Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medel-Svår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (B) Johnn Wahlgren johnn@spelinfo.se 0730244233 Svart, Svart, Svart
Ekerö IK Blå, Blå, Blå
Hammarby IF IBF Joakim Hinas joakim.hinas@hotmail.com 070-378 23 35? grön vit, vit, vit
Sköndals IK Matias Godin matiasgodin7@gmail.com 070-3072265 Blå/Blå/Blå
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Vaxholms IBF (B) Fredrik Hedqvist fredrik.hedqvist@piab.com 076-7244458 Svart/Svart/Svart
Värmdö IF (A) Jonathan Cohen jonathan@cohen.se 070-698 26 26 blå/blå/blå
Åkersberga IBF (A) Pontus Lundberg polun18@gmail.com Orange, Svart, Orange
Älvsjö AIK IBF Blå, Blå, Blå
Örby IS Anders Holm andersinrtp@gmail.com 0706 - 607 083 Röd/blå/röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Sköndals IK - Ekerö IK Sköndalshallen
2018-09-29 15:00 1 Täby FC (C) - Värmdö IF (A) Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Skarpängskolan B
2018-09-30 09:45 1 Åkersberga IBF (A) - Örby IS Fredrik Hallenberg, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2018-09-30 10:00 1 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF Tim Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2018-09-30 14:30 1 Vaxholms IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Jan Lingemark, Fredrik Hallenberg Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 2
2 Ekerö IK - Åkersberga IBF (A)
2018-10-06 10:00 2 Älvsjö AIK IBF - Vaxholms IBF (B) Zana Guzel, Johan Nima Sätrahallen
2018-10-06 16:00 2 Örby IS - Hammarby IF IBF Sezgin Youmer, Shabbir Ahmed Bandhagshallen
2018-10-07 10:15 2 Värmdö IF (A) - Täby FC (B) Adam Lindell, Henry Niss Lager Värmdö sporthall
2018-10-07 12:00 2 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sköndals IK Filip Lövenklint, Anton Fritshammar Björkebyhallen
Omgång 3
2018-10-13 13:30 3 Hammarby IF IBF - Ekerö IK Johannes Sandberg, Elias Englund Liljeholmshallen 1
2018-10-13 14:30 3 Vaxholms IBF (B) - Värmdö IF (A) Fredrik Sandgren, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-14 09:00 3 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Sköndalshallen
2018-10-14 09:00 3 Täby FC (B) - Täby FC (C) Oskar Mattsson, Theodore Idevall Skarpängskolan B
2018-10-14 14:15 3 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 4
2018-10-20 10:15 4 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF (A) Linnea Westerlund, Rebecka Edin Sätrahallen
2018-10-21 09:00 4 Täby FC (C) - Vaxholms IBF (B) Simon Fröberg, Max Hasselrot Skarpängskolan B
2018-10-21 12:15 4 Värmdö IF (A) - Sköndals IK Adam Lindell, Filip Öhman Värmdö sporthall
2018-10-21 14:00 4 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hammarby IF IBF Filip Lövenklint, Martin Hjelmberg Björkebyhallen
2018-10-21 15:15 4 Ekerö IK - Örby IS Mimma Spasic, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
Omgång 5
2018-10-27 11:15 5 Åkersberga IBF (A) - Värmdö IF (A) Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-10-27 14:15 5 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF Johan Nima, Sam Varahram Liljeholmshallen 1
2018-10-27 17:00 5 Örby IS - Bele Barkarby IF IBF (B) Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Bandhagshallen
2018-10-28 10:00 5 Sköndals IK - Täby FC (C) Rebecka Eriksson, Alva Forsberg Sköndalshallen
2018-10-28 15:30 5 Vaxholms IBF (B) - Täby FC (B) Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 6
2018-11-10 11:30 6 Älvsjö AIK IBF - Örby IS Filippa Ekman, Daniel Kölborn Sätrahallen
2018-11-10 15:00 6 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (A) Adam Sundbom, Jacob Almefelt Skarpängskolan A
2018-11-11 10:00 6 Täby FC (B) - Sköndals IK Oscar Uhlir, Sabina Åström Skarpängskolan B
2018-11-11 11:00 6 Värmdö IF (A) - Hammarby IF IBF Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-11-11 16:30 6 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK Stefano Bianque, Filip Lövenklint Herresta Sporthall
Omgång 7
2018-11-17 11:00 7 Hammarby IF IBF - Täby FC (C) Rebecka Edin, Kerin Maclean Mitchell Sjöstadshallen
2018-11-17 11:00 7 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF Fredrik Hallenberg, Anton Fritshammar Mälaröhallen
2018-11-17 11:15 7 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-17 15:00 7 Örby IS - Värmdö IF (A) Johannes Sandberg, Elias Englund Bandhagshallen
2018-11-18 11:00 7 Sköndals IK - Vaxholms IBF (B) Max Sjöberg, Malva Sölvemark Sköndalshallen
Omgång 8
2018-11-24 10:00 8 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Sätrahallen
2018-11-24 12:15 8 Vaxholms IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Mimma Spasic, Johan Eklund Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-24 15:00 8 Täby FC (C) - Örby IS Zana Guzel, Filip Lövenklint Skarpängskolan B
2018-11-24 17:00 8 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF Zana Guzel, Filip Lövenklint Skarpängskolan B
2018-11-25 15:30 8 Värmdö IF (A) - Ekerö IK Lucas Werelius, Johan Ståhl Värmdö sporthall
Omgång 9
2018-11-18 12:00 9 Bele Barkarby IF IBF (B) - Värmdö IF (A) Daniel Bäckner, Osama Abaied Björkebyhallen
2018-12-01 10:00 9 Hammarby IF IBF - Vaxholms IBF (B) Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Sjöstadshallen
2018-12-01 12:15 9 Åkersberga IBF (A) - Sköndals IK Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-12-01 15:30 9 Ekerö IK - Täby FC (C) Tobias Jansson, Samuel Oreland Tappströms Bollhall
2018-12-01 16:00 9 Örby IS - Täby FC (B) Leif Karlsson, Albin Hedenstedt Bandhagshallen
Omgång 10
2018-12-08 12:00 10 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) Max Hasselrot, Simon Fröberg Skarpängskolan A
2018-12-08 15:00 10 Täby FC (B) - Ekerö IK Mikael Ferneback, Tobias Jansson Skarpängskolan A
2018-12-08 15:30 10 Vaxholms IBF (B) - Örby IS Arvid Nordin, Sam Varahram Innebandyhallen Vaxholm
2018-12-09 11:15 10 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK IBF Adam Lindell, Filip Öhman Värmdö sporthall
2018-12-09 13:00 10 Sköndals IK - Hammarby IF IBF Max Sjöberg, Petra Dynesius Sköndalshallen
Omgång 11
2018-12-15 09:15 11 Örby IS - Sköndals IK Tommy Egman, Tuva Egman Högdalshallen
2018-12-15 11:15 11 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (C) Stefano Bianque, Anthon Rosén Sätrahallen
2018-12-15 12:30 11 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) Filippa Ekman, Albin Hedenstedt Sjöstadshallen
2018-12-15 13:00 11 Ekerö IK - Vaxholms IBF (B) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Mälaröhallen
2018-12-16 12:00 11 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (B) Filip Lövenklint, Tobias Jansson Björkebyhallen
Omgång 12
12 Ekerö IK - Sköndals IK
2019-01-12 14:00 12 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF (B) Torbjörn Lundin, Mats Järnmark Björkebyhallen
2019-01-13 11:10 12 Örby IS - Åkersberga IBF (A) Osama Abaied, Sezgin Youmer Bandhagshallen
2019-01-19 14:00 12 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Sätrahallen
2019-03-17 15:00 12 Värmdö IF (A) - Täby FC (C) Jessika Forsberg, Michael Selg Värmdö sporthall
Omgång 13
2019-01-12 12:00 13 Hammarby IF IBF - Örby IS Johannes Sandberg, Elias Englund Sjöstadshallen
2019-01-12 13:00 13 Täby FC (B) - Värmdö IF (A) Adam Sundbom, Patrik Larsson Skarpängskolan B
2019-01-12 15:15 13 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Åkersberga Sporthall A
2019-01-13 10:00 13 Sköndals IK - Bele Barkarby IF IBF (B) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2019-01-13 16:30 13 Vaxholms IBF (B) - Älvsjö AIK IBF Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 14
2019-01-20 09:00 14 Täby FC (C) - Täby FC (B) Jakob Nima, Arvid Nordin Skarpängskolan B
2019-01-20 10:15 14 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK Jan-Erik Nordlund, Marko Kovanen Vintervikshallen
2019-01-20 11:00 14 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Björkebyhallen
2019-01-20 12:15 14 Värmdö IF (A) - Vaxholms IBF (B) Adam Lindell, Filip Öhman Värmdö sporthall
2019-01-20 16:15 14 Ekerö IK - Hammarby IF IBF Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Tappströms Bollhall
Omgång 15
2019-01-26 12:00 15 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) Ida Torbjörner, Linn Skotte Sjöstadshallen
2019-01-26 12:45 15 Örby IS - Ekerö IK Patrik Arvinder, Magnus Vilhelm Eriksson Högdalshallen
2019-01-26 15:30 15 Vaxholms IBF (B) - Täby FC (C) Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Innebandyhallen Vaxholm
2019-01-27 11:30 15 Sköndals IK - Värmdö IF (A) Madelene Westerberg, Mathias Johansson Sköndalshallen
2019-01-27 12:15 15 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK IBF Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2019-02-02 12:00 16 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF Zana Guzel, Malva Sölvemark Sätrahallen
2019-02-02 13:15 16 Värmdö IF (A) - Åkersberga IBF (A) Paulina Thunvall, Christian Berger Värmdö sporthall
2019-02-02 13:30 16 Täby FC (B) - Vaxholms IBF (B) Filip Lövenklint, Alexander Hellström Erikslundshallen
2019-02-02 14:30 16 Täby FC (C) - Sköndals IK Andreas Beijer, Filip Lövenklint Erikslundshallen
2019-02-10 13:30 16 Bele Barkarby IF IBF (B) - Örby IS Filip Lövenklint, Totte Hallgren Herresta Sporthall
Omgång 17
2019-02-09 09:15 17 Örby IS - Älvsjö AIK IBF Rebecka Edin, Filippa Ekman Högdalshallen
2019-02-09 10:00 17 Hammarby IF IBF - Värmdö IF (A) Wilmer Axén, Alexander Rosén Sjöstadshallen
2019-02-10 10:00 17 Sköndals IK - Täby FC (B) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2019-02-10 11:15 17 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (C) Johan Nima, Sabina Åström Åkersberga Sporthall A
2019-02-10 15:15 17 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF (B) Nicklas Sundgren, Robert Milerud Tappströms Bollhall
Omgång 18
2019-02-16 13:00 18 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) Adam Sundbom, Filip Lövenklint Skarpängskolan A
2019-02-16 14:00 18 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF Richard Jonsson, Filip Lövenklint Skarpängskolan A
2019-02-16 16:30 18 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sätrahallen
2019-02-17 11:15 18 Värmdö IF (A) - Örby IS Adam Lindell, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-02-17 14:30 18 Vaxholms IBF (B) - Sköndals IK Sabina Åström, Johan Nima Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 19
19 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) Sjöstadshallen
2019-03-09 09:15 19 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF (B) Emilia Tuomela, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2019-03-10 09:15 19 Örby IS - Täby FC (C) Daniel Mårtensson, Aldin Imamovic Högdalshallen
2019-03-10 11:00 19 Bele Barkarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF Åsa Gustavsson, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2019-03-10 17:15 19 Ekerö IK - Värmdö IF (A) Martin Åkesson, Amanda Törner Tappströms Bollhall
Omgång 20
2019-03-16 12:00 20 Täby FC (C) - Ekerö IK Simon Fröberg, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2019-03-16 13:15 20 Värmdö IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Jonas Holm, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2019-03-16 15:30 20 Vaxholms IBF (B) - Hammarby IF IBF Lars Samuelsson, Magnus Westerberg Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-17 09:00 20 Täby FC (B) - Örby IS Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Skarpängskolan B
2019-03-17 10:00 20 Sköndals IK - Åkersberga IBF (A) Sam Robertsson, Johan Ståhl Sköndalshallen
Omgång 21
2019-03-23 10:00 21 Hammarby IF IBF - Sköndals IK Ida Torbjörner, Lisa Dahl Sjöstadshallen
2019-03-23 12:00 21 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF (A) Heimo Lyly, My Källström Lyly Sätrahallen
2019-03-23 15:15 21 Örby IS - Vaxholms IBF (B) Batuhan Turkmenoglu, Yusuf Köker Bandhagshallen
2019-03-24 11:00 21 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) Filip Lövenklint, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2019-03-24 17:15 21 Ekerö IK - Täby FC (B) Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Tappströms Bollhall
Omgång 22
2019-03-30 11:00 22 Sköndals IK - Örby IS Christian Berger, Elias Englund Sköndalshallen
2019-03-30 14:30 22 Åkersberga IBF (A) - Hammarby IF IBF Roger Nyström, Lovisa Lindblom Skärgårdsstadshallen
2019-03-30 15:00 22 Vaxholms IBF (B) - Ekerö IK Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-31 10:00 22 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF Per Sundvall, Andreas Theorén Skarpängskolan B
2019-03-31 11:00 22 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Skarpängskolan B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis