Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår D

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (A) Jimmy Åkerlund jimmy.akerlund@gmail.com 070-361 20 91 Svart, Vit, Svartgula
Farsta IBK (B) Svart, Svart, Svart
Mariebergs SK (B) röd, blå, röda
Nacka Wallenstam IBK (C) Vit, Svart, Vit
Råsunda IS (A) Håkan Lampa hakanlampa1@gmail.com
Sköndals IK Lena Öhrling lena_ohrling@hotmail.com 0706525544 Blå/Blå/Blå
Tyresö Trollbäcken IBK (A) Peter Elfström peter.elfstrom@gmail.com 0761350322 svart/svart, svart, svart
Vendelsö IK (A) Daniel Lindahl D_lindahl@Hotmail.com 0721460673 Blå, Blå, Blå
Värmdö IF (A) Niklas Borgsved niklas@marketdirection.se 0733403670 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 13:00 1 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) Christian Berger, Oscar Olsson Berglund Lyckeby Sporthall
2018-09-30 10:00 1 AIK IBF (A) - Råsunda IS (A) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Ulriksdalshallen
2018-09-30 11:15 1 Värmdö IF (A) - Farsta IBK (B) Adam Lindell, Leif Karlsson Värmdö sporthall
Omgång 2
2018-10-06 12:15 2 Farsta IBK (B) - Mariebergs SK (B) Daniel Kölborn, Svedje Ohlson Farstahallen 3
2018-10-06 14:00 2 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (A) Leo Odell/Johansson, Petra Dynesius Strandhallen - Tyresö
2018-10-07 10:00 2 Sköndals IK - AIK IBF (A) Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sköndalshallen
2018-11-11 12:00 2 Nacka Wallenstam IBK (C) - Värmdö IF (A) Felix Fernström, Ken Johansson Myrsjöskolan
Omgång 3
2018-10-13 09:00 3 Vendelsö IK (A) - Råsunda IS (A) Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Lyckeby Sporthall
2018-10-14 11:15 3 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Johan Ståhl, Tommy Egman Värmdö sporthall
2018-11-17 12:00 3 Mariebergs SK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) Batuhan Turkmenoglu, Yusuf Köker Stora Mossen 1
Omgång 4
2018-10-20 14:00 4 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Mariebergs SK (B) Alexander Rosén, Anthon Rosén Strandhallen - Tyresö
2018-10-21 09:00 4 Nacka Wallenstam IBK (C) - Farsta IBK (B) Johan Nima, Zana Guzel Ormingehallen
2018-10-21 12:00 4 Råsunda IS (A) - Värmdö IF (A) Andreas Theorén, Marcus Ackefelt Ulriksdalshallen
2018-10-21 14:00 4 Sköndals IK - Vendelsö IK (A) Michael Selg, Jessika Forsberg Sköndalshallen
Omgång 5
2018-10-27 10:15 5 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Johannes Sandberg, Daniel Bjerdahl Farstahallen 3
2018-10-27 11:00 5 Mariebergs SK (B) - Råsunda IS (A) Anton Fritshammar, Robert Milerud Stora Mossen 1
2018-11-04 11:45 5 Värmdö IF (A) - Sköndals IK Jonathan Varli, John Awabdeh Värmdö sporthall
Omgång 6
2018-11-10 11:00 6 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Strandhallen - Tyresö
2018-11-11 12:00 6 Sköndals IK - Mariebergs SK (B) Linnea Westerlund, Rebecka Edin Sköndalshallen
2018-11-11 14:00 6 AIK IBF (A) - Vendelsö IK (A) Anton Fritshammar, Daniel Bjerdahl Tallbackaskolan
2018-11-11 16:00 6 Råsunda IS (A) - Farsta IBK (B) Anton Fritshammar, Daniel Bjerdahl Tallbackaskolan
Omgång 7
2018-11-17 09:15 7 Farsta IBK (B) - Sköndals IK Lisa Dahl, Hermine Dahlerus Farstahallen 3
2018-11-18 10:15 7 Värmdö IF (A) - AIK IBF (A) Filip Öhman, Adam Lindell Värmdö sporthall
2018-11-18 12:00 7 Nacka Wallenstam IBK (C) - Råsunda IS (A) Henry Niss Lager, Sam Varahram Ormingehallen
Omgång 8
2018-11-25 12:00 8 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (C) Ida Torbjörner, Linn Skotte Sköndalshallen
2018-11-25 14:00 8 AIK IBF (A) - Mariebergs SK (B) Alexander Edehag, Hugo Dandanell Tallbackaskolan
2018-11-25 15:00 8 Råsunda IS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Tallbackaskolan
Omgång 9
2018-12-01 11:15 9 Farsta IBK (B) - AIK IBF (A) Lisa Dahl, Joel Säve-Söderbergh Farstahallen 3
2018-12-01 13:00 9 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Sköndals IK Heimo Lyly, My Källström Lyly Strandhallen - Tyresö
2018-12-02 09:30 9 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK (A) Adam Lindell, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 10
2018-12-08 09:00 10 Vendelsö IK (A) - Mariebergs SK (B) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2018-12-09 12:00 10 AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) Zana Guzel, Jakob Nima Ulriksdalshallen
2018-12-09 12:00 10 Sköndals IK - Råsunda IS (A) Max Sjöberg, Petra Dynesius Sköndalshallen
Omgång 11
2018-12-15 11:00 11 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - AIK IBF (A) Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Strandhallen - Tyresö
2018-12-15 13:15 11 Mariebergs SK (B) - Värmdö IF (A) Christian Berger, Fredrik Hallenberg Gärdeshallen
2018-12-15 15:15 11 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (A) Daniel Bjerdahl, Christian Ljunggren Farstahallen 1
Omgång 12
2019-01-06 13:00 12 Nacka Wallenstam IBK (C) - Vendelsö IK (A) Julius Olesen, Marcus Ackefelt Ormingehallen
2019-01-12 14:00 12 Råsunda IS (A) - AIK IBF (A) Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Tallbackaskolan
2019-01-17 18:00 12 Farsta IBK (B) - Värmdö IF (A) Johan Ståhl, Mats Andersson Gubbängshallen
Omgång 13
2019-01-12 12:00 13 Mariebergs SK (B) - Farsta IBK (B) Åsa Gustavsson, Robert Milerud Stora Mossen 1
2019-01-12 15:00 13 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Heimo Lyly, My Källström Lyly Lyckeby Sporthall
2019-01-13 09:15 13 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) Liam Kronkvist, Adam Lindell Värmdö sporthall
2019-01-13 13:00 13 AIK IBF (A) - Sköndals IK Mathias Johansson, Fredrik Hallenberg Tallbackaskolan
Omgång 14
2019-01-20 12:00 14 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (A) Albin Hedenstedt, Mathias Johansson Tyresöhallen
2019-01-20 12:00 14 Nacka Wallenstam IBK (C) - Mariebergs SK (B) Johan Hessing, Mats Andersson Ormingehallen
2019-01-20 14:00 14 Råsunda IS (A) - Vendelsö IK (A) Patrik Larsson, Lukas Jellnor Tallbackaskolan
Omgång 15
2019-01-26 11:00 15 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK Albin Hedenstedt, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-01-26 11:15 15 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Farstahallen 1
2019-01-26 15:00 15 Mariebergs SK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Stora Mossen 1
2019-01-26 15:00 15 Värmdö IF (A) - Råsunda IS (A) Noah Hulin, Kevin Helly Värmdö sporthall
Omgång 16
2019-02-03 09:00 16 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (B) Mats Andersson, Johan Nima Tyresöhallen
2019-02-03 12:00 16 Råsunda IS (A) - Mariebergs SK (B) Martin Mårtensson, Lars Reuterhagen Ulriksdalshallen
2019-02-03 13:00 16 Sköndals IK - Värmdö IF (A) Fredrik Bousset, Leo Odell/Johansson Sköndalshallen
Omgång 17
2019-02-09 12:00 17 Vendelsö IK (A) - AIK IBF (A) Batuhan Turkmenoglu, Yusuf Köker Lyckeby Sporthall
2019-02-09 12:15 17 Farsta IBK (B) - Råsunda IS (A) Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Farstahallen 3
2019-02-09 14:00 17 Mariebergs SK (B) - Sköndals IK Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Stora Mossen 1
2019-02-10 11:00 17 Nacka Wallenstam IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Henry Niss Lager, Edvin Leijon Ormingehallen
Omgång 18
2019-02-17 12:00 18 AIK IBF (A) - Värmdö IF (A) Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
2019-02-17 12:00 18 Sköndals IK - Farsta IBK (B) Johan Ståhl, Joel Säve-Söderbergh Sköndalshallen
2019-03-25 18:30 18 Råsunda IS (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) Imtiaz Karim, Johan Nima Solnahallen B
Omgång 19
2019-03-09 12:00 19 Mariebergs SK (B) - AIK IBF (A) Samuel Oreland, Johan Hessing Stora Mossen 1
2019-03-10 09:15 19 Nacka Wallenstam IBK (C) - Sköndals IK Henry Niss Lager, Edvin Leijon Ormingehallen
2019-03-10 11:30 19 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Råsunda IS (A) Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Strandhallen - Tyresö
Omgång 20
2019-03-16 11:00 20 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (A) Nicholas Lindgren, Albin Hedenstedt Lyckeby Sporthall
2019-03-17 11:00 20 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Malva Sölvemark, Max Sjöberg Sköndalshallen
2019-03-17 14:00 20 AIK IBF (A) - Farsta IBK (B) Sezgin Youmer, Lukas Jellnor Tallbackaskolan
Omgång 21
2019-03-23 11:00 21 Mariebergs SK (B) - Vendelsö IK (A) Petra Dynesius, Anders Asp Stora Mossen 1
2019-03-24 10:00 21 Råsunda IS (A) - Sköndals IK Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Ulriksdalshallen
2019-03-24 10:00 21 Nacka Wallenstam IBK (C) - AIK IBF (A) Leif Karlsson, Anders Hillebrink Ormingehallen
Omgång 22
2019-03-30 12:00 22 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (B) Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Lyckeby Sporthall
2019-03-31 10:00 22 AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Johan Nima, Jonatan Svahn Ulriksdalshallen
2019-03-31 11:15 22 Värmdö IF (A) - Mariebergs SK (B) Johan Ståhl, Filip Öhman Värmdö sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis