Spelprogram - Damer Division 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ankarsvik BK Håkan Trapp hakan.trapp@gmail.com 0705387181 Svart/Svart/Svart
FBC Bollnäs Vedrana Ibrahimhodzic veddan16@hotmail.com 073-8484621 Vit, Svart, Vit
Hudik/Björkberg IBK Christoffer Johansson stoffeilsbo@hotmail.com 070-716 64 26 Blå, Blå, Blå
Jemtland Innebandy Blå/svart, Svart, Svart
Klockarbergets BK 2 Patrick Wilhelmsson patrick.w@bahnhof.se 070-6045747 Svart/svart/svart
Söderhamns IBF Patric Roos patricroos93@hotmail.com 070-2698811 Blå/vit/blå
Timrå IBC Stina Norström stinanorstrom@hotmail.com 070-3149237 Röd, Svart, Svart
Vattjoms IK Elisabeth Gradin elisabeth.gradin@live.se 070-457 24 09 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-13 20:15 1 Hudik/Björkberg IBK - FBC Bollnäs 5 - 4 Daniel Holm, Patric Jonsson Håstaholmen 191
2017-10-15 14:30 1 Ankarsvik BK - Söderhamns IBF 14 - 1 Thomas Berglund, Jörgen Grundström Skönsbergshallen 34
2017-10-15 15:00 1 Timrå IBC - Jemtland Innebandy 6 - 5 Per Backlin, Hans Söderblom Timrå Sporthall
Omgång 2
2017-10-21 12:00 2 Hudik/Björkberg IBK - Timrå IBC 8 - 1 Jimmy Löfgren, Per-Olov Nilsson Håstaholmen 160
2017-10-21 14:00 2 Söderhamns IBF - Vattjoms IK 2 - 3 Mats Sjöqvist, Mikael Wiberg Idrottshallen, Söderhamn 68
2017-10-22 14:00 2 FBC Bollnäs - Ankarsvik BK 6 - 5 Niclas Olsson, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A 90
Omgång 3
2017-10-29 12:30 3 Klockarbergets BK 2 - Jemtland Innebandy 6 - 5 Thomas Berglund, Kenny Windahl Njurundahallen 45
2017-10-29 12:30 3 Vattjoms IK - FBC Bollnäs 4 - 11 Peterson Lugero, Yngwe Lindström Matfors Sporthall 85
2017-10-29 15:30 3 Ankarsvik BK - Timrå IBC 9 - 3 Thomas Berglund, Kenny Windahl Skönsbergshallen 69
Omgång 4
2017-11-03 19:00 4 FBC Bollnäs - Söderhamns IBF 9 - 1 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2017-11-03 19:00 4 Timrå IBC - Vattjoms IK 7 - 2 Patrik Sjöberg, Jon Lundgren Timrå Sporthall
2017-11-03 20:15 4 Hudik/Björkberg IBK - Klockarbergets BK 2 2 - 1 Patric Jonsson, Daniel Holm Håstaholmen 157
Omgång 5
2017-11-11 14:00 5 Jemtland Innebandy - Hudik/Björkberg IBK 4 - 10 Anastasia Oberlauf, Peter Poopuu Östersunds sporthall 173
2017-11-11 14:00 5 Söderhamns IBF - Timrå IBC 3 - 7 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn 93
2018-01-09 19:15 5 Klockarbergets BK 2 - Ankarsvik BK 2 - 7 Fredrik Strese, Arvid Larsson Njurundahallen
Omgång 6
2017-11-10 20:00 6 Timrå IBC - FBC Bollnäs 8 - 9 e.förl. Hans Söderblom, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2017-11-19 12:30 6 Ankarsvik BK - Jemtland Innebandy 9 - 2 Per Backlin, Hans Söderblom Sundsvalls Sporthall-A 50
2017-11-19 12:30 6 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 2 3 - 8 Anders Johansson, Fredrik Strese Matfors Sporthall
Omgång 7
2017-11-24 20:15 7 Hudik/Björkberg IBK - Ankarsvik BK 7 - 3 Per-Olov Nilsson, Patric Jonsson Håstaholmen 127
2017-11-25 14:00 7 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK 3 - 2 Peter Boije, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall 64
2017-11-26 17:00 7 Söderhamns IBF - Klockarbergets BK 2 3 - 5 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn 109
Omgång 8
2017-12-02 13:00 8 Hudik/Björkberg IBK - Söderhamns IBF 14 - 1 Richard Öhneskog, Magnus Undén Håstaholmen 121
2017-12-03 12:30 8 Vattjoms IK - Hudik/Björkberg IBK 1 - 9 Alexander Bergman, Arvid Larsson Matfors Sporthall 67
2017-12-03 12:30 8 Klockarbergets BK 2 - FBC Bollnäs 4 - 5 Per Backlin, Patrik Sjöberg Njurundahallen
Omgång 9
2017-12-09 14:00 9 Söderhamns IBF - Jemtland Innebandy 3 - 10 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn 95
2017-12-10 14:00 9 FBC Bollnäs - Jemtland Innebandy 7 - 6 e.förl. Robert Mårtensson, Niclas Olsson Bollnäs Sporthall A
2017-12-10 14:30 9 Ankarsvik BK - Vattjoms IK 3 - 1 Patrick Cederblad, Fredrik Strese Skönsbergshallen 70
2017-12-10 15:00 9 Timrå IBC - Klockarbergets BK 2 6 - 7 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Timrå Sporthall
Omgång 10
2017-12-15 19:45 10 FBC Bollnäs - Hudik/Björkberg IBK 3 - 5 Leif Sundberg, Kjell Gustavsson Bollnäs Sporthall A 145
2017-12-16 14:00 10 Jemtland Innebandy - Timrå IBC 4 - 3 Urban Henrixon, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall 83
2018-01-21 18:00 10 Söderhamns IBF - Ankarsvik BK 3 - 4 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn 104
Omgång 11
2018-01-14 12:30 11 Vattjoms IK - Söderhamns IBF 9 - 1 Patrick Cederblad, Anders Johansson Matfors Sporthall 88
2018-01-14 14:30 11 Ankarsvik BK - FBC Bollnäs 2 - 4 Kenny Windahl, Thomas Berglund Skönsbergshallen 79
2018-01-14 15:00 11 Timrå IBC - Hudik/Björkberg IBK 4 - 8 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Timrå Sporthall
Omgång 12
2018-01-20 13:00 12 FBC Bollnäs - Vattjoms IK 13 - 4 Leif Sundberg, Kjell Gustavsson Bollnäs Sporthall A 200
2018-02-20 20:00 12 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK 2 7 - 5 Urban Henrixon, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall 42
2018-03-01 20:15 12 Timrå IBC - Ankarsvik BK 4 - 8 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Timrå Sporthall
Omgång 13
2018-01-26 19:30 13 Söderhamns IBF - FBC Bollnäs 3 - 16 Jimmy Löfgren, Mats Fernlund Idrottshallen, Söderhamn 211
2018-01-28 12:30 13 Klockarbergets BK 2 - Hudik/Björkberg IBK 1 - 6 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2018-01-28 12:30 13 Vattjoms IK - Timrå IBC 5 - 4 Hans Söderblom, William Sjöström Matfors Sporthall 97
Omgång 14
2018-02-03 15:00 14 Hudik/Björkberg IBK - Jemtland Innebandy 5 - 3 Jimmy Löfgren, Patric Jonsson Håstaholmen 173
2018-02-04 14:30 14 Ankarsvik BK - Klockarbergets BK 2 3 - 6 Per Backlin, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2018-02-04 15:00 14 Timrå IBC - Söderhamns IBF 3 - 1 Hans Söderblom, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
Omgång 15
2018-02-10 15 FBC Bollnäs - Timrå IBC WO (5 - 0) Bollnäs Sporthall A
2018-02-10 14:00 15 Jemtland Innebandy - Ankarsvik BK 6 - 3 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall 58
2018-02-14 20:00 15 Klockarbergets BK 2 - Vattjoms IK 9 - 3 Arvid Larsson, Alexander Bergman Njurundahallen 65
Omgång 16
2018-02-18 12:30 16 Vattjoms IK - Jemtland Innebandy 5 - 2 Jesper Doherty, Arvid Larsson Matfors Sporthall 103
2018-02-18 14:30 16 Ankarsvik BK - Hudik/Björkberg IBK 5 - 6 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2018-03-25 17:30 16 Klockarbergets BK 2 - Söderhamns IBF 13 - 2 Thomas Berglund, Kenny Windahl Njurundahallen 88
Omgång 17
2018-02-24 15:00 17 Hudik/Björkberg IBK - Vattjoms IK 7 - 1 Ej offentliggjord, Mats Sjöqvist Håstaholmen 72
2018-03-07 20:00 17 FBC Bollnäs - Klockarbergets BK 2 4 - 9 Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A 152
2018-03-18 15:30 17 Jemtland Innebandy - Söderhamns IBF 14 - 0 Mats Finke, Urban Henrixon Östersunds sporthall 43
Omgång 18
2018-03-02 19:30 18 Söderhamns IBF - Hudik/Björkberg IBK 2 - 6 Robert Mårtensson, Niclas Olsson Idrottshallen, Söderhamn 272
2018-03-04 13:30 18 Vattjoms IK - Ankarsvik BK 3 - 7 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Matfors Sporthall 103
2018-03-04 13:30 18 Klockarbergets BK 2 - Timrå IBC 4 - 4 e.förl. Arvid Larsson, Hans Söderblom Njurundahallen 49
2018-03-04 14:00 18 Jemtland Innebandy - FBC Bollnäs 4 - 5 Niklas Eberstein, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall 52

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis