Spelprogram - Skånemästerskapen Herrar Slutspel

Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Final
2017-04-29 15:00 Final IBK Höllviken - Höllvikens IBF A-lag Herrar 6 - 12 Johan Holmåker, Jens Staaf Halörhallen
Semifinal
2017-02-01 20:00 Semifinal 2 IBK Höllviken - Röke IBK 6 - 2 Johan Holmåker, Jens Staaf Halörhallen 86
2017-02-21 19:30 Semifinal 1 Munka-Ljungby IBK - Höllvikens IBF A-lag Herrar 5 - 7 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Munkahallen 112
Kvartsfinal
2016-12-19 20:15 Kvartsfinal 1 FBC Engelholm - Höllvikens IBF A-lag Herrar 1 - 14 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Kungsgårdshallen 220
2017-01-11 20:00 Kvartsfinal 4 Palmstaden IK - Röke IBK 4 - 6 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Söderslättshallen B 79
2017-01-17 20:00 Kvartsfinal 2 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund Elit 7 - 4 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Munkahallen 78
2017-01-18 20:00 Kvartsfinal 3 IBK Höllviken - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 5 Leon Fuchs, Petter Niklasson Halörhallen
1/8-final
2016-11-16 20:00 1/8-final 7 Lomma FBC - Röke IBK 3 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson Slättängshallen 68
2016-11-23 20:00 1/8-final 4 Willands IBK - IBK Lund Elit 4 - 8 Roger Jönsson, Ola Nilsson Kristianstad Arena 43
2016-11-23 20:00 1/8-final 6 IBK Höllviken - SST NET Landskrona IBK 12 - 5 Johan Holmåker, Jens Staaf Halörhallen
2016-11-30 20:00 1/8-final 8 Palmstaden IK - Malmö FBC Herr A 3 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén Söderslättshallen B 60
2016-12-01 20:00 1/8-final 2 FBC Engelholm - Malmhaug KFUM IBF Herrar A 6 - 3 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Kungsgårdshallen 82
2016-12-05 19:30 1/8-final 1 Munka Ljungby IBK Akademi - Höllvikens IBF A-lag Herrar 1 - 16 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Munkahallen 106
2016-12-05 19:30 1/8-final 5 IK Stanstad - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 9 Johan Holmåker, Jens Staaf Uppåkrahallen 88
2016-12-07 19:30 1/8-final 3 Åby IBK Klippan - Munka-Ljungby IBK 4 - 16 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Klippans Idrottshall
1/16-final
2016-10-27 19:30 1/16-final 2 Hjärnarps IBK - Åby IBK Klippan 8 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen 40
2016-10-27 20:15 1/16-final 4 IK Stanstad - Bjärreds IBK 7 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Staffanshallen 82
2016-11-01 20:00 1/16-final 3 Örkelljunga IF - Willands IBK 5 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga 95
2016-11-02 20:00 1/16-final 1 Munka Ljungby IBK Akademi - Eslövs IBF 6 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Munkahallen
2016-11-02 20:00 1/16-final 6 Palmstaden IK - Frosta IBF 21 - 0 Peter Kellgren, Dennie Lind Söderslättshallen B 89
2016-11-10 21:00 1/16-final 5 IBK Höllviken - Skurups IBK 8 - 1 Peter Kellgren, Dennie Lind Halörhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis