Spelprogram - Herrar Division 2

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alfta IBK Benny Edvardsson info@alftab.se Lila tröja Svart shorts Svart-lila strumpor
Hudik/Björkberg Ungdom IBK Marcus Blomstrand marcus.blomstrand@icloud.com 070-570 28 85 Blå/blå/blå
Håsta IBK Tomas Eriksson tian10@hotmail.com 070-523 88 17 Svart, Svart, Svart
IBF Frösön Per Lundin Plundin21@gmail.com 073-0395244 Vit/Vit/Vit
IBK Sundsvall Håkan Nilsson hakan.nilsson@toyotasundsvall.se 070-2418464 Vitt/Blått/Vitt
IBK Sundsvall Ungdom Mari Nilsson inna.inna@telia.com 070-364 54 44 Vit/Blå/Blå/Vit
Jemtland Innebandy H2 Robert Jansson robjan@live.se 070-3027802 Blå/svart, Svart, Svart
Klockarbergets BK Jonny Runa jonny.runa@gmail.com 0761471356 Svart/Svart/Svart
Sundsvall City IBC U Sean Kettle seankettle91@gmail.com 0738464308 Orange, svart, orange
Timrå IBC Christer Bergström kricka19@hotmail.com 0703287037 Röd, Svart, Svart
Wallviks IK Jörgen Wasberg jwasberg@hotmail.se 0706691392 Blå, Blå, blå
Spelprogram
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-29 19:30 1 241201002 Alfta IBK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 8 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-09-29 19:30 1 241201004 Wallviks IK - Håsta IBK 4 - 8 Jakob Westerlund, Patric Jonsson Ljusne Idrottshall
2017-09-30 13:00 1 241201001 Klockarbergets BK - IBF Frösön 4 - 2 Jon Lundgren, Robin Palander Njurundahallen
2017-09-30 15:00 1 241201003 Timrå IBC - Jemtland Innebandy H2 9 - 10 e.förl. Jörgen Grundström, Anders Sandström Timrå Sporthall
2017-09-30 16:30 1 241201006 IBK Sundsvall Ungdom - Sundsvall City IBC U 7 - 8 Anders Johansson, Patrick Cederblad Höglunda
Omgång 2
2017-10-07 12:00 2 241201012 Sundsvall City IBC U - Håsta IBK 7 - 8 e.förl. Peter Palander, Kenny Windahl Höglunda
2017-10-07 16:00 2 241201011 Jemtland Innebandy H2 - Wallviks IK 9 - 7 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Torvallaskolans sporthall
2017-10-07 19:00 2 241201007 IBF Frösön - Alfta IBK 5 - 7 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Östersunds sporthall
2017-10-08 13:00 2 241201008 IBF Frösön - Wallviks IK 10 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fyrvallahallen
2017-10-08 13:00 2 241201010 Jemtland Innebandy H2 - Alfta IBK 9 - 8 Peter Palander, Robin Palander Torvallaskolans sporthall
2017-11-08 20:00 2 241201013 IBK Sundsvall - Timrå IBC 7 - 5 Robin Palander, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 3
2017-10-13 20:00 3 241201034 Alfta IBK - Timrå IBC 6 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-10-14 13:00 3 241201018 IBK Sundsvall - Wallviks IK 13 - 0 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-14 15:00 3 241201016 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Sundsvall City IBC U 16 - 7 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Håstaholmen
2017-10-20 19:00 3 241201015 IBK Sundsvall Ungdom - Klockarbergets BK 8 - 4 Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 4
2017-10-18 20:00 4 241201024 IBK Sundsvall - Sundsvall City IBC U 11 - 5 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-20 19:30 4 241201020 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Wallviks IK 8 - 7 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2017-10-21 13:00 4 241201019 Klockarbergets BK - Jemtland Innebandy H2 6 - 17 Peter Palander, Anders Johansson Njurundahallen
2017-10-21 13:00 4 241201021 Alfta IBK - Håsta IBK 3 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-10-21 17:00 4 241201022 Timrå IBC - IBF Frösön 8 - 6 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Timrå Sporthall
Omgång 5
2017-10-27 20:00 5 241201028 Timrå IBC - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 10 - 8 Robin Palander, Peter Palander Timrå Sporthall
2017-10-28 13:00 5 241201025 Klockarbergets BK - Håsta IBK 3 - 7 Jon Lundgren, Robin Palander Njurundahallen
2017-10-28 13:00 5 241201026 IBF Frösön - IBK Sundsvall 7 - 8 Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Fyrvallahallen
2017-10-28 13:00 5 241201032 Sundsvall City IBC U - Wallviks IK 11 - 12 e.förl. Thomas Berglund, Per Backlin Skönsbergshallen
2017-10-28 16:00 5 241201030 Jemtland Innebandy H2 - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 3 Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Torvallaskolans sporthall
2017-10-29 12:00 5 241201027 IBF Frösön - IBK Sundsvall Ungdom 12 - 12 e.förl. Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Fyrvallahallen
2017-10-29 13:00 5 241201029 Jemtland Innebandy H2 - IBK Sundsvall 5 - 4 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Torvallaskolans sporthall
Omgång 6
2017-11-04 12:00 6 241201036 Håsta IBK - IBK Sundsvall 9 - 5 Johnny Sundberg, Robin Gustavsson Håstaholmen
2017-11-04 13:00 6 241201040 Sundsvall City IBC U - Jemtland Innebandy H2 3 - 15 Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-04 13:00 6 241201041 Alfta IBK - Klockarbergets BK 5 - 4 e.förl. Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Alfta Sporthall
2017-11-04 13:30 6 241201035 Wallviks IK - Timrå IBC 2 - 5 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2017-11-04 15:00 6 241201033 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 7 Johnny Sundberg, Robin Gustavsson Håstaholmen
Omgång 7
2017-11-11 12:00 7 241201039 Sundsvall City IBC U - IBF Frösön 3 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-11 13:30 7 241201042 Wallviks IK - Klockarbergets BK 2 - 12 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2017-11-12 15:00 7 241201043 IBK Sundsvall - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 18 - 6 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-29 18:45 7 241201044 IBK Sundsvall Ungdom - Håsta IBK 2 - 9 Per Backlin, Thomas Berglund Skönsbergshallen
Omgång 8
2017-11-18 13:00 8 241201045 Klockarbergets BK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 8 - 7 Anders Johansson, Per Backlin Njurundahallen
2017-11-18 13:00 8 241201046 Alfta IBK - Sundsvall City IBC U 8 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-11-18 15:00 8 241201047 Timrå IBC - Håsta IBK 4 - 5 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Timrå Sporthall
Omgång 9
2017-11-24 19:00 9 241201057 IBK Sundsvall Ungdom - Alfta IBK 4 - 7 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-25 12:00 9 241201049 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IBF Frösön 9 - 10 e.förl. Robert Mårtensson, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-11-25 12:30 9 241201054 Sundsvall City IBC U - Timrå IBC 5 - 10 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-25 18:00 9 241201052 Håsta IBK - Jemtland Innebandy H2 8 - 7 e.förl. Jimmy Löfgren, Patric Jonsson Håstaholmen
2017-11-26 12:00 9 241201050 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Jemtland Innebandy H2 3 - 7 Daniel Holm, Robert Mårtensson Håstaholmen
2017-11-26 15:00 9 241201051 Håsta IBK - IBF Frösön 4 - 2 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
Omgång 10
2017-12-02 13:00 10 241201058 Klockarbergets BK - Sundsvall City IBC U 9 - 6 Patrick Cederblad, Anders Johansson Njurundahallen
2017-12-02 13:00 10 241201059 Alfta IBK - IBK Sundsvall 8 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-12-02 13:30 10 241201060 Wallviks IK - IBK Sundsvall Ungdom 12 - 8 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Ljusne Idrottshall
Omgång 11
2017-12-08 19:00 11 241201062 Timrå IBC - Klockarbergets BK 9 - 6 Jörgen Grundström, Per Backlin Timrå Sporthall
2017-12-08 19:00 11 241201066 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Sundsvall 7 - 12 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-08 20:15 11 241201070 Håsta IBK - Wallviks IK 5 - 4 Patric Jonsson, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-12-09 15:00 11 241201068 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Alfta IBK 1 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
Omgång 12
2017-12-15 19:00 12 241201071 Sundsvall City IBC U - IBK Sundsvall Ungdom Kenny Windahl, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-16 15:00 12 241201067 IBF Frösön - Klockarbergets BK Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Östersunds sporthall
2017-12-17 15:00 12 241201069 Jemtland Innebandy H2 - Timrå IBC Mikael Körning, Peder Lövdahl Torvallaskolans sporthall
2017-12-17 17:00 12 241201061 Alfta IBK - Wallviks IK Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Alfta Sporthall
2017-12-21 19:00 12 241201063 Jemtland Innebandy H2 - IBF Frösön Henrik Johansson, Anders Öbergh Torvallaskolans sporthall
2017-12-22 19:00 12 241201014 IBK Sundsvall Ungdom - Timrå IBC Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2017-12-22 19:00 12 241201056 IBK Sundsvall - Klockarbergets BK Per Backlin, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-22 19:00 12 241201064 Håsta IBK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
Omgång 13
2018-01-06 13:00 13 241201073 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Jörgen Grundström, Per Backlin Njurundahallen
2018-01-06 13:00 13 241201080 Sundsvall City IBC U - Hudik/Björkberg Ungdom IBK Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2018-01-09 19:30 13 241201076 Timrå IBC - IBK Sundsvall Ungdom Kenny Windahl, Thomas Berglund Timrå Sporthall
Omgång 14
2018-01-12 19:00 14 241201081 Timrå IBC - IBK Sundsvall Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2018-01-12 20:15 14 241201082 Håsta IBK - Sundsvall City IBC U Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2018-01-13 13:00 14 241201074 Alfta IBK - IBF Frösön Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2018-01-13 13:30 14 241201078 Wallviks IK - Jemtland Innebandy H2 Ljusne Idrottshall
2018-01-14 13:00 14 241201075 Alfta IBK - Jemtland Innebandy H2 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2018-01-14 13:30 14 241201077 Wallviks IK - IBF Frösön Ljusne Idrottshall
2018-01-19 20:00 14 241201084 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Ungdom Peter Palander, Robin Palander Njurundahallen
Omgång 15
2018-01-19 19:30 15 241201087 Wallviks IK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK Ljusne Idrottshall
2018-01-19 20:15 15 241201088 Håsta IBK - Alfta IBK Håstaholmen
2018-01-20 11:30 15 241201089 Sundsvall City IBC U - IBK Sundsvall Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-20 15:00 15 241201085 IBF Frösön - Timrå IBC Östersunds sporthall
2018-01-21 15:00 15 241201086 Jemtland Innebandy H2 - Klockarbergets BK Torvallaskolans sporthall
Omgång 16
2018-01-27 13:00 16 241201091 Klockarbergets BK - Wallviks IK Njurundahallen
2018-01-27 15:00 16 241201092 Timrå IBC - Alfta IBK Timrå Sporthall
2018-01-28 13:00 16 241201093 IBK Sundsvall - Håsta IBK Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-04 12:00 16 241201094 IBK Sundsvall Ungdom - Hudik/Björkberg Ungdom IBK Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 17
2018-02-02 20:15 17 241201102 Håsta IBK - IBK Sundsvall Ungdom Håstaholmen
2018-02-03 17 241201097 IBF Frösön - Sundsvall City IBC U Östersunds sporthall
2018-02-03 12:00 17 241201098 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IBK Sundsvall Håstaholmen
2018-02-03 13:00 17 241201095 Klockarbergets BK - Alfta IBK Njurundahallen
2018-02-03 15:00 17 241201099 Timrå IBC - Wallviks IK Timrå Sporthall
2018-02-04 13:00 17 241201101 Jemtland Innebandy H2 - Sundsvall City IBC U Torvallaskolans sporthall
Omgång 18
2018-02-09 19:00 18 241201127 Klockarbergets BK - Timrå IBC Njurundahallen
2018-02-09 19:00 18 241201132 IBK Sundsvall - IBK Sundsvall Ungdom Skönsbergshallen
2018-02-09 19:30 18 241201130 Wallviks IK - Alfta IBK Ljusne Idrottshall
2018-02-11 12:00 18 241201107 IBK Sundsvall Ungdom - IBF Frösön Skönsbergshallen
2018-02-11 12:00 18 241201111 Håsta IBK - Timrå IBC Håstaholmen
2018-02-11 13:30 18 241201104 Wallviks IK - Sundsvall City IBC U Ljusne Idrottshall
2018-02-11 15:00 18 241201106 IBK Sundsvall - Jemtland Innebandy H2 Skönsbergshallen
2018-02-11 15:00 18 241201109 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Klockarbergets BK Håstaholmen
Omgång 19
2018-02-16 20:15 19 241201122 Håsta IBK - Klockarbergets BK Håstaholmen
2018-02-17 12:00 19 241201110 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Timrå IBC Håstaholmen
2018-02-18 12:00 19 241201108 IBK Sundsvall Ungdom - Jemtland Innebandy H2 Skönsbergshallen
2018-02-18 13:00 19 241201113 Sundsvall City IBC U - Alfta IBK Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-18 16:00 19 241201105 IBK Sundsvall - IBF Frösön Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 20
2018-02-23 19:00 20 241201117 Alfta IBK - IBK Sundsvall Ungdom Alfta Sporthall
2018-02-23 19:00 20 241201118 Timrå IBC - Sundsvall City IBC U Timrå Sporthall
2018-02-24 13:30 20 241201121 Wallviks IK - IBK Sundsvall Ljusne Idrottshall
2018-02-24 15:00 20 241201115 IBF Frösön - Hudik/Björkberg Ungdom IBK Östersunds sporthall
2018-02-24 18:30 20 241201120 Jemtland Innebandy H2 - Håsta IBK Östersunds sporthall
2018-02-25 13:00 20 241201119 Jemtland Innebandy H2 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK Torvallaskolans sporthall
2018-02-25 15:00 20 241201116 IBF Frösön - Håsta IBK Östersunds sporthall
Omgång 21
2018-03-02 19:30 21 241201129 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Håsta IBK Håstaholmen
2018-03-03 12:00 21 241201124 Sundsvall City IBC U - Klockarbergets BK Skönsbergshallen
2018-03-03 12:00 21 241201125 IBK Sundsvall - Alfta IBK Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-03 12:00 21 241201126 IBK Sundsvall Ungdom - Wallviks IK Höglunda
2018-03-03 15:00 21 241201128 IBF Frösön - Jemtland Innebandy H2 Östersunds sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis