Spelprogram - Juniorallsvenskan D Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBI Tullinge Tore Johansson tore.johansson1@bredband.net 073-5730889 Orange/svart/Svart
Huddinge IK röd, röd, röd
IBF Linköping Tommy Pettersson maz16@bredband.net 0702-233140 Blå/Svart/Blå
Nacka Wallenstam IBK Fredrik Olsson figge@nackaibk.se 0707-185010 Vit/Svart/Vit
Nykvarns IF Svart, Svart, Svart
Sköndals IK Blå, Svart, Svart
Telge SIBK/Järna SK Röd, Röd, Vita
Trosa Edanö IBK SVART, SVART, SVART
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-09-23 19:00 1 Trosa Edanö IBK - Nacka Wallenstam IBK 0 - 8 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Hedebyhallen 89
2016-09-25 13:45 1 Sköndals IK - Telge SIBK/Järna SK 3 - 4 Aarre Hietanen, Kari Malmros Sköndalshallen
2016-09-25 18:00 1 IBF Linköping - FBI Tullinge 7 - 2 Mikael Pettersson, Patricio Boiardt Folkungahallen 119
Omgång 2
2016-10-07 19:00 2 FBI Tullinge - Huddinge IK 3 - 2 Patrik Cullander, Madelene Westerberg Tullingehallen 193
2016-10-09 19:15 2 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK 6 - 0 Aldin Imamovic, Björn Larsson Ormingehallen
2016-11-06 11:30 2 Telge SIBK/Järna SK - Nykvarns IF 2 - 1 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A 79
Omgång 3
2016-10-14 20:15 3 Trosa Edanö IBK - Sköndals IK 3 - 3 Sigge Maurer, Admir Brkic Hedebyhallen 108
2016-10-15 17:00 3 Nykvarns IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Sigge Maurer, Admir Brkic Björkestahallen 50
2016-10-16 15:30 3 IBF Linköping - Telge SIBK/Järna SK 5 - 2 Rickard Olsen, Jakob Flodell Kärnahallen 60
Omgång 4
2016-10-23 14:15 4 Nacka Wallenstam IBK - Telge SIBK/Järna SK 10 - 1 Ola Bigestans, Aarre Hietanen Ormingehallen
2016-10-23 19:45 4 Sköndals IK - FBI Tullinge 2 - 5 David Berger, Tobias Berger Sköndalshallen 40
2016-11-04 19:30 4 Nykvarns IF - Huddinge IK 11 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkestahallen
Omgång 5
2016-10-28 19:45 5 Huddinge IK - IBF Linköping 0 - 3 Kari Malmros, Daniel Mårtensson Skogåshallen
2016-10-28 20:00 5 FBI Tullinge - Nykvarns IF 1 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen 97
2016-10-30 15:00 5 Telge SIBK/Järna SK - Trosa Edanö IBK 6 - 3 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A 78
Omgång 6
2016-11-11 20:15 6 Trosa Edanö IBK - Huddinge IK 3 - 0 Sigge Maurer, Admir Brkic Hedebyhallen 73
2016-11-13 18:00 6 Sköndals IK - IBF Linköping 3 - 8 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Sköndalshallen 53
2016-11-25 19:30 6 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 5 - 1 Tobias Berger, Martin Johansson Ormingehallen
Omgång 7
2016-11-17 19:30 7 Huddinge IK - Sköndals IK 1 - 5 Daniel Kölborn, Patric Terelius Storängshallen
2016-11-18 19:15 7 IBF Linköping - Nykvarns IF 4 - 2 Jimmy Lindell, Pierre Hultsten Folkungahallen 50
2016-11-18 20:45 7 FBI Tullinge - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Peter Eriksson, Kari Karke Tullingehallen 108
Omgång 8
2016-11-25 18:30 8 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 1 - 3 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Hedebyhallen 94
2016-11-25 19:30 8 Telge SIBK/Järna SK - Huddinge IK 7 - 0 Ivan Wahlström, Martin Morén Västergård Arena A 58
2016-11-27 14:30 8 Nacka Wallenstam IBK - IBF Linköping 5 - 4 Elis Erbing, Patric Terelius Ormingehallen
Omgång 9
2016-12-02 19:45 9 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 13 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2016-12-02 20:00 9 FBI Tullinge - Telge SIBK/Järna SK 2 - 7 Gustav Persson, Aldin Imamovic Tullingehallen 79
2016-12-03 18:00 9 Nykvarns IF - Sköndals IK 5 - 1 Ivan Wahlström, Tommy Nyring Björkestahallen 40
2016-12-04 15:30 9 IBF Linköping - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Jakob Flodell, Jesper Jonsson Folkungahallen 57
Omgång 10
2016-12-16 19:30 10 Telge SIBK/Järna SK - Sköndals IK 1 - 1 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A 38
2016-12-16 20:00 10 FBI Tullinge - IBF Linköping 1 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tullingehallen 75
2017-01-13 19:30 10 Nacka Wallenstam IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 1 Daniel Kölborn, Kari Karke Ormingehallen
Omgång 11
2017-01-13 19:45 11 Huddinge IK - FBI Tullinge 2 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Kari Malmros Skogåshallen
2017-01-13 20:00 11 Nykvarns IF - Telge SIBK/Järna SK 3 - 2 Mats Jernmo, Mika Ristanen Björkestahallen 100
2017-01-15 19:45 11 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 9 Aldin Imamovic, Kari Malmros Sköndalshallen 47
Omgång 12
2017-01-22 14:30 12 Telge SIBK/Järna SK - IBF Linköping 0 - 5 Jonathan Varli, John Awabdeh Västergård Arena A 102
2017-01-22 19:00 12 Sköndals IK - Trosa Edanö IBK 6 - 3 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Sköndalshallen 35
2017-01-31 19:45 12 Nacka Wallenstam IBK - Nykvarns IF 3 - 0 Daniel Mårtensson, Johan Jäderlund Ormingehallen
Omgång 13
2017-01-27 19:45 13 Huddinge IK - Nykvarns IF 1 - 7 Daniel Mårtensson, Kari Malmros Skogåshallen
2017-01-27 20:00 13 FBI Tullinge - Sköndals IK 2 - 7 David Berger, Vilhelm Nordström Tullingehallen 65
2017-02-05 18:00 13 Telge SIBK/Järna SK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 1 Sigge Maurer, Arne Brattehag Västergård Arena A 67
Omgång 14
2017-02-03 19:30 14 Nykvarns IF - FBI Tullinge 8 - 1 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2017-02-10 18:30 14 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK/Järna SK 1 - 1 Richard Himberg, Dennis Wagermark Hedebyhallen 83
2017-02-12 14:15 14 IBF Linköping - Huddinge IK 6 - 1 Emil Glenngård, Hampus Larsson Kärnahallen 55
Omgång 15
2017-02-17 19:00 15 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 0 - 13 Peter Gustafsson Saliba, Bjarne Hekkelstrand Tullingehallen 96
2017-02-17 19:45 15 Huddinge IK - Trosa Edanö IBK 2 - 5 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Skogåshallen
2017-02-19 14:30 15 IBF Linköping - Sköndals IK 6 - 4 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Folkungahallen 25
Omgång 16
2017-02-24 19:00 16 Trosa Edanö IBK - FBI Tullinge 6 - 2 Dennis Wagermark, Admir Brkic Hedebyhallen 73
2017-02-26 16:45 16 Sköndals IK - Huddinge IK 5 - 4 Björn Landin, Ken Johansson Sköndalshallen 64
2017-02-26 17:00 16 Nykvarns IF - IBF Linköping 6 - 2 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
Omgång 17
2017-03-03 19:30 17 IBF Linköping - Nacka Wallenstam IBK 3 - 3 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Kärnahallen
2017-03-03 19:45 17 Huddinge IK - Telge SIBK/Järna SK 0 - 5 Daniel Kölborn, Jonas Holm Skogåshallen
2017-03-03 20:00 17 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 2 - 1 Mats Jernmo, Mika Ristanen Björkestahallen
Omgång 18
2017-03-10 19:00 18 Trosa Edanö IBK - IBF Linköping 3 - 5 Bemir Brkic, Admir Brkic Hedebyhallen 77
2017-03-10 19:45 18 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK 17 - 1 Robin Karke, Arash Sohrevardi Ormingehallen
2017-03-11 13:45 18 Telge SIBK/Järna SK - FBI Tullinge 9 - 0 Sigge Maurer, John Awabdeh Västergård Arena A 45
2017-03-12 15:30 18 Sköndals IK - Nykvarns IF 5 - 4 Jonas Håmark, Aldin Imamovic Sköndalshallen 32

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis