Spelprogram - FPC P12 B-slutspel

Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Final
2017-03-26 17:10 Final FBC Viljan - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 0 - 6 Magnus Widlund, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Semifinal
2017-03-26 13:50 Semifinal 1 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 6 - 7 Bengt Bolander, Peter Horndahl Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-26 14:40 Semifinal 2 KaRo IBF - FBC Viljan 4 - 6 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Kvartsfinal
2017-03-26 09:40 Kvartsfinal 1 IBF Backadalen 1 Röd - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 2 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Campus Arena
2017-03-26 10:30 Kvartsfinal 2 Hovmantorps GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 - 2 e.str. Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-26 10:30 Kvartsfinal 3 Varla IBK 2 Svart - FBC Viljan 4 - 6 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-26 10:30 Kvartsfinal 4 Lindome IBK - KaRo IBF 1 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Campus Arena
2017-03-26 10:40 Plac.match Rottne IF - Forsheda IF 7 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Kålgårdshallen
2017-03-26 11:20 Plac.match Kinna IBK - IBF Backadalen 2 Blå 4 - 1 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-26 11:20 Plac.match Sävsjö IBK - Månsarps IBK 0 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Campus Arena
2017-03-26 11:20 Plac.match Fristads GoIF - IBK Husar 3 - 2 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog KFUM Sporthall, Jönköping
1/8-final
2017-03-25 17:00 1/8-final 2 Craftstadens IBK Oskarshamn - Kinna IBK 4 - 1 Magnus Widlund, Nicklas Hult Huskvarna Sporthall A
2017-03-25 18:00 1/8-final 1 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Rottne IF 4 - 0 Ebba Bladh, Fanny Horvath Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-25 18:00 1/8-final 3 IBF Backadalen 1 Röd - Forsheda IF 5 - 4 e.str. Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2017-03-25 18:00 1/8-final 4 Hovmantorps GOIF - IBF Backadalen 2 Blå 6 - 2 Oscar Bard, Hampus Larsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-25 18:00 1/8-final 5 Lindome IBK - Sävsjö IBK 6 - 2 Carl Wikgren, Tim Solig Huskvarna Sporthall A
2017-03-25 18:50 1/8-final 6 Varla IBK 2 Svart - Fristads GoIF 4 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2017-03-25 18:50 1/8-final 7 Månsarps IBK - KaRo IBF 1 - 4 Ebba Bladh, Fanny Horvath Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-25 18:50 1/8-final 8 FBC Viljan - IBK Husar 4 - 2 Oscar Bard, Hampus Larsson Jönköpings Idrottshus C-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis