Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Louise Tibell lollo_tibell@hotmail.com 0704836519 Svart/vit/gul-svart
Bele Barkarby IF IBF Robert Linder robertllinder@gmail.com 073-650 72 43 Svart, Svart, Svart
Danderyds SK IBF Staffan Salén staffan.salen@salenia.se 0705-310111 Blå, Vit, Vita
Ekerö IK (B) Jörgen Gren Jorgen.gren@nordea.com 0733-215238 Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö (A) Magnus Johansson magnusjohansson04@gmail.com 070-9278747 blå, blå, blå
Mariebergs SK Kristofer Dalin kristoferdalin@gmail.com 0706241227 röd, blå, röda
Silverdals IF Gunilla Mickelsson mickelsson.gunilla@gmail.com 0735186044 Vit, Vit, Vit
Täby FC (E) Vit, Vit, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Bele Barkarby IF IBF - Mariebergs SK Björkebyhallen
2018-09-29 13:30 1 IBF Offensiv Lidingö (A) - Täby FC (E) Erik Adolfsson, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2018-09-30 15:15 1 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK Adam Sundbom, Jacob Almefelt Mörbyhallen
Omgång 2
2018-10-05 18:00 2 Hässelby SK IBK - AIK IBF Robert Milerud, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2018-10-06 09:45 2 Ekerö IK (B) - Silverdals IF Mats Järnmark, Mario Mallengren Mälaröhallen
2018-10-06 15:00 2 Täby FC (E) - Bele Barkarby IF IBF Armin Shafiei, Simon Åbom Skarpängskolan B
Omgång 3
3 Silverdals IF - Mariebergs SK Silverdalshallen
2018-10-14 11:00 3 Bele Barkarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö (A) Sadjad Nima, Ricky Bagge Björkebyhallen
2018-10-14 16:15 3 Danderyds SK IBF - Ekerö IK (B) Rohnny Åhman, Johan Nima Mörbyhallen
Omgång 4
4 Mariebergs SK - Danderyds SK IBF Stora Mossen 1
2018-10-21 12:00 4 Täby FC (E) - Silverdals IF Mimma Spasic, Oscar Uhlir Skarpängskolan B
2018-10-21 18:15 4 Ekerö IK (B) - AIK IBF Mimma Spasic, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
Omgång 5
2018-10-28 10:00 5 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (B) Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2018-10-28 17:15 5 Silverdals IF - IBF Offensiv Lidingö (A) Villiam Lööf, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2018-11-30 17:30 5 AIK IBF - Mariebergs SK Lucas Edberg, William De Besche Tallbackaskolan
2018-12-09 16:45 5 Danderyds SK IBF - Täby FC (E) Mats Andersson, Jan Lingemark Mörbyhallen
Omgång 6
2018-11-10 17:00 6 Täby FC (E) - AIK IBF Adam Sundbom, Jacob Almefelt Skarpängskolan B
2018-11-10 17:15 6 IBF Offensiv Lidingö (A) - Danderyds SK IBF Johan Eklund, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2018-11-11 13:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Silverdals IF Mats Järnmark, Johan Eklund Herresta Sporthall
2018-11-11 14:30 6 Mariebergs SK - Hässelby SK IBK Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Engelbrektshallen
Omgång 7
2018-11-17 09:15 7 Hässelby SK IBK - Täby FC (E) Samuel Oreland, Emil Aronsson Hässelbyhallen
2018-11-17 16:45 7 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF Sezgin Youmer, Sam Varahram Mörbyhallen
2018-11-18 13:00 7 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö (A) Emelie Kempendahl, Therese Kempendahl Tallbackaskolan
Omgång 8
2018-11-24 15:30 8 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hässelby SK IBK Mats Järnmark, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2018-11-24 16:00 8 Mariebergs SK - Ekerö IK (B) Samuel Oreland, Anna Mandelstam Stora Mossen 1
2018-11-25 15:00 8 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF Sam Robertsson, Anton Fritshammar Herresta Sporthall
Omgång 9
2018-11-25 14:15 9 Danderyds SK IBF - Silverdals IF Ida Nedin, Theodore Idevall Mörbyhallen
2018-12-01 11:15 9 Ekerö IK (B) - Täby FC (E) Mattias Thomasson, Sam Robertsson Tappströms Bollhall
2018-12-02 10:00 9 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF Hugo Dandanell, Alexander Edehag Hässelbyhallen
Omgång 10
2018-12-08 13:45 10 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK (B) Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Bodals Bollhall
2018-12-08 16:00 10 Täby FC (E) - Mariebergs SK Hannes Hovmöller, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2018-12-09 13:00 10 Silverdals IF - AIK IBF Mimma Spasic, Johan Eklund Silverdalshallen
Omgång 11
2018-12-15 18:15 11 Hässelby SK IBK - Silverdals IF Lukas Jellnor, Martin Mårtensson Riddersvik
2018-12-16 09:00 11 Mariebergs SK - IBF Offensiv Lidingö (A) Osama Abaied, Johan Nima Stora Mossen 1
2018-12-16 11:00 11 AIK IBF - Danderyds SK IBF Lisa Dahl, Filippa Ekman Ulriksdalshallen
2019-01-13 14:15 11 Ekerö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF Leif Karlsson, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
Omgång 12
2019-02-16 15:00 12 Täby FC (E) - IBF Offensiv Lidingö (A) Adam Sundbom, William De Besche Skarpängskolan B
2019-02-17 10:15 12 Hässelby SK IBK - Danderyds SK IBF Sadjad Nima, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-02-17 15:00 12 Mariebergs SK - Bele Barkarby IF IBF Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Engelbrektshallen
Omgång 13
2018-12-18 18:00 13 AIK IBF - Hässelby SK IBK , William De Besche Tallbackaskolan
2019-01-13 08:00 13 Silverdals IF - Ekerö IK (B) Jan Lingemark, Mimma Spasic Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-01-19 16:00 13 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (E) Lucas Edberg, Petra Dynesius Björkebyhallen
Omgång 14
2019-01-12 13:00 14 Mariebergs SK - Silverdals IF Åsa Gustavsson, Robert Milerud Stora Mossen 1
2019-01-12 16:30 14 IBF Offensiv Lidingö (A) - Bele Barkarby IF IBF Rasmus Jansson, Kenny Ly Bodals Bollhall
2019-01-20 17:15 14 Ekerö IK (B) - Danderyds SK IBF Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Tappströms Bollhall
Omgång 15
2018-11-18 09:00 15 Danderyds SK IBF - Mariebergs SK Leif Karlsson, David Nell Stora Mossen 1
2019-01-20 10:15 15 Silverdals IF - Täby FC (E) Linn Skotte, Ida Torbjörner Silverdalshallen
2019-01-20 15:00 15 AIK IBF - Ekerö IK (B) Patrik Larsson, Lukas Jellnor Tallbackaskolan
Omgång 16
2019-01-26 09:00 16 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK Mats Järnmark, Anton Fritshammar Mälaröhallen
2019-01-26 13:00 16 Mariebergs SK - AIK IBF Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Stora Mossen 1
2019-01-26 14:30 16 IBF Offensiv Lidingö (A) - Silverdals IF Oscar Olsson Berglund, Wen-chung Tsai Bodals Bollhall
2019-01-27 10:00 16 Täby FC (E) - Danderyds SK IBF Simon Fröberg, Max Hasselrot Grindtorpshallen
Omgång 17
2019-02-02 14:15 17 Hässelby SK IBK - Mariebergs SK Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Riddersvik
2019-02-03 13:00 17 AIK IBF - Täby FC (E) Martin Mårtensson, Lars Reuterhagen Ulriksdalshallen
2019-02-03 13:15 17 Danderyds SK IBF - IBF Offensiv Lidingö (A) Ken Johansson, Kenny Ly Mörbyhallen
2019-02-03 15:45 17 Silverdals IF - Bele Barkarby IF IBF Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Silverdalshallen
Omgång 18
2019-02-09 12:00 18 Täby FC (E) - Hässelby SK IBK Filip Lövenklint, Anna Mandelstam Skarpängskolan A
2019-02-09 15:30 18 IBF Offensiv Lidingö (A) - AIK IBF Sam Robertsson, Mats Andersson Bodals Bollhall
2019-02-10 12:30 18 Bele Barkarby IF IBF - Danderyds SK IBF Totte Hallgren, Filip Lövenklint Herresta Sporthall
Omgång 19
2019-03-09 18:30 19 Ekerö IK (B) - Mariebergs SK Erik Nyman, Mats Järnmark Mälaröhallen
2019-03-10 11:00 19 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) Batuhan Turkmenoglu, Yusuf Köker Hässelbyhallen
2019-03-10 13:00 19 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Tallbackaskolan
Omgång 20
2019-03-17 10:00 20 Täby FC (E) - Ekerö IK (B) Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Skarpängskolan B
2019-03-17 11:00 20 Silverdals IF - Danderyds SK IBF Emelie Kempendahl, Therese Kempendahl Silverdalshallen
2019-03-17 14:00 20 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
Omgång 21
2019-03-23 14:45 21 Mariebergs SK - Täby FC (E) Hampus Viking, Mats Andersson Stora Mossen 1
2019-03-24 11:00 21 AIK IBF - Silverdals IF Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Ulriksdalshallen
2019-03-24 14:15 21 Ekerö IK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Tappströms Bollhall
Omgång 22
2018-11-11 16:30 22 Danderyds SK IBF - AIK IBF Lucas Edberg, Sam Varahram Mörbyhallen
2019-03-30 14:30 22 IBF Offensiv Lidingö (A) - Mariebergs SK Martin Mårtensson, Andreas Theorén Bodals Bollhall
2019-03-31 11:00 22 Silverdals IF - Hässelby SK IBK Kevin Neemé, Johnny Mikael Claesson Silverdalshallen
2019-03-31 11:00 22 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK (B) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis