Spelprogram - HJ 18-20

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FC Europa Juniors Svart, Svart
IBF Örebro Ungdom HJ Marie Johansson mariejohansson1910@gmail.com 0704555919 Svart, svart, svart
IBK Köping HJ Svart, Svart, Svart
IFK Arboga IBK ung Ulf Norstedt ulf.norstedt@live.se 0733-51 97 22 Blå, Blå, Blå
KFUM Örebro HJ blå, blå, vit
Kumla IBK HJ Blå, blå, Blå
Lillån IBK HJ Christer Palmén christer.palmen@gmail.com 073-6229683 Grön/vit/vit
Per-Ols IBF Röd, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK Ung Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
Skälby IBK Gul Jonas Edberg jonas.edberg@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Skälby IBK Svart Jonas Edberg jonas.edberg@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Tillberga IK Grön, Svart, Svart
WSK Lindesberg Magnus Lissmats magnus@forsberg-maleri.se 070-7885060 Marinblå/Marinblå/Marinblå
Västerås IBS Ung Niklas Edenhall niklas.edenhall@se.abb.com 0725-616070 Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-10-04 12:00 211006003 Tillberga IK - KFUM Örebro HJ 4 - 7 Tillberga Sporthall
2014-10-04 14:30 211006004 Västerås IBS Ung - WSK Lindesberg 8 - 1 Klövernhallen Plan 1
2014-10-04 17:00 211006002 IFK Arboga IBK ung - IBF Örebro Ungdom HJ 7 - 6 Vasahallen
2014-10-05 10:00 211006005 Skälby IBK Gul - Kumla IBK HJ 5 - 7 Kristiansborgshallen
2014-10-05 12:00 211006007 Per-Ols IBF - IBK Köping HJ 8 - 9 Fagerstahallen
2014-10-05 18:00 211006001 FC Europa Juniors - Skälby IBK Svart 4 - 21 Wenströmska Skolan
2014-11-02 18:00 211006006 Sala Silverstaden IBK Ung - Lillån IBK HJ 3 - 9 Sala Idrottshall
Omgång 2
2014-10-10 20:00 211006011 Kumla IBK HJ - Tillberga IK 7 - 4 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-10-10 20:00 211006012 Lillån IBK HJ - Västerås IBS Ung 7 - 4 Idrottshuset Örebro
2014-10-11 12:00 211006008 IBF Örebro Ungdom HJ - FC Europa Juniors 9 - 9 Idrottshuset Örebro
2014-10-11 13:30 211006009 KFUM Örebro HJ - Skälby IBK Svart 3 - 9 Tegelbruket
2014-10-11 16:45 Orsak: Byte av matchstart pga dubbelboking till e.m 211006013 IBK Köping HJ - Skälby IBK Gul 9 - 1 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-10-12 12:00 211006014 Per-Ols IBF - Sala Silverstaden IBK Ung 8 - 11 Fagerstahallen
2014-10-12 19:00 211006010 WSK Lindesberg - IFK Arboga IBK ung 3 - 13 Stadsskogsskolan
Omgång 3
2014-10-17 19:00 211006015 FC Europa Juniors - KFUM Örebro HJ 2 - 11 Wenströmska Skolan
2014-10-17 19:00 211006020 Västerås IBS Ung - Per-Ols IBF 11 - 4 Klövernhallen Plan 1
2014-10-18 10:15 211006021 Skälby IBK Gul - Sala Silverstaden IBK Ung 10 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-18 14:00 211006017 Skälby IBK Svart - Kumla IBK HJ 8 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-18 16:30 211006019 Tillberga IK - IBK Köping HJ 3 - 5 Tillberga Sporthall
2014-10-18 18:00 211006016 IBF Örebro Ungdom HJ - WSK Lindesberg 10 - 6 Birgittaskolan
2014-10-19 16:30 211006018 IFK Arboga IBK ung - Lillån IBK HJ 6 - 9 Vasahallen
Omgång 4
2014-10-20 19:30 211006025 IBK Köping HJ - Skälby IBK Svart 12 - 8 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-10-21 18:15 211006027 Sala Silverstaden IBK Ung - Tillberga IK 6 - 5 Sala Idrottshall
2014-10-21 19:30 211006028 Skälby IBK Gul - Västerås IBS Ung 8 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-21 20:00 211006024 Lillån IBK HJ - IBF Örebro Ungdom HJ 5 - 4 Idrottshuset Örebro
2014-10-22 19:00 211006023 Kumla IBK HJ - KFUM Örebro HJ 8 - 3 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-10-22 19:00 211006026 Per-Ols IBF - IFK Arboga IBK ung 3 - 10 Fagerstahallen
2014-10-22 19:30 211006022 WSK Lindesberg - FC Europa Juniors 19 - 9 Stadsskogsskolan
Omgång 5
211006034 IFK Arboga IBK ung - Skälby IBK Gul 5 - 5
2014-10-24 19:00 211006029 FC Europa Juniors - Kumla IBK HJ 10 - 8 Wenströmska Skolan
2014-10-24 19:30 211006030 WSK Lindesberg - Lillån IBK HJ 5 - 8 Stadsskogsskolan
2014-10-25 11:30 211006032 IBF Örebro Ungdom HJ - Per-Ols IBF 5 - 4 Idrottshuset Örebro
2014-10-25 11:45 211006033 Skälby IBK Svart - Sala Silverstaden IBK Ung 15 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-25 13:30 211006031 KFUM Örebro HJ - IBK Köping HJ 5 - 9 Tegelbruket
2014-10-25 16:00 211006035 Tillberga IK - Västerås IBS Ung 7 - 8 Tillberga Sporthall
Omgång 6
2014-10-05 11:15 211006039 Sala Silverstaden IBK Ung - KFUM Örebro HJ 7 - 5 Sala Idrottshall
2014-10-31 20:00 211006036 Lillån IBK HJ - FC Europa Juniors 23 - 7 Idrottshuset Örebro
2014-11-01 12:00 211006041 Västerås IBS Ung - Skälby IBK Svart 5 - 7 Klövernhallen Plan 1
2014-11-01 14:30 211006037 IBK Köping HJ - Kumla IBK HJ 6 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-02 15:00 211006038 Per-Ols IBF - WSK Lindesberg 7 - 8 Fagerstahallen
2014-11-05 18:30 211006040 Skälby IBK Gul - IBF Örebro Ungdom HJ 8 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-04-07 19:00 Orsak: Kl 18.00 på Allhelgona var inte en så bra idé...
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006042 Tillberga IK - IFK Arboga IBK ung 4 - 20 Tillberga Sporthall
Omgång 7
211006043 FC Europa Juniors - IBK Köping HJ OW (0 - 5)
2014-11-07 19:00 211006044 Lillån IBK HJ - Per-Ols IBF 12 - 5 Mellringehallen - Örebro
2014-11-08 10:00 211006048 IBF Örebro Ungdom HJ - Tillberga IK 5 - 3 Idrottshuset Örebro
2014-11-08 11:30 211006049 Skälby IBK Svart - IFK Arboga IBK ung 8 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-09 15:00 211006046 WSK Lindesberg - Skälby IBK Gul 11 - 6 Stadsskogsskolan
2014-11-09 18:30 211006047 KFUM Örebro HJ - Västerås IBS Ung 3 - 10 Tegelbruket
2015-03-27 19:15 211006045 Kumla IBK HJ - Sala Silverstaden IBK Ung 7 - 7 Kumlahallen Viahallen (Stora)
Omgång 8
2014-11-10 19:00 211006053 Västerås IBS Ung - Kumla IBK HJ 11 - 1 Klövernhallen Plan 1
2014-11-10 19:00 211006055 IFK Arboga IBK ung - KFUM Örebro HJ 11 - 7 Vasahallen
2014-11-10 19:30 211006052 Skälby IBK Gul - Lillån IBK HJ 4 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-11 18:15 211006051 Sala Silverstaden IBK Ung - IBK Köping HJ 5 - 6 Sala Idrottshall
2014-11-11 18:30 211006054 Tillberga IK - WSK Lindesberg 6 - 0 Tillberga Sporthall
2014-11-11 19:30 211006056 Skälby IBK Svart - IBF Örebro Ungdom HJ 3 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-12 19:00 211006050 Per-Ols IBF - FC Europa Juniors 16 - 4 Fagerstahallen
Omgång 9
2014-11-14 19:00 211006057 FC Europa Juniors - Sala Silverstaden IBK Ung 8 - 9 Wenströmska Skolan
2014-11-16 11:30 211006058 Per-Ols IBF - Skälby IBK Gul 6 - 11 Fagerstahallen
2014-11-16 11:30 211006059 IBK Köping HJ - Västerås IBS Ung 4 - 9 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-16 17:30 211006063 KFUM Örebro HJ - IBF Örebro Ungdom HJ 1 - 2 Tegelbruket
2014-11-16 19:00 211006062 WSK Lindesberg - Skälby IBK Svart 7 - 5 Stadsskogsskolan
2015-03-09 19:15 Orsak: Arboga hade JAS match samma dag och kunde inte spela, lämnade sent återbud.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006061 Kumla IBK HJ - IFK Arboga IBK ung 7 - 4 Skogstorpskolan
2015-04-19 16:30 Orsak: Orsak: Lillån IBK spelade borta match i JAS E samma dag Eniga: Ja
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring

211006060 Lillån IBK HJ - Tillberga IK 6 - 4 Idrottshuset Örebro
Omgång 10
2014-11-17 20:00 211006064 Skälby IBK Gul - FC Europa Juniors 16 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-22 09:45 211006068 Skälby IBK Svart - Lillån IBK HJ 6 - 16 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-22 11:00 211006069 IBF Örebro Ungdom HJ - Kumla IBK HJ 9 - 2 Birgittaskolan
2014-11-22 17:30 211006066 Tillberga IK - Per-Ols IBF 8 - 4 Tillberga Sporthall
2014-11-22 17:30 211006070 KFUM Örebro HJ - WSK Lindesberg 4 - 3 Tegelbruket
2014-11-24 19:00 Orsak: Newbody cup flyttad från söndag 23/11 till lördag 22/11. 
Samma dag har vi både bortamatch i Div 2 och hemma match i HJ 18-20 samtidigt. Det går inte att lösa.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006065 Västerås IBS Ung - Sala Silverstaden IBK Ung 3 - 3 Klövernhallen Plan 1
2014-12-06 16:30 Orsak: -
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006067 IFK Arboga IBK ung - IBK Köping HJ 7 - 6 Sturehallen
Omgång 11
2014-11-24 20:00 211006075 IBK Köping HJ - IBF Örebro Ungdom HJ 8 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-29 11:00 211006077 Kumla IBK HJ - WSK Lindesberg 10 - 7 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-11-29 13:00 211006073 Sala Silverstaden IBK Ung - IFK Arboga IBK ung 7 - 7 Sala Idrottshall
2014-11-29 16:00 211006076 Lillån IBK HJ - KFUM Örebro HJ 11 - 6 Idrottshuset Örebro
2014-11-30 10:00 211006072 Skälby IBK Gul - Tillberga IK 4 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-30 12:00 211006074 Per-Ols IBF - Skälby IBK Svart 6 - 10 Fagerstahallen
2015-03-26 19:30 Juniormatchen på söndag kommer att flyttas från söndag till måndag
men inte måndag den 1 december utan förmodligen veckan efter vib kollar vi är överens om flytten.
Anledning är att då vi inte har kvar wenströmska som jag sagt innan till dig.
Först skulle vi spela 1 men sen ändrade vib sig och vib vill inte heller spela i wenströmska.
211006071 FC Europa Juniors - Västerås IBS Ung 5 - 11 Råbyhallen
Omgång 12
2014-12-13 10:30 211006080 Skälby IBK Svart - Skälby IBK Gul 4 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-13 12:00 211006078 Tillberga IK - FC Europa Juniors 25 - 4 Tillberga Sporthall
2014-12-13 13:00 211006083 WSK Lindesberg - IBK Köping HJ 3 - 9 Stadsskogsskolan
2014-12-13 14:00 211006084 Kumla IBK HJ - Lillån IBK HJ 5 - 9 Skogstorpskolan
2014-12-13 15:00 211006081 IBF Örebro Ungdom HJ - Sala Silverstaden IBK Ung 11 - 4 Birgittaskolan
2014-12-14 12:30 211006079 IFK Arboga IBK ung - Västerås IBS Ung 11 - 8 Vasahallen
2015-01-23 19:00 Orsak: Per-ols IBF får inte ihop lag .
För att genomföra matchen.
P.g.a Skador och sjukdomar i laget.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006082 KFUM Örebro HJ - Per-Ols IBF 11 - 14 Tegelbruket
Omgång 13
2014-12-20 10:30 Orsak: Ombyggnation av Tillberga sporthall!
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006086 Tillberga IK - Skälby IBK Svart 5 - 10 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-20 13:00 211006089 Sala Silverstaden IBK Ung - WSK Lindesberg 8 - 7 Sala Idrottshall
2014-12-20 16:00 211006087 Västerås IBS Ung - IBF Örebro Ungdom HJ 7 - 7 Klövernhallen Plan 1
2014-12-21 10:30 211006088 Skälby IBK Gul - KFUM Örebro HJ 4 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-21 15:00 211006090 Per-Ols IBF - Kumla IBK HJ 8 - 7 Fagerstahallen
2014-12-21 18:00 211006085 FC Europa Juniors - IFK Arboga IBK ung 5 - 26 Wenströmska Skolan
2014-12-22 19:30 Orsak: Kostnadsfri matchflytt då Lillån har 10 spelare som deltar i match med distriktslaget för P-97. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006091 IBK Köping HJ - Lillån IBK HJ 3 - 10 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Omgång 14
2015-01-07 19:30 211006095 WSK Lindesberg - Västerås IBS Ung 7 - 3 Stadsskogsskolan
2015-01-10 11:30 211006092 Skälby IBK Svart - FC Europa Juniors 21 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-10 12:30 211006093 IBF Örebro Ungdom HJ - IFK Arboga IBK ung 0 - 3 Idrottshuset Örebro
2015-01-10 15:00 211006094 KFUM Örebro HJ - Tillberga IK 4 - 6 Tegelbruket
2015-01-10 15:00 211006097 Lillån IBK HJ - Sala Silverstaden IBK Ung 5 - 6 Idrottshuset Örebro
2015-01-11 11:30 211006096 Kumla IBK HJ - Skälby IBK Gul 7 - 3 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-01-11 17:00 211006098 IBK Köping HJ - Per-Ols IBF 18 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Omgång 15
2015-01-12 19:00 211006101 IFK Arboga IBK ung - WSK Lindesberg 11 - 3 Vasahallen
2015-01-12 19:30 211006104 Skälby IBK Gul - IBK Köping HJ 2 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-13 18:15 211006105 Sala Silverstaden IBK Ung - Per-Ols IBF 7 - 11 Sala Idrottshall
2015-01-13 19:00 211006099 FC Europa Juniors - IBF Örebro Ungdom HJ 7 - 9 Råbyhallen
2015-01-13 19:30 211006100 Skälby IBK Svart - KFUM Örebro HJ 9 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-14 19:00 211006103 Västerås IBS Ung - Lillån IBK HJ 6 - 6 Klövernhallen Plan 1
2015-04-21 19:00 Orsak: Ombyggnation av Tillberga Sporthall. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006102 Tillberga IK - Kumla IBK HJ 0 - 16 Tillberga Sporthall
Omgång 16
2015-01-17 10:00 211006109 Lillån IBK HJ - IFK Arboga IBK ung 8 - 4 Idrottshuset Örebro
2015-01-17 19:30 211006108 Kumla IBK HJ - Skälby IBK Svart 3 - 13 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-01-18 11:45 211006110 IBK Köping HJ - Tillberga IK 8 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-18 15:00 211006111 Per-Ols IBF - Västerås IBS Ung 5 - 7 Fagerstahallen
2015-01-18 17:15 211006106 KFUM Örebro HJ - FC Europa Juniors 13 - 7 Tegelbruket
2015-01-18 18:00 211006107 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom HJ 4 - 4 Stadsskogsskolan
2015-04-12 14:30 Orsak: Täta matchscheman, sjukdomar
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006112 Sala Silverstaden IBK Ung - Skälby IBK Gul 4 - 6 Sala Idrottshall
Omgång 17
2015-01-23 19:00 211006113 FC Europa Juniors - WSK Lindesberg 6 - 7 Wenströmska Skolan
2015-01-24 10:00 211006115 IBF Örebro Ungdom HJ - Lillån IBK HJ 5 - 8 Idrottshuset Örebro
2015-01-24 12:15 211006117 IFK Arboga IBK ung - Per-Ols IBF 7 - 6 Vasahallen
2015-01-24 18:00 211006118 Tillberga IK - Sala Silverstaden IBK Ung 6 - 8 Tillberga Sporthall
2015-01-25 13:00 211006114 KFUM Örebro HJ - Kumla IBK HJ 5 - 0 Tegelbruket
2015-01-25 15:00 211006119 Västerås IBS Ung - Skälby IBK Gul 5 - 0 Klövernhallen Plan 1
2015-03-26 18:00 Orsak: Denna match är flyttad sen tidigare.
Nytt datum är 26/3.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring


Orsak: Köping får inte ihop fullt lag p.g.a. match krock.
IBK Köping tar kostnaden för match flytt.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006116 Skälby IBK Svart - IBK Köping HJ 8 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 18
2015-01-31 11:45 211006125 Skälby IBK Gul - IFK Arboga IBK ung 3 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-31 15:00 211006126 Västerås IBS Ung - Tillberga IK 15 - 4 Klövernhallen Plan 1
2015-01-31 15:30 211006122 IBK Köping HJ - KFUM Örebro HJ 10 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-31 19:15 211006124 Sala Silverstaden IBK Ung - Skälby IBK Svart 10 - 5 Sala Idrottshall
2015-02-01 15:00 211006123 Per-Ols IBF - IBF Örebro Ungdom HJ 6 - 4 Fagerstahallen
2015-02-10 20:15 Orsak: FC Europa får ej ihop spelare pga skolarbete
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006120 Kumla IBK HJ - FC Europa Juniors 21 - 5 Skogstorpskolan
2015-03-31 19:00 Orsak: Matchen ej inlagd pga SM-veckan i Örebro
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006121 Lillån IBK HJ - WSK Lindesberg 18 - 6 Idrottshuset Örebro
Omgång 19
2015-02-02 19:00 211006133 IFK Arboga IBK ung - Tillberga IK 7 - 5 Vasahallen
2015-02-02 19:30 211006132 Skälby IBK Svart - Västerås IBS Ung 4 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-02 20:00 211006128 Kumla IBK HJ - IBK Köping HJ 10 - 11 Skogstorpskolan
2015-02-03 19:00 211006127 FC Europa Juniors - Lillån IBK HJ 6 - 14 Råbyhallen
2015-02-04 19:30 211006129 WSK Lindesberg - Per-Ols IBF 7 - 8 Stadsskogsskolan
2015-02-27 19:00 Orsak: Sala Silverstaden känner att det är för lång bortaresa en vardagskväll, med skoldag dagen därpå, därav har KFUM Örebro gått med på en matchflytt till en fredagskväll istället, som passar Sala Silverstaden bättre.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006130 KFUM Örebro HJ - Sala Silverstaden IBK Ung 1 - 6 Tegelbruket
2015-03-28 10:30 Orsak: DM helg i Örebro.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006131 IBF Örebro Ungdom HJ - Skälby IBK Gul 13 - 6 Idrottshuset Örebro
Omgång 20
2015-02-07 11:45 211006137 Skälby IBK Gul - WSK Lindesberg 14 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-07 12:15 211006140 IFK Arboga IBK ung - Skälby IBK Svart 10 - 6 Vasahallen
2015-02-07 15:00 211006138 Västerås IBS Ung - KFUM Örebro HJ 11 - 2 Klövernhallen Plan 1
2015-02-07 16:30 211006139 Tillberga IK - IBF Örebro Ungdom HJ 4 - 5 Tillberga Sporthall
2015-02-08 14:30 211006134 IBK Köping HJ - FC Europa Juniors 13 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-21 13:00 211006136 Sala Silverstaden IBK Ung - Kumla IBK HJ WO (5 - 0) Sala Idrottshall
2015-03-10 19:00 Orsak: Lillån IBK spelar DM finaler denna dag, med P98 och med Herr och då får vi inte ihop lag Vi har fått förslag på ny matchtid av Per-Ols, ny tid bestäms i veckan
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006135 Per-Ols IBF - Lillån IBK HJ 6 - 17 Fagerstahallen
Omgång 21
2015-02-13 19:00 211006141 FC Europa Juniors - Per-Ols IBF 7 - 16 Wenströmska Skolan
2015-02-14 10:00 211006147 IBF Örebro Ungdom HJ - Skälby IBK Svart 7 - 8 Idrottshuset Örebro
2015-02-14 11:00 211006144 Kumla IBK HJ - Västerås IBS Ung 7 - 2 Skogstorpskolan
2015-02-14 15:00 211006146 KFUM Örebro HJ - IFK Arboga IBK ung 4 - 10 Tegelbruket
2015-02-15 13:00 211006143 Lillån IBK HJ - Skälby IBK Gul 7 - 2 Idrottshuset Örebro
2015-02-15 16:00 211006145 WSK Lindesberg - Tillberga IK 7 - 10 Stadsskogsskolan
2015-02-15 19:30 211006142 IBK Köping HJ - Sala Silverstaden IBK Ung 9 - 7 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Omgång 22
2015-02-21 12:30 211006154 IBF Örebro Ungdom HJ - KFUM Örebro HJ 9 - 6 Birgittaskolan
2015-02-21 16:15 211006153 Skälby IBK Svart - WSK Lindesberg 7 - 11 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-21 18:00 211006151 Tillberga IK - Lillån IBK HJ 5 - 6 Tillberga Sporthall
2015-02-22 14:00 211006152 IFK Arboga IBK ung - Kumla IBK HJ 8 - 5 Vasahallen
2015-03-08 16:00 Orsak: Sportlov
Eniga: Ja
211006149 Skälby IBK Gul - Per-Ols IBF 4 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-24 19:00 Orsak: FC Europa önskade flytt pga tight matchschema
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006148 Sala Silverstaden IBK Ung - FC Europa Juniors 28 - 4 Sala Idrottshall
2015-03-28 19:30 211006150 Västerås IBS Ung - IBK Köping HJ 10 - 6 Kristiansborgshallen
Omgång 23
2015-03-01 11:00 211006160 Kumla IBK HJ - IBF Örebro Ungdom HJ 6 - 8 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-03-01 12:00 211006158 IBK Köping HJ - IFK Arboga IBK ung 4 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-01 15:00 211006157 Per-Ols IBF - Tillberga IK 14 - 8 Fagerstahallen
2015-03-01 15:00 211006161 WSK Lindesberg - KFUM Örebro HJ 8 - 8 Stadsskogsskolan
2015-03-24 19:00 Orsak: Skälby får ej ihop lag p.g.a. sportlov,2 långtidsskador,2 spelare till Växjö (NewBody slutspel)
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006159 Lillån IBK HJ - Skälby IBK Svart 9 - 3 Idrottshuset Örebro
2015-03-31 19:00 Orsak: Sjukdom och Skador
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006156 Sala Silverstaden IBK Ung - Västerås IBS Ung 8 - 5 Sala Idrottshall
2015-04-02 19:15 Orsak: Skälby spelar NBC i Växsjö
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006155 FC Europa Juniors - Skälby IBK Gul 1 - 20 Råbyhallen
Omgång 24
2015-03-07 12:15 211006164 IFK Arboga IBK ung - Sala Silverstaden IBK Ung 6 - 4 Vasahallen
2015-03-07 13:00 211006165 Skälby IBK Svart - Per-Ols IBF 15 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-07 13:15 211006167 KFUM Örebro HJ - Lillån IBK HJ 1 - 8 Tegelbruket
2015-03-07 15:00 211006162 Västerås IBS Ung - FC Europa Juniors 39 - 5 Klövernhallen Plan 1
2015-03-07 16:30 211006163 Tillberga IK - Skälby IBK Gul 7 - 7 Tillberga Sporthall
2015-03-07 17:30 211006168 WSK Lindesberg - Kumla IBK HJ 15 - 5 Stadsskogsskolan
2015-03-23 19:00 Orsak: Matchkrock med IBK Köpings A-lagsmatch, Köping avser ta kostnaden för matchflytten.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006166 IBF Örebro Ungdom HJ - IBK Köping HJ 10 - 6 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
Omgång 25
2015-03-14 12:30 211006172 Sala Silverstaden IBK Ung - IBF Örebro Ungdom HJ 6 - 7 Sala Idrottshall
2015-03-14 15:30 211006170 Västerås IBS Ung - IFK Arboga IBK ung 2 - 12 Klövernhallen Plan 1
2015-03-15 10:15 Orsak: Matchkrocck
Eniga: Ja
211006171 Skälby IBK Gul - Skälby IBK Svart 4 - 11 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-15 12:00 211006173 Per-Ols IBF - KFUM Örebro HJ 10 - 6 Fagerstahallen
2015-03-15 13:00 211006175 Lillån IBK HJ - Kumla IBK HJ 24 - 0 Idrottshuset Örebro
2015-03-15 18:00 211006169 FC Europa Juniors - Tillberga IK 7 - 10 Wenströmska Skolan
2015-03-29 12:00 Orsak: Pga krock med respektive seniorlags seriematcher har båda lagen kommit överens om att flytta matchen. Dock är ej nytt datum klart än, vi återkommer så snart det är möjligt.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006174 IBK Köping HJ - WSK Lindesberg 9 - 7 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Omgång 26
2015-03-21 10:15 211006177 Skälby IBK Svart - Tillberga IK 15 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-21 11:00 211006181 Kumla IBK HJ - Per-Ols IBF 14 - 6 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-03-21 12:30 211006178 IBF Örebro Ungdom HJ - Västerås IBS Ung 15 - 8 Idrottshuset Örebro
2015-03-21 13:00 211006180 WSK Lindesberg - Sala Silverstaden IBK Ung 4 - 12 Stadsskogsskolan
2015-03-21 14:00 211006176 IFK Arboga IBK ung - FC Europa Juniors 58 - 1 Vasahallen
2015-03-21 15:00 211006182 Lillån IBK HJ - IBK Köping HJ 11 - 4 Idrottshuset Örebro
2015-03-22 19:30 211006179 KFUM Örebro HJ - Skälby IBK Gul 5 - 1 Tegelbruket

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis