Spelprogram - Pantamera Herrar Juniorer

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Enköpings IBK (HJ Gul) Vit, Svart, Svart
IBF Örebro Ungdom (HJ) Röd, svart, svarta
IBK Köping (HJ) Svart, Svart, Svart
IFK Arboga (HJ) John Qvarnlöf john@qvarnlof.se 076-6485112 Blå, Svart, Svart
Knäppmora AIK (HJ Gul) RÖD, SVART, SVART
Per-Ols IBF (HJ) Röd, Svart, Svart
Skälby IBK (HJ Gul) Jonas Edberg jonas.edberg@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Tillberga IK Ung (HJ Gul) Grön, Svart, Svart
WSK Lindesberg (HJ Gul) Magnus Lissmats magnus@forsberg-maleri.se 070-7885060 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Västerås IBS Ung (HJ) Patrik Enberg patrik.enberg@kgk.se 076-1373381 Vit/svart/vit
Örebro SK Ung (HJ Gul) Björn Reinholdsson bjorn@btrindustry.se 072-5388102 vit/svart/vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-06 20:00 211004005 Örebro SK Ung (HJ Gul) - Per-Ols IBF (HJ) 1 - 10 Mellringehallen - Örebro
2017-10-07 15:45 211004001 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 3 - 6 Tillberga Sporthall
2017-10-07 17:00 211004002 IBK Köping (HJ) - Skälby IBK (HJ Gul) 12 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-08 11:15 211004004 Enköpings IBK (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 3 - 5 S:t Ilianshallen
2017-10-08 13:00 211004006 WSK Lindesberg (HJ Gul) - IFK Arboga (HJ) 10 - 3 Stadsskogsskolan
Omgång 2
2017-10-13 19:45 211004009 Knäppmora AIK (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 4 - 3 Skinnskattebergs Sporthall
2017-10-14 10:15 211004008 Skälby IBK (HJ Gul) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 8 - 9 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-15 14:00 211004011 Per-Ols IBF (HJ) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 8 - 3 Fagerstahallen
2017-10-15 16:00 211004007 IBK Köping (HJ) - Enköpings IBK (HJ Gul) 10 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Omgång 3
2017-10-20 20:15 211004014 Örebro SK Ung (HJ Gul) - IBK Köping (HJ) 4 - 7 Birgittaskolan
2017-10-21 15:30 211004016 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 5 - 1 Tillberga Sporthall
2017-10-22 11:00 211004017 IBF Örebro Ungdom (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 2 - 5 Mellringehallen - Örebro
2017-10-22 14:00 211004013 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Enköpings IBK (HJ Gul) 23 - 3 Stadsskogsskolan
Omgång 4
2017-10-24 19:45 211004021 IBK Köping (HJ) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 6 - 7 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-25 20:00 211004019 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 5 - 6 Stadsskogsskolan
2017-10-27 19:45 211004023 IFK Arboga (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 6 - 5 Vasahallen
2017-10-28 13:00 211004022 Knäppmora AIK (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 3 - 5 Skinnskattebergs Sporthall
Omgång 5
2017-10-13 17:15 211004029 Västerås IBS Ung (HJ) - Skälby IBK (HJ Gul) 6 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-11 10:00 211004030 IBF Örebro Ungdom (HJ) - IBK Köping (HJ) 7 - 7 Mellringehallen - Örebro
2017-11-11 16:00 211004028 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 9 - 6 Tillberga Sporthall
2017-11-12 13:00 211004027 Per-Ols IBF (HJ) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 4 - 8 Fagerstahallen
Omgång 6
2017-11-14 19:00 211004032 WSK Lindesberg (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 11 - 5 Stadsskogsskolan
2017-11-15 19:45 211004034 IBK Köping (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 6 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-18 16:15 211004033 Enköpings IBK (HJ Gul) - Västerås IBS Ung (HJ) 5 - 7 S:t Ilianshallen
2017-11-26 16:30 211004035 Skälby IBK (HJ Gul) - IFK Arboga (HJ) 4 - 13 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 7
2017-11-25 13:30 211004041 Knäppmora AIK (HJ Gul) - IBK Köping (HJ) 2 - 6 Skinnskattebergs Sporthall
2017-11-25 13:45 211004040 IFK Arboga (HJ) - Enköpings IBK (HJ Gul) 15 - 2 Vasahallen
2017-11-26 12:00 211004039 Per-Ols IBF (HJ) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 7 - 4 Fagerstahallen
2017-11-26 14:00 211004038 Västerås IBS Ung (HJ) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 7 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 8
2017-11-29 20:00 211004046 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 7 - 4 Stadsskogsskolan
2017-12-01 18:30 211004043 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - Västerås IBS Ung (HJ) 10 - 4 Tillberga Sporthall
2017-12-02 16:15 211004047 Enköpings IBK (HJ Gul) - Skälby IBK (HJ Gul) 2 - 8 S:t Ilianshallen
2017-12-02 19:30 211004045 Örebro SK Ung (HJ Gul) - IFK Arboga (HJ) 5 - 6 Birgittaskolan
Omgång 9
2017-12-05 19:30 211004050 IBK Köping (HJ) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 7 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-10 16:15 211004053 IFK Arboga (HJ) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 4 - 3 Vasahallen
2017-12-12 19:30 211004054 Västerås IBS Ung (HJ) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 8 - 5 Klövernhallen Plan 1
2017-12-20 19:30 211004051 Skälby IBK (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 5 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Omgång 10
2017-12-15 18:30 211004058 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - Skälby IBK (HJ Gul) 10 - 3 Tillberga Sporthall
2017-12-17 10:00 211004059 IBF Örebro Ungdom (HJ) - IFK Arboga (HJ) 6 - 6 Mellringehallen - Örebro
2017-12-17 11:30 211004060 Västerås IBS Ung (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 9 - 7 Kristiansborgshallen
2018-01-13 13:00 211004056 Örebro SK Ung (HJ Gul) - Enköpings IBK (HJ Gul) 18 - 6 Mellringehallen - Örebro
Omgång 11
2017-12-06 18:45 211004066 IFK Arboga (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 5 - 7 Vasahallen
2017-12-18 19:45 211004064 Skälby IBK (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 4 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-20 19:00 211004065 Knäppmora AIK (HJ Gul) - Västerås IBS Ung (HJ) 5 - 7 Skinnskattebergs Sporthall
2017-12-21 18:45 211004063 Enköpings IBK (HJ Gul) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 4 - 5 Hummelsta Sporthall
Omgång 12
2018-01-08 10:00 211004068 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 5 - 5 Tillberga Sporthall
2018-01-10 18:30 211004072 IFK Arboga (HJ) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 8 - 2 Vasahallen
2018-01-12 19:00 211004071 Per-Ols IBF (HJ) - Skälby IBK (HJ Gul) 8 - 5 Fagerstahallen
2018-01-13 10:00 211004069 IBF Örebro Ungdom (HJ) - Enköpings IBK (HJ Gul) 15 - 4 Mellringehallen - Örebro
2018-01-13 14:00 211004070 Västerås IBS Ung (HJ) - IBK Köping (HJ) 3 - 6 Kristiansborgshallen
Omgång 13
2018-01-16 20:30 211004074 Örebro SK Ung (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 12 - 5 Birgittaskolan
2018-01-17 20:00 211004077 IBK Köping (HJ) - IFK Arboga (HJ) 6 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-21 12:00 211004078 Skälby IBK (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 4 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-01-21 14:15 211004075 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Västerås IBS Ung (HJ) 10 - 11 Stadsskogsskolan
2018-01-21 15:00 211004076 Enköpings IBK (HJ Gul) - Per-Ols IBF (HJ) 6 - 12 S:t Ilianshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis