Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (B) Ann-Sofie Hjelm annsofiehjelm@icloud.com Svart, Svart, Svart
Bro IK VIT, BLÅ, VIT
Ekerö IK (B) Jörgen Gren Jorgen.gren@nordea.com 0733-215238 Blå, Blå, Blå
IBF Offensiv Lidingö (A) Örjan Runervik runervik@hotmail.com 0704200132 Marinblå med vita detaljer
Kungsängens IF Emil Wrede emil.wredehj@gmail.com Blå blå blå
Rotebro IS IBK (B) Jenny Wallner wallner.jenny@gmail.com 0739842832 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Silverdals IF (A) Gunilla Mickelsson mickelsson.gunilla@gmail.com 0735186044 Vit, Vit, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-30 13:00 1 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF (B) Dilshad Abdulla, Ricky Bagge Bro Sporthall
Omgång 2
2018-10-07 09:00 2 Bele Barkarby IF IBF (B) - Kungsängens IF Elias Englund, Zana Guzel Björkebyhallen
2018-10-07 17:15 2 Ekerö IK (B) - Silverdals IF (A) Samuel Oreland, Kerin Maclean Mitchell Tappströms Bollhall
Omgång 3
2018-10-13 14:00 3 IBF Offensiv Lidingö (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Johan Eklund, Daniel Mårtensson Bodals Bollhall
2018-10-14 14:00 3 Bro IK - Ekerö IK (B) Fredrik Nensén, Jakob Nima Bro Sporthall
Omgång 4
4 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) Björkebyhallen
2018-10-20 09:00 4 Ekerö IK (B) - Kungsängens IF Mats Järnmark, Fredrik Berglund Sonesson Mälaröhallen
Omgång 5
2018-10-27 16:45 5 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK (B) Fredrik Berglund Sonesson, Johan Eklund Bodals Bollhall
2018-10-28 14:00 5 Bro IK - Silverdals IF (A) Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Bro Sporthall
Omgång 6
2018-11-10 12:00 6 Silverdals IF (A) - Kungsängens IF Per Ove Åman, Oscar Uhlir Sollentuna sim och sporthall
2018-11-11 15:15 6 Ekerö IK (B) - Rotebro IS IBK (B) Robert Milerud, Samuel Oreland Tappströms Bollhall
Omgång 7
2018-11-17 11:00 7 Kungsängens IF - Bro IK Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Hagnäshallen
2018-11-17 13:30 7 IBF Offensiv Lidingö (A) - Silverdals IF (A) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bodals Bollhall
Omgång 8
2018-11-25 10:00 8 Silverdals IF (A) - Rotebro IS IBK (B) Lucas Edberg, Johan Eklund Silverdalshallen
2018-11-25 13:00 8 Bro IK - IBF Offensiv Lidingö (A) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Bro Sporthall
Omgång 9
2018-12-01 10:00 9 Rotebro IS IBK (B) - Bro IK Lucas Edberg, Anna Mandelstam Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-12-01 16:15 9 IBF Offensiv Lidingö (A) - Kungsängens IF Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bodals Bollhall
2018-12-02 11:00 9 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (B) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Björkebyhallen
Omgång 10
2018-12-08 10:00 10 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK (B) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Hagnäshallen
Omgång 11
2018-12-16 10:00 11 Bele Barkarby IF IBF (B) - Silverdals IF (A) Lars Reuterhagen, Filip Lövenklint Björkebyhallen
2018-12-16 14:15 11 Rotebro IS IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Roland Nester, Åsa Gustavsson Rotebrohallen (Nya)
Omgång 12
2019-01-06 12:00 12 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bro IK Torbjörn Lundin, Hermine Dahlerus Björkebyhallen
Omgång 13
2019-01-12 10:00 13 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF (B) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Hagnäshallen
2019-01-13 11:30 13 Silverdals IF (A) - Ekerö IK (B) Theodore Idevall, Linn Skotte Silverdalshallen
Omgång 14
2019-01-19 10:00 14 Ekerö IK (B) - Bro IK Ken Johansson, William Albrecht Mälaröhallen
2019-01-20 10:00 14 Bele Barkarby IF IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Björkebyhallen
Omgång 15
2019-01-26 09:30 15 Kungsängens IF - Ekerö IK (B) William Albrecht, Åsa Gustavsson Hagnäshallen
2019-01-27 12:15 15 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
Omgång 16
2019-02-03 13:45 16 Silverdals IF (A) - Bro IK Johan Ståhl, Mats Järnmark Silverdalshallen
2019-02-03 16:15 16 Ekerö IK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Samuel Oreland, Åsa Gustavsson Tappströms Bollhall
Omgång 17
2019-02-09 10:00 17 Kungsängens IF - Silverdals IF (A) Sebastian Johansson, Alexander Dahlberg Leijon Hagnäshallen
2019-02-09 13:45 17 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (B) Mats Järnmark, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
Omgång 18
2019-02-17 13:30 18 Silverdals IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) Rikard Söderlund, Martin Mårtensson Silverdalshallen
2019-02-17 14:15 18 Bro IK - Kungsängens IF Leif Karlsson, Mats Järnmark Bro Sporthall
Omgång 19
2019-03-09 10:00 19 Rotebro IS IBK (B) - Silverdals IF (A) Mimma Spasic, Sezgin Youmer Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-03-10 17:00 19 IBF Offensiv Lidingö (A) - Bro IK Filippa Ekman, Lisa Dahl Bodals Bollhall
Omgång 20
2019-03-16 11:00 20 Kungsängens IF - IBF Offensiv Lidingö (A) Sam Robertsson, Martin Mårtensson Hagnäshallen
2019-03-17 12:00 20 Bro IK - Rotebro IS IBK (B) Fabian Magnell, Mattias Thomasson Bro Sporthall
2019-03-17 15:15 20 Ekerö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Jelena Spasic, Mimma Spasic Tappströms Bollhall
Omgång 21
2019-03-23 09:00 21 Rotebro IS IBK (B) - Kungsängens IF Theodore Idevall, Lucas Edberg Rotebrohallen (Nya)
Omgång 22
2019-03-30 18:00 22 IBF Offensiv Lidingö (A) - Rotebro IS IBK (B) Elise Lundin, Wilmer Jonsson Bodals Bollhall
2019-03-31 10:00 22 Silverdals IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Kevin Neemé, Johnny Mikael Claesson Silverdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis