Spelprogram - Herrar Division 2

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alfta IBK Benny Edvardsson info@alftab.se Lila tröja Svart shorts Svart-lila strumpor
Hudik/Björkberg Ungdom IBK Marcus Blomstrand marcus.blomstrand@icloud.com 070-570 28 85 Blå/blå/blå
Håsta IBK Tomas Eriksson tian10@hotmail.com 070-523 88 17 Svart/Svart/Svart
IBF Frösön Per Lundin Plundin21@gmail.com 073-0395244 Vit/Vit/Vit
IBK Sundsvall Håkan Nilsson hakan.nilsson@toyotasundsvall.se 070-2418464 Vitt/Blått/Vitt
IBK Sundsvall Ungdom Mari Nilsson inna.inna@telia.com 070-364 54 44 Vit/Blå/Blå/Vit
Jemtland Innebandy H2 Robert Jansson robjan@live.se 070-3027802 Blå/svart, Svart, Svart
Klockarbergets BK Jonny Runa jonny.runa@gmail.com 0761471356 Svart/Svart/Svart
Sundsvall City IBC U Sean Kettle seankettle91@gmail.com 0738464308 Orange, svart, orange
Timrå IBC Christer Bergström kricka19@hotmail.com 0703287037 Röd, Svart, Svart
Wallviks IK Jörgen Wasberg jwasberg@hotmail.se 0706691392 Blå/blå/blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-29 19:30 1 Alfta IBK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 8 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall 210
2017-09-29 19:30 1 Wallviks IK - Håsta IBK 4 - 8 Jakob Westerlund, Patric Jonsson Ljusne Idrottshall 120
2017-09-30 13:00 1 Klockarbergets BK - IBF Frösön 4 - 2 Jon Lundgren, Robin Palander Njurundahallen 35
2017-09-30 15:00 1 Timrå IBC - Jemtland Innebandy H2 9 - 10 e.förl. Jörgen Grundström, Anders Sandström Timrå Sporthall 145
2017-09-30 16:30 1 IBK Sundsvall Ungdom - Sundsvall City IBC U 7 - 8 Anders Johansson, Patrick Cederblad Höglunda 55
Omgång 2
2017-10-07 12:00 2 Sundsvall City IBC U - Håsta IBK 7 - 8 e.förl. Peter Palander, Kenny Windahl Höglunda
2017-10-07 16:00 2 Jemtland Innebandy H2 - Wallviks IK 9 - 7 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Torvallaskolans sporthall 154
2017-10-07 19:00 2 IBF Frösön - Alfta IBK 5 - 7 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Östersunds sporthall 113
2017-10-08 13:00 2 IBF Frösön - Wallviks IK 10 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fyrvallahallen 50
2017-10-08 13:00 2 Jemtland Innebandy H2 - Alfta IBK 9 - 8 Peter Palander, Robin Palander Torvallaskolans sporthall 134
2017-11-08 20:00 2 IBK Sundsvall - Timrå IBC 7 - 5 Robin Palander, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A 268
Omgång 3
2017-10-13 20:00 3 Alfta IBK - Timrå IBC 6 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall 210
2017-10-14 13:00 3 IBK Sundsvall - Wallviks IK 13 - 0 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A 102
2017-10-14 15:00 3 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Sundsvall City IBC U 16 - 7 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Håstaholmen 52
2017-10-20 19:00 3 IBK Sundsvall Ungdom - Klockarbergets BK 8 - 4 Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A 103
Omgång 4
2017-10-18 20:00 4 IBK Sundsvall - Sundsvall City IBC U 11 - 5 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A 116
2017-10-20 19:30 4 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Wallviks IK 8 - 7 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Håstaholmen 33
2017-10-21 13:00 4 Klockarbergets BK - Jemtland Innebandy H2 6 - 17 Peter Palander, Anders Johansson Njurundahallen 68
2017-10-21 13:00 4 Alfta IBK - Håsta IBK 3 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall 185
2017-10-21 17:00 4 Timrå IBC - IBF Frösön 8 - 6 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Timrå Sporthall 105
Omgång 5
2017-10-27 20:00 5 Timrå IBC - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 10 - 8 Robin Palander, Peter Palander Timrå Sporthall 120
2017-10-28 13:00 5 Klockarbergets BK - Håsta IBK 3 - 7 Jon Lundgren, Robin Palander Njurundahallen
2017-10-28 13:00 5 IBF Frösön - IBK Sundsvall 7 - 8 Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Fyrvallahallen 54
2017-10-28 13:00 5 Sundsvall City IBC U - Wallviks IK 11 - 12 e.förl. Thomas Berglund, Per Backlin Skönsbergshallen
2017-10-28 16:00 5 Jemtland Innebandy H2 - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 3 Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Torvallaskolans sporthall 75
2017-10-29 12:00 5 IBF Frösön - IBK Sundsvall Ungdom 12 - 12 e.förl. Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Fyrvallahallen 40
2017-10-29 13:00 5 Jemtland Innebandy H2 - IBK Sundsvall 5 - 4 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Torvallaskolans sporthall 85
Omgång 6
2017-11-04 12:00 6 Håsta IBK - IBK Sundsvall 9 - 5 Johnny Sundberg, Robin Gustavsson Håstaholmen 232
2017-11-04 13:00 6 Sundsvall City IBC U - Jemtland Innebandy H2 3 - 15 Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-04 13:00 6 Alfta IBK - Klockarbergets BK 5 - 4 e.förl. Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Alfta Sporthall 205
2017-11-04 13:30 6 Wallviks IK - Timrå IBC 2 - 5 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall 150
2017-11-04 15:00 6 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 7 Johnny Sundberg, Robin Gustavsson Håstaholmen 44
Omgång 7
2017-11-11 12:00 7 Sundsvall City IBC U - IBF Frösön 3 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-11 13:30 7 Wallviks IK - Klockarbergets BK 2 - 12 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2017-11-12 15:00 7 IBK Sundsvall - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 18 - 6 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A 138
2017-11-29 18:45 7 IBK Sundsvall Ungdom - Håsta IBK 2 - 9 Per Backlin, Thomas Berglund Skönsbergshallen 40
Omgång 8
2017-11-18 13:00 8 Klockarbergets BK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 8 - 7 Anders Johansson, Per Backlin Njurundahallen 68
2017-11-18 13:00 8 Alfta IBK - Sundsvall City IBC U 8 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall 185
2017-11-18 15:00 8 Timrå IBC - Håsta IBK 4 - 5 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Timrå Sporthall 150
Omgång 9
2017-11-24 19:00 9 IBK Sundsvall Ungdom - Alfta IBK 4 - 7 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Sundsvalls Sporthall-A 65
2017-11-25 12:00 9 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IBF Frösön 9 - 10 e.förl. Robert Mårtensson, Johnny Sundberg Håstaholmen 36
2017-11-25 12:30 9 Sundsvall City IBC U - Timrå IBC 5 - 10 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-25 18:00 9 Håsta IBK - Jemtland Innebandy H2 8 - 7 e.förl. Jimmy Löfgren, Patric Jonsson Håstaholmen 173
2017-11-26 12:00 9 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Jemtland Innebandy H2 3 - 7 Daniel Holm, Robert Mårtensson Håstaholmen 75
2017-11-26 15:00 9 Håsta IBK - IBF Frösön 4 - 2 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen 152
Omgång 10
2017-12-02 13:00 10 Klockarbergets BK - Sundsvall City IBC U 9 - 6 Patrick Cederblad, Anders Johansson Njurundahallen 45
2017-12-02 13:00 10 Alfta IBK - IBK Sundsvall 8 - 6 Patric Jonsson, Johnny Sundberg Alfta Sporthall 160
2017-12-02 13:30 10 Wallviks IK - IBK Sundsvall Ungdom 12 - 8 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Ljusne Idrottshall
Omgång 11
2017-12-08 19:00 11 Timrå IBC - Klockarbergets BK 9 - 6 Jörgen Grundström, Per Backlin Timrå Sporthall 123
2017-12-08 19:00 11 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Sundsvall 7 - 12 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A 65
2017-12-08 20:15 11 Håsta IBK - Wallviks IK 5 - 4 Patric Jonsson, Johnny Sundberg Håstaholmen 147
2017-12-09 15:00 11 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Alfta IBK 1 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen 100
Omgång 12
2017-12-15 19:00 12 Sundsvall City IBC U - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 5 Kenny Windahl, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-16 15:00 12 IBF Frösön - Klockarbergets BK 5 - 6 e.förl. Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Östersunds sporthall 85
2017-12-17 15:00 12 Jemtland Innebandy H2 - Timrå IBC 10 - 9 Peter Boije, Urban Henrixon Torvallaskolans sporthall 90
2017-12-17 17:00 12 Alfta IBK - Wallviks IK 9 - 8 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Alfta Sporthall 194
2017-12-21 19:00 12 Jemtland Innebandy H2 - IBF Frösön 8 - 4 Henrik Johansson, Anders Öbergh Torvallaskolans sporthall 211
2017-12-22 19:00 12 IBK Sundsvall Ungdom - Timrå IBC 10 - 6 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen 84
2017-12-22 19:00 12 IBK Sundsvall - Klockarbergets BK 5 - 4 e.förl. Per Backlin, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A 112
2017-12-22 19:00 12 Håsta IBK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 17 - 5 Henrik Öberg, Magnus Undén Håstaholmen 307
Omgång 13
2018-01-06 13:00 13 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall 5 - 8 Thomas Berglund, Per Backlin Njurundahallen 92
2018-01-06 13:00 13 Sundsvall City IBC U - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 4 - 2 Jörgen Grundström, Robin Palander Skönsbergshallen 37
2018-01-09 19:30 13 Timrå IBC - IBK Sundsvall Ungdom 5 - 1 Kenny Windahl, Jörgen Grundström Timrå Sporthall 157
Omgång 14
2018-01-12 19:00 14 Timrå IBC - IBK Sundsvall 5 - 2 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall 324
2018-01-12 20:15 14 Håsta IBK - Sundsvall City IBC U 5 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen 162
2018-01-13 13:00 14 Alfta IBK - IBF Frösön 9 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall 185
2018-01-13 13:30 14 Wallviks IK - Jemtland Innebandy H2 4 - 17 Patric Jonsson, Kjell Gustavsson Ljusne Idrottshall 60
2018-01-14 13:00 14 Alfta IBK - Jemtland Innebandy H2 4 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall 180
2018-01-14 13:30 14 Wallviks IK - IBF Frösön 5 - 7 Jimmy Löfgren, Niclas Olsson Ljusne Idrottshall
2018-01-19 19:00 14 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 5 e.förl. Peter Palander, Robin Palander Njurundahallen 98
Omgång 15
2018-01-19 19:30 15 Wallviks IK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 9 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall 100
2018-01-19 20:15 15 Håsta IBK - Alfta IBK 4 - 3 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Håstaholmen 169
2018-01-20 11:30 15 Sundsvall City IBC U - IBK Sundsvall 5 - 9 Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-20 15:00 15 IBF Frösön - Timrå IBC 3 - 11 Peter Boije, Anders Nilsson Östersunds sporthall 47
2018-01-21 15:00 15 Jemtland Innebandy H2 - Klockarbergets BK 8 - 3 Anders Nilsson, Dennis Wall Torvallaskolans sporthall 73
Omgång 16
2018-01-27 13:00 16 Klockarbergets BK - Wallviks IK 10 - 6 Anders Johansson, Per Backlin Njurundahallen
2018-01-27 15:00 16 Timrå IBC - Alfta IBK 7 - 6 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Timrå Sporthall 147
2018-01-28 13:00 16 IBK Sundsvall - Håsta IBK 6 - 9 Anders Johansson, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A 102
2018-02-04 12:00 16 IBK Sundsvall Ungdom - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 9 - 3 Hans Söderblom, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A 73
Omgång 17
2018-02-02 20:15 17 Håsta IBK - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 4 Robert Mårtensson, Mats Sjöqvist Håstaholmen 163
2018-02-03 12:00 17 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IBK Sundsvall 3 - 16 Daniel Holm, Peter Eriksson Håstaholmen 56
2018-02-03 13:00 17 Klockarbergets BK - Alfta IBK 6 - 10 Hans Söderblom, Per Backlin Njurundahallen 57
2018-02-03 15:00 17 IBF Frösön - Sundsvall City IBC U 7 - 6 Jon Lundgren, Robert Olofsson Östersunds sporthall 73
2018-02-04 13:00 17 Jemtland Innebandy H2 - Sundsvall City IBC U 9 - 3 Anders Nilsson, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall 45
2018-02-15 19:30 17 Timrå IBC - Wallviks IK 11 - 7 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall 120
Omgång 18
2018-02-09 19:00 18 Klockarbergets BK - Timrå IBC 4 - 7 Per Backlin, Peter Palander Njurundahallen 78
2018-02-09 19:00 18 IBK Sundsvall - IBK Sundsvall Ungdom 8 - 9 Anders Johansson, Patrick Cederblad Skönsbergshallen 89
2018-02-09 19:30 18 Wallviks IK - Alfta IBK 3 - 17 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall 67
2018-02-11 12:00 18 Håsta IBK - Timrå IBC 8 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen 178
2018-02-11 13:30 18 Wallviks IK - Sundsvall City IBC U 7 - 5 Kjell Gustavsson, Mats Sjöqvist Ljusne Idrottshall
2018-02-11 15:00 18 IBK Sundsvall - Jemtland Innebandy H2 7 - 4 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen 49
2018-02-11 15:00 18 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Klockarbergets BK 5 - 8 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Håstaholmen 68
2018-02-17 12:00 18 IBK Sundsvall Ungdom - IBF Frösön 12 - 9 Per Backlin, Jörgen Grundström Skönsbergshallen 17
Omgång 19
2018-02-16 20:15 19 Håsta IBK - Klockarbergets BK 8 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen 135
2018-02-18 12:00 19 IBK Sundsvall Ungdom - Jemtland Innebandy H2 6 - 14 Thomas Berglund, Kenny Windahl Skönsbergshallen 24
2018-02-18 13:00 19 Sundsvall City IBC U - Alfta IBK 3 - 3 e.förl. Hans Söderblom, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-18 16:00 19 IBK Sundsvall - IBF Frösön 26 - 10 Anders Johansson, Jörgen Grundström Sundsvalls Sporthall-A 89
2018-02-22 20:30 19 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Timrå IBC Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
Omgång 20
2018-02-23 19:00 20 Alfta IBK - IBK Sundsvall Ungdom Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2018-02-23 19:00 20 Timrå IBC - Sundsvall City IBC U Peter Palander, Jörgen Grundström Timrå Sporthall
2018-02-24 13:30 20 Wallviks IK - IBK Sundsvall Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2018-02-24 15:00 20 IBF Frösön - Hudik/Björkberg Ungdom IBK Jörgen Grundström, Peter Palander Östersunds sporthall
2018-02-24 18:30 20 Jemtland Innebandy H2 - Håsta IBK Jörgen Grundström, Peter Palander Östersunds sporthall
2018-02-25 12:15 20 Jemtland Innebandy H2 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Torvallaskolans sporthall
2018-02-25 15:00 20 IBF Frösön - Håsta IBK Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Östersunds sporthall
Omgång 21
2018-03-02 19:30 21 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Håsta IBK Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2018-03-03 12:00 21 Sundsvall City IBC U - Klockarbergets BK Hans Söderblom, Per Backlin Skönsbergshallen
2018-03-03 12:00 21 IBK Sundsvall - Alfta IBK Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-03 12:00 21 IBK Sundsvall Ungdom - Wallviks IK Patrick Cederblad, Anders Johansson Höglunda
2018-03-03 15:00 21 IBF Frösön - Jemtland Innebandy H2 Östersunds sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis