Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Svår

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Ekerö IK Blå, Blå, Blå
Huddinge IK Christer Nyzelius F06 christer.nyzelius@gmail.com 0706920680 röd, röd, röd
Jakobsbergs IBF Svart, Svart, Svart
Nacka Wallenstam IBK Per Hammarlund per.hammarlund@seb.se 0760389605 Vit, Svart, Vit
Rosersbergs IK Peter Holm peter.holm@obligo.se 0703569880 Röd/blå/röd
Tumba GOIF Jimmie Karlsson jimmiesiw@gmail.com 0733145175 Röd, Svart, Röda
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Värmdö IF (A) Jonathan Cohen jonathan@cohen.se 070-698 26 26 Blå/Blå/Blå
Värmdö IF (B) Fredrik Alzén fredrik.alzen75@gmail.com 0704568811 Blå/Blå/Blå
Åkersberga IBF Fredrik Hellström fredrik.hellstrom@fmv.se 0709824136 Orange/Svart/Orange
Örby IS Anders Holm andersinrtp@gmail.com 0706 - 607 083 Röd/blå/röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 10:15 1 Örby IS - Vallentuna IBK Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Högdalshallen
2018-09-29 16:00 1 Täby FC (A) - Täby FC (B) Kerin Maclean Mitchell, Filip Lövenklint Skarpängskolan B
2018-09-30 11:00 1 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF Erik Hellgren, Mario Mallengren Björkebyhallen
2018-09-30 12:00 1 Huddinge IK - Tumba GOIF Johan Nima, Messaye Aberra Kvarnbergshallen
2018-09-30 14:15 1 Värmdö IF (A) - Åkersberga IBF Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-11-24 16:00 1 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (B) Elias Englund, Joel Säve-Söderbergh Myrsjöskolan
Omgång 2
2018-10-06 13:00 2 Tumba GOIF - Värmdö IF (A) Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2018-10-06 14:00 2 Rosersbergs IK - Bele Barkarby IF IBF Joel Sandberg, Jesper Algotsson Rosershallen
2018-10-06 17:00 2 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2018-10-07 12:15 2 Värmdö IF (B) - Ekerö IK Adam Lindell, Henry Niss Lager Värmdö sporthall
2018-10-07 14:00 2 Jakobsbergs IBF - Örby IS Andreas Theorén, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2018-10-07 15:00 2 Åkersberga IBF - Nacka Wallenstam IBK Jakob Iskander, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
Omgång 3
2018-10-13 12:15 3 Ekerö IK - Täby FC (B) Emil Aronsson, Samuel Oreland Mälaröhallen
2018-10-13 13:00 3 Huddinge IK - Bele Barkarby IF IBF Johnny Mikael Claesson, Johan Nima Kvarnbergshallen
2018-10-13 15:00 3 Nacka Wallenstam IBK - Tumba GOIF Svedje Ohlson, Leif Karlsson Myrsjöskolan
2018-10-13 16:00 3 Örby IS - Rosersbergs IK Leo Odell/Johansson, Jonathan Wallén Brobäck Bandhagshallen
2018-10-13 17:00 3 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2018-12-15 15:00 3 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF Arvid Nordin, Lovisa Lindblom Skarpängskolan B
Omgång 4
2018-10-06 14:00 4 Tumba GOIF - Värmdö IF (B) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storvretens Sporthall
2018-10-19 18:00 4 Rosersbergs IK - Täby FC (A) Fredrik Berglund Sonesson, Johan Nima Rosershallen
2018-10-20 10:00 4 Åkersberga IBF - Ekerö IK Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Skärgårdsstadshallen
2018-10-20 12:00 4 Vallentuna IBK - Täby FC (B) Sabina Åström, Simon Åbom Hammarbackens Sporthall
2018-10-21 11:00 4 Huddinge IK - Örby IS Max Sjöberg, Malva Sölvemark Kvarnbergshallen
2018-10-21 15:00 4 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (A) Filip Lövenklint, Martin Hjelmberg Björkebyhallen
Omgång 5
2018-10-27 12:15 5 Åkersberga IBF - Tumba GOIF Roger Nyström, Fredrik Berglund Sonesson Åkersberga Sporthall A
2018-10-27 13:00 5 Täby FC (A) - Huddinge IK Lucas Edberg, Sabina Åström Skarpängskolan A
2018-10-28 12:15 5 Värmdö IF (A) - Örby IS Filip Öhman, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-01-20 10:00 5 Jakobsbergs IBF - Täby FC (B) Martin Mårtensson, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2019-01-27 12:00 5 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF Adam Lindell, Liam Kronkvist Myrsjöskolan
2019-02-09 14:30 5 Ekerö IK - Vallentuna IBK Sebastian Johansson, Alexander Dahlberg Leijon Tappströms Bollhall
Omgång 6
2018-11-10 11:15 6 Tumba GOIF - Ekerö IK Jakob Nima, Abbe Lami Storvretens Sporthall
2018-11-10 12:30 6 Rosersbergs IK - Täby FC (B) Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rosershallen
2018-11-10 17:00 6 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK Alexander Rosén, Sam Varahram Bandhagshallen
2018-11-11 11:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (B) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
2018-11-11 12:00 6 Jakobsbergs IBF - Vallentuna IBK Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Viksjö Sporthall
2018-11-11 12:00 6 Värmdö IF (A) - Täby FC (A) Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 7
2018-11-17 10:00 7 Ekerö IK - Jakobsbergs IBF Lars Reuterhagen, Anton Fritshammar Mälaröhallen
2018-11-17 11:00 7 Täby FC (B) - Huddinge IK Kevin Neemé, Christian Neemé Skarpängskolan A
2018-11-17 12:15 7 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-17 16:00 7 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (A) Christian Berger, Felix Fernström Ormingehallen
2018-11-17 17:00 7 Vallentuna IBK - Rosersbergs IK Sabina Åström, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2018-11-18 13:15 7 Värmdö IF (B) - Örby IS Adam Lindell, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 8
2018-11-24 10:00 8 Huddinge IK - Vallentuna IBK Sezgin Youmer, Sam Varahram Kvarnbergshallen
2018-11-24 12:15 8 Värmdö IF (A) - Täby FC (B) Filip Öhman, Adam Lindell Värmdö sporthall
2018-11-24 12:45 8 Rosersbergs IK - Jakobsbergs IBF Joel Sandberg, Jesper Algotsson Rosershallen
2018-11-24 17:00 8 Örby IS - Åkersberga IBF Rebecka Edin, Johan Nima Bandhagshallen
2018-11-25 11:00 8 Bele Barkarby IF IBF - Tumba GOIF Filip Lövenklint, Mats Järnmark Björkebyhallen
2018-11-25 11:00 8 Täby FC (A) - Värmdö IF (B) Andreas Beijer, Oscar Silverbratt Skarpängskolan B
Omgång 9
2018-12-01 11:00 9 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK Simon Fröberg, Max Hasselrot Skarpängskolan A
2018-12-01 12:00 9 Tumba GOIF - Örby IS Jonas Holm, Sezgin Youmer Storvretens Sporthall
2018-12-01 13:15 9 Ekerö IK - Rosersbergs IK Samuel Oreland, Tobias Jansson Tappströms Bollhall
2018-12-01 13:15 9 Åkersberga IBF - Täby FC (A) Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-12-01 17:00 9 Vallentuna IBK - Värmdö IF (A) Johan Nima, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2018-12-02 12:00 9 Jakobsbergs IBF - Huddinge IK Erik Hellgren, Christian Ljunggren Viksjö Sporthall
Omgång 10
2018-12-08 10:00 10 Täby FC (A) - Tumba GOIF Sabina Åström, Chelsea Wickenbergh Skarpängskolan A
2018-12-08 17:15 10 Nacka Wallenstam IBK - Vallentuna IBK Ida Torbjörner, Linn Skotte Myrsjöskolan
2018-12-09 11:00 10 Huddinge IK - Rosersbergs IK Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Kvarnbergshallen
2018-12-09 12:15 10 Värmdö IF (B) - Täby FC (B) Adam Lindell, Filip Öhman Värmdö sporthall
2018-12-09 13:15 10 Värmdö IF (A) - Jakobsbergs IBF Kevin Helly, Johan Ståhl Värmdö sporthall
2018-12-09 14:00 10 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK Nicklas Sundgren, Christian Neemé Björkebyhallen
Omgång 11
2018-12-15 10:00 11 Ekerö IK - Huddinge IK Johnny Mikael Claesson, Jan Lingemark Mälaröhallen
2018-12-15 12:00 11 Täby FC (B) - Åkersberga IBF Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Skarpängskolan A
2018-12-15 12:30 11 Rosersbergs IK - Värmdö IF (A) Daniel Bäckner, Jan Lingemark Rosershallen
2018-12-15 16:00 11 Vallentuna IBK - Värmdö IF (B) Sabina Åström, Armin Shafiei Hammarbackens Sporthall
2018-12-16 12:00 11 Jakobsbergs IBF - Nacka Wallenstam IBK Samuel Oreland, Malva Sölvemark Viksjö Sporthall
2018-12-16 14:00 11 Bele Barkarby IF IBF - Örby IS Tobias Jansson, Anton Fritshammar Björkebyhallen
Omgång 12
2019-01-12 09:15 12 Örby IS - Ekerö IK Linnea Westerlund, Rebecka Edin Högdalshallen
2019-01-12 12:00 12 Täby FC (B) - Tumba GOIF Arvid Nordin, Filip Lövenklint Skarpängskolan A
2019-01-12 14:00 12 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF Adam Sundbom, Patrik Larsson Skarpängskolan B
2019-01-13 10:00 12 Nacka Wallenstam IBK - Rosersbergs IK Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Ormingehallen
2019-01-13 11:15 12 Värmdö IF (A) - Huddinge IK Liam Kronkvist, Adam Lindell Värmdö sporthall
2019-01-13 12:15 12 Värmdö IF (B) - Jakobsbergs IBF Liam Kronkvist, Adam Lindell Värmdö sporthall
2019-01-13 12:15 12 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Åkersberga Sporthall A
Omgång 13
2019-01-19 12:00 13 Ekerö IK - Värmdö IF (A) Robert Vangeus, Ken Johansson Mälaröhallen
2019-01-19 12:00 13 Tumba GOIF - Vallentuna IBK Leo Odell/Johansson, Sam Varahram Storvretens Sporthall
2019-01-19 12:15 13 Åkersberga IBF - Jakobsbergs IBF Sabina Åström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2019-01-19 13:30 13 Rosersbergs IK - Värmdö IF (B) Wen-chung Tsai, Sezgin Youmer Rosershallen
2019-01-20 08:00 13 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK Zana Guzel, Johan Nima Kvarnbergshallen
2019-01-20 12:00 13 Örby IS - Täby FC (A) Joel Säve-Söderbergh, Mauricio Castillo Högdalshallen
Omgång 14
2019-01-26 09:00 14 Täby FC (A) - Ekerö IK Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Grindtorpshallen
2019-01-26 10:00 14 Tumba GOIF - Jakobsbergs IBF Johnny Mikael Claesson, Johan Nima Storvretens Sporthall
2019-01-26 14:00 14 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (A) Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Järla Sporthall
2019-01-26 16:30 14 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF Lars Reuterhagen, William De Besche Erikslundshallen
2019-01-27 09:30 14 Värmdö IF (B) - Huddinge IK Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-01-27 13:15 14 Åkersberga IBF - Rosersbergs IK Ida Lagerblad, Chelsea Wickenbergh Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2019-02-02 11:30 15 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK Anton Fritshammar, Arvid Nordin Mälaröhallen
2019-02-02 14:00 15 Rosersbergs IK - Tumba GOIF Jesper Algotsson, Joel Sandberg Rosershallen
2019-02-02 16:15 15 Örby IS - Täby FC (B) Thomas Gjutarenäfve, Mathias Johansson Bandhagshallen
2019-02-02 16:15 15 Huddinge IK - Åkersberga IBF Kim Svedberg, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-02-03 10:15 15 Värmdö IF (A) - Värmdö IF (B) Henry Niss Lager, Edvin Leijon Värmdö sporthall
2019-02-03 15:00 15 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK Mattias Thomasson, Robert Vangeus Björkebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis