Spelprogram - Pantamera Flickor Division 2A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ankarsvik BK F02 Håkan Trapp hakan.trapp@gmail.com 0705387181 Svart/svart/svart
IBK Härnösand F02/03 Anders Lundgren lunkan@e-cal.se 070-2332692 Mörkblå/Mörkblå/Mörkblå
Jemtland Innebandy Jenny Wallin jenny.wallin@sahlin.nu 070-8760750 Svartblå/Svart/Svart
Klockarbergets BK F02/03 Kent Olsson kent.olsson@redovis.com 070-612 01 18 Svart/Svart/Svart
Sundsvalls IBF F01-02 Per-Erik Näsholm pe.nasholm@gmail.com 070-201 55 33 Orange/svart/orange
Sundsvalls IBF F03-04 Orange Catharina Tängden Öberg Orange/Svart/Orange
Vattjoms IK F02-03 Stefan Sundlöf malinostefan@gmail.com 0703776435 Hemmalaget spelar i Svart tröja
Örnsköldsvik IBK F02/03 Annica Ödmark annica.odmark75@hotmail.com 076-8512027 Röd/svart/röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-14 12:45 1 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF F01-02 3 - 2 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Torvallaskolans sporthall
2017-10-14 13:00 1 Vattjoms IK F02-03 - Ankarsvik BK F02 1 - 7 Yngwe Lindström, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2018-02-16 18:20 1 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - IBK Härnösand F02/03 1 - 4 Jesper Doherty, Andreas Larsson Skönsbergshallen
Omgång 2
2017-10-21 2 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Vattjoms IK F02-03 4 - 3
2017-10-21 11:30 2 IBK Härnösand F02/03 - Jemtland Innebandy 0 - 6 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Landgrenshallen (Plan A) 52
2017-10-21 11:30 2 Sundsvalls IBF F01-02 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 1 - 8 Hans Söderblom, Per Backlin Höglunda
2017-10-21 16:30 2 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Jemtland Innebandy 5 - 5 Robin Uhlin, Teodor Lundgren Hagahallen 82
2018-01-27 16:30 2 Ankarsvik BK F02 - Klockarbergets BK F02/03 0 - 5 Andreas Bjurman, Jan Lindberg Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 3
2017-11-19 11:00 3 Vattjoms IK F02-03 - Sundsvalls IBF F01-02 3 - 2 Yngwe Lindström, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2017-11-19 14:15 3 Jemtland Innebandy - Ankarsvik BK F02 1 - 9 Anastasia Oberlauf, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2017-11-19 17:30 3 Klockarbergets BK F02/03 - IBK Härnösand F02/03 4 - 0 Patrik Sjöberg, Andreas Bjurman Njurundahallen 62
2018-02-04 13:00 3 Klockarbergets BK F02/03 - Örnsköldsvik IBK F02/03 5 - 1 Patrik Sjöberg, Sofie Öman Njurundahallen 65
2018-02-04 15:30 3 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Örnsköldsvik IBK F02/03 0 - 5 Jesper Doherty, Robin Uhlin Hagahallen
Omgång 4
2017-11-26 11:00 4 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Ankarsvik BK F02 3 - 9 Thomas Berglund, Fredrik Strese Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-26 12:00 4 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBK F02/03 1 - 1 Anastasia Oberlauf, Robert Olofsson Östersunds sporthall 52
2017-11-26 13:00 4 Vattjoms IK F02-03 - IBK Härnösand F02/03 2 - 4 Josephine Eriksson, Jesper Doherty Matfors Sporthall
2017-11-26 13:00 4 Klockarbergets BK F02/03 - Sundsvalls IBF F01-02 6 - 1 Sofie Öman, Patrik Sjöberg Njurundahallen 65
Omgång 5
2017-12-03 11:30 5 IBK Härnösand F02/03 - Sundsvalls IBF F01-02 7 - 2 Isak Rönkä, Göran Norberg Öbacka SC 47
2017-12-04 18:00 5 Vattjoms IK F02-03 - Klockarbergets BK F02/03 3 - 2 Alexander Bergman, Anders Johansson Matfors Sporthall
Omgång 6
2017-12-10 11:00 6 Ankarsvik BK F02 - Örnsköldsvik IBK F02/03 0 - 0 Emil Hedlund, Viktor Eketorn Hagahallen
2017-12-10 12:30 6 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Klockarbergets BK F02/03 1 - 4 Emil Hedlund, Viktor Eketorn Hagahallen
2017-12-10 15:00 6 Ankarsvik BK F02 - Sundsvalls IBF F01-02 10 - 1 Arvid Larsson, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-10 17:00 6 IBK Härnösand F02/03 - Örnsköldsvik IBK F02/03 2 - 3 Göran Norberg, Peder Lövdahl Öbacka SC 50
Omgång 7
2018-01-14 11:30 7 Ankarsvik BK F02 - IBK Härnösand F02/03 3 - 1 Tomas Lindberg, Nelly Backlund Hagahallen
2018-01-14 14:00 7 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK F02/03 0 - 3 Mats Finke, Urban Larsson Östersunds sporthall 37
2018-01-17 19:00 7 Vattjoms IK F02-03 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 1 - 3 Alexander Bergman, Anders Johansson Matfors Sporthall
Omgång 8
2018-01-20 10:30 8 IBK Härnösand F02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 3 - 3 Göran Edlund, Isak Rönkä Landgrenshallen (Plan A)
2018-01-20 11:00 8 Sundsvalls IBF F01-02 - Jemtland Innebandy 1 - 1 Sofie Öman, Jesper Doherty Hagahallen
2018-01-20 15:00 8 Vattjoms IK F02-03 - Jemtland Innebandy 5 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2018-01-29 19:20 8 Ankarsvik BK F02 - Vattjoms IK F02-03 6 - 3 Jan Öberg, Josephine Eriksson Hagahallen
2018-02-10 16:30 8 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Klockarbergets BK F02/03 1 - 8 Patrik Nilsson, Micael Ljung Nolaskolan 42
Omgång 9
2018-02-03 11:00 9 Vattjoms IK F02-03 - Örnsköldsvik IBK F02/03 3 - 3 Anders Johansson, Nelly Backlund Matfors Sporthall
2018-02-03 14:30 9 Sundsvalls IBF F01-02 - Örnsköldsvik IBK F02/03 0 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2018-02-04 12:30 9 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Sundsvalls IBF F01-02 0 - 4 William Sjöström, Jan Lindberg Hagahallen
2018-02-04 15:00 9 Jemtland Innebandy - IBK Härnösand F02/03 1 - 6 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Östersunds sporthall 37
2018-02-04 16:00 9 Klockarbergets BK F02/03 - Ankarsvik BK F02 5 - 6 Jan Lindberg, Sofie Öman Njurundahallen 52
Omgång 10
2018-02-10 13:00 10 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 4 - 0 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Örnsköldsviks Sporthall 36
2018-02-10 16:30 10 Sundsvalls IBF F01-02 - Vattjoms IK F02-03 1 - 3 Alexander Bergman, Arvid Larsson Hagahallen
2018-03-13 19:00 10 IBK Härnösand F02/03 - Klockarbergets BK F02/03 1 - 4 Mikael Körning, Joakim Nydahl Öbacka SC 48
Omgång 11
2017-11-11 12:30 11 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Jemtland Innebandy 2 - 1 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-18 17:30 11 IBK Härnösand F02/03 - Vattjoms IK F02-03 3 - 0 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Öbacka SC 63
2018-03-20 19:45 11 Sundsvalls IBF F01-02 - Klockarbergets BK F02/03 0 - 5 Sofie Öman, Andreas Bjurman Hagahallen
2018-03-27 19:30 11 Ankarsvik BK F02 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 5 - 4 Hans Söderblom, Sofie Öman Hagahallen
Omgång 12
2018-03-02 19:30 12 Klockarbergets BK F02/03 - Vattjoms IK F02-03 2 - 1 Patrik Sjöberg, Sofie Öman Njurundahallen 49
2018-03-03 12:00 12 Sundsvalls IBF F01-02 - IBK Härnösand F02/03 4 - 4 Markus Helsing, Sofie Öman Hagahallen
2018-03-03 12:00 12 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 2 - 5 Mikael Körning, Fredrik Söderholm Torvallaskolans sporthall
2018-03-17 13:30 12 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Ankarsvik BK F02 0 - 3 Fredrik Söderholm, Tony Strindlund Höglandshallen Örnsköldsvik 47
Omgång 13
2018-03-17 11:00 13 Örnsköldsvik IBK F02/03 - IBK Härnösand F02/03 0 - 1 Simon Hedkvist, Göran Norberg Skyttis Arena 75
2018-03-17 12:00 13 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK F02-03 3 - 1 Börre Andreassen, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall 35
2018-03-17 13:00 13 Klockarbergets BK F02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 Orange 11 - 2 Patrik Sjöberg, Sofie Öman Njurundahallen 57
2018-03-18 12:00 13 Sundsvalls IBF F01-02 - Ankarsvik BK F02 0 - 6 Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 14
2018-03-20 19:00 14 IBK Härnösand F02/03 - Ankarsvik BK F02 1 - 2 Arvid Larsson, Jan Lindberg Öbacka SC 60
2018-03-24 11:30 14 Örnsköldsvik IBK F02/03 - Sundsvalls IBF F01-02 3 - 1 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena 37
2018-03-24 13:00 14 Klockarbergets BK F02/03 - Jemtland Innebandy 7 - 2 Thomas Berglund, Thomas Eriksson Njurundahallen 57
2018-03-24 16:30 14 Ankarsvik BK F02 - Jemtland Innebandy 3 - 1 Thomas Eriksson, Sofie Öman Hagahallen
2018-03-24 18:00 14 Sundsvalls IBF F03-04 Orange - Vattjoms IK F02-03 1 - 4 Thomas Eriksson, Sofie Öman Hagahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis