Spelprogram - Herrar Div 3

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBK Hallsta Ung (H3) Jori Kolijonen j.koljonen@yahoo.com 0761776444 Vit
IBK Köping Ung (H3) Anders Ljung anders.ljung@hotmail.com 070-162 90 33 Svart, Svart, Svart
IK Råby Västerås (H3) David Sjödahl davidsjodahl@hotmail.com 072-561 69 69 Vinröd, Svart, Svart
Kungsörs IBK U (H3) Svart, Svart, Svart
Sala IBF (H3) Daniel Svensson info@salaibf.se 076-2276233 Marin , Svart, svart
Skogsgymnastikens IBS (H3) Blå, Blå, Blå
Skultuna AIK (H3) Kimmo Väisänen finnenkv@hotmail.com 073-7087794 blå, Svart, Svart
Skälby IBK Ung (H3) Christian Dahlqvist christian.dahlqvist.90@hotmail.com 076-0967490 Svart, Svart, Svart
Surahammars IBF Ungdom H3 Mattias Lindell Priken_19@hotmail.com 0708960546 Gul, Svart, Svart
Tillberga IK Ung (H3) Grön, Svart, Svart
Virsbo IF (H3) Jani Leskelä jani.leskela13@gmail.com 0739412155 BLÅ, VITA OCH BLÅ
Västerås IBS (H3) Jimmy Haaga Jimpson80@hotmail.com Vit, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-22 19:00 211001002 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 6 - 4 Risbrohallen
2017-09-23 13:00 211001001 IK Råby Västerås (H3) - Skultuna AIK (H3) 11 - 2 Råbyhallen
2017-09-23 15:00 211001004 Virsbo IF (H3) - IBK Köping Ung (H3) 2 - 6 Tennishallen
2017-09-24 15:00 211001005 Sala IBF (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 6 - 7 e.förl. Sala Idrottshall
2017-09-24 19:00 211001006 IBK Hallsta Ung (H3) - Västerås IBS (H3) 5 - 7 Nibblehallen
2018-03-10 16:00 211001003 Tillberga IK Ung (H3) - Kungsörs IBK U (H3) OW (0 - 5) Sporthallen Kungsör A
Omgång 2
2017-09-28 19:00 211001011 Skultuna AIK (H3) - Sala IBF (H3) 11 - 3 GA Hallen
2017-09-28 19:30 211001007 Kungsörs IBK U (H3) - IK Råby Västerås (H3) 5 - 17 Sporthallen Kungsör A
2017-09-30 16:30 211001012 Surahammars IBF Ungdom H3 - IBK Hallsta Ung (H3) 5 - 6 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-01 12:30 211001010 Västerås IBS (H3) - Virsbo IF (H3) 9 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-04 19:45 211001008 IBK Köping Ung (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 2 - 13 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-21 19:45 211001009 Skälby IBK Ung (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 11 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 3
2017-10-06 19:00 211001014 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Skultuna AIK (H3) 8 - 5 Fagerstahallen
2017-10-06 19:00 211001018 IBK Hallsta Ung (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 3 - 10 Nibblehallen
2017-10-07 13:00 211001015 Tillberga IK Ung (H3) - IBK Köping Ung (H3) 8 - 1 Tillberga Sporthall
2017-10-08 13:30 211001017 Sala IBF (H3) - Västerås IBS (H3) 6 - 7 Sala Idrottshall
2017-10-08 14:30 211001013 IK Råby Västerås (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 11 - 1 Råbyhallen
2017-10-08 17:00 211001016 Virsbo IF (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 8 - 7 e.förl. Tennishallen
Omgång 4
2017-10-11 19:45 211001024 IBK Köping Ung (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 6 - 4 Ullvihallen
2017-10-14 11:00 211001020 Västerås IBS (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 7 - 9 Kristiansborgshallen
2017-10-14 12:00 211001021 Skultuna AIK (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 7 - 8 GA Hallen
2017-10-14 16:30 211001022 Surahammars IBF Ungdom H3 - Virsbo IF (H3) 6 - 6 e.förl. Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-15 15:30 211001023 Kungsörs IBK U (H3) - Sala IBF (H3) 4 - 14 Sporthallen Kungsör A
2017-10-17 18:30 211001019 Skälby IBK Ung (H3) - IK Råby Västerås (H3) 9 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 5
2017-10-20 19:00 211001028 IBK Hallsta Ung (H3) - Skultuna AIK (H3) 7 - 7 e.förl. Nibblehallen
2017-10-21 14:30 211001025 IK Råby Västerås (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 5 - 3 Råbyhallen
2017-10-21 17:30 211001029 Västerås IBS (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 8 - 13 Kristiansborgshallen
2017-10-22 15:00 211001030 IBK Köping Ung (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 6 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-22 17:00 211001026 Virsbo IF (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 4 - 9 Tennishallen
2017-10-22 18:00 211001027 Sala IBF (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 6 - 6 e.förl. Sala Idrottshall
Omgång 6
2017-10-28 12:00 211001036 Skultuna AIK (H3) - Västerås IBS (H3) 8 - 7 GA Hallen
2017-10-28 16:00 211001033 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Sala IBF (H3) 11 - 3 Fagerstahallen
2017-10-29 15:30 211001035 Tillberga IK Ung (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 6 - 7 e.förl. Tillberga Sporthall
2017-10-29 17:00 211001034 Virsbo IF (H3) - IK Råby Västerås (H3) 8 - 7 e.förl. Tennishallen
2017-11-22 19:45 211001032 Skälby IBK Ung (H3) - IBK Köping Ung (H3) 12 - 10 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-03 16:00 211001031 Kungsörs IBK U (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 10 - 6 Sporthallen Kungsör A
Omgång 7
2017-11-03 19:00 211001038 IBK Hallsta Ung (H3) - Virsbo IF (H3) 9 - 3 Nibblehallen
2017-11-04 14:00 211001039 Surahammars IBF Ungdom H3 - Skultuna AIK (H3) 5 - 7 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-04 17:00 211001037 Tillberga IK Ung (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 5 - 7 Tillberga Sporthall
2017-11-05 12:00 211001040 Västerås IBS (H3) - IK Råby Västerås (H3) 5 - 10 Kristiansborgshallen
2017-11-05 15:00 211001042 Skälby IBK Ung (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 15 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-05 16:00 211001041 IBK Köping Ung (H3) - Sala IBF (H3) 6 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Omgång 8
2017-11-08 20:15 211001043 IBK Hallsta Ung (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 3 - 10 Nibblehallen
2017-11-11 14:30 211001045 IK Råby Västerås (H3) - IBK Köping Ung (H3) 10 - 8 Råbyhallen
2017-11-11 17:00 211001044 Kungsörs IBK U (H3) - Skultuna AIK (H3) 4 - 12 Sporthallen Kungsör A
2017-11-11 17:00 211001048 Surahammars IBF Ungdom H3 - Västerås IBS (H3) 9 - 7 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-12 13:30 211001046 Sala IBF (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 7 - 11 Sala Idrottshall
2017-11-12 17:00 211001047 Virsbo IF (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 6 - 14 Tennishallen
Omgång 9
2017-11-16 19:00 211001051 Skultuna AIK (H3) - Virsbo IF (H3) 8 - 11 GA Hallen
2017-11-17 19:00 211001052 IBK Hallsta Ung (H3) - Sala IBF (H3) 3 - 5 Nibblehallen
2017-11-17 19:30 211001054 Västerås IBS (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 13 - 6 Kristiansborgshallen
2017-11-19 15:30 211001053 IBK Köping Ung (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 9 - 10 e.förl. Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-19 16:30 211001050 Skälby IBK Ung (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 3 - 11 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-19 17:30 211001049 Tillberga IK Ung (H3) - IK Råby Västerås (H3) 7 - 10 Tillberga Sporthall
Omgång 10
2017-11-22 19:45 211001056 IBK Hallsta Ung (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 6 - 7 Nibblehallen
2017-11-24 19:00 211001057 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Virsbo IF (H3) 15 - 1 Klackbergsgården
2017-11-24 19:00 211001058 Surahammars IBF Ungdom H3 - Kungsörs IBK U (H3) 4 - 8 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-25 12:00 211001059 Skultuna AIK (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 8 - 11 GA Hallen
2017-11-26 16:00 211001055 Sala IBF (H3) - IK Råby Västerås (H3) 4 - 11 Sala Idrottshall
2018-02-03 11:30 211001060 Västerås IBS (H3) - IBK Köping Ung (H3) 14 - 4 Kristiansborgshallen
Omgång 11
2017-11-30 20:00 211001064 Skälby IBK Ung (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 14 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-02 14:30 211001061 IK Råby Västerås (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 9 - 6 Råbyhallen
2017-12-02 15:00 211001063 Kungsörs IBK U (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 4 - 8 Sporthallen Kungsör A
2017-12-03 17:00 211001062 Virsbo IF (H3) - Sala IBF (H3) 6 - 10 Tennishallen
2017-12-03 17:30 211001065 IBK Köping Ung (H3) - Skultuna AIK (H3) 16 - 9 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-03 17:30 211001066 Tillberga IK Ung (H3) - Västerås IBS (H3) 2 - 8 Tillberga Sporthall
Omgång 12
2017-12-09 11:45 Efter matchens slut skall lagen spela fem minuters SD som inte blev gjort vid första matchen 24/9. 211001071 Skälby IBK Ung (H3) - Sala IBF (H3) 11 - 10 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-09 12:00 211001067 Skultuna AIK (H3) - IK Råby Västerås (H3) 5 - 7 GA Hallen
2017-12-10 12:00 211001072 Västerås IBS (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 14 - 3 Kristiansborgshallen
2017-12-10 17:00 211001068 Surahammars IBF Ungdom H3 - Skogsgymnastikens IBS (H3) 4 - 7 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-12-10 17:00 211001069 Kungsörs IBK U (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 9 - 11 Sporthallen Kungsör A
2017-12-13 20:00 211001070 IBK Köping Ung (H3) - Virsbo IF (H3) 19 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Omgång 13
2017-12-15 19:00 211001078 IBK Hallsta Ung (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 3 - 5 Nibblehallen
2017-12-16 14:00 211001075 Tillberga IK Ung (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 7 - 8 Tillberga Sporthall
2017-12-16 14:30 211001073 IK Råby Västerås (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 12 - 6 Råbyhallen
2017-12-17 09:30 211001077 Sala IBF (H3) - Skultuna AIK (H3) 6 - 10 Sala Idrottshall
2017-12-17 17:00 211001076 Virsbo IF (H3) - Västerås IBS (H3) 4 - 11 Tennishallen
2018-03-02 19:00 211001074 Skogsgymnastikens IBS (H3) - IBK Köping Ung (H3) WO (5 - 0) Klackbergsgården
Omgång 14
2017-12-19 19:00 211001079 Surahammars IBF Ungdom H3 - IK Råby Västerås (H3) 3 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-12-19 19:30 211001081 IBK Köping Ung (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 5 - 10 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-19 20:00 211001084 Skälby IBK Ung (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 10 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-21 19:00 211001080 Skultuna AIK (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 3 - 4 GA Hallen
2017-12-22 19:30 211001083 Västerås IBS (H3) - Sala IBF (H3) 5 - 4 Kristiansborgshallen
2018-01-07 16:00 211001082 Kungsörs IBK U (H3) - Virsbo IF (H3) 13 - 9 Sporthallen Kungsör A
Omgång 15
2018-01-12 19:00 211001086 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Västerås IBS (H3) 7 - 4 Klackbergsgården
2018-01-13 13:00 211001085 IK Råby Västerås (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 5 - 9 Råbyhallen
2018-01-13 14:00 211001090 IBK Hallsta Ung (H3) - IBK Köping Ung (H3) 8 - 6 Nibblehallen
2018-01-14 13:00 211001089 Sala IBF (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 5 - 3 Sala Idrottshall
2018-01-14 17:00 211001087 Tillberga IK Ung (H3) - Skultuna AIK (H3) 10 - 8 Tillberga Sporthall
2018-01-14 17:00 211001088 Virsbo IF (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 8 - 4 Tennishallen
Omgång 16
2018-01-17 19:00 211001091 Skogsgymnastikens IBS (H3) - IK Råby Västerås (H3) 7 - 3 Klackbergsgården
2018-01-19 19:00 211001093 Surahammars IBF Ungdom H3 - Sala IBF (H3) 7 - 10 Mälarenergi Arena Surahammar
2018-01-20 12:00 211001094 Skultuna AIK (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 15 - 8 GA Hallen
2018-01-20 12:00 211001095 Skälby IBK Ung (H3) - Västerås IBS (H3) 10 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-01-20 17:00 211001092 Tillberga IK Ung (H3) - Virsbo IF (H3) 19 - 5 Tillberga Sporthall
2018-01-24 19:00 211001096 Kungsörs IBK U (H3) - IBK Köping Ung (H3) 12 - 11 Sporthallen Kungsör A
Omgång 17
2018-01-26 19:00 211001097 IBK Hallsta Ung (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 7 - 8 e.förl. Nibblehallen
2018-01-27 11:00 211001098 IBK Köping Ung (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 7 - 14 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-27 13:00 211001100 IK Råby Västerås (H3) - Virsbo IF (H3) 13 - 1 Råbyhallen
2018-01-27 14:00 211001101 Surahammars IBF Ungdom H3 - Tillberga IK Ung (H3) 4 - 12 Mälarenergi Arena Surahammar
2018-01-28 12:30 211001102 Västerås IBS (H3) - Skultuna AIK (H3) 11 - 3 Kristiansborgshallen
2018-01-28 13:00 211001099 Sala IBF (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 4 - 6 Sala Idrottshall
Omgång 18
2018-02-08 19:00 211001105 Skultuna AIK (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 9 - 2 GA Hallen
2018-02-09 19:00 211001103 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 7 - 5 Klackbergsgården
2018-02-10 14:30 211001106 IK Råby Västerås (H3) - Västerås IBS (H3) 6 - 11 Råbyhallen
2018-02-11 17:00 211001104 Virsbo IF (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 9 - 8 Tennishallen
2018-02-11 18:00 211001107 Sala IBF (H3) - IBK Köping Ung (H3) 8 - 8 e.förl. Sala Idrottshall
2018-03-05 19:00 211001108 Kungsörs IBK U (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 2 - 16 Sporthallen Kungsör A
Omgång 19
2018-02-17 11:00 211001110 Skultuna AIK (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 18 - 5 GA Hallen
2018-02-17 17:00 211001112 Tillberga IK Ung (H3) - Sala IBF (H3) 12 - 9 Tillberga Sporthall
2018-02-18 12:00 211001114 Västerås IBS (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 15 - 5 Kristiansborgshallen
2018-02-18 16:00 211001113 Skälby IBK Ung (H3) - Virsbo IF (H3) 17 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-18 16:30 211001109 Skogsgymnastikens IBS (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 11 - 7 Klackbergsgården
2018-02-18 17:00 211001111 IBK Köping Ung (H3) - IK Råby Västerås (H3) 7 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Omgång 20
2018-02-23 19:00 211001116 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 6 - 5 Klackbergsgården
2018-02-24 13:00 211001120 Kungsörs IBK U (H3) - Västerås IBS (H3) 3 - 11 Sporthallen Kungsör A
2018-02-24 14:30 211001115 IK Råby Västerås (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 7 - 2 Råbyhallen
2018-02-24 17:00 211001119 Surahammars IBF Ungdom H3 - IBK Köping Ung (H3) 6 - 8 Mälarenergi Arena Surahammar
2018-02-25 13:00 211001118 Sala IBF (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 6 - 5 Sala Idrottshall
2018-02-25 17:00 211001117 Virsbo IF (H3) - Skultuna AIK (H3) 4 - 6 Tennishallen
Omgång 21
2018-03-02 19:30 211001124 Kungsörs IBK U (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 11 - 5 Sporthallen Kungsör A
2018-03-03 14:30 211001121 IK Råby Västerås (H3) - Sala IBF (H3) 8 - 11 Råbyhallen
2018-03-03 15:00 211001122 Tillberga IK Ung (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 10 - 7 Tillberga Sporthall
2018-03-04 15:00 211001125 Skälby IBK Ung (H3) - Skultuna AIK (H3) 11 - 3 Bombardier Arena A
2018-03-04 16:30 211001126 IBK Köping Ung (H3) - Västerås IBS (H3) 8 - 10 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-04 17:00 211001123 Virsbo IF (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 5 - 6 Tennishallen
Omgång 22
2018-03-09 19:00 211001127 IBK Hallsta Ung (H3) - IK Råby Västerås (H3) 14 - 8 Nibblehallen
2018-03-09 19:00 211001129 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 17 - 6 Klackbergsgården
2018-03-10 12:00 211001131 Skultuna AIK (H3) - IBK Köping Ung (H3) 8 - 7 e.förl. GA Hallen
2018-03-10 16:30 211001128 Sala IBF (H3) - Virsbo IF (H3) 8 - 5 Sala Idrottshall
2018-03-11 16:00 211001130 Surahammars IBF Ungdom H3 - Skälby IBK Ung (H3) 2 - 20 Mälarenergi Arena Surahammar
2018-03-11 16:30 211001132 Västerås IBS (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 6 - 9 Kristiansborgshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis