Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Danderyds SK IBF Staffan Salén staffan.salen@salenia.se 0705-310111 Blå, Vit, Vita
Grimsta AIK (A) Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
IK Frej TäbyIBK Jonas Gullin jonas.gullin@gmail.com Gul, Svart, Gul
Rotebro IS IBK (A) Joakim Ängelid Joakim.Angelid@seb.se 070-763 87 97 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC Johnny Hedlund johnny.hedlund@gmail.com 0734382329 Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK (A) Michael Krasser mkrasser@gmail.com 073-2709458 Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF (A) Johan Edström johan.edstrom@home.se 070-7515245 Svart/Svart/Svart
Åkersberga IBF Kari Munukka kari.munukka@gmail.com 0707-966160 Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 17:15 1 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej TäbyIBK Jesper Algotsson, Joel Sandberg Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-10-01 09:15 1 Åkersberga IBF - Täby FC Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2017-10-01 10:00 1 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (A) Mourice Åkerblom, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2017-10-01 16:15 1 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF (A) Mats Järnmark, Sezgin Youmer Mörbyhallen
Omgång 2
2017-10-14 09:00 2 Täby FC - Danderyds SK IBF Andreas Beijer, Hannes Hovmöller Skarpängskolan A
2017-10-14 12:00 2 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK (A) Jonatan Svahn, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-10-14 12:00 2 IK Frej TäbyIBK - Åkersberga IBF Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-14 13:30 2 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 3
2017-10-21 11:00 3 IK Frej TäbyIBK - Täby FC Simon Righarts, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-21 12:15 3 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK (A) Niklas Van Lienden, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-10-21 13:15 3 Åkersberga IBF - Grimsta AIK (A) Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-10-22 10:00 3 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK IBF Emil Aronsson, Noah Krona Grimstahallen
Omgång 4
2017-10-28 12:00 4 Täby FC - Hässelby SK IBK (B) Ken Johansson, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-10-28 14:00 4 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF Lars Reuterhagen, Philip Edlund Hammarbackens Sporthall
2017-10-28 14:00 4 Grimsta AIK (A) - IK Frej TäbyIBK Ken Johansson, Patrik Arvinder Väsby skolan
2017-10-28 14:30 4 Vaxholms IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) Per Sundvall, Tilde Levinson Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 5
2017-11-18 10:00 5 Grimsta AIK (A) - Täby FC Mats Järnmark, Sebastian Johansson Väsby skolan
2017-11-18 10:15 5 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF (A) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-11-18 11:30 5 Rotebro IS IBK (A) - Danderyds SK IBF Adam Sundbom, Richard Jonsson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-11-18 12:00 5 IK Frej TäbyIBK - Vallentuna IBK (A) Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
Omgång 6
2017-11-25 13:15 6 Vallentuna IBK (A) - Grimsta AIK (A) Fredrik Nensén, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2017-11-25 14:30 6 Vaxholms IBF (A) - IK Frej TäbyIBK Oskar Mattsson, Philip Edlund Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-25 15:00 6 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) Andreas Eriksson, Hektor Byfors Hässelbyhallen
2017-11-26 15:15 6 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF Carl Kjellstrand, Mattias Thomasson Mörbyhallen
Omgång 7
2017-12-02 09:00 7 IK Frej TäbyIBK - Danderyds SK IBF Tim Svensson, Simon Åbom Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-02 11:00 7 Vallentuna IBK (A) - Täby FC Richard Jonsson, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2017-12-02 15:30 7 Grimsta AIK (A) - Vaxholms IBF (A) Per Sundvall, Dilshad Abdulla Väsby skolan
2017-12-03 13:15 7 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (B) Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2017-12-16 11:00 8 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej TäbyIBK Totte Hallgren, Martin Hjelmberg Hässelbyhallen
2017-12-16 12:30 8 Vaxholms IBF (A) - Vallentuna IBK (A) Tilde Levinson, Richard Jonsson Innebandyhallen Vaxholm
2017-12-16 17:00 8 Danderyds SK IBF - Grimsta AIK (A) Andreas Sandgren, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2017-12-17 09:00 8 Täby FC - Rotebro IS IBK (A) Per Sundvall, Niklas Wedin Skarpängskolan A
Omgång 9
2018-01-13 12:00 9 Grimsta AIK (A) - Hässelby SK IBK (B) Lucas Edberg, Fredrik Nensén Väsby skolan
2018-01-13 13:00 9 Vallentuna IBK (A) - Danderyds SK IBF Sebastian Johansson, Richard Jonsson Hammarbackens Sporthall
2018-01-14 14:00 9 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK (A) Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Hackstahallen
2018-01-14 14:30 9 Vaxholms IBF (A) - Täby FC Leif Karlsson, Sezgin Youmer Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 10
2018-01-20 12:00 10 IK Frej TäbyIBK - Rotebro IS IBK (A) Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 45
2018-01-20 12:00 10 Täby FC - Åkersberga IBF Oscar Silverbratt, Ulf Jonsson Skarpängskolan A
2018-01-20 13:00 10 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Hammarbackens Sporthall
2018-01-21 14:30 10 Vaxholms IBF (A) - Danderyds SK IBF Karl Hurtig, Björn Larsson Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 11
2018-01-27 11:00 11 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF (A) Totte Hallgren, Samuel Oreland Hässelbyhallen
2018-01-27 15:00 11 Rotebro IS IBK (A) - Grimsta AIK (A) Mats Järnmark, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-01-28 11:15 11 Åkersberga IBF - IK Frej TäbyIBK Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2018-01-28 14:15 11 Danderyds SK IBF - Täby FC Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Mörbyhallen
Omgång 12
2018-02-03 10:15 12 Täby FC - IK Frej TäbyIBK Viktor Lindell, Daniel Skantze Erikslundshallen
2018-02-03 11:00 12 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) Oskar Mattsson, Philip Edlund Hammarbackens Sporthall
2018-02-03 17:00 12 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (B) Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Mörbyhallen
2018-02-04 13:00 12 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF Patrik Arvinder, Richard Jonsson Väsby skolan
Omgång 13
2018-02-10 10:00 13 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF (A) Peter Kirch, Tilde Levinson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-02-10 11:00 13 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2018-02-10 15:00 13 IK Frej TäbyIBK - Grimsta AIK (A) Mats Järnmark, Oskar Mattsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-02-11 10:30 13 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK (A) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
Omgång 14
2018-02-17 13:00 14 Vallentuna IBK (A) - IK Frej TäbyIBK Mats Järnmark, Tim Svensson Hammarbackens Sporthall
2018-02-17 17:00 14 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK (A) Mats Järnmark, Leif Karlsson Mörbyhallen
2018-02-18 09:00 14 Täby FC - Grimsta AIK (A) Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2018-02-18 14:30 14 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF Hannes Andersson, Fredrik Sandgren Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 15
2017-12-03 11:15 15 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF Ebba Kirch, Peter Kirch Åkersberga Sporthall A
2018-03-10 11:15 15 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) William Grafström, Dilshad Abdulla Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-03-10 13:00 15 IK Frej TäbyIBK - Vaxholms IBF (A) Stefano Bianque, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-11 13:00 15 Grimsta AIK (A) - Vallentuna IBK (A) Dilshad Abdulla, Mats Andersson Väsby skolan
Omgång 16
2018-03-17 10:00 16 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF Fredrik Hallenberg, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2018-03-18 11:00 16 Täby FC - Vallentuna IBK (A) Hannes Hovmöller, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2018-03-18 13:15 16 Danderyds SK IBF - IK Frej TäbyIBK Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Mörbyhallen
2018-03-18 14:30 16 Vaxholms IBF (A) - Grimsta AIK (A) Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 17
2018-03-24 09:15 17 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC Peter Kirch, Ebba Kirch Rotebrohallen (Nya)
2018-03-24 11:00 17 IK Frej TäbyIBK - Hässelby SK IBK (B) Tim Svensson, Patrik Arvinder Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-24 12:00 17 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF (A) Carl Kjellstrand, Buster Wickenbergh Hammarbackens Sporthall
2018-03-25 11:15 17 Grimsta AIK (A) - Danderyds SK IBF Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Väsby skolan
Omgång 18
2018-04-07 09:00 18 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF Mimma Spasic, Jelena Spasic Rotebrohallen (Nya)
2018-04-07 12:00 18 Hässelby SK IBK (B) - Grimsta AIK (A) Johnn Wahlgren, Mourice Åkerblom Hässelbyhallen
2018-04-07 12:00 18 Täby FC - Vaxholms IBF (A) Armin Shafiei, Andreas Beijer Skarpängskolan A
2018-04-08 15:15 18 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK (A) Adam Sundbom, Lars Reuterhagen Mörbyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis