Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medel Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bro IK VIT, BLÅ, VIT
FBI Tullinge (C) Orange, Svart, Svart
IK Frej TäbyIBK Gul, Svart, Gul
Sköndals IK (B) Blå, Svart, Svart
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Värmdö IF (C) Anders Olson innebandy@varmdoif.se 0708779988 Blå/Blå/Blå
Åkersberga IBF Desirée Widman familjenwidman@hotmail.com Orange / Svart / Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 17:00 1 Täby FC (A) - IK Frej TäbyIBK 1 - 3 Fredrik Sandgren, Mats Järnmark Skarpängskolan B
2017-10-01 12:45 1 Åkersberga IBF - Sköndals IK (B) 8 - 1 Martin Svensson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2017-10-01 18:00 1 Vallentuna IBK - Bro IK 4 - 1 Ida Nedin, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
Omgång 2
2017-10-07 16:30 2 Värmdö IF (C) - FBI Tullinge (C) 5 - 2 Kevin Helly, Vilhelm Nordström Värmdö sporthall
2017-10-08 15:45 2 Bro IK - Åkersberga IBF 3 - 1 Leif Karlsson, Ken Johansson Bro Sporthall
2017-10-08 18:30 2 Sköndals IK (B) - Täby FC (A) 3 - 3 Björn Larsson, Manne Jahnsson Sköndalshallen
Omgång 3
2017-10-14 09:00 3 Täby FC (A) - Bro IK 6 - 5 Lucas Edberg, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2017-10-14 16:15 3 Vallentuna IBK - FBI Tullinge (C) 2 - 0 Roger Nyström, Per Ove Åman Hammarbackens Sporthall
2017-11-19 19:30 3 Sköndals IK (B) - IK Frej TäbyIBK 4 - 4 Håkan Taxén, Gustav Frank Sköndalshallen
Omgång 4
2017-10-20 18:45 4 IK Frej TäbyIBK - Värmdö IF (C) 4 - 1 Niklas Wedin, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-20 19:15 4 FBI Tullinge (C) - Åkersberga IBF 1 - 6 Marcus Ljungberg, Joacim Hansson Tullingehallen
2017-10-24 19:30 4 Bro IK - Sköndals IK (B) 1 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
Omgång 5
2017-10-29 14:15 5 Bro IK - IK Frej TäbyIBK 2 - 3 Madeleine Forslund, Mats Järnmark Bro Sporthall
2017-10-29 19:00 5 Vallentuna IBK - Värmdö IF (C) 2 - 1 Per Sundvall, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2017-11-19 09:00 5 Täby FC (A) - FBI Tullinge (C) 3 - 5 Lars Samuelsson, Markus Almén Grindtorpshallen
Omgång 6
2017-10-28 11:00 6 Värmdö IF (C) - Åkersberga IBF 2 - 7 Leif Karlsson, Martin Johansson Värmdö sporthall
2017-11-11 12:00 6 IK Frej TäbyIBK - Vallentuna IBK 4 - 5 Tommie Wickenbergh, Carl Kjellstrand Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-12 18:45 6 FBI Tullinge (C) - Sköndals IK (B) 1 - 4 Shabbir Ahmed, Gustav Frank Tullingehallen
Omgång 7
2017-11-25 11:30 7 Täby FC (A) - Värmdö IF (C) 7 - 5 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2017-11-26 12:15 7 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 5 - 2 Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-11-26 14:45 7 Bro IK - FBI Tullinge (C) 5 - 4 Totte Hallgren, Vilgot Widlöf Bro Sporthall
Omgång 8
2017-12-02 13:15 8 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 5 - 2 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2018-01-20 16:15 8 IK Frej TäbyIBK - Åkersberga IBF 5 - 4 Oscar Silverbratt, Richard Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-02-18 17:00 8 Värmdö IF (C) - Sköndals IK (B) 1 - 3 Erik Nyman, Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
Omgång 9
2017-12-08 19:15 9 FBI Tullinge (C) - IK Frej TäbyIBK 3 - 3 Tullingehallen
2017-12-09 11:30 9 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 5 - 11 Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Grindtorpshallen
2017-12-10 13:45 9 Bro IK - Värmdö IF (C) 3 - 6 Ken Johansson, Fadi Saffo Bro Sporthall
2017-12-10 14:00 9 Sköndals IK (B) - Vallentuna IBK 2 - 2 Johan Ståhl, Erik Nyman Sköndalshallen
Omgång 10
2017-12-17 13:15 10 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (A) 7 - 2 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-17 13:30 10 Bro IK - Vallentuna IBK 4 - 3 Leif Karlsson, Mats Järnmark Bro Sporthall
2017-12-17 16:30 10 Sköndals IK (B) - Åkersberga IBF 3 - 10 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sköndalshallen
Omgång 11
2018-01-13 11:45 11 Åkersberga IBF - Bro IK 10 - 4 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-01-14 14:00 11 Täby FC (A) - Sköndals IK (B) 4 - 3 Philip Edlund, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2018-01-21 18:30 11 FBI Tullinge (C) - Värmdö IF (C) 7 - 1 Petra Dynesius, Jonas Robertson Tullingehallen
Omgång 12
2018-01-27 11:15 12 IK Frej TäbyIBK - Sköndals IK (B) 5 - 2 Björn Söderström, Oscar Silverbratt Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-28 13:00 12 Bro IK - Täby FC (A) 9 - 4 Daniel Bäckner, Arne Brovig Bro Sporthall
2018-01-28 18:45 12 FBI Tullinge (C) - Vallentuna IBK 6 - 0 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Tullingehallen
Omgång 13
2018-02-03 14:00 13 Värmdö IF (C) - IK Frej TäbyIBK 3 - 3 Martin Johansson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-02-04 16:15 13 Åkersberga IBF - FBI Tullinge (C) 5 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2018-02-11 14:30 13 Sköndals IK (B) - Bro IK 4 - 3 Viktor Bollvik Karlsson, Gustaf Reimer Sköndalshallen
Omgång 14
2018-02-17 11:00 14 IK Frej TäbyIBK - Bro IK 5 - 5 Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-02-17 16:00 14 Värmdö IF (C) - Vallentuna IBK 5 - 0 Mats Andersson, Christian Berger Värmdö sporthall
2018-02-18 18:45 14 FBI Tullinge (C) - Täby FC (A) 9 - 2 Gustav Levin, Joakim Levin Tullingehallen
Omgång 15
2018-03-10 14:15 15 Vallentuna IBK - IK Frej TäbyIBK 1 - 4 Jakob Iskander, Oscar Silverbratt Hammarbackens Sporthall
2018-03-11 13:30 15 Åkersberga IBF - Värmdö IF (C) 8 - 5 Linus Löfstedt, Robin Karke Åkersberga Sporthall A
2018-03-11 17:30 15 Sköndals IK (B) - FBI Tullinge (C) 1 - 4 Erik Hellgren, Kenneth Johansson Sköndalshallen
Omgång 16
2018-03-17 12:00 16 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 3 - 4 Hannes Andersson, Richard Jonsson Hammarbackens Sporthall
2018-03-18 16:15 16 Värmdö IF (C) - Täby FC (A) 3 - 2 Didrik Axen, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2018-03-18 18:45 16 FBI Tullinge (C) - Bro IK 2 - 3 Gustav Frank, Shabbir Ahmed Tullingehallen
Omgång 17
2018-01-28 09:00 17 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 3 - 0 Tim Svensson, Simon Åbom Grindtorpshallen
2018-03-24 09:15 17 Åkersberga IBF - IK Frej TäbyIBK 2 - 2 Ida Lagerblad, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2018-03-25 13:15 17 Sköndals IK (B) - Värmdö IF (C) 6 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Sköndalshallen
Omgång 18
2018-03-10 16:45 18 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 6 - 2 Jakob Iskander, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2018-04-07 13:30 18 Värmdö IF (C) - Bro IK 5 - 5 Adam Lindell, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2018-04-07 16:15 18 Vallentuna IBK - Sköndals IK (B) 2 - 3 Tilde Levinson, Oscar Silverbratt Hammarbackens Sporthall
2018-04-08 20:00 18 IK Frej TäbyIBK - FBI Tullinge (C) 4 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis