Spelprogram - Herrar Div 1 Östra Svealand

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alunda IBF Jörgen Lindström jorgen.lindstrom@sandvik.com 0761-01 14 91 Blå, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF Philip Gander phgase20@outlook.com svart/svart/svart
Hässelby SK IBK Jonni Persson jonni.persson@hskinnebandy.se 0730289558 Röd/Svart/Svart
IBK Uppsala Teknologer David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart/Svart/Svart
IK Sätra Bosse Westerlund bosse.westerlund@emrik.se 070-5854699 Grön/svart/grön
Jakobsbergs IBF Kevin Walker Kevin.Walker@elektrotrade.se 0709255900 Svart/Svart/Svart
Järfälla IBK Björn Andersson bjorn@monomak.se 070-7600901 röd/röd/svart
Rasbo IK Fredrik Lövgren Fredrik.lovgren@eltelnetworks.se 070-2480241 Vinröd,vit/svart/svart
Rosersbergs IK Fredrik Raschke fredrik.raschke@hultaforsgroup.se 0722006107 Röd/Marinblå/Röd
Rotebro IS IBK Johan Lienzén johan.lienzen@gmail.com 076-8449970 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sandvikens AIK Christer Norin norinchrister@hotmail.com 070-9934371 Svart/svart/svart
Täby FC Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit/Vit/Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-21 20:00 1 Alunda IBF - Täby FC 5 - 6 Mikael Andersson, Leif Borglund Olandshallen 321
2018-09-22 13:00 1 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 7 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Jakobsbergs Sporthall 362
2018-09-22 16:00 1 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF 8 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Jakobsbergs Sporthall 242
2018-09-22 16:00 1 Hässelby SK IBK - IK Sätra 5 - 8 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Hässelbyhallen 143
2018-09-22 17:00 1 IBK Uppsala Teknologer - Rosersbergs IK 9 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena A 160
2018-09-23 15:00 1 Sandvikens AIK - Rasbo IK 9 - 1 Håkan Thunman, Shari Tingman Arena Jernvallen 168
Omgång 2
2018-09-28 19:05 2 Rosersbergs IK - Hässelby SK IBK 5 - 4 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Rosershallen 390
2018-09-29 13:00 2 Jakobsbergs IBF - IBK Uppsala Teknologer 11 - 14 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Jakobsbergs Sporthall 57
2018-09-29 13:00 2 Rotebro IS IBK - Alunda IBF 5 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Sollentuna sim och sporthall 140
2018-09-29 13:00 2 IK Sätra - Bele Barkarby IF IBF 6 - 9 Jonas Tidsjö, Christer Avasjö Träffen Arena 205
2018-09-29 16:00 2 Rasbo IK - Järfälla IBK 8 - 9 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Hall 2000 47
2018-09-30 16:45 2 Täby FC - Sandvikens AIK 6 - 2 Patric Terelius, Christoffer Markovski Tibblehallen CC 223
Omgång 3
2018-10-05 19:05 3 Rosersbergs IK - Sandvikens AIK 11 - 9 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Rosershallen 330
2018-10-05 20:00 3 Alunda IBF - Jakobsbergs IBF 8 - 6 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Olandshallen 187
2018-10-06 13:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 5 - 6 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Jakobsbergs Sporthall 231
2018-10-06 16:00 3 Järfälla IBK - IK Sätra 5 - 2 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Jakobsbergs Sporthall 104
2018-10-06 16:00 3 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 5 - 6 Pierre Malmgren, Anders Fredriksson Hässelbyhallen 165
2018-10-06 17:00 3 IBK Uppsala Teknologer - Rasbo IK 7 - 6 e.förl. Shari Tingman, Håkan Thunman IFU Arena A 141
Omgång 4
2018-10-12 19:00 4 Rasbo IK - Alunda IBF 1 - 2 Peter Hagelin, Edwin Simonian Hall 2000 193
2018-10-12 19:05 4 Rosersbergs IK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 6 Tobias Ekmark, Pierre Borghoff Rosershallen 425
2018-10-13 13:00 4 Rotebro IS IBK - Sandvikens AIK 10 - 4 Patric Terelius, Christoffer Markovski Sollentuna sim och sporthall 100
2018-10-13 13:00 4 IK Sätra - IBK Uppsala Teknologer 5 - 8 Robin Palander, Andreas Lindberg Träffen Arena 187
2018-10-13 13:00 4 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK 2 - 9 Jonas Holm, Christer Avasjö Jakobsbergs Sporthall 127
2018-10-14 16:45 4 Täby FC - Järfälla IBK 9 - 1 Patric Terelius, Christoffer Markovski Tibblehallen CC 393
Omgång 5
2018-10-27 13:00 5 Järfälla IBK - Rosersbergs IK 8 - 4 Leif Borglund, Mikael Andersson Jakobsbergs Sporthall 213
2018-10-27 16:00 5 Bele Barkarby IF IBF - Alunda IBF 5 - 9 Leif Borglund, Mikael Andersson Jakobsbergs Sporthall 91
2018-10-27 16:00 5 Hässelby SK IBK - Rasbo IK 4 - 6 Tobias Ekmark, Pierre Borghoff Hässelbyhallen 129
2018-10-28 15:00 5 Sandvikens AIK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 14 Jacob Leijon, Daniel Kölborn Arena Jernvallen 112
2018-10-28 16:00 5 Jakobsbergs IBF - Täby FC 4 - 10 Jonas Holm, Christer Avasjö Jakobsbergs Sporthall 74
2018-10-28 18:00 5 IK Sätra - Rotebro IS IBK 2 - 3 Håkan Thunman, Magnus Undén Träffen Arena 224
Omgång 6
2018-11-02 20:00 6 Rotebro IS IBK - Jakobsbergs IBF 4 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Rotebrohallen (Nya) 168
2018-11-02 20:00 6 Alunda IBF - Rosersbergs IK 6 - 7 e.förl. Jonas Backman, Oliver Halvarsson Olandshallen 293
2018-11-03 16:00 6 Rasbo IK - IK Sätra 6 - 5 e.förl. Jonas Holm, Christer Avasjö Hall 2000 91
2018-11-04 16:00 6 IBK Uppsala Teknologer - Järfälla IBK 4 - 7 Peter Hagelin, Edwin Simonian IFU Arena E – Lundqvist EL 102
2018-11-04 16:45 6 Täby FC - Hässelby SK IBK 10 - 4 Jacob Leijon, Johan Jäderlund Tibblehallen CC 225
2018-11-04 19:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Sandvikens AIK 8 - 3 Richard Himberg, Christian Johnsson Jakobsbergs Sporthall 67
Omgång 7
2018-11-06 19:30 7 Rosersbergs IK - Rasbo IK 9 - 6 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Rosershallen 246
2018-11-07 19:30 7 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 5 Leif Borglund, Shari Tingman Hässelbyhallen 250
2018-11-07 19:30 7 Rotebro IS IBK - Täby FC 4 - 6 David Berger, Tobias Berger Sollentuna sim och sporthall 184
2018-11-07 20:00 7 Alunda IBF - IBK Uppsala Teknologer 8 - 9 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian Olandshallen 214
2018-11-07 20:00 7 IK Sätra - Sandvikens AIK 9 - 5 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Träffen Arena 253
2018-11-08 19:30 7 Jakobsbergs IBF - Järfälla IBK 3 - 5 Peter Palmelius, Robert Forslind Lovrencic Jakobsbergs Sporthall 165
Omgång 8
2018-11-09 19:05 8 Rosersbergs IK - IK Sätra 5 - 4 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Rosershallen 273
2018-11-10 13:00 8 IBK Uppsala Teknologer - Hässelby SK IBK 8 - 3 Jonas Holm, Christer Avasjö IFU Arena A 102
2018-11-10 13:00 8 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 7 - 6 Leif Borglund, Mikael Andersson Jakobsbergs Sporthall 213
2018-11-10 16:00 8 Järfälla IBK - Alunda IBF 8 - 2 Shari Tingman, Anders Westerberg Jakobsbergs Sporthall 111
2018-11-11 15:00 8 Sandvikens AIK - Jakobsbergs IBF 7 - 5 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Arena Jernvallen 73
2018-11-11 16:45 8 Täby FC - Rasbo IK 15 - 6 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Tibblehallen CC 214
Omgång 9
2018-11-16 20:00 9 Rotebro IS IBK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 13 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Rotebrohallen (Nya) 201
2018-11-17 13:00 9 Jakobsbergs IBF - Rosersbergs IK 9 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Jakobsbergs Sporthall 130
2018-11-17 13:00 9 IK Sätra - Täby FC 3 - 7 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Träffen Arena 186
2018-11-17 16:00 9 Rasbo IK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 5 e.förl. Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Hall 2000 93
2018-11-17 16:00 9 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 6 - 5 e.förl. Tobias Ekmark, Pierre Borghoff Hässelbyhallen 205
2018-12-01 17:00 9 Alunda IBF - Sandvikens AIK 8 - 7 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Olandshallen 167
Omgång 10
2018-11-23 19:05 10 Rosersbergs IK - Täby FC 6 - 7 Richard Himberg, Christian Johnsson Rosershallen 247
2018-11-24 16:00 10 Hässelby SK IBK - Alunda IBF 5 - 6 Jonas Holm, Anders Westerberg Hässelbyhallen 97
2018-11-24 16:00 10 Rasbo IK - Rotebro IS IBK 4 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Jäderlund Hall 2000 86
2018-11-24 16:30 10 Järfälla IBK - Sandvikens AIK 11 - 4 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Herresta Sporthall 35
2018-11-24 17:00 10 IBK Uppsala Teknologer - Bele Barkarby IF IBF 5 - 8 Jakob Westerlund, Magnus Undén IFU Arena A 44
2018-11-25 17:00 10 IK Sätra - Jakobsbergs IBF 8 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Träffen Arena 190
Omgång 11
2018-12-02 13:45 11 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 6 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Jakobsbergs Sporthall 321
2018-12-07 20:00 11 Alunda IBF - IK Sätra 5 - 6 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Olandshallen 188
2018-12-15 12:00 11 Rotebro IS IBK - Rosersbergs IK 0 - 4 Tobias Ekmark, Pierre Borghoff Sollentuna sim och sporthall 175
2018-12-16 15:00 11 Sandvikens AIK - Hässelby SK IBK 4 - 9 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Arena Jernvallen 78
2018-12-16 16:00 Hallbyte har skett. 11 Jakobsbergs IBF - Rasbo IK 8 - 4 Jacob Leijon, Johan Jäderlund Jakobsbergs Sporthall 59
2018-12-16 16:45 11 Täby FC - IBK Uppsala Teknologer 12 - 9 Peter Palmelius, Robert Forslind Lovrencic Tibblehallen CC 250
Omgång 12
2018-11-28 20:00 12 IK Sätra - Hässelby SK IBK 9 - 5 Peter Hagelin, Edwin Simonian Träffen Arena 150
2018-12-07 19:05 12 Rosersbergs IK - IBK Uppsala Teknologer 4 - 2 David Berger, Tobias Berger Rosershallen 217
2019-01-05 16:00 12 Jakobsbergs IBF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 8 Tobias Ekmark, Pierre Borghoff Jakobsbergs Sporthall 151
2019-01-06 16:45 12 Täby FC - Alunda IBF 9 - 8 Mikael Andersson, Leif Borglund Tibblehallen CC 135
2019-01-09 19:30 12 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 7 - 4 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Sollentuna sim och sporthall 198
2019-01-10 20:00 12 Rasbo IK - Sandvikens AIK 8 - 5 Roger Collin, Henrik Öberg Hall 2000 67
Omgång 13
2019-01-11 20:00 13 Alunda IBF - Rotebro IS IBK 5 - 3 Peter Hagelin, Edwin Simonian Olandshallen 234
2019-01-12 16:00 13 Hässelby SK IBK - Rosersbergs IK 5 - 6 Jonas Holm, Christer Avasjö Hässelbyhallen 244
2019-01-13 16:00 13 IBK Uppsala Teknologer - Jakobsbergs IBF 13 - 8 Rickard Olsen, Daniel Söderberg IFU Arena A 78
2019-01-13 16:00 13 Bele Barkarby IF IBF - IK Sätra 5 - 6 Robin Boqvist, Martin Jonsson Jakobsbergs Sporthall 159
2019-01-16 19:00 13 Järfälla IBK - Rasbo IK 6 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Jakobsbergs Sporthall 102
2019-02-03 15:00 13 Sandvikens AIK - Täby FC 5 - 13 Shari Tingman, Elis Erbing Arena Jernvallen 87
Omgång 14
2019-01-19 13:00 14 Jakobsbergs IBF - Alunda IBF 5 - 4 e.förl. Tony Cederholm, Mathias Damgaard Jakobsbergs Sporthall 57
2019-01-19 13:00 14 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 8 - 4 Richard Himberg, Christian Johnsson Sollentuna sim och sporthall 132
2019-01-19 16:00 14 Rasbo IK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 10 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Hall 2000 96
2019-01-20 16:45 14 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 13 - 4 Peter Hagelin, Edwin Simonian Tibblehallen CC 348
2019-01-20 17:00 14 Sandvikens AIK - Rosersbergs IK 1 - 4 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Arena Jernvallen 107
2019-01-20 17:00 14 IK Sätra - Järfälla IBK 6 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Träffen Arena 175
Omgång 15
2019-01-25 19:00 15 IBK Uppsala Teknologer - IK Sätra 11 - 7 Rickard Olsen, Tomas Edstrand IFU Arena A 50
2019-01-25 20:00 15 Alunda IBF - Rasbo IK 12 - 4 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Olandshallen 389
2019-01-26 13:00 15 Järfälla IBK - Täby FC 7 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Jakobsbergs Sporthall 121
2019-01-26 16:00 15 Hässelby SK IBK - Jakobsbergs IBF 9 - 0 Jonas Holm, Christer Avasjö Hässelbyhallen 160
2019-01-27 15:00 15 Sandvikens AIK - Rotebro IS IBK 2 - 5 Håkan Thunman, Magnus Undén Arena Jernvallen 72
2019-01-27 16:00 15 Bele Barkarby IF IBF - Rosersbergs IK 10 - 5 Shari Tingman, Arash Sohrevardi Jakobsbergs Sporthall 93
Omgång 16
2019-02-08 19:05 16 Rosersbergs IK - Järfälla IBK 5 - 2 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Rosershallen 234
2019-02-08 20:00 16 Alunda IBF - Bele Barkarby IF IBF 7 - 5 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Olandshallen 183
2019-02-09 13:00 16 Rotebro IS IBK - IK Sätra 4 - 6 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Sollentuna sim och sporthall 122
2019-02-09 16:00 16 Rasbo IK - Hässelby SK IBK 7 - 4 Håkan Thunman, Magnus Undén Hall 2000 81
2019-02-09 16:45 16 Täby FC - Jakobsbergs IBF 13 - 2 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Tibblehallen CC 215
2019-02-10 16:00 16 IBK Uppsala Teknologer - Sandvikens AIK 11 - 9 Henrik Öberg, Roger Collin IFU Arena E – Lundqvist EL 93
Omgång 17
2019-02-15 19:05 17 Rosersbergs IK - Alunda IBF 7 - 5 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Rosershallen 263
2019-02-16 13:00 17 Järfälla IBK - IBK Uppsala Teknologer 6 - 7 e.förl. Morgan Poopuu, Viktor Grahn Jakobsbergs Sporthall 98
2019-02-16 16:00 17 Hässelby SK IBK - Täby FC 6 - 15 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Hässelbyhallen 131
2019-02-17 15:00 17 Sandvikens AIK - Bele Barkarby IF IBF 8 - 8 e.förl. Henrik Öberg, Roger Collin Arena Jernvallen 68
2019-02-17 16:00 17 Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK 5 - 4 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Jakobsbergs Sporthall 85
2019-02-17 17:00 17 IK Sätra - Rasbo IK 8 - 5 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Träffen Arena 127
Omgång 18
2019-02-19 19:00 18 Rasbo IK - Rosersbergs IK 8 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hall 2000 93
2019-02-20 19:00 18 Sandvikens AIK - IK Sätra 5 - 9 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Arena Jernvallen 192
2019-02-20 19:30 18 Täby FC - Rotebro IS IBK 6 - 5 e.förl. Tobias Ekmark, Pierre Borghoff Tibblehallen CC 268
2019-02-20 20:00 18 IBK Uppsala Teknologer - Alunda IBF 4 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena A 206
2019-02-20 20:00 18 Järfälla IBK - Jakobsbergs IBF 4 - 3 e.förl. Tobias Berger, Jacob Leijon Jakobsbergs Sporthall 124
2019-02-21 19:30 18 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 7 - 4 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Jakobsbergs Sporthall 119
Omgång 19
2019-02-22 20:00 19 Alunda IBF - Järfälla IBK 4 - 7 Peter Hagelin, Edwin Simonian Olandshallen 173
2019-02-23 12:00 19 IK Sätra - Rosersbergs IK 4 - 5 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Träffen Arena 173
2019-02-23 13:00 19 Jakobsbergs IBF - Sandvikens AIK 6 - 3 Tobias Ekmark, Pierre Borghoff Jakobsbergs Sporthall 57
2019-02-23 16:00 19 Hässelby SK IBK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 8 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Hässelbyhallen 90
2019-02-23 16:00 19 Rasbo IK - Täby FC 5 - 8 Oliver Halvarsson, Robert Forslind Lovrencic Hall 2000 64
2019-02-24 19:00 19 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 10 Richard Himberg, Christian Johnsson Rotebrohallen (Nya) 190
Omgång 20
2019-03-01 19:05 20 Rosersbergs IK - Jakobsbergs IBF 4 - 10 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Rosershallen 238
2019-03-02 13:00 20 Bele Barkarby IF IBF - Rasbo IK 14 - 6 Christer Avasjö, Jonas Holm Jakobsbergs Sporthall 233
2019-03-03 11:00 20 IBK Uppsala Teknologer - Rotebro IS IBK 5 - 4 Robert Jäderlund, Jacob Leijon IFU Arena A 40
2019-03-03 15:00 20 Sandvikens AIK - Alunda IBF 7 - 11 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Arena Jernvallen 73
2019-03-03 16:00 20 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 8 - 9 e.förl. Johan Jäderlund, Shari Tingman Jakobsbergs Sporthall 156
2019-03-03 16:45 20 Täby FC - IK Sätra 13 - 10 Roger Collin, Henrik Öberg Tibblehallen CC 253
Omgång 21
2019-03-08 20:00 21 Alunda IBF - Hässelby SK IBK 3 - 7 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Olandshallen 186
2019-03-09 13:00 21 Bele Barkarby IF IBF - IBK Uppsala Teknologer 14 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Jakobsbergs Sporthall 147
2019-03-09 13:00 21 Rotebro IS IBK - Rasbo IK 10 - 2 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Sollentuna sim och sporthall 157
2019-03-10 15:00 21 Sandvikens AIK - Järfälla IBK 7 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Arena Jernvallen 78
2019-03-10 16:00 21 Jakobsbergs IBF - IK Sätra 8 - 11 Shari Tingman, Elis Erbing Jakobsbergs Sporthall 97
2019-03-10 16:45 21 Täby FC - Rosersbergs IK 15 - 6 Albin Jakobsson, Lars Larsson Tibblehallen CC 237
Omgång 22
2019-03-16 17:00 22 Hässelby SK IBK - Sandvikens AIK 9 - 4 Leif Borglund, Mikael Andersson Hässelbyhallen 65
2019-03-16 17:00 22 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 David Berger, Tobias Berger Jakobsbergs Sporthall 191
2019-03-16 17:00 22 IBK Uppsala Teknologer - Täby FC 8 - 12 Patric Terelius, Christoffer Markovski IFU Arena E – Lundqvist EL 30
2019-03-16 17:00 22 Rosersbergs IK - Rotebro IS IBK 5 - 4 Richard Himberg, Christian Johnsson Rosershallen 146
2019-03-16 17:00 22 Rasbo IK - Jakobsbergs IBF 2 - 5 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Hall 2000 193
2019-03-16 17:00 22 IK Sätra - Alunda IBF 8 - 7 Tobias Ekmark, Pierre Borghoff Träffen Arena 205

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis