Mälaröhallen
2017-03-18 11:30 17 Duvbo IK - Täby FC (D) Hallonbergshallen
2017-03-18 15:15 17 Ekerö IK (D) - Vallentuna IBK (A) Tappströms Bollhall
2017-03-19 08:30 17 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (F) Björkebyhallen
2017-03-19 09:00 17 Jakobsbergs IBF (B) - Råsunda IS Kallhälls sporthall
2017-03-19 09:00 17 Töjnan IBK (B) - Silverdals IF (C) Silverdalshallen
2017-03-19 10:00 17 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK (B) Kallhälls sporthall
2017-03-19 15:15 17 Bro IK (A) - Täby FC (E) Bro Sporthall
2017-03-19 18:45 17 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK (B) Åkersberga Sporthall A
Omgång 18
2017-03-26 10:00 18 Sigtuna IF IBK (B) - Töjnan IBK (B) Prästängshallen
2017-04-01 09:00 18 Hässelby SK IBK (B) - Jakobsbergs IBF (B) Hässelbyhallen
2017-04-01 09:00 18 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF Skarpängskolan B
2017-04-01 10:00 18 Grimsta AIK (B) - Råsunda IS Väsby skolan
2017-04-01 10:00 18 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK (C) Hammarbackens Sporthall
2017-04-01 11:00 18 Täby FC (E) - Åkersberga IBF (A) Skarpängskolan B
2017-04-01 12:00 18 Silverdals IF (C) - Duvbo IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-04-01 14:00 18 Hässelby SK IBK (C) - Bro IK (A) Hässelbyhallen
2017-04-02 10:00 18 Järfälla IBK - Ekerö IK (D) Viksjö Sporthall
2017-04-04 18:20 18 Täby FC (F) - Ängby IF (A) Skarpängskolan B
Omgång 19
2017-04-08 10:00 19 Ängby IF (A) - Täby FC (D) Stora Mossen 2
2017-04-08 10:00 19 Duvbo IK - Sigtuna IF IBK (B) Hallonbergshallen
2017-04-08 11:45 19 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (C) Åkersberga Sporthall A
2017-04-08 15:15 19 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (F) Riddersvik
2017-04-08 15:15 19 Ekerö IK (C) - Järfälla IBK Tappströms Bollhall
2017-04-09 09:00 19 Bele Barkarby IF IBF - Silverdals IF (C) Björkebyhallen
2017-04-09 11:00 19 Jakobsbergs IBF (B) - Grimsta AIK (B) Viksjö Sporthall
2017-04-09 11:00 19 Råsunda IS - Täby FC (E) Ulriksdalshallen
2017-04-09 11:00 19 Töjnan IBK (B) - Ekerö IK (D) Silverdalshallen
2017-04-09 15:15 19 Bro IK (A) - Vallentuna IBK (A) Bro Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis