Spelprogram - Damer Allsvenskan Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Kalmarsund André Piechowicz andre.piechowicz@gmail.com 0763089873 Svart/svart/svart
IBF Linköping Tommy Pettersson maz16@bredband.net 0702-233140 Blå/Blå/Vit
IBK Göteborg Johan Aremyr johanaremyr@gmail.com 072-241 21 11 Vit/Svart/Svart
IBK Lund Elit Ludvig Nilsson ludvig@ibklund.se 0725-88 61 08 Svartgrön/Svartgrön/Svart
Lindome IBK Anders Grundin a.grundin@gmail.com 0706321351 Grön/Vit/Vit
Linköping IBK Ungdom Rickard Ekberg ekberg@bahnhof.se 0705515093 Svart/svart/svart
Pixbo Wallenstam IBF Daniel Svartling innebandydaniel@outlook.com 0705-171135 Rödvit/röd/röd
Åstorp/Kvidinge IBS Roger Sandberg roger.mje.sandberg@telia.com 0706-90 27 27 svart/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-23 14:30 1 IBK Göteborg - Lindome IBK 6 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Torpahallen 167
2017-09-23 15:00 1 FBC Kalmarsund - IBF Linköping 5 - 1 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Kalmar Sporthall A-hall 173
2017-09-23 15:00 1 IBK Lund Elit - Linköping IBK Ungdom 4 - 1 Kevin Cardell, Jesper Landén Lunds Idrottshall
2017-09-24 16:00 1 Pixbo Wallenstam IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 9 Mona Franzon, Josefine Hedelind Wallenstamhallen 102
Omgång 2
2017-09-30 13:00 2 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 2 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen 105
2017-09-30 13:00 2 Skoghalls IBK - IBK Göteborg 1 - 8 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Hammarö Arena 146
2017-09-30 13:30 2 Linköping IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 2 - 8 Dawan Mofak, Jesper Rygert Billbäcks Arena 57
2017-09-30 14:00 2 Lindome IBK - Västra Mälardalen IB 3 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé Almåshallen B 163
2017-09-30 16:00 2 Västerås IBS - IBK Lund Elit 6 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen 97
2017-09-30 16:00 2 Karlstad IBF Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Colorama Arena 46
2017-09-30 16:00 2 IBF Linköping - Fröjereds IF 4 - 9 Robin Vall, Ola Bigestans Birger Jarlshall 54
2017-09-30 16:00 2 Åstorp/Kvidinge IBS - Hagfors IF Uddeholm 7 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Åstorps Sporthall 141
Omgång 3
2017-10-01 11:00 3 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBK Lund Elit 3 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen 120
2017-10-01 12:30 3 IBF Linköping - IBK Lockerud Mariestad 5 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Folkungahallen 135
2017-10-01 13:00 3 Skoghalls IBK - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 4 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Hammarö Arena 164
2017-10-01 13:00 3 Åstorp/Kvidinge IBS - Västra Mälardalen IB 3 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Åstorps Sporthall 97
2017-10-01 14:00 3 Västerås IBS - FBC Kalmarsund 4 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Kristiansborgshallen 65
2017-10-01 14:00 3 Lindome IBK - Hagfors IF Uddeholm 3 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Almåshallen B 159
2017-10-01 15:30 3 Linköping IBK Ungdom - Fröjereds IF 7 - 6 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Folkungahallen 68
2017-10-01 17:00 3 Karlstad IBF Ungdom - IBK Göteborg 1 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Colorama Arena 43
Omgång 4
2017-10-14 13:00 4 Västra Mälardalen IB - Linköping IBK Ungdom 2 - 0 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Vasahallen 128
2017-10-14 13:00 4 FBC Kalmarsund - Karlstad IBF Ungdom 4 - 1 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Färjehallen 153
2017-10-14 13:00 4 IBK Lund Elit - Skoghalls IBK 4 - 8 Jan Lord, Rickard Nilsson Lunds Idrottshall 52
2017-10-14 14:00 4 Hagfors IF Uddeholm - IBF Linköping 5 - 6 e.förl. Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Uddeholm Arena 168
2017-10-14 14:30 4 IBK Göteborg - Västerås IBS Alls 5 - 4 Robin Boqvist, Josefine Hedelind Torpahallen 36
2017-10-14 15:00 4 Fröjereds IF - Åstorp/Kvidinge IBS 11 - 6 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sparbankshallen, T-holm 181
2017-10-14 16:00 4 IBK Lockerud Mariestad - Lindome IBK 8 - 3 Richard Himberg, Christian Johnsson ICA-kvantum hallen, Mariestad 277
2017-10-14 16:00 4 Pixbo Wallenstam IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 8 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Wallenstamhallen 101
Omgång 5
2017-10-15 13:00 5 IBK Lund Elit - Karlstad IBF Ungdom 2 - 6 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Lunds Idrottshall 56
2017-10-15 13:00 5 Pixbo Wallenstam IBF - Västerås IBS Alls 1 - 7 Robin Boqvist, Carl Otterström Wallenstamhallen 101
2017-10-15 14:00 5 Hagfors IF Uddeholm - Linköping IBK Ungdom 7 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Uddeholm Arena 193
2017-10-15 14:30 5 IBK Göteborg - Rönnby Västerås IBK Ungdom 7 - 5 Peter Holmgren, Patrick Limé Torpahallen 75
2017-10-15 15:00 5 Fröjereds IF - Lindome IBK 5 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sparbankshallen, T-holm 196
2017-10-15 16:00 5 IBK Lockerud Mariestad - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 3 Jesper Rygert, Percy Lundkvist ICA-kvantum hallen, Mariestad 312
2017-10-15 16:00 5 Västra Mälardalen IB - IBF Linköping 9 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Vasahallen 245
2017-10-15 16:00 5 FBC Kalmarsund - Skoghalls IBK 3 - 4 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Färjehallen 106
Omgång 6
2017-10-21 14:00 6 Lindome IBK - FBC Kalmarsund 1 - 4 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Almåshallen B 197
2017-10-21 16:00 6 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Göteborg 4 - 5 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Åstorps Sporthall 84
2017-10-22 12:30 6 IBF Linköping - IBK Lund Elit 7 - 6 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Folkungahallen 58
2017-10-22 15:30 6 Linköping IBK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 1 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Folkungahallen 69
Omgång 7
2017-10-27 19:15 7 IBF Linköping - Linköping IBK Ungdom 4 - 1 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Folkungahallen 207
2017-10-28 13:00 7 FBC Kalmarsund - IBK Lund Elit 6 - 1 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Kalmar Sporthall A-hall 159
2017-10-28 16:00 7 Åstorp/Kvidinge IBS - Lindome IBK 9 - 3 Johan Holmåker, Jens Staaf Åstorps Sporthall 87
2017-10-29 13:00 7 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg 4 - 9 Robin Boqvist, Carl Otterström Wallenstamhallen 38
Omgång 8
2017-11-09 19:00 8 IBK Lund Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 4 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Lunds Idrottshall 73
2017-11-11 14:30 8 IBK Göteborg - IBF Linköping 6 - 2 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Torpahallen 57
2017-11-12 12:30 8 Linköping IBK Ungdom - FBC Kalmarsund 4 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Folkungahallen 127
2017-11-12 19:00 8 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 3 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Almåshallen B 223
Omgång 9
2017-11-18 13:00 9 FBC Kalmarsund - IBK Göteborg 3 - 2 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Kalmar Sporthall A-hall 159
2017-11-18 16:00 9 Åstorp/Kvidinge IBS - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Åstorps Sporthall 83
2017-11-19 16:00 9 IBF Linköping - Lindome IBK 3 - 3 e.förl. Andreas Holm, Stefan Olsson Folkungahallen 74
2017-11-19 16:00 9 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lund Elit 2 - 3 e.förl. Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen 196
Omgång 10
2017-11-25 14:00 10 Lindome IBK - Linköping IBK Ungdom 9 - 8 Peter Holmgren, Patrick Limé Almåshallen B 133
2017-11-25 14:30 10 IBK Göteborg - IBK Lund Elit 7 - 2 Robin Boqvist, Carl Otterström Torpahallen 60
2017-11-25 15:00 10 FBC Kalmarsund - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall 92
2017-11-26 12:30 10 IBF Linköping - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Håkan Söderman, Jonas Einarsson Folkungahallen 64
Omgång 11
2017-12-16 16:00 11 Åstorp/Kvidinge IBS - IBF Linköping 3 - 5 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark FORUM Örkelljunga 125
2017-12-16 16:00 11 IBK Lund Elit - Lindome IBK 1 - 2 Marcus Karlström, Håkan Söderman Lunds Idrottshall 134
2017-12-17 15:30 11 Linköping IBK Ungdom - IBK Göteborg 4 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Folkungahallen 77
2017-12-17 16:00 11 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Kalmarsund 3 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Wallenstamhallen 50
Omgång 12
2017-11-04 16:00 12 IBK Lund Elit - IBF Linköping 2 - 6 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Lunds Idrottshall 182
2017-12-28 18:00 12 FBC Kalmarsund - Lindome IBK 2 - 0 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Färjehallen 249
2017-12-29 19:00 12 Pixbo Wallenstam IBF - Linköping IBK Ungdom 5 - 1 Robin Boqvist, Carl Otterström Wallenstamhallen 65
2018-02-03 14:30 12 IBK Göteborg - Åstorp/Kvidinge IBS 10 - 1 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Torpahallen 63
Omgång 13
2018-01-13 12:30 13 Linköping IBK Ungdom - Skoghalls IBK 1 - 3 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Folkungahallen 104
2018-01-13 14:00 13 Hagfors IF Uddeholm - Pixbo Wallenstam IBF 11 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Uddeholm Arena 228
2018-01-13 14:00 13 Lindome IBK - Västerås IBS Alls 3 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Aktiviteten A-Hall 110
2018-01-13 15:00 13 Fröjereds IF - FBC Kalmarsund 1 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm 192
2018-01-13 15:30 13 IBF Linköping - Karlstad IBF Ungdom 5 - 3 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Folkungahallen 118
2018-01-13 16:00 13 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lund Elit 13 - 1 Roger Nilsson, Peter Skogsberg ICA-kvantum hallen, Mariestad 309
2018-01-13 16:00 13 Västra Mälardalen IB - IBK Göteborg 4 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Karlbergshallen (KB-Hallen) 111
2018-01-13 16:00 13 Åstorp/Kvidinge IBS - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Åstorps Sporthall 141
Omgång 14
2018-01-14 12:30 14 Linköping IBK Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 - 3 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Folkungahallen 117
2018-01-14 13:00 14 Åstorp/Kvidinge IBS - Västerås IBS Alls 1 - 6 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Åstorps Sporthall 114
2018-01-14 14:00 14 Hagfors IF Uddeholm - IBK Göteborg 4 - 7 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Uddeholm Arena 125
2018-01-14 14:00 14 Lindome IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Aktiviteten A-Hall 183
2018-01-14 15:00 14 Fröjereds IF - IBK Lund Elit 10 - 4 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sparbankshallen, T-holm 148
2018-01-14 15:30 14 IBF Linköping - Skoghalls IBK 2 - 3 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Folkungahallen 68
2018-01-14 16:00 14 IBK Lockerud Mariestad - FBC Kalmarsund 5 - 4 e.förl. Peter Holmgren, Patrick Limé ICA-kvantum hallen, Mariestad 346
2018-01-14 16:00 14 Västra Mälardalen IB - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 5 Anders Asp, Per Rosén Vasahallen 192
Omgång 15
2018-01-20 11:00 15 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBF Linköping 3 - 2 e.förl. Roger Collin, Henrik Öberg Bombardier Arena A 97
2018-01-20 13:00 15 Skoghalls IBK - Lindome IBK 3 - 1 Oliver Engström, Kevin Larsson Hammarö Arena 220
2018-01-20 13:00 15 IBK Lund Elit - Västra Mälardalen IB 4 - 3 Johan Holmåker, Jens Staaf Lunds Idrottshall 109
2018-01-20 13:00 15 Pixbo Wallenstam IBF - Fröjereds IF 5 - 8 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen 51
2018-01-20 14:30 15 IBK Göteborg - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 e.förl. Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Torpahallen 115
2018-01-20 15:00 15 Västerås IBS - Linköping IBK Ungdom 9 - 4 Roger Collin, Henrik Öberg Kristiansborgshallen 89
2018-01-20 15:00 15 FBC Kalmarsund - Hagfors IF Uddeholm 6 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall 216
2018-01-20 18:30 15 Karlstad IBF Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 5 Mona Franzon, Josefine Hedelind Colorama Arena 89
Omgång 16
2018-01-21 13:00 16 Skoghalls IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 2 e.förl. Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Hammarö Arena 167
2018-01-21 14:00 16 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom 6 - 2 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Bombardier Arena A 120
2018-01-21 14:30 16 IBK Göteborg - Fröjereds IF 9 - 3 Peter Jaeger, Måns Löfgren Torpahallen 102
2018-01-21 15:00 16 Västerås IBS - IBF Linköping 7 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Kristiansborgshallen 88
2018-01-21 15:00 16 FBC Kalmarsund - Västra Mälardalen IB 1 - 2 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Kalmar Sporthall A-hall 261
2018-01-21 16:00 16 IBK Lund Elit - Hagfors IF Uddeholm 4 - 1 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Lunds Idrottshall 121
2018-01-21 16:00 16 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lockerud Mariestad 4 - 8 Peter Holmgren, Patrick Limé Wallenstamhallen 75
2018-01-21 17:00 16 Karlstad IBF Ungdom - Lindome IBK 4 - 3 Ki Sandholm, Petter Seger Undén Colorama Arena 58
Omgång 17
2018-01-26 19:30 17 Lindome IBK - IBK Göteborg 5 - 6 Adnan Tongur, Adam Kruse Almåshallen B 193
2018-01-27 13:00 17 Åstorp/Kvidinge IBS - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Åstorps Sporthall 82
2018-01-28 12:30 17 Linköping IBK Ungdom - IBK Lund Elit 5 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Folkungahallen 96
2018-01-28 15:30 17 IBF Linköping - FBC Kalmarsund 2 - 2 e.förl. Peter Holmgren, Patrick Limé Folkungahallen 88
Omgång 18
2018-02-07 19:30 18 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 14 - 5 Robin Boqvist, Carl Otterström Torpahallen 103
2018-02-10 14:00 18 Lindome IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 4 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Almåshallen B 140
2018-02-11 12:30 18 Linköping IBK Ungdom - IBF Linköping 2 - 4 Roger Nilsson, Tomas Karlsson Folkungahallen 119
2018-02-11 16:00 18 IBK Lund Elit - FBC Kalmarsund 2 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Lunds Idrottshall 117
Omgång 19
2018-02-17 13:00 19 FBC Kalmarsund - Linköping IBK Ungdom 17 - 2 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Kalmar Sporthall A-hall 379
2018-02-17 13:00 19 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 1 - 5 Josefine Hedelind, Mona Franzon Wallenstamhallen 280
2018-02-17 16:00 19 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund Elit 1 - 5 Jan Lord, Kevin Cardell Åstorps Sporthall 110
2018-02-18 12:30 19 IBF Linköping - IBK Göteborg 1 - 5 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Folkungahallen 64
Omgång 20
2018-02-24 14:00 20 Lindome IBK - IBF Linköping 6 - 4 Robin Boqvist, Carl Otterström Almåshallen B 192
2018-02-24 14:30 20 IBK Göteborg - FBC Kalmarsund 8 - 1 Peter Holmgren, Patrick Limé Torpahallen 103
2018-02-25 12:30 20 Linköping IBK Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 4 Anders Asp, Per Rosén Folkungahallen 98
2018-02-25 16:00 20 IBK Lund Elit - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 4 e.förl. Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Lunds Idrottshall 89
Omgång 21
2018-03-03 16:00 21 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Kalmarsund 4 - 10 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Åstorps Sporthall 84
2018-03-03 16:00 21 IBK Lund Elit - IBK Göteborg 4 - 9 Johan Holmåker, Jens Staaf Lunds Idrottshall 84
2018-03-04 12:30 21 Linköping IBK Ungdom - Lindome IBK 4 - 6 Robin Karke, Arash Sohrevardi Folkungahallen 80
2018-03-04 16:00 21 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Linköping 0 - 7 Tobias Sandblom, Nico Berg Wallenstamhallen 45
Omgång 22
2018-03-10 16:30 22 IBF Linköping - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Folkungahallen 86
2018-03-10 16:30 22 FBC Kalmarsund - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 3 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Färjehallen 148
2018-03-10 16:30 22 IBK Göteborg - Linköping IBK Ungdom 10 - 2 Thomas Bergström, Jonas Ottosson Torpahallen 44
2018-03-10 16:30 22 Lindome IBK - IBK Lund Elit 5 - 6 e.förl. Robin Boqvist, Carl Otterström Almåshallen B 258

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis