Spelprogram - Pantamera Division 2

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Brunflo FK Kristina Ekqvist kekqvist@yahoo.se 070-3441980 Svart, Svart, Svart
Hammerdals IF Anders Stjernström anders.stjernstrom@gmail.com 070-3113322 Röd , Mörkblå, Röda
IBK Strömsund Jerker Larsson jerker.larsson79@gmail.com 070-2381330 Svart , Svart, Svart
Jemtland Innebandy Robert Olofsson robert.olofsson@live.se 070-5804556 Blå/svart, Svart, Svart
Sundsjö IF Yvonne Holmberg yvve73@hotmail.com 070-6355494 Röd, Svart, Svart
Ås IF Anders Sinegube sineguben@hotmail.com 070-6814221
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-28 10:30 1 Jemtland Innebandy - Ås IF 8 - 1 Jeanette Melin, Jonas Melin Strömsunds sporthall 132
2017-10-28 11:40 1 Brunflo FK - Hammerdals IF 2 - 5 Adrian Melin Näslund, Jeanette Melin Strömsunds sporthall
2017-10-28 14:50 1 IBK Strömsund - Sundsjö IF 10 - 1 Adrian Melin Näslund, Jeanette Melin Strömsunds sporthall 53
Omgång 2
2017-10-28 09:30 2 Hammerdals IF - IBK Strömsund 3 - 2 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Strömsunds sporthall
2017-10-28 12:40 2 Sundsjö IF - Jemtland Innebandy 1 - 12 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Strömsunds sporthall
2017-10-28 13:50 2 Ås IF - Brunflo FK 5 - 6 Jeanette Melin, Jonas Melin Strömsunds sporthall 73
Omgång 3
2017-11-18 09:30 3 Brunflo FK - Sundsjö IF 7 - 7 Mats Finke, Lars Nyström Revsundshallen
2017-11-18 12:40 3 Ås IF - Hammerdals IF 4 - 8 Mats Finke, Lars Nyström Revsundshallen
2017-11-18 13:50 3 IBK Strömsund - Jemtland Innebandy 3 - 8 Börre Andreassen, Lars Nyström Revsundshallen
Omgång 4
2017-11-18 10:30 4 Jemtland Innebandy - Hammerdals IF 7 - 4 Börre Andreassen, Lars Nyström Revsundshallen
2017-11-18 11:40 4 IBK Strömsund - Brunflo FK 9 - 4 Börre Andreassen, Mats Finke Revsundshallen
2017-11-18 14:50 4 Sundsjö IF - Ås IF 2 - 4 Börre Andreassen, Mats Finke Revsundshallen
Omgång 5
2017-12-10 09:30 5 Brunflo FK - Jemtland Innebandy 1 - 8 Börre Andreassen, Kristian Kumpulainen Kastalskolans sporthall
2017-12-10 12:40 5 Hammerdals IF - Sundsjö IF 11 - 1 Börre Andreassen, Kristian Kumpulainen Kastalskolans sporthall
2017-12-10 13:50 5 Ås IF - IBK Strömsund 4 - 5 Fredrik Gullberg, Kristian Kumpulainen Kastalskolans sporthall
Omgång 6
2017-12-10 10:30 6 Sundsjö IF - IBK Strömsund 2 - 11 Fredrik Gullberg, Kristian Kumpulainen Kastalskolans sporthall
2017-12-10 11:40 6 Ås IF - Jemtland Innebandy 2 - 5 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
2017-12-10 14:50 6 Hammerdals IF - Brunflo FK 4 - 2 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Kastalskolans sporthall
Omgång 7
2018-01-14 10:30 7 IBK Strömsund - Hammerdals IF 3 - 1 Fredrik Gullberg, Jonas Melin Revsundshallen
2018-01-14 11:40 7 Brunflo FK - Ås IF 4 - 10 Fredrik Gullberg, Jeanette Melin Revsundshallen
2018-01-14 14:50 7 Jemtland Innebandy - Sundsjö IF 12 - 4 Fredrik Gullberg, Jeanette Melin Revsundshallen
Omgång 8
2018-01-14 09:30 8 Sundsjö IF - Brunflo FK 5 - 11 Jeanette Melin, Jonas Melin Revsundshallen
2018-01-14 12:40 8 Jemtland Innebandy - IBK Strömsund 7 - 3 Jeanette Melin, Jonas Melin Revsundshallen
2018-01-14 13:50 8 Hammerdals IF - Ås IF 8 - 4 Fredrik Gullberg, Jonas Melin Revsundshallen
Omgång 9
2018-01-27 09:30 9 Hammerdals IF - Jemtland Innebandy 1 - 3 Jeanette Melin, Jonas Melin Utrikeshallen
2018-01-27 12:40 9 Ås IF - Sundsjö IF 5 - 2 Jeanette Melin, Jonas Melin Utrikeshallen
2018-01-27 13:50 9 Brunflo FK - IBK Strömsund 1 - 5 Fredrik Gullberg, Jonas Melin Utrikeshallen
Omgång 10
2018-01-27 10:30 10 IBK Strömsund - Ås IF 5 - 2 Fredrik Gullberg, Jonas Melin Utrikeshallen
2018-01-27 11:40 10 Jemtland Innebandy - Brunflo FK 10 - 3 Fredrik Gullberg, Jeanette Melin Utrikeshallen
2018-01-27 14:50 10 Sundsjö IF - Hammerdals IF 4 - 6 Fredrik Gullberg, Jeanette Melin Utrikeshallen
Omgång 11
2018-02-18 09:15 11 Jemtland Innebandy - Ås IF 11 - 2 Niclas Engström, Mats Finke Östersunds sporthall
2018-02-18 10:20 11 Brunflo FK - Hammerdals IF 9 - 5 Niclas Engström, Mats Finke Östersunds sporthall
2018-02-18 11:25 11 IBK Strömsund - Sundsjö IF 8 - 7 Niclas Engström, Mats Finke Östersunds sporthall
Omgång 12
2018-02-18 12:30 12 Ås IF - Brunflo FK 2 - 3 Niclas Engström, Mats Finke Östersunds sporthall
2018-02-18 13:35 12 Hammerdals IF - IBK Strömsund 2 - 5 Niclas Engström Östersunds sporthall
2018-02-18 17:55 12 Sundsjö IF - Jemtland Innebandy 3 - 4 Niclas Engström, Jonas Melin Östersunds sporthall
Omgång 13
2018-02-18 14:40 13 Brunflo FK - Sundsjö IF 7 - 8 Niclas Engström, Adrian Melin Näslund Östersunds sporthall
2018-02-18 15:45 13 IBK Strömsund - Jemtland Innebandy 1 - 4 Niclas Engström, Jonas Melin Östersunds sporthall
2018-02-18 16:50 13 Ås IF - Hammerdals IF 0 - 2 Niclas Engström, Jonas Melin Östersunds sporthall
Omgång 14
2018-03-24 09:30 14 Sundsjö IF - Ås IF 2 - 2 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Jämtkraftshallen
2018-03-24 12:40 14 IBK Strömsund - Brunflo FK 5 - 5 Jämtkraftshallen
2018-03-24 13:50 14 Jemtland Innebandy - Hammerdals IF 1 - 2 Jämtkraftshallen
Omgång 15
2018-03-24 10:30 15 Brunflo FK - Jemtland Innebandy 4 - 8 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Jämtkraftshallen
2018-03-24 11:40 15 Hammerdals IF - Sundsjö IF 6 - 2 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Jämtkraftshallen
2018-03-24 14:50 15 Ås IF - IBK Strömsund 0 - 9 Jämtkraftshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis