Spelprogram - Herrar Utveckling E

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Granlo BK P01 Ingrid Ström iedin69@hotmail.com 0725252852 Röd, Röd, Röd
IBK Sundsvall Ungdom P02 Vit/blå, Blå, Vit
Jemtland Innebandy P02/03 Pär Malmrot malmrot@icloud.com 076-7806326 Blå/svart, Svart, Svart
Klockarbergets BK P01-02 Svart, Svart, Svart
Timrå IBC P01-03 Röd, Svart, Svart
Vattjoms IK P99-00 Lars Hernell lars-hernell@telia.com 070-2980232 Röd /svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-21 14:30 1 Vattjoms IK P99-00 - Timrå IBC P01-03 4 - 6 Fredrik Strese, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2017-10-22 14:00 1 Jemtland Innebandy P02/03 - Granlo BK P01 10 - 9 Niklas Eberstein, Tomas Scott Torvallaskolans sporthall
2017-11-12 17:30 1 Klockarbergets BK P01-02 - IBK Sundsvall Ungdom P02 3 - 8 Patrick Cederblad, Jon Lundgren Njurundahallen
Omgång 2
2017-10-28 2 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 2
2017-10-29 2 Granlo BK P01 - Klockarbergets BK P01-02 4 - 2
Omgång 3
2017-11-05 14:00 3 Klockarbergets BK P01-02 - Timrå IBC P01-03 7 - 9 Jan Öberg, Jon Lundgren Njurundahallen
2017-11-09 20:15 3 Vattjoms IK P99-00 - IBK Sundsvall Ungdom P02 3 - 8 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
Omgång 4
2017-11-18 4 Vattjoms IK P99-00 - Granlo BK P01 6 - 6 Matfors Sporthall
2017-11-25 11:30 4 Jemtland Innebandy P02/03 - Timrå IBC P01-03 6 - 6 Peter Boije, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
Omgång 5
2017-11-24 19:00 5 Granlo BK P01 - IBK Sundsvall Ungdom P02 5 - 5 Kenny Windahl, Thomas Berglund Höglunda
2017-11-26 14:00 5 Jemtland Innebandy P02/03 - Klockarbergets BK P01-02 5 - 6 Anastasia Oberlauf, Robert Olofsson Östersunds sporthall 56
Omgång 6
2017-12-09 6 Timrå IBC P01-03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 2 - 6
2017-12-09 6 Vattjoms IK P99-00 - Klockarbergets BK P01-02 8 - 10 Matfors Sporthall
Omgång 7
2017-12-16 7 Timrå IBC P01-03 - Granlo BK P01 4 - 6 Alexander Bergman, Arvid Larsson Timrå Sporthall
2017-12-16 14:30 7 Vattjoms IK P99-00 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 11 Per Backlin, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
Omgång 8
2018-01-20 12:30 8 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Klockarbergets BK P01-02 5 - 4 Anders Johansson, William Sjöström Skönsbergshallen
2018-01-21 15:30 8 Timrå IBC P01-03 - Vattjoms IK P99-00 7 - 5 Thomas Berglund, Kenny Windahl Timrå Sporthall
2018-01-21 16:00 8 Granlo BK P01 - Jemtland Innebandy P02/03 3 - 5 Fredrik Strese, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 9
2018-01-27 9 Jemtland Innebandy P02/03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 4 - 3
2018-01-28 9 Klockarbergets BK P01-02 - Granlo BK P01 7 - 4 Njurundahallen
Omgång 10
2018-02-03 14:30 10 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Vattjoms IK P99-00 11 - 6 Arvid Larsson, William Sjöström Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-03 17:30 10 Timrå IBC P01-03 - Klockarbergets BK P01-02 7 - 8 Hans Söderblom, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
Omgång 11
2018-02-10 11 Timrå IBC P01-03 - Jemtland Innebandy P02/03 6 - 5
2018-02-16 11 Granlo BK P01 - Vattjoms IK P99-00 4 - 5
Omgång 12
2018-02-16 18:30 12 Klockarbergets BK P01-02 - Jemtland Innebandy P02/03 8 - 7 Patrik Sjöberg, Arvid Larsson Njurundahallen
2018-02-21 19:00 12 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Granlo BK P01 9 - 8 Alexander Bergman, Per Pålsson Höglunda
Omgång 13
2018-03-03 13 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Timrå IBC P01-03 11 - 3
2018-03-11 13 Klockarbergets BK P01-02 - Vattjoms IK P99-00 9 - 7 Njurundahallen
Omgång 14
2018-03-16 18:30 14 Granlo BK P01 - Timrå IBC P01-03 10 - 2 Alexander Bergman, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-18 12:00 14 Jemtland Innebandy P02/03 - Vattjoms IK P99-00 10 - 5 Robert Olofsson, Tomas Scott Torvallaskolans sporthall 47

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis