Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bromma KFUK-KFUM (B) Blå, Blå, Vit
Danderyds SK IBF Erik Rylander erik.rylander@stockholmexergi.se 0706935184 Blå, Vit, Vita
Grimsta AIK Röd, Röd, Vit+Röd
IK Frej Täby IBK Gul, Svart, Gul
Rotebro IS IBK Joakim Ängelid Joakim.Angelid@seb.se 070-763 87 97 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC (A) Anna Berglund annaberglund@telia.com 0703707464 Vit, Vit, Vit
Täby FC (G) Patrick Wiberg Patrick.Wiberg@atea.se 0709-177036 Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (A) Christian Nilsson chrillen1970@gmail.com 0702448269 Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK Michael Krasser mkrasser@gmail.com 073-2709458 Svart/Svart/Svart
Vaxholms IBF Malin Edlund Malin.edlund@yahoo.se 070-7348920 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 14:30 1 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK Philip Edlund, Oskar Mattsson Innebandyhallen Vaxholm
2017-09-30 14:30 1 Vallentuna IBK - Täby FC (G) Daniel Skantze, Viktor Lindell Hammarbackens Sporthall
2017-09-30 15:00 1 IK Frej Täby IBK - Täby FC (A) Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-01 09:00 1 Töjnan IBK (A) - Bromma KFUK-KFUM (B) Jonatan Svahn, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2017-10-01 17:15 1 Danderyds SK IBF - Grimsta AIK Mats Järnmark, Sezgin Youmer Mörbyhallen
Omgång 2
2017-10-07 11:00 2 Täby FC (A) - Danderyds SK IBF Andreas Beijer, Joacim Hansson Skarpängskolan A
2017-10-08 13:00 2 Grimsta AIK - Töjnan IBK (A) Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Väsby skolan
2017-10-08 16:00 2 Bromma KFUK-KFUM (B) - Vallentuna IBK Henrik Sommerville, Paulina Thunvall Grimstahallen
2017-12-09 15:00 2 Täby FC (G) - Vaxholms IBF Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Skarpängskolan A
Omgång 3
2017-10-07 13:45 3 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) Mats Järnmark, Madeleine Forslund Silverdalshallen
2017-10-14 13:00 3 Vallentuna IBK - Grimsta AIK Mario Mallengren, Tilde Levinson Hammarbackens Sporthall
2017-10-14 15:30 3 Vaxholms IBF - Bromma KFUK-KFUM (B) Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Innebandyhallen Vaxholm
2017-10-15 15:15 3 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK Juha Tammerström, Andreas Briselius Mörbyhallen
Omgång 4
2017-10-21 11:00 4 Täby FC (A) - Vallentuna IBK Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-10-21 12:00 4 IK Frej Täby IBK - Töjnan IBK (A) Simon Righarts, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-21 13:00 4 Täby FC (G) - Rotebro IS IBK Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Skarpängskolan A
2017-10-21 13:30 4 Grimsta AIK - Vaxholms IBF Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
Omgång 5
2017-10-27 17:00 5 Töjnan IBK (A) - Danderyds SK IBF Patrik Arvinder, Daniel Bäckner Häggvikshallen
2017-10-28 15:00 5 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK Oskar Mattsson, Philip Edlund Hammarbackens Sporthall
2017-10-29 12:30 5 Vaxholms IBF - Täby FC (A) Emil Kirchner, Tilde Levinson Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-11 13:00 5 Rotebro IS IBK - Bromma KFUK-KFUM (B) Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Nya)
Omgång 6
2017-11-11 10:00 6 IK Frej Täby IBK - Vaxholms IBF Tommie Wickenbergh, Carl Kjellstrand Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-11 12:00 6 Bromma KFUK-KFUM (B) - Täby FC (G) Samuel Oreland, Osama Abaied Stora Mossen 1
2017-11-12 12:00 6 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK Jan Lingemark, Mats Andersson Väsby skolan
2017-11-12 14:15 6 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK Marcus Ljungberg, Leif Karlsson Mörbyhallen
Omgång 7
2017-11-18 10:30 7 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) Dilshad Abdulla, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-11-18 12:00 7 Vallentuna IBK - Töjnan IBK (A) Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2017-11-18 15:30 7 Vaxholms IBF - Danderyds SK IBF Tilde Levinson, Anna Skantz Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-19 10:00 7 Täby FC (G) - Grimsta AIK Oscar Silverbratt, Tilde Levinson Skarpängskolan A
Omgång 8
2017-11-25 10:00 8 Täby FC (A) - Täby FC (G) Oscar Silverbratt, Marco Svenström Skarpängskolan A
2017-11-25 11:00 8 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-25 15:00 8 Grimsta AIK - Bromma KFUK-KFUM (B) Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2017-11-26 15:30 8 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF Hampus Viking, William Grafström Silverdalshallen
Omgång 9
2017-12-02 09:00 9 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF Hussein Tourabi, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2017-12-02 10:00 9 Täby FC (G) - IK Frej Täby IBK Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-12-03 10:00 9 Bromma KFUK-KFUM (B) - Täby FC (A) Andreas Eriksson, Hektor Byfors Hässelbyhallen
2017-12-03 14:30 9 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK Philip Edlund, Oskar Mattsson Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 10
2017-12-09 09:00 10 Täby FC (A) - Grimsta AIK Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-12-09 14:00 10 IK Frej Täby IBK - Bromma KFUK-KFUM (B) Tilde Levinson, Oscar Silverbratt Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-10 11:45 10 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK Sebastian Johansson, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2017-12-10 16:15 10 Danderyds SK IBF - Täby FC (G) Juha Tammerström, Lars Sundlöf Mörbyhallen
Omgång 11
2017-12-16 10:00 11 Grimsta AIK - IK Frej Täby IBK Daniel Bäckner, Stefano Bianque Väsby skolan
2017-12-16 12:00 11 Bromma KFUK-KFUM (B) - Danderyds SK IBF Totte Hallgren, Martin Hjelmberg Hässelbyhallen
2017-12-17 12:00 11 Täby FC (G) - Töjnan IBK (A) Philip Edlund, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2017-12-17 14:15 11 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK Martin Svensson, Dennis Svensson Arena Satelliten
Omgång 12
12 Grimsta AIK - Danderyds SK IBF Väsby skolan
2018-01-07 12:00 12 Täby FC (G) - Vallentuna IBK Andreas Beijer, Lovisa Lindblom Skarpängskolan A
2018-01-07 13:00 12 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK Andreas Beijer, Lovisa Lindblom Skarpängskolan A
2018-01-07 14:00 12 Bromma KFUK-KFUM (B) - Töjnan IBK (A) Ricky Bagge, Lars Sundlöf Grimstahallen
2018-01-19 17:30 12 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF Daniel Bäckner, Daniel Karlsson Rotebrohallen (Nya)
Omgång 13
2018-01-13 14:00 13 Vallentuna IBK - Bromma KFUK-KFUM (B) Richard Jonsson, Sebastian Johansson Hammarbackens Sporthall
2018-01-14 13:15 13 Töjnan IBK (A) - Grimsta AIK Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Silverdalshallen
2018-01-14 15:15 13 Danderyds SK IBF - Täby FC (A) Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Mörbyhallen
2018-01-14 16:30 13 Vaxholms IBF - Täby FC (G) Leif Karlsson, Sezgin Youmer Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 14
2018-01-20 12:15 14 Bromma KFUK-KFUM (B) - Vaxholms IBF Max Ekstedt, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2018-01-20 13:00 14 IK Frej Täby IBK - Danderyds SK IBF Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-20 14:00 14 Grimsta AIK - Vallentuna IBK Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2018-01-21 11:00 14 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) Lovisa Lindblom, Kevin Neemé Skarpängskolan A
Omgång 15
2018-01-27 08:45 15 Rotebro IS IBK - Täby FC (G) Ebba Kirch, Peter Kirch Rotebrohallen (Nya)
2018-01-27 14:00 15 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2018-01-27 14:30 15 Vaxholms IBF - Grimsta AIK Martin Svensson, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2018-01-28 13:00 15 Töjnan IBK (A) - IK Frej Täby IBK Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Silverdalshallen
Omgång 16
2018-02-03 10:00 16 Bromma KFUK-KFUM (B) - Rotebro IS IBK Sadjad Nima, Mattias Thomasson Stora Mossen 1
2018-02-04 09:00 16 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Erikslundshallen
2018-02-04 10:00 16 Täby FC (A) - Vaxholms IBF Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Erikslundshallen
2018-02-04 15:15 16 Danderyds SK IBF - Töjnan IBK (A) Mats Järnmark, Adam Sundbom Mörbyhallen
Omgång 17
2018-02-10 09:00 17 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK Kevin Neemé, Fredrik Nensén Rotebrohallen (Nya)
2018-02-10 10:00 17 Täby FC (G) - Bromma KFUK-KFUM (B) Lucas Edberg, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2018-02-10 11:00 17 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Hammarbackens Sporthall
2018-02-11 14:30 17 Vaxholms IBF - IK Frej Täby IBK Jakob Iskander, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 18
2018-02-17 10:00 18 Grimsta AIK - Täby FC (G) Lucas Edberg, Andreas Sandgren Väsby skolan
2018-02-17 14:00 18 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Skarpängskolan A
2018-02-18 13:00 18 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Rotebrohallen (Nya)
2018-02-18 17:15 18 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF Mario Mallengren, Adam Sundbom Mörbyhallen
Omgång 19
2018-03-10 10:15 19 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby IBK Joel Sandberg, Jesper Algotsson Rotebrohallen (Nya)
2018-03-10 13:00 19 Täby FC (G) - Täby FC (A) Buster Wickenbergh, Tommie Wickenbergh Skarpängskolan A
2018-03-10 15:30 19 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (A) Lars Samuelsson, Simon Åbom Innebandyhallen Vaxholm
2018-03-11 10:00 19 Bromma KFUK-KFUM (B) - Grimsta AIK Mats Andersson, Felix Wennerstein Grimstahallen
Omgång 20
2018-03-17 11:00 20 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF Hannes Andersson, Richard Jonsson Hammarbackens Sporthall
2018-03-17 12:30 20 IK Frej Täby IBK - Täby FC (G) Lars Reuterhagen, Daniel Skantze Erikslundshallen
2018-03-18 12:00 20 Täby FC (A) - Bromma KFUK-KFUM (B) Hannes Hovmöller, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2018-03-18 14:15 20 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Mörbyhallen
Omgång 21
2018-03-23 17:15 21 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) Richard Jonsson, Imtiaz Karim Häggvikshallen
2018-03-24 10:00 21 Täby FC (G) - Danderyds SK IBF Lovisa Lindblom, Lars Reuterhagen Skarpängskolan A
2018-03-24 16:00 21 Grimsta AIK - Täby FC (A) Jesper Algotsson, Patrik Arvinder Väsby skolan
2018-03-25 10:15 21 Bromma KFUK-KFUM (B) - IK Frej Täby IBK Dilshad Abdulla, Martin Hjelmberg Grimstahallen
Omgång 22
2018-04-07 13:00 22 IK Frej Täby IBK - Grimsta AIK Roger Nyström, Oscar Silverbratt Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-04-07 14:00 22 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK Tilde Levinson, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2018-04-08 09:15 22 Töjnan IBK (A) - Täby FC (G) Daniel Bäckner, Martin Hjelmberg Silverdalshallen
2018-04-08 16:15 22 Danderyds SK IBF - Bromma KFUK-KFUM (B) Adam Sundbom, Lars Reuterhagen Mörbyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis