Spelprogram - Herrar Träningmatcher GBG 17

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
BK Halna Blå, Blå, Blå
Bohuslän-Dal P 16 Mikael Åkerström mikael.akerstrom@miak.se 0765 451062
Dingle AIK Herrar Div2 Fredrik Nestorsson godis9@telia.com 0706-83 86 72 Blå, Blå, Blå
Eken IBK H3 Hans Liljered hans.liljered@gmail.com 0724512659 Lila/gul, Svart, Svart
FBC Vinga H Tobias Lindberg Ågren tobiaslindberg@live.com 0709-308394 Blå, Blå, Orange
Floda IBK (Herrar Div 1) Ville Ekener ville.ekener@flodaibk.nu 0721-680085 Vit, Svart, Svart
Frölunda IBK H2 Holmqvist Jerry jerryholmqvist@hotmail.com 0708914900 Svart, Svart, Röda
Greåker Herr
Greåker P-02
Herrestads AIF WH Rockets Peter Nyström peternystrom18@hotmail.com 070-214 21 87 Svart, Svart, Svart
Hisingskärra IBK H4 Mörkblå/Svart randigt, Svart, Svart
Hovås IBK H3 Gustav Oliveståhl gustav.olivestahl@gmail.com Orange, Orange, Orange
IBF Backadalen Röd, Röd, Röd
IBK Kungarna Niklas Segrén niklassegren@hotmail.com 079-3018371 Vitt, Svart, Svart
IK Zenith Lisbeth Zäll lisbeth.zall@hotmail.com 0708 - 37 07 56 Grön, Vit, Grön
Landvetter IBK H2 Håkan Reit reit67@hotmail.com 0760-236672 Vit/blå-randig, Svart, Svart
Landvetter IBK H4 Victor Fundberg vfundberg@gmail.com 0761-849424 Vit/blå-randig, Svart, Svart
Lindås IBK Allsv Mikael Barman barre@lindaswaves.se 0703811413 svart/svart/svart
Lindås IBK P02 Turkosblå, Svart, Turkosblå
Melleruds IBK H Svart/Rosa, Vit, Rosa
Myggenäs IBK H2 Daniel Ekström WrittenCat@hotmail.com 0767671310 Grön, Svart, Svart
Mölndals IBF H1 Röd, Svart, Svart
Nor92
Orust IBK H5 Anes Mujic anes0004@gmail.com Svart, svart, Svart
Pixbo Wallenstam IBF P02 Rödvit, Röd, Röda
Pixbo Wallenstam IBK (SSL Herr) Rödvit, Röd, Röd
SK Sifhälla A-lag (A-lag) Rune Magnusson magnussonrune@gmail.com 070-1463844 Blå, Blå, Blå
STC Kungälvs IBK H2 Orange, Svart, Svart
STC Kungälvs IBK H4 Orange, Svart, Svart
STC Kungälvs IBK H5 Thomas Flodèn thoflo@live.se 070-223 26 19 Orange, Svart, Svart
Stenungsunds IBK blå/svart, Svart, Svart
Stenungsunds IBK H2 Jonas Gustafsson 89ers.herr@gmail.com blå/svart, Svart, Svart
Svartedalens IBK Linus Björkdahl linus.bjorkdahl@gmail.com 070-090 65 60 Svart , Svart, Svart
Tranemo IBK H2 Grönsvart, Svart, Svart
Varla IBK A Herrar (A-lag) Daniel Bystedt 0738-152633 Svart/lila, Svart, Svart
Vimmerby IBK P01/02 Vit, Svart, Vit
Åmåls IBK (Herrar Div 1) Orange, Svart, Svart
Åmåls IBK U Mattias Karlsson matkar87@gmail.com Orange, Svart, Svart
Öckerö IBK H3 Daniel Hansson daniel.hansson28@gmail.com 0708-169947 Blå, Blå, Svart
Överby IF H5 Fredrik Holmqvist f.holmqvist71@hotmail.com 0708 45 41 26 Röd, Svart, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-08-12 16:00 069001007 Landvetter IBK H2 - BK Halna 0 - 0 Landvetter Idrottshall
2017-08-19 11:00 069001012 Stenungsunds IBK - Nor92 10 - 3 Stenungsund Arena
2017-08-19 14:00 069001008 IK Zenith - Varla IBK A Herrar (A-lag) 6 - 6 Björlanda Idrottshall
2017-08-26 14:00 069001006 Frölunda IBK H2 - IBF Backadalen 4 - 4 Frölunda Kulturhus
2017-08-27 17:00 069001002 Lindås IBK Allsv - Pixbo Wallenstam IBK (SSL Herr) 0 - 0 Salming Arena
2017-08-28 20:30 069001013 Landvetter IBK H4 - STC Kungälvs IBK H5 0 - 0 Önnerödshallen
2017-08-31 19:00 069001014 Landvetter IBK H4 - Eken IBK H3 0 - 0 Landvetter Idrottshall
2017-09-02 16:20 069001015 Pixbo Wallenstam IBF P02 - Vimmerby IBK P01/02 0 - 0 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-09-04 19:30 069001003 Lindås IBK Allsv - Mölndals IBF H1 0 - 0 Salming Arena
2017-09-07 19:45 069001001 Landvetter IBK H2 - Floda IBK (Herrar Div 1) 0 - 0 Landvetter Idrottshall
2017-09-09 14:30 069001011 Frölunda IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 3 - 4 Frölunda Kulturhus
2017-09-10 13:00 069001005 Lindås IBK P02 - Greåker P-02 3 - 5 Salming Arena
2017-09-10 15:00 069001004 Lindås IBK Allsv - Greåker Herr 0 - 0 Salming Arena
2017-09-14 19:15 069001019 Landvetter IBK H4 - IK Zenith 0 - 0 Landvetter Idrottshall
2017-09-15 19:00 069001021 Orust IBK H5 - Överby IF H5 10 - 5 Svanesunds Sporthall
2017-09-16 00:00 069001009 IK Zenith - STC Kungälvs IBK H2 0 - 0 Björlanda Idrottshall
2017-09-16 13:00 069001020 FBC Vinga H - Tranemo IBK H2 0 - 0 Frölunda Kulturhus
2017-09-21 19:10 069001010 Hisingskärra IBK H4 - Myggenäs IBK H2 6 - 6 Hammarkullehallen
2017-09-22 19:00 069001022 Orust IBK H5 - Öckerö IBK H3 4 - 8 Svanesunds Sporthall
2017-09-23 13:00 069001024 Dingle AIK Herrar Div2 - Åmåls IBK (Herrar Div 1) 6 - 1 Munkedals I-H
2017-09-24 11:00 069001023 Svartedalens IBK - IBK Kungarna 4 - 5 Lisebergshallen
2017-09-26 19:30 069001025 Frölunda IBK H2 - Hovås IBK H3 10 - 4 Frölunda Kulturhus
2017-09-27 20:00 069001026 Melleruds IBK H - Åmåls IBK U 0 - 0 Rådahallen
2017-09-30 15:30 069001027 Bohuslän-Dal P 16 - Herrestads AIF WH Rockets 0 - 0 Rimnershallen A-hallen
2017-10-29 13:30 069001028 Melleruds IBK H - SK Sifhälla A-lag (A-lag) 0 - 0 Rådahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis