Spelprogram - Pojkar Blå Klass B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekbackskyrkans IBK Johan Eriksson johan@mahlqvist.se 070-944 43 06 Svart,Svart,Rödsvarta
IFK Mariefred Annelie Lundell annelie.lundell@live.se 076-7222143 Blå/vit/blå
Järna SK Rickard Skoog rickard.skoog@fonus.se 070-4577496 Röd/röd/röd
Nykvarns IF P07 Svart Malin Paripovic mollan_72@hotmail.com 070-4413160 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF P07 Svart/Vit Malin Paripovic mollan_72@hotmail.com 070-4413160 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF P07 Vit Malin Paripovic mollan_72@hotmail.com 070-4413160 Svart, Svart, Svart
Onyx IBS P06 Nyköping Sara Ekström ekstroms@yahoo.se 0706004457 Orange/svart/svart
Onyx P07 Oxelösund Johan Valberg johan.valberg@hotmail.com 070-6671099 Orange/Svart/Svart
Pershagens SK John Frisch frisch.john@gmail.com Grön/Grön/Grön
Torshälla IBK P06 Johan Jonsson johan@ceti.se 072-5095215 Röd/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-07 09:00 1 Järna SK - Pershagens SK Peter Sigurbjörnsson, Amanda Lönnborg Hölö Allaktivitetshall 37
2017-10-07 10:30 1 Nykvarns IF P07 Svart/Vit - Onyx P07 Oxelösund Molly Samuelsson, Julia Rask Björkestahallen
2017-10-07 11:45 1 Nykvarns IF P07 Vit - Onyx IBS P06 Nyköping Felicia Rask, Tuwa Engberg Björkestahallen
2017-10-07 17:00 1 Ekbackskyrkans IBK - Torshälla IBK P06 Robin Larsson, Rasmus Larsson Vingåkers Sporthall
Omgång 2
2017-10-14 10:30 2 Onyx P07 Oxelösund - Onyx IBS P06 Nyköping Camilla Örnebro, Josef Cakici Ramdalshallen
2017-10-15 10:00 2 Pershagens SK - Nykvarns IF P07 Vit Cliff Rolin-Thurgren, Kjell-olof Ingvar Rolin Pershagens Sporthall 50
2017-10-15 11:30 2 Torshälla IBK P06 - Järna SK Bethel Zaya, Robin Stenström Skjulstahallen A 42
2017-10-15 11:30 2 Ekbackskyrkans IBK - IFK Mariefred Nora Öbrink, Klara Sundholm Vingåkers Sporthall 78
Omgång 3
2017-10-21 10:30 3 Nykvarns IF P07 Svart - Onyx P07 Oxelösund Dennis Wagermark, Mats Hällgren Björkestahallen
2017-10-21 11:45 3 Onyx IBS P06 Nyköping - Pershagens SK Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2017-10-21 11:45 3 Nykvarns IF P07 Svart/Vit - Ekbackskyrkans IBK Dennis Wagermark, Mats Hällgren Björkestahallen
2017-10-21 14:45 3 Järna SK - IFK Mariefred Cliff Rolin-Thurgren, Kjell-olof Ingvar Rolin Hölö Allaktivitetshall
2017-10-22 10:30 3 Nykvarns IF P07 Vit - Torshälla IBK P06 Joacim Hansson, Marcus Ljungberg Björkestahallen
Omgång 4
2017-10-28 09:45 4 Järna SK - Nykvarns IF P07 Svart/Vit Mattias Lönnborg, Amanda Lönnborg Hölö Allaktivitetshall
2017-10-28 11:45 4 Pershagens SK - Nykvarns IF P07 Svart Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Västergård Arena A
2017-10-28 12:00 4 IFK Mariefred - Nykvarns IF P07 Vit Robin Hynninen, Mats Jernmo Hammarens IP
2017-10-29 11:30 4 Torshälla IBK P06 - Onyx IBS P06 Nyköping Ludvig Carlsson, Peter Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
Omgång 5
2017-11-11 13:30 5 Onyx P07 Oxelösund - Ekbackskyrkans IBK Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2017-11-11 13:45 5 Onyx IBS P06 Nyköping - IFK Mariefred Felicia Rask, Tuwa Engberg Gripenskolan
2017-11-12 5 Ekbackskyrkans IBK - Järna SK Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Vingåkers Sporthall
2017-11-12 12:00 5 Pershagens SK - Torshälla IBK P06 Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Pershagens Sporthall
Omgång 6
2017-11-18 12:00 6 IFK Mariefred - Pershagens SK Cliff Rolin-Thurgren, Kjell-olof Ingvar Rolin Hammarens IP
2017-11-19 10:30 6 Torshälla IBK P06 - Nykvarns IF P07 Svart Bethel Zaya, Robin Stenström Skjulstahallen A
2017-11-19 10:30 6 Nykvarns IF P07 Svart/Vit - Onyx IBS P06 Nyköping Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Björkestahallen
2017-11-19 13:30 6 Järna SK - Onyx P07 Oxelösund Amanda Lönnborg, Mattias Lönnborg Hölö Allaktivitetshall
Omgång 7
2017-11-25 12:00 7 Nykvarns IF P07 Svart - Ekbackskyrkans IBK Amanda Lönnborg, Elin Holm Björkestahallen
2017-11-26 10:00 7 Torshälla IBK P06 - IFK Mariefred Albin Von Carlsburg, Bethel Zaya Skjulstahallen A
2017-11-26 10:00 7 Pershagens SK - Nykvarns IF P07 Svart/Vit Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Pershagens Sporthall
2017-11-26 11:45 7 Onyx P07 Oxelösund - Nykvarns IF P07 Vit Julia Rask, Felicia Rask Ramdalshallen
Omgång 8
2017-12-02 12:15 8 Nykvarns IF P07 Svart/Vit - Torshälla IBK P06 Bemir Brkic, Sigge Maurer Björkestahallen
2017-12-02 12:30 8 Onyx IBS P06 Nyköping - Onyx P07 Oxelösund Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2017-12-03 11:15 8 Järna SK - Ekbackskyrkans IBK Dennis Wagermark, Robin Hynninen Hölö Allaktivitetshall
2017-12-03 12:00 8 IFK Mariefred - Nykvarns IF P07 Svart Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Hammarens IP
Omgång 9
2017-12-09 12:00 9 IFK Mariefred - Nykvarns IF P07 Svart/Vit Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Hammarens IP
2017-12-10 10:30 9 Pershagens SK - Onyx P07 Oxelösund Håkan Rask, Mikael Samuelsson Pershagens Sporthall
2017-12-10 16:15 9 Nykvarns IF P07 Svart - Järna SK Peter Sigurbjörnsson, Marcus Ljungberg Björkestahallen
Omgång 10
2017-12-16 10:00 10 Järna SK - Nykvarns IF P07 Vit Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Hölö Allaktivitetshall
2017-12-16 12:45 10 Onyx IBS P06 Nyköping - Ekbackskyrkans IBK Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A
2017-12-16 13:30 10 Onyx P07 Oxelösund - Torshälla IBK P06 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Ramdalshallen
2018-01-07 10:30 10 Torshälla IBK P06 - Onyx P07 Oxelösund Ludvig Carlsson, Linus Broberg Skjulstahallen A
2018-01-07 11:30 10 Ekbackskyrkans IBK - Onyx IBS P06 Nyköping Felicia Rask, Molly Samuelsson Vingåkers Sporthall 67
Omgång 11
2018-01-13 14:00 11 IFK Mariefred - Onyx P07 Oxelösund Julia Rask, Molly Samuelsson Hammarens IP
2018-01-13 16:00 11 Järna SK - Onyx IBS P06 Nyköping Niclas Andersson, Amanda Lönnborg Hölö Allaktivitetshall
2018-01-14 11:30 11 Ekbackskyrkans IBK - Pershagens SK Göran Karlsson, Lars Gustavsson Vingåkers Sporthall 44
Omgång 12
2018-01-20 14:00 12 Pershagens SK - Järna SK Josef Johancsik, Robin Hynninen Pershagens Sporthall
2018-01-21 10:15 12 Onyx IBS P06 Nyköping - Nykvarns IF P07 Vit Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla A
2018-01-21 10:30 12 Torshälla IBK P06 - Ekbackskyrkans IBK Ludvig Carlsson, Linus Broberg Skjulstahallen A
Omgång 13
2018-01-27 11:15 13 Järna SK - Torshälla IBK P06 Bethel Zaya, Robin Stenström Hölö Allaktivitetshall
2018-01-27 11:45 13 Nykvarns IF P07 Svart - Onyx IBS P06 Nyköping Ludvig Carlsson, Jan Berg Björkestahallen
2018-01-28 10:30 13 Nykvarns IF P07 Vit - Pershagens SK Peter Sigurbjörnsson, Josef Johancsik Björkestahallen
2018-02-25 11:45 13 IFK Mariefred - Ekbackskyrkans IBK Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Hammarens IP
Omgång 14
2018-02-03 13:30 14 Onyx P07 Oxelösund - Nykvarns IF P07 Svart Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2018-02-03 14:00 14 Pershagens SK - Onyx IBS P06 Nyköping Ingela Hedlund, Amanda Lönnborg Pershagens Sporthall
2018-02-04 10:00 14 Torshälla IBK P06 - Nykvarns IF P07 Vit Bethel Zaya, Göran Engfors Skjulstahallen A
2018-02-04 12:00 14 IFK Mariefred - Järna SK Cliff Rolin-Thurgren, Kjell-olof Ingvar Rolin Hammarens IP
2018-02-04 13:00 14 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF P07 Svart/Vit Nora Öbrink, Klara Sundholm Kvarnängshallen 49
Omgång 15
2018-02-10 09:00 15 Onyx IBS P06 Nyköping - Torshälla IBK P06 Jan Berg, Niclas Andersson Rosvalla A
2018-02-10 10:30 15 Nykvarns IF P07 Vit - IFK Mariefred Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Björkestahallen
2018-02-10 12:00 15 Pershagens SK - Ekbackskyrkans IBK Robin Hynninen, Ivan Wahlström Pershagens Sporthall
2018-02-11 11:45 15 Nykvarns IF P07 Svart/Vit - Järna SK Robin Stenström, Bethel Zaya Björkestahallen
Omgång 16
2018-03-10 15:00 16 IFK Mariefred - Onyx IBS P06 Nyköping Peter Sigurbjörnsson, Robin Stenström Hammarens IP
2018-03-11 11:30 16 Ekbackskyrkans IBK - Onyx P07 Oxelösund Molly Samuelsson, Tuwa Engberg Vingåkers Sporthall 51
2018-03-11 15:30 16 Torshälla IBK P06 - Pershagens SK Ludvig Carlsson, Bethel Zaya Skjulstahallen B
Omgång 17
2018-03-17 13:00 17 Pershagens SK - IFK Mariefred Amanda Lönnborg, Robin Hynninen Wasa Sporthall
2018-03-18 10:00 17 Torshälla IBK P06 - Nykvarns IF P07 Svart Mikael Samuelsson, Molly Samuelsson Skjulstahallen B
2018-03-18 11:30 17 Onyx P07 Oxelösund - Järna SK Camilla Örnebro, Niclas Andersson Ramdalshallen
Omgång 18
2018-03-24 10:30 18 Onyx P07 Oxelösund - Pershagens SK Camilla Örnebro, Mattias Lönnborg Ramdalshallen
2018-03-24 12:00 18 IFK Mariefred - Torshälla IBK P06 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Hammarens IP
2018-03-24 17:00 18 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IF P07 Svart Hampus Sundin, Hugo Jansson Vingåkers Sporthall
Omgång 19
2018-03-17 12:45 19 Torshälla IBK P06 - Nykvarns IF P07 Svart/Vit Ludvig Carlsson, Linus Broberg Skjulstahallen A
2018-03-25 13:00 19 Onyx IBS P06 Nyköping - Järna SK Camilla Örnebro, Josef Cakici Ramdalshallen
Omgång 20
2018-03-25 14:15 20 Onyx P07 Oxelösund - IFK Mariefred Josef Cakici, Camilla Örnebro Ramdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis