Spelprogram - Träningsmatcher Herr/Pojk 2017/2018

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Svart, Svart, Svart
FC Europa Juniors H2 (H2) Svart, Svart
IBF Borlänge H2 GUD Johan Carlsson Johan.carlsson@mabattreborlange.se 0704676315 Blå, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom H 1 Birgitta Bortas birgittabortas@hotmail.com 073-5040200 Rosa, Svart, Svart
IBF Lokomotiv Avesta (Division 3 Herrar Dalarna/Gästrikland) Vit, Vit, Vit
IBF Ludvika Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika (Pojkar klass 2 (00) Norra) Svart, Svart, Svart
IBF Säter P01 (Pojkar klass 2 (00) Södra) Blå med svarta ränder, Svart, Svart
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom021@gmail.com 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBF Örebro Ungdom Marie Johansson mariejohansson1910@gmail.com 0704555919 Röd, svart, svarta
IBK Hallsta P 01/03 (1) Vit, Svart, Vit
IBK Köping (H2) Sebastian Axelsson sebban.axelsson@hotmail.com 0707213691 Svart, Svart, Svart
IBK Köping Ung (1) Peter Johansson brunna.johansson@gmail.com 0736620314 Svart, Svart, Svart
IBK Köping Ung (2) Jessica Malmgren jessica@jmalmgren.se 0707675773 Svart, Svart, Svart
IBK Sala (P15) Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala 1 Ralf Träskman ralf@badanka.nu 0706452438 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IFK Arboga (2) Stefan Ryberg stefan.ryberg@eitech.se 076-1162958 Blå, Blå, Blå
IFK Arboga (2) (2) Stefan Ryberg stefan.ryberg@eitech.se 076-1162958 Blå, Blå, Blå
IFK Arboga (HJ) John Qvarnlöf john@qvarnlof.se 076-6485112 Blå, Blå, Blå
IFK Arboga IBK H2 (H2) Henrik Hammarberg 070-295 58 44 Blå, Blå, Blå
IK Råby Västerås (H3) Vinröd, Svart, Svart
Knäppmora AIK (H2) Andreas Persson 10299@telia.com 0702412880 RÖD, SVART, SVART
Kumla IBK (A-lag) Blå, blå, Blå
Kungsörs IBK U (H3) Svart, Svart, Svart
Köpings IS (H3) (H2) Svart, Svart, Svart
Mariebergs SK P03 lag 5 (Pojkar Ljusröd) röd, blå, röda
Nora IBK (H3) (A-lag) Thomas Carlsson tomzon@telia.com 0706774197 Röd, Röd, Svart
Nykvarns IF Herr U-lag (H2) Erik Svensson erik.svensson@delaval.com 0709566741 Svart, Svart, Svart
Orresta IF (1) (1) Grön, Vit, Grön
Per-Ols IBF (1) (1) Röd, Svart, Svart
Per-Ols IBF P00 (1) Röd, Svart, Svart
Råby BK (H3) Jan Envall janniz_e@hotmail.com 0739742016 Röd-herr Svart -dam , svart, svart
Sala Silverstaden IBK (H2) Patrik Johansson patrik.johansson@vasteras.se 076-5693760 Svart, Svart, Svart
Skultuna AIK (H3) (H3) Kimmo Väisänen finnenkv@hotmail.com 073-7087794 blå, Svart, Svart
Skälby IBK H1 Mika Kaipainen mika.kaipainen@se.abb.com 0730301773 Svart, Svart, Svart
Stenhagens KK P02 (Pojkar 02/03) Röd, Svart, Svart
Storvreta Ungdom IBK Peter Johansson peter@avenco.nu 070-9972410 röd, svart, röd
Strängnäs IBK P03 Johan Blomdahl johan.blomdahl@bredband.net 070-511 25 09 Röd, Röd, Röd
Surahammars IBF Gul, Svart, Svart
Surahammars IBF (1) (1) Gul, Svart, Svart
Telge SIBK P01 (Pojkar E) Mikael Vauhkonen mickev_75@hotmail.com 073-6990035 Röd, Röd, Vita
Tillberga IK Tony Sundblad tony.sundblad@comhem.se 073-4225556 Grön, Svart, Svart
Tillberga IK Grön, Svart, Svart
Tillberga IK Roosters (1) Grön, Svart, Svart
Torshälla IBK (H2) Morgan Lindberg smederna@hotmail.com 070-6338763 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK H3 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK P03 (Pojkar Röd D) Jonas Karlsson Jonas.Karlsson@pqp.se 070-3661970 Röd, Svart, Svart
Täby FC Vit, Vit, Vit
WSK Lindesberg P 03-04 (PK2) Marinblå, Marinblå, Marinblå
Västerås IBS (H3) Jimmy Haaga Jimpson80@hotmail.com Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ung (3) Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom (H2) Stefan Sjödin stefsjodin@gmail.com 0708-183976 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom PK 1 Vit, Svart, Vit
Örebro FBC (H2) (A-lag) Helen Stockhult helen.stockhult@telia.com 070-9770819 Vinröd, Vit, Vit
Örebro SK Ungdomsklubb (HJ) Björn Reinholdsson bjorn@btrindustry.se 072-5388102 Vit, svart, vit
Örebro SK Ungdomsklubb P-03 Carl-Michael Larsson carlmichael.larsson@tele2.se 070-7779004 Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-08-27 14:00 210002001 Tillberga IK - IBF Örebro Ungdom Tillberga Sporthall
2017-08-30 19:00 210002015 Knäppmora AIK (H2) - Nora IBK (H3) (A-lag) 10 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2017-09-01 20:45 210002023 Sala Silverstaden IBK (H2) - Skälby IBK H1 1 - 4 Sala Idrottshall
2017-09-02 13:30 210002013 Tillberga IK - IBF Ludvika Tillberga Sporthall
2017-09-02 14:00 210002020 Västerås IBS Ungdom PK 1 - IBK Sala (P15) Klövernhallen Plan 2
2017-09-02 14:00 210002026 Västerås IBS Ung (3) - Bele Barkarby IF IBF (A) Klövernhallen Plan 1
2017-09-02 16:30 210002004 Västerås IBS Ungdom - Täby FC Bäckby Sportcenter
2017-09-03 09:30 210002005 Surahammars IBF - Täby FC Bäckby Sportcenter
2017-09-03 11:15 210002006 Tillberga IK - Täby FC Bäckby Sportcenter
2017-09-06 18:15 210002025 IFK Arboga (2) - WSK Lindesberg P 03-04 (PK2) Vasahallen
2017-09-07 20:30 210002027 FC Europa Juniors H2 (H2) - Skultuna AIK (H3) (H3) Råbyhallen
2017-09-09 10:00 210002003 IBK Sala 1 - Storvreta Ungdom IBK 5 - 5 Sala Idrottshall
2017-09-09 13:00 210002008 IK Råby Västerås (H3) - Torshälla IBK H3 3 - 9 Råbyhallen
2017-09-09 14:00 210002018 Tillberga IK - IBF Falun Ungdom H 1 Tillberga Sporthall
2017-09-10 12:00 210002016 Skultuna AIK (H3) (H3) - Torshälla IBK H3 GA Hallen
2017-09-10 17:00 210002002 IFK Arboga (HJ) - Örebro SK Ungdomsklubb (HJ) Vasahallen
2017-09-10 17:00 210002007 Västerås IBS Ungdom (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 1 - 6 Kristiansborgshallen
2017-09-12 19:30 210002030 IFK Arboga IBK H2 (H2) - Skälby IBK H1 3 - 7 Vasahallen
2017-09-12 19:45 210002019 IBK Köping (H2) - Örebro FBC (H2) (A-lag) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-09-12 20:30 210002028 FC Europa Juniors H2 (H2) - IK Råby Västerås (H3) Råbyhallen
2017-09-13 19:00 210002024 Knäppmora AIK (H2) - IBF Ludvika Skinnskattebergs Sporthall
2017-09-13 20:30 210002017 IBF Västerås - Tillberga IK Bombardier Arena A
2017-09-15 18:15 210002031 IFK Arboga (2) (2) - Torshälla IBK P03 (Pojkar Röd D) Vasahallen
2017-09-16 11:00 210002021 Västerås IBS Ungdom (H2) - IBF Örebro Ungdom 4 - 10 Kristiansborgshallen
2017-09-16 16:00 210002032 Sala Silverstaden IBK (H2) - IBF Borlänge H2 GUD Sala Idrottshall
2017-09-20 20:15 210002029 Västerås IBS Ungdom (H2) - Västerås IBS (H3) 9 - 6 Kristiansborgshallen
2017-09-24 13:30 210002034 Tillberga IK Roosters (1) - IBK Hallsta P 01/03 (1) Tillberga Sporthall
2017-09-24 14:00 210002014 Västerås IBS Ungdom PK 1 - IBK Köping Ung (1) Klövernhallen Plan 1
2017-09-24 14:00 210002036 Västerås IBS Ung (3) - Mariebergs SK P03 lag 5 (Pojkar Ljusröd) Bäckby Sportcenter
2017-09-24 15:30 210002037 Tillberga IK Roosters (1) - IBK Köping Ung (1) Tillberga Sporthall
2017-09-26 19:30 210002038 FC Europa Juniors H2 (H2) - IK Råby Västerås (H3) Råbyhallen
2017-09-30 13:00 210002039 IBK Sala (P15) - Stenhagens KK P02 (Pojkar 02/03) Sala Idrottshall
2017-10-01 10:00 210002040 IBK Sala 1 - Telge SIBK P01 (Pojkar E) 4 - 1 Sala Idrottshall
2017-10-01 11:15 Spelas i Sala idrottshall match 2:4 210002041 IBK Sala 1 - Telge SIBK P01 (Pojkar E)
2017-10-01 12:30 210002042 IBK Sala 1 - Telge SIBK P01 (Pojkar E) 3 - 4 Sala Idrottshall
2017-10-01 13:45 210002043 IBK Sala 1 - Telge SIBK P01 (Pojkar E) Sala Idrottshall
2017-10-04 19:15 210002044 Surahammars IBF (1) (1) - IBK Hallsta P 01/03 (1) Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-04 19:30 210002035 Västerås IBS Ungdom PK 1 - IFK Arboga (2) Klövernhallen Plan 1
2017-10-07 18:00 210002033 IBK Sala 1 - Orresta IF (1) (1) 8 - 1 Sala Idrottshall
2017-11-02 19:30 210002046 Västerås IBS Ung (3) - Torshälla IBK P03 (Pojkar Röd D) Klövernhallen Plan 1
2017-11-11 12:30 210002045 IBK Köping Ung (2) - Strängnäs IBK P03 13 - 2 Ullvihallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis