Spelprogram - Träningsmatcher Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurgårdens IF IBS Tomas Berg tomas.berg@difibs.se 070-410 69 66 Blårandig, Mörkblå, Ljusblåa
Endre IF Sabina Wedberg sabina.wedberg@endreif.se 070-5719235 Gul, Svart , Gul
FBC Nyköping Christoffer Wadman turtels_71@hotmail.com 0706150089 Grön, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom Svart, Svart, Svart
FBI Tullinge Dam A Martin Östman martin.ostman@gmail.com 070-573 46 37 Orange, Svart, Svart
IBF Linköping Tommy Pettersson maz16@bredband.net 0702-233140 Vit, Blå, Vit
IK Sirius FBC Mikael Ekeberg mikael.ekeberg@buhlergroup.com 070-3955377 Blå/Svart, svart, svart
Katrineholms IBF Jimmie Blomqvist-Rosenberg Jimmie.blomqvist@ventilationsprojekt.se 073-3921567 Vit, Svart, Svart
Kumla IBK Lars Persson lassep52@hotmail.com 0707-19 24 18 Blå/Blå/Vit
Linköping IBK Linnea Edstrand Linneaedstrand@gmail.com 0763282892 Svart, Svart, Svart
Linköpings IBS Kjell Selleby kjell.selleby@linkopinginnebandy.se 070-337 63 27 Svart, Svart, Svart
Onyx IBS DJ Roger Sten roger.sten@ssab.com 070-5723377 Orange, Svart, Svart
Sköndals IK Blå, Svart, Svart
Solfjäderstaden IBK Daniel Wiklund solfjadernf03@gmail.com 0704869143 Röd, Röd, Svart
Solfjäderstaden IBK Henrik Winskog henrik.winskog@comicaze.se 0730-96 55 07 Röd, Röd, Svart
Telge SIBK Peter Nilsson info@vpmkakel.se 0704-438 372 Röd, Röd, Vita
Telge SIBK Dam Allsvenskan Henrik Wemmer henrik@wemmer.se 076-7676300 Röd, Röd, Vita
Tumba GOIF Damer Röd, Svart, Röda
Tyresö Trollbäcken IBK Dam Elit Tobias Eriksson tobiase91@hotmail.com 070-741 91 05 svart/svart, svart, svart
Täby FC IBK Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit, Vit, Vit
Västerås Rönnby IBK (SSL Dam) John Kvist john.kvist@live.se 0725-888030
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-08-12 12:00 1 FBC Nyköping - IBF Linköping 3 - 6 Admir Brkic, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2017-08-12 14:00 1 Telge SIBK Dam Allsvenskan - Linköping IBK 0 - 0 Jonas Holm, Christer Avasjö Västergård Arena A
2017-08-19 14:00 1 Telge SIBK Dam Allsvenskan - Västerås Rönnby IBK (SSL Dam) 0 - 0 Jonas Holm, Christer Avasjö Västergård Arena A
2017-08-20 12:30 1 FBC Nyköping - Solfjäderstaden IBK 3 - 4 Ivan Wahlström, Mats Hällgren Nyköpings Sporthall
2017-08-20 15:00 1 FBC Nyköping - Linköpings IBS 5 - 1 Ivan Wahlström, Mats Hällgren Nyköpings Sporthall
2017-08-24 20:15 1 Telge SIBK Dam Allsvenskan - IK Sirius FBC 0 - 0 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2017-08-27 13:30 1 Onyx IBS DJ - Solfjäderstaden IBK 6 - 3 Sigge Maurer, Karl-Gustav Bergström Rosvalla A
2017-08-27 14:45 1 Katrineholms IBF - Kumla IBK 0 - 0 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Duveholmshallen A
2017-08-31 20:15 1 Telge SIBK Dam Allsvenskan - Täby FC IBK 0 - 0 Peter Palmelius, Robert Forslind Lovrencic Västergård Arena A
2017-09-03 14:30 1 Telge SIBK Dam Allsvenskan - Endre IF 0 - 0 Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2017-09-14 20:15 1 Telge SIBK - Sköndals IK 1 - 8 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Pershagens Sporthall
2017-12-07 20:15 1 Telge SIBK Dam Allsvenskan - Tyresö Trollbäcken IBK Dam Elit Peter Palmelius, Robert Forslind Lovrencic Västergård Arena A
2018-06-18 18:00 1 Telge SIBK - FBC Nyköping Daniel Pettersson, Sigge Maurer Västergård Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis