Spelprogram - Damer Allsvenskan Östra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Jan Björklund bjojan@gmail.com 070-5871061 Svart/Svart/Svart
Hammarby IF IBF Gabriel Isoz Gabriel71@spray.se eller Gabriel.Isoz@Stockholm.se 0739-86 16 53 Grönvit/vit/vit
IBF Falun Per Kallin 073-586 48 24 Svart/svart/svart
Stenhagens KK Kristoffer Karlsson kristofferkarlsson88@gmail.com 0706959098 röd/svart/svart
Strömsbro IF Helena Laulainen helena.laulainen@gmail.com 070-9783346 Orange/Blå/Blå
Tyresö Trollbäcken IBK Torbjörn Gustafsson Tobbeg54@icloud.com 0727332699 svart/svart/svart
Åkersberga IBF Rickard Nilsson rille.74@outlook.se Orange/svart/orange
Älvsjö AIK IBF Stefan Ålander alander@ryggassist.se 070-467 85 50 Blå/blå/blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-17 13:15 1 Strömsbro IF - Hammarby IF IBF 1 - 6 Robin Karke, Arash Sohrevardi Alfahallen - Gavlehov 887
2017-09-23 17:00 1 Åkersberga IBF - Stenhagens KK 4 - 5 e.förl. Ludwig Broadhall, Robert Nordin Åkersberga Sporthall A 164
2017-09-24 13:00 1 Tyresö Trollbäcken IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Tyresöhallen 105
2017-09-24 16:00 1 IBF Falun - Älvsjö AIK IBF 5 - 5 e.förl. Roger Collin, Henrik Öberg JALAS® Arena 1 220
Omgång 2
2017-09-30 13:00 2 IBF Dalen - IBF Falun 7 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn Musköten 1 48
2017-09-30 13:00 2 Stenhagens KK - Örnsköldsvik IBK 5 - 7 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Stenhagen BoKC 120
2017-09-30 15:00 2 Älvsjö AIK IBF - RIG Umeå IBF 1 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Västertorpshallen 203
2017-09-30 16:00 2 Sundsvalls IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A 168
2017-09-30 16:00 2 Klockarbergets BK - Åkersberga IBF 1 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Skönsbergshallen 124
2017-09-30 16:00 2 IKSU Ungdom - Strömsbro IF 1 - 3 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist IKSU Sport 50
2017-09-30 16:00 2 Hammarby IF IBF - Team Thorengruppen SK 9 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Sjöstadshallen 74
2017-09-30 17:00 2 Bele Barkarby IF IBF - Notvikens IK 5 - 1 Christoffer Markovski, Patric Terelius Jakobsbergs Sporthall 101
Omgång 3
2017-10-01 12:00 3 Hammarby IF IBF - RIG Umeå IBF 8 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Sjöstadshallen 93
2017-10-01 12:30 3 IKSU Ungdom - IBF Falun 4 - 6 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport 50
2017-10-01 13:00 3 Sundsvalls IBF - Åkersberga IBF 3 - 7 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A 142
2017-10-01 13:00 3 Klockarbergets BK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Skönsbergshallen 119
2017-10-01 13:00 3 Stenhagens KK - Notvikens IK 3 - 3 e.förl. Johan Jäderlund, Anders Westerberg Stenhagen BoKC 68
2017-10-01 14:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Örnsköldsvik IBK 4 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Jakobsbergs Sporthall 59
2017-10-01 15:00 3 Älvsjö AIK IBF - Team Thorengruppen SK 5 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Västertorpshallen 89
2017-10-01 15:30 3 IBF Dalen - Strömsbro IF 3 - 5 Mats Erelund, Viktor Grahn Musköten 1
Omgång 4
2017-10-14 13:00 4 Notvikens IK - Hammarby IF IBF 2 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn Luleå Energi Arena 35
2017-10-14 13:00 4 Team Thorengruppen SK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst 148
2017-10-14 13:30 4 IBF Falun - Klockarbergets BK 20 - 4 Magnus Undén, Henrik Öberg JALAS® Arena 1 51
2017-10-14 14:00 4 Strömsbro IF - Sundsvalls IBF 4 - 3 Håkan Thunman, Shari Tingman Alfahallen - Gavlehov 100
2017-10-14 15:00 4 Tyresö Trollbäcken IBK - IKSU Ungdom 5 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Strandhallen - Tyresö 72
2017-10-14 16:00 4 Örnsköldsvik IBK - Älvsjö AIK IBF 6 - 7 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Skyttis Arena 124
2017-10-14 16:00 4 RIG Umeå IBF - Stenhagens KK 4 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Öst 93
2017-10-14 17:00 4 Åkersberga IBF - IBF Dalen 7 - 5 Anders Asp, Per Rosén Åkersberga Sporthall A 122
Omgång 5
2017-10-07 13:00 5 Notvikens IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 e.förl. Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Hälsans hus 59
2017-10-15 13:00 5 Örnsköldsvik IBK - Hammarby IF IBF 6 - 7 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena 115
2017-10-15 13:00 5 Team Thorengruppen SK - Stenhagens KK 9 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst 142
2017-10-15 13:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Dalen 7 - 3 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Strandhallen - Tyresö 65
2017-10-15 14:00 5 Åkersberga IBF - IKSU Ungdom 4 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Åkersberga Sporthall A 107
2017-10-15 14:00 5 Strömsbro IF - Klockarbergets BK 14 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Alfahallen - Gavlehov 106
2017-10-15 16:00 5 RIG Umeå IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst 40
2017-10-15 16:00 5 IBF Falun - Sundsvalls IBF 4 - 2 Håkan Thunman, Shari Tingman JALAS® Arena 1 121
Omgång 6
2017-10-21 16:30 6 Hammarby IF IBF - IBF Falun 4 - 5 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Eriksdalshallen 137
2017-10-22 13:00 6 Stenhagens KK - Strömsbro IF 4 - 6 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC 82
2017-10-22 14:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 5 Anders Asp, Per Rosén Jakobsbergs Sporthall 92
2017-10-22 14:30 6 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 David Berger, Tobias Berger Västertorpshallen 148
Omgång 7
2017-10-28 15:00 7 Strömsbro IF - IBF Falun 5 - 4 Roger Collin, Henrik Öberg Testebo Arena 164
2017-10-28 16:00 7 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 6 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Sjöstadshallen 83
2017-10-29 14:00 7 Bele Barkarby IF IBF - Stenhagens KK 4 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Jakobsbergs Sporthall 61
2017-10-29 17:00 7 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF 6 - 2 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Tyresöhallen 138
Omgång 8
2017-11-10 20:15 8 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 5 - 5 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Åkersberga Sporthall A 75
2017-11-11 13:00 8 Stenhagens KK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Stenhagen BoKC 87
2017-11-12 15:00 8 Älvsjö AIK IBF - Strömsbro IF 8 - 3 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Västertorpshallen 117
2017-11-12 16:00 8 IBF Falun - Bele Barkarby IF IBF 8 - 5 Robin Karke, Arash Sohrevardi JALAS® Arena 1 103
Omgång 9
2017-11-18 16:00 9 Hammarby IF IBF - Stenhagens KK 6 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Sjöstadshallen 75
2017-11-18 17:00 9 Strömsbro IF - Åkersberga IBF 4 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov 83
2017-11-19 13:00 9 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Falun 2 - 2 e.förl. David Berger, Tobias Berger Tyresöhallen 142
2017-11-19 14:00 9 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Herresta Sporthall 73
Omgång 10
2017-11-26 14:00 10 Bele Barkarby IF IBF - Strömsbro IF 1 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Jakobsbergs Sporthall 55
2017-11-26 14:30 10 Älvsjö AIK IBF - Stenhagens KK 7 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Västertorpshallen 127
2017-11-26 16:00 10 IBF Falun - Åkersberga IBF 11 - 2 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1 122
2017-12-01 20:00 10 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF 6 - 6 e.förl. Robin Karke, Arash Sohrevardi Tyresöhallen 165
Omgång 11
2017-12-16 13:00 11 Stenhagens KK - IBF Falun 3 - 8 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC 47
2017-12-16 16:00 11 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Sjöstadshallen 86
2017-12-16 17:00 11 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 5 Robin Karke, Arash Sohrevardi Åkersberga Sporthall A 136
2017-12-17 14:00 11 Strömsbro IF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov 65
Omgång 12
2017-12-19 20:00 12 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 3 David Berger, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A 97
2017-12-20 19:30 12 Strömsbro IF - Stenhagens KK 3 - 1 Roger Collin, Henrik Öberg Alfahallen - Gavlehov 117
2017-12-29 18:30 12 IBF Falun - Hammarby IF IBF 8 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1 518
2018-02-04 15:00 12 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 8 - 6 Robin Karke, Arash Sohrevardi Tyresöhallen 182
Omgång 13
2018-01-13 13:00 13 Notvikens IK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 3 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena 71
2018-01-13 13:00 13 Stenhagens KK - IBF Dalen 11 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Stenhagen BoKC 29
2018-01-13 14:00 13 Team Thorengruppen SK - Strömsbro IF 9 - 4 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Midgårdshallen 75
2018-01-13 15:00 13 Älvsjö AIK IBF - Klockarbergets BK 7 - 0 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Västertorpshallen 57
2018-01-13 16:00 13 Örnsköldsvik IBK - Åkersberga IBF 8 - 5 Tony Cederholm, Viktor Grahn Skyttis Arena 170
2018-01-13 16:00 13 Hammarby IF IBF - Sundsvalls IBF 7 - 4 Anders Asp, Per Rosén Sjöstadshallen 63
2018-01-13 16:15 13 Bele Barkarby IF IBF - IKSU Ungdom 4 - 7 Peter Kirch, Mats Korpi Herresta Sporthall 32
2018-01-13 17:00 13 RIG Umeå IBF - IBF Falun 10 - 5 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena Vatten 178
Omgång 14
2018-01-14 11:00 14 Team Thorengruppen SK - IBF Falun 3 - 7 Johnny Lindberg, Anders Fredriksson Umeå Energi Arena 145
2018-01-14 12:00 14 Hammarby IF IBF - Klockarbergets BK 21 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Sjöstadshallen 47
2018-01-14 13:00 14 Notvikens IK - Åkersberga IBF 4 - 6 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena 70
2018-01-14 13:00 14 Stenhagens KK - IKSU Ungdom 6 - 10 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC 49
2018-01-14 14:00 14 Bele Barkarby IF IBF - IBF Dalen 4 - 1 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Jakobsbergs Sporthall 92
2018-01-14 15:00 14 Örnsköldsvik IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena 119
2018-01-14 15:00 14 RIG Umeå IBF - Strömsbro IF 5 - 7 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Musköten 1 27
2018-01-14 15:00 14 Älvsjö AIK IBF - Sundsvalls IBF 3 - 2 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Västertorpshallen
Omgång 15
2018-01-20 13:00 15 IKSU Ungdom - Hammarby IF IBF 8 - 9 Malin Larsson, Linn Saveman IKSU Sport 120
2018-01-20 14:00 15 Strömsbro IF - Notvikens IK 6 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Alfahallen - Gavlehov 88
2018-01-20 16:00 15 Sundsvalls IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Tony Cederholm, Therese Jensen Sundsvalls Sporthall-A 118
2018-01-20 16:00 15 Klockarbergets BK - Stenhagens KK 1 - 4 Håkan Thunman, Magnus Undén Skönsbergshallen 49
2018-01-20 16:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 10 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Strandhallen - Tyresö 146
2018-01-20 16:00 15 IBF Falun - Örnsköldsvik IBK 9 - 5 Erik Lindberg, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1 197
2018-01-20 17:00 15 IBF Dalen - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena 75
2018-01-20 17:00 15 Åkersberga IBF - RIG Umeå IBF 4 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Åkersberga Sporthall A 175
Omgång 16
2018-01-21 12:00 16 IBF Dalen - Hammarby IF IBF 5 - 6 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Umeå Energi Arena 50
2018-01-21 13:00 16 Sundsvalls IBF - Stenhagens KK 1 - 4 Håkan Thunman, Magnus Undén Sundsvalls Sporthall-A 136
2018-01-21 13:00 16 Klockarbergets BK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Tony Cederholm, Therese Jensen Skönsbergshallen 35
2018-01-21 13:00 16 Tyresö Trollbäcken IBK - RIG Umeå IBF 3 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Tyresöhallen 209
2018-01-21 14:00 16 Åkersberga IBF - Team Thorengruppen SK 2 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Åkersberga Sporthall A 93
2018-01-21 14:00 16 Strömsbro IF - Örnsköldsvik IBK 5 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Testebo Arena 78
2018-01-21 15:00 16 IKSU Ungdom - Älvsjö AIK IBF 6 - 8 Malin Larsson, Linn Saveman IKSU Sport 105
2018-01-21 16:00 16 IBF Falun - Notvikens IK 6 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson JALAS® Arena 1 134
Omgång 17
2018-01-27 13:00 17 Stenhagens KK - Åkersberga IBF 1 - 4 Roger Collin, Richard Öhneskog Stenhagen BoKC 87
2018-01-27 16:00 17 Hammarby IF IBF - Strömsbro IF 6 - 7 Anders Asp, Per Rosén Sjöstadshallen 62
2018-01-28 14:00 17 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 e.förl. Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Jakobsbergs Sporthall 63
2018-01-28 15:00 17 Älvsjö AIK IBF - IBF Falun 9 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Västertorpshallen 145
Omgång 18
2018-02-10 13:00 18 Stenhagens KK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Stenhagen BoKC 97
2018-02-10 15:15 18 IBF Falun - Strömsbro IF 5 - 6 Magnus Undén, Jakob Westerlund JALAS® Arena 623
2018-02-10 16:00 18 Åkersberga IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 e.förl. David Berger, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A 82
2018-02-11 14:30 18 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 5 - 4 Anders Asp, Per Rosén Västertorpshallen 237
Omgång 19
2018-02-17 14:00 19 Strömsbro IF - Älvsjö AIK IBF 3 - 5 Roger Collin, Henrik Öberg Alfahallen - Gavlehov 122
2018-02-17 16:00 19 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 5 - 9 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Sjöstadshallen 67
2018-02-18 14:00 19 Bele Barkarby IF IBF - IBF Falun 5 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Jakobsbergs Sporthall 34
2018-02-18 17:00 19 Tyresö Trollbäcken IBK - Stenhagens KK 5 - 4 Kari Karke, Arash Sohrevardi Tyresöhallen 135
Omgång 20
2018-02-24 13:00 20 Stenhagens KK - Hammarby IF IBF 4 - 7 Anders Asp, Per Rosén Stenhagen BoKC 58
2018-02-24 16:00 20 Åkersberga IBF - Strömsbro IF 4 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Åkersberga Sporthall A 97
2018-02-25 14:30 20 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 10 - 4 David Berger, Tobias Berger Västertorpshallen 114
2018-02-25 16:00 20 IBF Falun - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 6 Håkan Thunman, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1 123
Omgång 21
2018-03-03 13:00 21 Stenhagens KK - Älvsjö AIK IBF 1 - 8 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC 72
2018-03-03 16:00 21 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen 86
2018-03-03 16:00 21 Åkersberga IBF - IBF Falun 4 - 5 Rickard Nilsson, Klas Sjölin Åkersberga Sporthall A 102
2018-03-03 17:00 21 Strömsbro IF - Bele Barkarby IF IBF 9 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Alfahallen - Gavlehov 87
Omgång 22
2018-03-11 16:00 22 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 6 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Jakobsbergs Sporthall 143
2018-03-11 16:00 22 Tyresö Trollbäcken IBK - Strömsbro IF 6 - 5 e.förl. Christoffer Markovski, Patric Terelius Tyresöhallen 137
2018-03-11 16:00 22 IBF Falun - Stenhagens KK 5 - 2 Roger Nilsson, Peter Skogsberg JALAS® Arena 1 239
2018-03-11 16:00 22 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF 4 - 6 Mona Franzon, Josefine Hedelind Västertorpshallen 348

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis