Spelprogram - Flickor Blå Nivå Klass A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IFK Gnesta F05-06 Hanna Engström Hannacarin@hotmail.com Blå/blå/blå
IFK Gnesta Röd Hanna Engström Hannacarin@hotmail.com Blå/vit, blå, blå
Järna SK Jennie Hermansson jennie.hermansson@scania.com 0707962668 Röd, Röd, Röd
Katrineholms IBF Johanna Stenberg stensvagen9@hotmail.com 070-592 60 10 Vit/Svart/Svart
Malmköpings IBF Pontus Aav pontus.aav@gmail.com 070-4021125 Röd/vit/vit
Nykvarns IF Jonatan Lindberg p.jonatan.lindberg@gmail.com 0708762636 Svart, Svart, Svart
Onyx IBS F05 Mariana Sterner rolin83@hotmail.com 0730-662440 Orange, svart,svart
Onyx IBS F06 Lisa Bengtsson lisa.u.bengtsson@hotmail.com 070-8955200 Orange
Strängnäs IBK Håkan Alm hakan.alm@hotmail.com 076-809 64 90 Röd/Röd/Röd
Telge SIBK Marie Lindberg marie.lindberg.iphone@gmail.com 0705092166 Röd
Telge SIBK Röd Eva Karlsson evahk@telia.com 076-1145617 Röd, Röd , Vita
Trosa Edanö IBK Robert Grafford robster100@hotmail.com 0733165942 svart/svart/svart
Trosa Edanö IBK Röd Robert Grafford robster100@hotmail.com 0733165942 Svart/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-07 10:15 1 Järna SK - Onyx IBS F05 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Lönnborg Hölö Allaktivitetshall 50
2017-10-07 11:00 1 IFK Gnesta F05-06 - Onyx IBS F06 Cliff Rolin-Thurgren, Josef Johancsik Frejahallen
2017-10-08 11:00 1 Strängnäs IBK - IFK Gnesta Röd Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Karinslundshallen
2017-10-08 11:00 1 Malmköpings IBF - Telge SIBK Felicia Rask, Julia Rask Malmköpings Sporthall
2017-10-08 16:00 1 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Duveholmshallen A
Omgång 2
2017-10-14 09:00 2 Telge SIBK - Järna SK Joacim Hansson, Amanda Lönnborg Västergård Arena A
2017-10-14 11:30 2 Onyx IBS F05 - IFK Gnesta F05-06 Sigge Maurer, Robin Hynninen Rosvalla B 74
2017-10-14 13:45 2 Trosa Edanö IBK - Malmköpings IBF Cliff Rolin-Thurgren, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2017-10-14 17:30 2 Nykvarns IF - Katrineholms IBF Ivan Wahlström, Martin Morén Björkestahallen
2017-10-15 15:00 2 Onyx IBS F06 - Strängnäs IBK Amanda Lönnborg, Mattias Lönnborg Ramdalshallen
Omgång 3
2017-10-21 09:00 3 Strängnäs IBK - Onyx IBS F05 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Thomas Arena
2017-10-21 10:00 3 IFK Gnesta F05-06 - Telge SIBK Michael Amberg, Ingela Hedlund Frejahallen
2017-10-21 10:00 3 Järna SK - Trosa Edanö IBK Josef Johancsik, Cliff Rolin-Thurgren Hölö Allaktivitetshall
2017-10-21 11:30 3 Telge SIBK Röd - Onyx IBS F06 Robin Hynninen, Mats Jernmo Västergård Arena A 37
2017-10-21 12:30 3 Katrineholms IBF - Malmköpings IBF Göran Karlsson, Karl-Gustav Bergström Valla Sporthall
Omgång 4
2017-10-28 12:15 4 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK Josef Johancsik, Josef Cakici Hedebyhallen
2017-10-29 12:00 4 IFK Gnesta F05-06 - Telge SIBK Röd Sigge Maurer, Bemir Brkic Frejahallen
2017-10-29 12:00 4 Malmköpings IBF - Onyx IBS F06 Felicia Rask, Tuwa Engberg Malmköpings Sporthall
2017-10-29 12:30 4 Katrineholms IBF - Onyx IBS F05 Molly Samuelsson, Julia Rask Duveholmshallen C
2017-10-29 17:15 4 Järna SK - Strängnäs IBK Marcus Ljungberg Hölö Allaktivitetshall
Omgång 5
2017-11-11 11:15 5 Onyx IBS F06 - Järna SK Felicia Rask, Tuwa Engberg Gripenskolan
2017-11-11 12:00 5 Strängnäs IBK - IFK Gnesta F05-06 Amanda Lönnborg, Mattias Lönnborg Karinslundshallen 59
2017-11-11 12:30 5 Onyx IBS F05 - Malmköpings IBF Felicia Rask, Tuwa Engberg Gripenskolan 45
2017-11-11 13:00 5 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK Mika Ristanen Björkestahallen
2017-11-11 16:45 5 Telge SIBK - Katrineholms IBF Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Västergård Arena A
Omgång 6
2017-11-18 11:30 6 Telge SIBK - Onyx IBS F05 Mats Jernmo, Robin Hynninen Västergård Arena A
2017-11-18 12:00 6 Malmköpings IBF - IFK Gnesta F05-06 Michael Amberg, Anton Carlsson Malmköpings Sporthall
2017-11-18 12:00 6 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS F06 Josef Johancsik, Ingela Hedlund Hedebyhallen
2017-11-18 15:45 6 Trosa Edanö IBK Röd - Järna SK Josef Johancsik, Leo Lindh Hedebyhallen
2017-11-19 15:00 6 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK Tuwa Engberg, Felicia Rask Valla Sporthall
Omgång 7
2017-11-25 10:00 7 IFK Gnesta Röd - Telge SIBK Peter Sigurbjörnsson, Cliff Rolin-Thurgren Frejahallen 50
2017-11-25 10:30 7 Onyx IBS F05 - Trosa Edanö IBK Felicia Rask, Tuwa Engberg Rosvalla A 70
2017-11-25 11:30 7 IFK Gnesta F05-06 - Järna SK Peter Sigurbjörnsson, Cliff Rolin-Thurgren Frejahallen
2017-11-25 11:45 7 Onyx IBS F06 - Katrineholms IBF Felicia Rask, Tuwa Engberg Rosvalla A
2017-11-25 14:30 7 Strängnäs IBK - Malmköpings IBF Molly Samuelsson, Julia Rask Karinslundshallen
Omgång 8
2017-12-02 11:00 8 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta F05-06 Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Hedebyhallen
2017-12-02 12:00 8 Malmköpings IBF - Onyx IBS F06 Nora Öbrink, Klara Sundholm Malmköpings Sporthall
2017-12-03 10:00 8 Telge SIBK - Strängnäs IBK Marcus Ljungberg, Niclas Andersson Västergård Arena A
2017-12-03 11:00 8 Katrineholms IBF - Järna SK Nora Öbrink, Klara Sundholm Valla Sporthall
Omgång 9
2017-12-09 10:45 9 Onyx IBS F06 - Telge SIBK Anton Hänström, Oliwer Assarp - Karlenäs Rosvalla B
2017-12-09 12:15 9 Järna SK - Malmköpings IBF Martin Morén, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2017-12-09 12:30 9 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK Nora Öbrink, Klara Sundholm Thomas Arena
2017-12-09 15:00 9 IFK Gnesta F05-06 - Katrineholms IBF Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Frejahallen
2017-12-10 14:30 9 Trosa Edanö IBK Röd - Onyx IBS F05 Leo Lindh, Emil Onestam Hedebyhallen
Omgång 10
2017-12-16 09:00 10 Onyx IBS F06 - IFK Gnesta F05-06 Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A 61
2017-12-16 10:15 10 Onyx IBS F05 - Järna SK Camilla Örnebro, Josef Cakici Rosvalla A 99
2017-12-16 12:15 10 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF Karl-Gustav Bergström, Arne Brattehag Hedebyhallen
2017-12-16 16:45 10 Telge SIBK - Malmköpings IBF Ingela Hedlund, Josef Johancsik Västergård Arena A
Omgång 11
2018-01-13 12:00 11 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBK Göran Engfors, Jan Berg Malmköpings Sporthall 57
2018-01-13 12:30 11 Strängnäs IBK - Onyx IBS F06 Mats Jernmo, Stefan Öberg Thomas Arena
2018-01-13 13:00 11 IFK Gnesta F05-06 - Onyx IBS F05 Emil Glenngård, Martin Eriksson Frejahallen
2018-01-13 13:30 11 Järna SK - Telge SIBK Niclas Andersson, Amanda Lönnborg Hölö Allaktivitetshall
2018-01-14 15:00 11 Katrineholms IBF - IFK Gnesta Röd Felicia Rask, Julia Rask Duveholmshallen A
Omgång 12
2018-01-20 10:00 12 Trosa Edanö IBK - Järna SK Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Cakici Hedebyhallen
2018-01-20 10:30 12 Telge SIBK - IFK Gnesta F05-06 Elin Holm, Amanda Lönnborg Västergård Arena A
2018-01-20 12:00 12 Malmköpings IBF - Katrineholms IBF Göran Karlsson, Filip Broström Malmköpings Sporthall 63
2018-01-20 12:15 12 Onyx IBS F06 - Nykvarns IF Liam Bodingh, Oliwer Assarp - Karlenäs Ramdalshallen 123
2018-01-21 12:45 12 Onyx IBS F05 - Strängnäs IBK Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla A 35
Omgång 13
2018-01-27 10:00 13 Telge SIBK Röd - IFK Gnesta F05-06 Cliff Rolin-Thurgren, Josef Johancsik Västergård Arena A 27
2018-01-27 12:30 13 Strängnäs IBK - Järna SK Mikael Samuelsson, Håkan Rask Thomas Arena
2018-01-28 10:45 13 Onyx IBS F05 - Katrineholms IBF Felicia Rask, Tuwa Engberg Rosvalla A
2018-01-28 12:00 13 Onyx IBS F06 - Malmköpings IBF Felicia Rask, Niclas Andersson Rosvalla A
2018-01-28 15:30 13 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Västergård Arena A
Omgång 14
2018-02-03 10:00 14 Järna SK - Onyx IBS F06 Josef Johancsik, Peter Sigurbjörnsson Hölö Allaktivitetshall
2018-02-03 12:00 14 Malmköpings IBF - Onyx IBS F05 Rasmus Larsson, Robin Larsson Malmköpings Sporthall
2018-02-03 12:15 14 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK Röd Admir Brkic, Bemir Brkic Hedebyhallen
2018-03-03 13:30 14 Katrineholms IBF - Telge SIBK Duveholmshallen C
2018-03-04 13:00 14 IFK Gnesta F05-06 - Strängnäs IBK Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Frejahallen
Omgång 15
2018-02-10 09:00 15 IFK Gnesta F05-06 - Malmköpings IBF Arne Brattehag, Sigge Maurer Frejahallen
2018-02-10 09:30 15 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF Kjell-olof Ingvar Rolin, Cliff Rolin-Thurgren Karinslundshallen
2018-02-10 10:15 15 Onyx IBS F05 - Telge SIBK Jan Berg, Niclas Andersson Rosvalla A
2018-02-10 13:00 15 Onyx IBS F06 - Trosa Edanö IBK Camilla Örnebro, Josef Cakici Ramdalshallen
Omgång 16
2018-03-10 10:00 16 Järna SK - IFK Gnesta F05-06 Hölö Allaktivitetshall
2018-03-10 10:00 16 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS F05 Hedebyhallen
2018-03-10 12:00 16 Malmköpings IBF - Strängnäs IBK Malmköpings Sporthall
2018-03-10 12:15 16 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK Röd Västergård Arena A
2018-03-11 12:30 16 Katrineholms IBF - Onyx IBS F06 Valla Sporthall
Omgång 17
2018-03-17 09:30 17 Strängnäs IBK - Telge SIBK Thomas Arena
2018-03-17 10:00 17 IFK Gnesta F05-06 - Trosa Edanö IBK Frejahallen
2018-03-17 10:00 17 Onyx IBS F05 - Malmköpings IBF Rosvalla A
2018-03-17 11:30 17 Järna SK - Katrineholms IBF Hölö Allaktivitetshall
Omgång 18
2018-03-24 09:00 18 Telge SIBK - Onyx IBS F06 Västergård Arena A
2018-03-24 11:00 18 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK Hedebyhallen
2018-03-24 11:45 18 Onyx IBS F05 - Nykvarns IF Ramdalshallen
2018-03-24 12:00 18 Malmköpings IBF - Järna SK Malmköpings Sporthall
2018-03-25 11:30 18 Katrineholms IBF - IFK Gnesta F05-06 Duveholmshallen C
2018-03-31 15:00 18 IFK Gnesta Röd - Trosa Edanö IBK Röd Frejahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis