Spelprogram - Träningsmatcher Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurgårdens IF IBS Tomas Berg tobe03@gmail.com 070-410 69 66 Blårandig, Mörkblå, Ljusblåa
Endre IF Joakim Sjöstrand sjostrand5@icloud.com 0703-98 89 50 Gul, Svart, Gul
FBC Nyköping Jan Karlsson 62@bredband.net 070-6297362 Grön, Svart, Vit
FBC Uppsala Ungdom Svart, Svart, Svart
FBI Tullinge Dam A Lars Kingelin lars@dackspecialisten.se 070-6706000 Orange, Svart, Svart
IBF Linköping Tommy Pettersson maz16@bredband.net 0702-233140 Blå, Svart, Blå/Svart
IK Sirius FBC Håkan Engblom hakan.engblom@peab.se 073-337 26 12 Blå/Svart, svart, svart
Katrineholms IBF Morgan Andersson morgan1969.andersson@gmail.com 0766-345106 Vit, Svarta, Svart
Kumla IBK Niclas Noord niclas.noord@gmail.com 070-551 65 19 Blå/Blå/Vit
Linköping IBK Linnea Edstrand Linneaedstrand@gmail.com 0763282892 Svart, Svart, Svart
Linköpings IBS Kjell Selleby kjell.selleby@linkopinginnebandy.se 070-337 63 27 Svart, Svart, Svart
Onyx IBS DJ Åsa Larsson asa.larsson@ssab.com 070-2094670 Orange, Svart, Svart
Sköndals IK Blå, Blå, Blå
Solfjäderstaden IBK Henrik Winskog henrik.winskog@comicaze.se 0730-96 55 07 Röd, Röd, Svart
Solfjäderstaden IBK Henrik Winskog henrik.winskog@comicaze.se 0730-96 55 07 Röd, Röd, Svart
Telge SIBK Magnus Lindberg mangelin71@gmail.com 0709154569 Röd, Röd , Vita
Telge SIBK Dam Allsvenskan Christer Svensson christer.svensson@hevingohagglund.se 070-319 40 47 Röd, Röd , Vita
Tumba GOIF Damer Stefan Karlsson tumbasteffe@yahoo.com 0761276969 Röd, Svart, Röda
Täby FC IBK Cenneth Stålhult cennethstalhult@gmail.com 076-643 96 16 Vit, Vit, Vit
Västerås Rönnby IBK (SSL Dam) Jimmy Gunstedt jimmy.gunnstedt@retursystem.se 0706-331959
Spelprogram
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-08-12 12:00 1 169020001 FBC Nyköping - IBF Linköping 3 - 6 Admir Brkic, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2017-08-12 14:00 1 169020005 Telge SIBK Dam Allsvenskan - Linköping IBK Jonas Holm, Christer Avasjö Västergård Arena
2017-08-19 14:00 1 169020008 Telge SIBK Dam Allsvenskan - Västerås Rönnby IBK (SSL Dam) Jonas Holm, Christer Avasjö Västergård Arena
2017-08-20 12:30 1 169020002 FBC Nyköping - Solfjäderstaden IBK 3 - 4 Ivan Wahlström, Mats Hällgren Nyköpings Sporthall
2017-08-20 15:00 1 169020003 FBC Nyköping - Linköpings IBS 5 - 1 Ivan Wahlström, Mats Hällgren Nyköpings Sporthall
2017-08-24 20:15 1 169020007 Telge SIBK Dam Allsvenskan - IK Sirius FBC Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Västergård Arena
2017-08-27 13:30 1 169020011 Onyx IBS DJ - Solfjäderstaden IBK 6 - 3 Sigge Maurer, Karl-Gustav Bergström Rosvalla A
2017-08-27 14:45 1 169020009 Katrineholms IBF - Kumla IBK Tommy Nyring, Mathias Lindvall Duveholmshallen A
2017-08-31 20:15 1 169020010 Telge SIBK Dam Allsvenskan - Täby FC IBK Peter Palmelius, Robert Forslind Lovrencic Västergård Arena
2017-09-03 14:30 1 169020006 Telge SIBK Dam Allsvenskan - Endre IF Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Västergård Arena
2017-09-14 20:15 1 169020012 Telge SIBK - Sköndals IK 1 - 8 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Pershagens Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis