Spelprogram - Pantamera Svart DJ18 (98-99) MS

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alunda IBF Peter Eriksson peter.x.eriksson@supermarket.se 070-3713100 Blå/svart/svart
FBC Uppsala Ungdom Svart, Svart, Svart
Gävle GIK Blå, Blå, Blå
IBF Falun Ungdom DJ Thomas Skagerberg thomasskagerberg62@gmail.com 070-7465649 Rosa/Svart/Svart
KAIS Mora UIF Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK DJ Röd, Svart, Svart
Storvreta IBK Noél Alm Johansson noelalmjohansson@storvretaibk.se 070-318 70 27 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F00 Röd, Svart, Röd
Strömsbro IF Ulf Rönnewald ulf@garmin.se 0766202643 Orange, Blå, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-01 17:00 1 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom 8 - 5 Ian Engblom, Mikael Rosenius Olandshallen 61
2016-10-15 14:30 1 KAIS Mora UIF - Stenhagens KK DJ 5 - 2 Roger Pernling, Björn Kindström Idre Fjäll Arena 50
2016-10-16 13:00 1 IBF Falun Ungdom DJ - Strömsbro IF 6 - 3 Peter Atternäs, Larssa Wattberg JALAS® Arena 1
2016-12-22 18:45 1 Storvreta IBK F00 - Storvreta IBK 0 - 0 e.förl. Vattholma Sporthall
Omgång 2
2016-10-22 14:15 2 Strömsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 6 - 2 Petter Lundgren, Roger Morin Testebo Arena 59
2016-10-22 15:00 2 Stenhagens KK DJ - IBF Falun Ungdom DJ 4 - 2 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Stenhagen BoKC 51
2016-10-23 13:00 2 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK F00 3 - 4 Roger Pernling, Björn Kindström Idre Fjäll Arena 38
2016-10-23 15:30 2 Storvreta IBK - Gävle GIK 7 - 9 Sarah Ejderskog, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox 85
Omgång 3
2016-10-30 12:00 3 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 1 - 10 Richard Öhneskog, Oskar Simryd Kunskapsskolans Sporthall 40
2016-11-02 19:00 3 Alunda IBF - Strömsbro IF 8 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen 108
2016-11-19 18:00 3 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK DJ 4 - 2 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg IFU Arena A
2017-03-05 16:00 3 Storvreta IBK F00 - IBF Falun Ungdom DJ WO (5 - 0) Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Vattholma Sporthall
Omgång 4
2016-11-03 19:00 4 Storvreta IBK - Alunda IBF 7 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Vattholma Sporthall 52
2016-11-05 15:00 4 Stenhagens KK DJ - Strömsbro IF 3 - 6 Oliver Halvarsson, Felicia Hassan Stenhagen BoKC
2016-11-06 18:00 4 IBF Falun Ungdom DJ - Gävle GIK 6 - 4 Patrik Magnusson, Jenny Moen JALAS® Arena 1
2016-12-17 13:00 4 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK F00 7 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox 49
Omgång 5
2016-11-12 15:00 5 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 6 - 7 Isak Angerbjörn, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox 149
2016-11-12 15:00 5 Storvreta IBK F00 - Strömsbro IF 9 - 5 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena – Lundqvist EL 78
2016-11-12 17:30 5 FBC Uppsala Ungdom - Gävle GIK 10 - 2 Isak Angerbjörn, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2016-11-15 19:30 5 Alunda IBF - Stenhagens KK DJ 6 - 1 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Olandshallen 117
Omgång 6
2016-11-19 14:10 6 Gävle GIK - Strömsbro IF 5 - 4 Martin Stenberg, Reine Schröder Kunskapsskolans Sporthall
2016-11-20 13:00 6 KAIS Mora UIF - Alunda IBF 0 - 8 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena 50
2016-11-20 13:15 6 IBF Falun Ungdom DJ - Storvreta IBK 3 - 6 Peter Atternäs, Jussi Nissinen JALAS® Arena 2
2017-03-11 12:45 6 Stenhagens KK DJ - Storvreta IBK F00 1 - 6 Christoffer Wallenborg, Fredrik Yngwe Stenhagen BoKC
Omgång 7
2016-11-26 10:00 7 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 5 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson IFU Arena A 43
2016-11-26 15:00 7 Stenhagens KK DJ - Gävle GIK 6 - 6 e.förl. Jonas Backman, Handrin Thunkvist Stenhagen BoKC 36
2016-12-15 18:45 7 Storvreta IBK F00 - Alunda IBF 7 - 5 Felicia Hassan, Fabian Fahimi Vattholma Sporthall
2017-01-20 19:00 7 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom DJ 8 - 5 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena 57
Omgång 8
2016-12-02 19:45 8 Strömsbro IF - Storvreta IBK 10 - 6 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Testebo Arena 48
2016-12-04 11:30 8 Gävle GIK - Storvreta IBK F00 6 - 2 Jakob Westerlund, Richard Öhneskog Träffen Arena 52
2016-12-04 12:15 8 IBF Falun Ungdom DJ - Alunda IBF 1 - 6 Peter Atternäs, Viktor Snöborgs JALAS® Arena 1
2016-12-18 14:00 8 KAIS Mora UIF - FBC Uppsala Ungdom OW (0 - 5) Conny Törehed, Daniel Winberg Idre Fjäll Arena
Omgång 9
2016-12-10 18:00 9 Alunda IBF - Gävle GIK 5 - 6 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Olandshallen 69
2016-12-11 14:30 9 IBF Falun Ungdom DJ - FBC Uppsala Ungdom 3 - 11 Emma Holmqvist, Felicia Hassan JALAS® Arena 2
2016-12-16 19:00 9 Stenhagens KK DJ - Storvreta IBK 2 - 7 Fabian Fahimi, Felicia Hassan Stenhagen BoKC
2017-02-04 12:00 9 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 2 - 3 Nicklas Sjöström, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
Omgång 10
10 Storvreta IBK - Storvreta IBK F00 0 - 0 e.förl. Vattholma Sporthall 20
2017-01-13 19:00 10 Stenhagens KK DJ - KAIS Mora UIF 10 - 5 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg IFU Arena – DHinox 28
2017-01-15 17:00 10 Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom DJ 11 - 3 Petter Lundgren, Oskar Simryd Testebo Arena 93
2017-01-15 19:00 10 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Joakim Ottosson IFU Arena – Lundqvist EL
Omgång 11
2017-01-21 13:30 11 FBC Uppsala Ungdom - Strömsbro IF 6 - 7 e.förl. Ronnie Eriksson, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-01-22 10:45 11 Gävle GIK - Storvreta IBK 7 - 8 Per Linderdahl, Richard Öhneskog Kunskapsskolans Sporthall 40
2017-01-22 11:30 11 IBF Falun Ungdom DJ - Stenhagens KK DJ 2 - 1 Linus Isberg, Leo Holmström JALAS® Arena 2
2017-02-09 19:00 11 Storvreta IBK F00 - KAIS Mora UIF 2 - 6 Jonas Backman, Jonas Tidsjö Vattholma Sporthall 66
Omgång 12
2017-01-28 12:30 12 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 9 - 6 Torsten Helgemo, Conny Törehed Idre Fjäll Arena 42
2017-01-29 17:00 12 Strömsbro IF - Alunda IBF 5 - 2 Jakob Westerlund, Hampus Andersson Testebo Arena 79
2017-03-04 11:30 12 IBF Falun Ungdom DJ - Storvreta IBK F00 1 - 6 Linus Isberg, Amir Zilic JALAS® Arena 1 28
2017-03-04 15:15 12 Stenhagens KK DJ - FBC Uppsala Ungdom 2 - 6 Emma Holmqvist, Frida Lanzaro Stenhagen BoKC
Omgång 13
2017-02-03 19:30 13 Alunda IBF - Storvreta IBK 10 - 5 Andreas Persson Stenberg, Maximilian Halvarsson Olandshallen 97
2017-02-05 10:00 13 Storvreta IBK F00 - FBC Uppsala Ungdom 2 - 11 Per Ericsson, Per-Olof Svensson IFU Arena – Lundqvist EL 66
2017-02-05 12:45 13 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom DJ 8 - 1 Jonathan Blank, Richard Öhneskog Kunskapsskolans Sporthall 33
2017-02-05 17:00 13 Strömsbro IF - Stenhagens KK DJ 9 - 2 Petter Lundgren, Martin Stenberg Testebo Arena 93
Omgång 14
2017-02-11 14:30 14 Stenhagens KK DJ - Alunda IBF 1 - 9 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2017-02-11 18:00 14 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 6 - 2 Nicklas Sjöström, Torsten Helgemo Idre Fjäll Arena 40
2017-02-12 12:00 14 Gävle GIK - FBC Uppsala Ungdom 9 - 10 e.förl. Jonathan Blank, Roger Morin Kunskapsskolans Sporthall 51
2017-03-07 19:30 14 Strömsbro IF - Storvreta IBK F00 2 - 1 e.förl. Anders Löfgren, Thomas Sterner Testebo Arena 75
Omgång 15
2017-02-18 13:00 15 Strömsbro IF - Gävle GIK 7 - 4 Martin Stenberg, Reine Schröder Testebo Arena
2017-02-18 13:20 15 Alunda IBF - KAIS Mora UIF 3 - 7 Olof Berggren, Tony Nyberg Olandshallen 82
2017-02-18 17:00 15 Storvreta IBK F00 - Stenhagens KK DJ 2 - 3 Christoffer Wallenborg, Ronnie Eriksson IFU Arena A 65
2017-03-11 19:00 15 Storvreta IBK - IBF Falun Ungdom DJ 4 - 3 e.förl. Erik Palmertz, Oliver Halvarsson IFU Arena – DHinox 34
Omgång 16
2017-02-26 13:30 16 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 7 - 4 Erik Palmertz, Frida Lanzaro IFU Arena – DHinox
2017-02-26 15:30 16 IBF Falun Ungdom DJ - KAIS Mora UIF 4 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson JALAS® Arena 1 67
2017-02-28 20:00 16 Alunda IBF - Storvreta IBK F00 4 - 5 Thomas Tanskanen, Oliver Halvarsson Olandshallen 79
2017-03-15 19:20 16 Gävle GIK - Stenhagens KK DJ 7 - 7 e.förl. Håkan Thunman, Roger Morin Kunskapsskolans Sporthall 39
Omgång 17
2017-03-12 09:00 17 Storvreta IBK F00 - Gävle GIK 7 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-03-12 11:30 17 FBC Uppsala Ungdom - KAIS Mora UIF 5 - 5 e.förl. Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-03-12 14:00 17 Storvreta IBK - Strömsbro IF 5 - 7 Jonas Nordqvist, Erik Rosvall IFU Arena – Lundqvist EL 67
2017-03-12 15:30 17 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom DJ 5 - 1 Henrik Wallenborg, Peter Alenbring Olandshallen 57
Omgång 18
2017-03-18 13:30 18 Storvreta IBK - Stenhagens KK DJ 5 - 2 Maximilian Halvarsson, Andreas Bengtsson IFU Arena – Lundqvist EL 72
2017-03-19 12:00 18 Gävle GIK - Alunda IBF 9 - 5 Pär Hedlund, Håkan Thunman Kunskapsskolans Sporthall 30
2017-03-19 15:00 18 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 7 - 2 Richard Öhneskog, Pär Hedlund Testebo Arena
2017-03-19 15:30 18 FBC Uppsala Ungdom - IBF Falun Ungdom DJ 4 - 1 Isak Angerbjörn, Andreas Bengtsson IFU Arena – DHinox

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis