Spelprogram - Juniorallsvenskan E1 Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Lerum Pontus Persson pontus_0302@hotmail.com 0707-123297 Röd/Röd/Vit
Fristads GoIF/Borås IBF Grön, Svart, Grön
Hovslätts IK Anders Knutsson anders.knutsson@mail.com 076-1491006 Röd/Vit/Vit
IBK Lockerud Mariestad Malcolm Schäfer malcolmschafer@outlook.com 073-6197576 Röd/Röd/Röd
Partille IBS Mikael Fröberg mikael@froberg.net +46 70-090 05 91 Svart/Svart/Svarta
Pixbo Wallenstam IBF Daniel Svartling innebandydaniel@outlook.com 0705-171135 Röd/vit/Röd/Röda
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-04 20:30 1 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS 13 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-10-08 17:00 1 Fristads GoIF/Borås IBF - FBC Lerum 2 - 10 Sven Persson, Kenth Lindqvist Fristadhallen, Fristad
2016-10-09 19:00 1 IBK Lockerud Mariestad - Hovslätts IK 5 - 1 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic UW-Elasthallen, Mariestad
Omgång 2
2016-10-16 15:00 2 Partille IBS - Fristads GoIF/Borås IBF 3 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Vallhamra Sportcenter
2016-10-16 16:00 2 Hovslätts IK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 4 Oliver Hillerström, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-16 18:30 2 FBC Lerum - IBK Lockerud Mariestad 0 - 9 Oliver Engström, Kevin Larsson Rydsbergshallen
Omgång 3
2016-10-21 18:00 3 Partille IBS - FBC Lerum 4 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Vallhamra Sportcenter
2016-10-22 16:30 3 Fristads GoIF/Borås IBF - Hovslätts IK 4 - 6 Nebojsa Stefanovski, Richard Claesson Fristadhallen, Fristad
2016-10-23 17:00 3 IBK Lockerud Mariestad - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 4 Mikael Magnusson, Mikael Toverland UW-Elasthallen, Mariestad
Omgång 4
2016-10-25 20:15 4 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 6 - 2 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Wallenstamhallen
2016-11-06 17:00 4 Hovslätts IK - Partille IBS 4 - 1 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-12-11 12:00 4 IBK Lockerud Mariestad - Fristads GoIF/Borås IBF 5 - 4 Linus Svensson, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
Omgång 5
2016-11-13 13:00 5 Partille IBS - IBK Lockerud Mariestad 2 - 15 Lazo Cesto, Henry Tames Vallhamra Sportcenter 25
2016-11-13 14:30 5 Fristads GoIF/Borås IBF - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2016-11-13 18:30 5 FBC Lerum - Hovslätts IK 4 - 6 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Rydsbergshallen
Omgång 6
2016-11-15 20:15 6 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith 3 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-11-16 20:40 6 Lindome IBK - FBC Lerum 5 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Almåshallen B
2016-11-18 19:00 6 Warberg IC - Partille IBS 3 - 1 Peter Särnhav, Sofia Berntsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-11-18 19:45 6 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Fristads GoIF/Borås IBF 1 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2016-11-20 16:00 6 IBK Lockerud Mariestad - IBF Backadalen /Surte IBK 5 - 1 Linus Svensson, Magnus Nilsson UW-Elasthallen, Mariestad
2016-11-26 11:15 6 Hovslätts IK - Lindås IBK 2 - 1 Michael Johansson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall 50
Omgång 7
2016-11-22 19:30 7 Partille IBS - Lindome IBK 0 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Partille Arena B-hallen 40
2016-11-25 19:00 7 Fristads GoIF/Borås IBF - Warberg IC 5 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2016-11-25 19:00 7 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2016-11-25 20:00 7 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 7 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Rydsbergshallen 53
2016-11-27 15:00 7 IBF Backadalen /Surte IBK - Hovslätts IK 3 - 9 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lundbystrand 3
2016-12-10 17:15 7 IK Zenith - IBK Lockerud Mariestad 1 - 5 Robin Boqvist, Oliver Engström Björlanda Idrottshall
Omgång 8
2016-11-29 20:15 8 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen /Surte IBK 3 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2016-12-02 19:00 8 Fristads GoIF/Borås IBF - IK Zenith 2 - 2 Peter Axelsson, David Persson Fristadhallen, Fristad
2016-12-02 20:00 8 FBC Lerum - Lindås IBK 8 - 6 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2016-12-03 17:00 8 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 3 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ugglumshallen
2016-12-04 14:00 8 Hovslätts IK - Lindome IBK 0 - 2 Anders Everstrand, Thomas Atting Arenan - Jönköpings Idrottshus 55
2016-12-09 19:00 8 IBK Lockerud Mariestad - Warberg IC 3 - 4 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic UW-Elasthallen, Mariestad 100
Omgång 9
2016-12-15 18:30 9 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 5 Adnan Tongur, Robin Boqvist Ale Kulturrum
2016-12-17 14:30 9 IBF Backadalen /Surte IBK - Partille IBS 3 - 5 Oliver Engström, Alexander Pavlovic Tuve Sporthall
2016-12-18 11:00 9 Lindås IBK - Fristads GoIF/Borås IBF 2 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2016-12-18 16:30 9 Warberg IC - Hovslätts IK 4 - 5 Magnus Gullquist, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-12-18 16:30 9 IK Zenith - FBC Lerum 2 - 1 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Hedenskolans Idrottshall
2017-02-05 14:30 9 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Skånhällaskolan
Omgång 10
2017-01-10 20:30 10 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2017-01-13 19:00 10 Fristads GoIF/Borås IBF - IBF Backadalen /Surte IBK 4 - 3 Richard Claesson, Fredrik Andersson Fristadhallen, Fristad 75
2017-01-13 19:45 10 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Hovslätts IK 0 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2017-01-14 14:00 10 IK Zenith - Partille IBS 1 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2017-02-01 19:45 10 Lindås IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 17 Oliver Engström, Kevin Larsson Salming Arena
2017-02-03 20:00 10 FBC Lerum - Warberg IC 2 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Rydsbergshallen
Omgång 11
2017-01-19 19:00 11 Lindome IBK - Fristads GoIF/Borås IBF 5 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2017-01-20 18:30 11 Partille IBS - Lindås IBK 5 - 6 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Vallhamra Sportcenter 50
2017-01-21 11:00 11 Hovslätts IK - IK Zenith 3 - 2 Fredrik Fältskog, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-21 15:00 11 IBF Backadalen /Surte IBK - FBC Lerum 5 - 2 Oliver Engström, Kevin Larsson Lundbystrand 3
2017-01-22 17:00 11 IBK Lockerud Mariestad - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 5 - 4 Pedram Koublani, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
2017-01-22 19:00 11 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 6 Christoffer Söderström, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
Omgång 12
2017-01-27 20:00 12 FBC Lerum - Fristads GoIF/Borås IBF 3 - 7 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2017-01-29 13:00 12 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 6 Andreas Rolén, Henrik Lord Johansson Vallhamra Sportcenter 42
2017-01-29 14:30 12 Hovslätts IK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 4 Michael Holmberg, Patrik Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall 104
Omgång 13
2017-02-07 19:00 13 Pixbo Wallenstam IBF - Hovslätts IK 5 - 0 Joakim Amri Nilsson, Robin Boqvist Wallenstamhallen
2017-02-10 19:00 13 Fristads GoIF/Borås IBF - Partille IBS 7 - 4 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2017-02-12 17:00 13 IBK Lockerud Mariestad - FBC Lerum 12 - 1 Eino Vuoluterä, Kjell Persson UW-Elasthallen, Mariestad
Omgång 14
2017-02-19 13:00 14 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2017-02-19 14:30 14 Hovslätts IK - Fristads GoIF/Borås IBF 5 - 0 Nicklas Mattsson, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall 66
2017-02-22 20:50 14 FBC Lerum - Partille IBS 10 - 1 Jesper Axelsson, Roger Zahnér Rydsbergshallen
Omgång 15
2017-02-25 15:00 15 Partille IBS - Hovslätts IK 0 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ugglumshallen 45
2017-03-03 20:00 15 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Joakim Amri Nilsson, Oliver Engström Rydsbergshallen
2017-03-05 11:00 15 Fristads GoIF/Borås IBF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 13 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
Omgång 16
2017-03-12 12:00 16 Hovslätts IK - FBC Lerum 10 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall 78
2017-03-12 16:00 16 Pixbo Wallenstam IBF - Fristads GoIF/Borås IBF 6 - 6 Oliver Engström, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2017-03-12 17:00 16 IBK Lockerud Mariestad - Partille IBS 16 - 3 Christoffer Danielsson, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis