Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK (A) Blå, Blå, Blå
Grimsta AIK (B) Henrik Åkerlund Röd/Röd/Vit
Hässelby SK IBK ( B ) Röd, Svart, Svart
Rotebro IS IBK MörkBlå, MörkBlå, Vit
Stäkets IF Blå, Blå, Blå
Täby FC (B) Madeleine Murray Memadeleine78@gmail.com 070-8883585 Vit, Vit, Vit
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (A) Christian Nilsson chrillen1970@gmail.com 0702448269 Gul, Svart, Svart
Vaxholms IBF (A) Johan Edström johan.edstrom@home.se 070-7515245 Svart/Svart/Svart
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK ( B ) Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-29 10:45 1 Töjnan IBK (A) - Grimsta AIK (B) Oskar Mattsson, Fredrik Nensén Sollentuna sim och sporthall
2018-09-29 11:00 1 Täby FC (B) - Stäkets IF Sabina Åström, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2018-09-29 14:00 1 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (B) Johan Eklund, Andreas Theorén Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 2
2 Hässelby SK IBK ( B ) - Ekerö IK (A)
2018-10-06 10:15 2 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) Jakob Iskander, Christian Neemé Åkersberga Sporthall A
2018-10-06 13:00 2 Grimsta AIK (B) - Vaxholms IBF (A) Patrik Arvinder, Fabian Magnell Väsby skolan
2018-10-07 10:00 2 Stäkets IF - Töjnan IBK (A) Stefano Bianque, Per Ove Åman Kallhälls sporthall
Omgång 3
2018-10-13 11:15 3 Ekerö IK (A) - Grimsta AIK (B) Emil Aronsson, Mats Järnmark Mälaröhallen
2018-10-13 11:15 3 Rotebro IS IBK - Täby FC (C) Johan Eklund, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-10-13 16:30 3 Vaxholms IBF (A) - Stäkets IF Oskar Mattsson, Philip Edlund Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-14 12:00 3 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (B) Zana Guzel, Theodore Idevall Arena Satelliten
Omgång 4
2018-10-20 10:00 4 Täby FC (C) - Täby FC (B) Joshua Axelsson, Emilia Tuomela Skarpängskolan A
2018-10-20 16:15 4 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK ( B ) Fabian Magnell, Richard Jonsson Väsby skolan
2018-10-21 10:00 4 Stäkets IF - Ekerö IK (A) Marco Svenström, Samuel Oreland Kallhälls sporthall
2018-10-21 16:15 4 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF (A) Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
Omgång 5
5 Hässelby SK IBK ( B ) - Stäkets IF Hässelbyhallen
2018-10-27 11:00 5 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK Thomas Gjutarenäfve, Sebastian Johansson Skarpängskolan A
2018-10-28 15:15 5 Töjnan IBK (A) - Täby FC (C) Villiam Lööf, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2019-02-16 11:30 5 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (B) William Albrecht, Robert Milerud Mälaröhallen
Omgång 6
2018-11-10 10:00 6 Täby FC (C) - Vaxholms IBF (A) Simon Fröberg, Max Hasselrot Skarpängskolan A
2018-11-10 14:15 6 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) Filip Lövenklint, Rikard Söderlund Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-11-11 09:00 6 Stäkets IF - Grimsta AIK (B) Martin Hjelmberg, Zana Guzel Kallhälls sporthall
2018-11-11 11:15 6 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK ( B ) Johannes Ekenberg, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
Omgång 7
2018-11-17 09:00 7 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) Lars Reuterhagen, Ken Johansson Mälaröhallen
2018-11-17 09:30 7 Töjnan IBK (A) - Täby FC (B) William Albrecht, Daniel Enkulla Sollentuna sim och sporthall
2018-11-17 14:00 7 Grimsta AIK (B) - Åkersberga IBF (B) Mimma Spasic, Johan Nima Väsby skolan
2018-11-18 15:30 7 Vaxholms IBF (A) - Rotebro IS IBK Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 8
2018-11-24 13:00 8 Rotebro IS IBK - Ekerö IK (A) Theodore Idevall, Filip Lövenklint Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-11-24 16:00 8 Täby FC (B) - Vaxholms IBF (A) Zana Guzel, Filip Lövenklint Skarpängskolan B
2018-11-25 11:00 8 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK ( B ) Mimma Spasic, Jelena Spasic Skarpängskolan A
2018-11-25 13:30 8 Åkersberga IBF (B) - Stäkets IF Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Skärgårdsstadshallen
Omgång 9
2018-12-01 12:15 9 Ekerö IK (A) - Täby FC (B) Mattias Thomasson, Sam Robertsson Tappströms Bollhall
2018-12-01 14:00 9 Grimsta AIK (B) - Täby FC (C) Joel Sandberg, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2018-12-02 09:00 9 Hässelby SK IBK ( B ) - Rotebro IS IBK Hugo Dandanell, Alexander Edehag Hässelbyhallen
2018-12-02 14:30 9 Vaxholms IBF (A) - Töjnan IBK (A) Rikard Söderlund, Sabina Åström Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 10
2018-12-08 11:00 10 Täby FC (C) - Stäkets IF Max Hasselrot, Simon Fröberg Skarpängskolan A
2018-12-08 13:00 10 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK ( B ) Tobias Jansson, Mikael Ferneback Skarpängskolan A
2018-12-08 14:00 10 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK (B) Oscar Olsson Berglund, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-12-09 14:00 10 Töjnan IBK (A) - Ekerö IK (A) Mimma Spasic, Johan Eklund Silverdalshallen
Omgång 11
2018-12-15 09:00 11 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) Simon Åbom, Filip Lövenklint Skarpängskolan A
2018-12-15 12:00 11 Ekerö IK (A) - Vaxholms IBF (A) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Mälaröhallen
2018-12-15 17:15 11 Hässelby SK IBK ( B ) - Töjnan IBK (A) Daniel Bäckner, Martin Mårtensson Riddersvik
2018-12-16 12:00 11 Stäkets IF - Rotebro IS IBK Lars Reuterhagen, Alexander Mattsson Kallhälls sporthall
2018-12-16 14:00 11 Grimsta AIK (B) - Täby FC (B) Anders Haag, Villiam Lööf Väsby skolan
Omgång 12
12 Hässelby SK IBK ( B ) - Vaxholms IBF (A)
2019-02-16 14:00 12 Grimsta AIK (B) - Töjnan IBK (A) Villiam Lööf, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2019-02-17 11:00 12 Stäkets IF - Täby FC (B) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Edberg Kallhälls sporthall
2019-02-17 11:15 12 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK Emilia Lassfolk, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
Omgång 13
13 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK ( B ) Mälaröhallen
13 Vaxholms IBF (A) - Grimsta AIK (B) Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-24 17:30 13 Töjnan IBK (A) - Stäkets IF Peter Lassfolk, Kerin Maclean Mitchell Silverdalshallen
2019-03-23 16:00 13 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) Villiam Lööf, William De Besche Skarpängskolan A
Omgång 14
2019-01-12 10:00 14 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK Roger Nyström, Åsa Gustavsson Skarpängskolan A
2019-01-12 12:00 14 Grimsta AIK (B) - Ekerö IK (A) Villiam Lööf, Imtiaz Karim Väsby skolan
2019-01-13 10:00 14 Stäkets IF - Vaxholms IBF (A) Rikard Söderlund, Mattias Thomasson Kallhälls sporthall
2019-01-13 10:15 14 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK (A) Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2019-01-19 09:00 15 Hässelby SK IBK ( B ) - Grimsta AIK (B) Andreas Theorén, Daniel Karlsson Hässelbyhallen
2019-01-19 11:00 15 Ekerö IK (A) - Stäkets IF William Albrecht, Ken Johansson Mälaröhallen
2019-01-19 14:00 15 Täby FC (B) - Täby FC (C) Adam Sundbom, Arvid Nordin Skarpängskolan A
2019-01-20 17:30 15 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Rikard Söderlund, Tobias Jansson Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 16
2019-01-26 08:45 16 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) William De Besche, Jan Lingemark Sollentuna sim och sporthall
2019-01-27 12:00 16 Täby FC (C) - Töjnan IBK (A) Oscar Uhlir, William De Besche Erikslundshallen
2019-01-27 14:15 16 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK (A) Ida Lagerblad, Chelsea Wickenbergh Åkersberga Sporthall A
2019-01-27 15:00 16 Stäkets IF - Hässelby SK IBK ( B ) Mario Mallengren, Tobias Jansson Kallhälls sporthall
Omgång 17
2019-02-02 10:15 17 Hässelby SK IBK ( B ) - Åkersberga IBF (B) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ärvingehallen
2019-02-02 13:00 17 Grimsta AIK (B) - Stäkets IF Lucas Edberg, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2019-02-02 13:30 17 Vaxholms IBF (A) - Täby FC (C) Fabian Magnell, Johan Nima Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-03 12:00 17 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK Johan Ståhl, Torbjörn Lundin Arena Satelliten
Omgång 18
2019-02-09 10:00 18 Täby FC (B) - Töjnan IBK (A) Andreas Beijer, Oscar Uhlir Skarpängskolan A
2019-02-09 11:00 18 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) Andreas Beijer, Oscar Uhlir Skarpängskolan A
2019-02-09 12:00 18 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF (A) Mimma Spasic, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-02-10 12:15 18 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK (B) Johan Nima, Sabina Åström Åkersberga Sporthall A
Omgång 19
2019-03-09 15:30 19 Vaxholms IBF (A) - Täby FC (B) Roger Nyström, Magnus Westerberg Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-10 09:00 19 Hässelby SK IBK ( B ) - Täby FC (C) Batuhan Turkmenoglu, Yusuf Köker Hässelbyhallen
2019-03-10 10:00 19 Stäkets IF - Åkersberga IBF (B) Alexander Dahlberg Leijon, Arne Brovig Kallhälls sporthall
2019-03-10 16:15 19 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK Martin Åkesson, Amanda Törner Tappströms Bollhall
Omgång 20
2019-03-16 10:00 20 Täby FC (C) - Grimsta AIK (B) Simon Fröberg, Max Hasselrot Skarpängskolan A
2019-03-16 11:00 20 Täby FC (B) - Ekerö IK (A) Simon Fröberg, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2019-03-16 15:00 20 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK ( B ) Mats Järnmark, Anna Mandelstam Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-03-17 12:00 20 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF (A) Emelie Kempendahl, Therese Kempendahl Silverdalshallen
Omgång 21
2019-03-24 09:00 21 Hässelby SK IBK ( B ) - Täby FC (B) Alexander Edehag, Hugo Dandanell Hässelbyhallen
2019-03-24 13:00 21 Stäkets IF - Täby FC (C) Totte Hallgren, Johan Nima Viksjö Sporthall
2019-03-24 15:15 21 Ekerö IK (A) - Töjnan IBK (A) Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Tappströms Bollhall
2019-03-24 16:00 21 Grimsta AIK (B) - Rotebro IS IBK Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
Omgång 22
2019-03-30 10:15 22 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) Peter Lassfolk, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2019-03-30 15:00 22 Rotebro IS IBK - Stäkets IF Rikard Söderlund, Mattias Thomasson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-03-31 10:45 22 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK ( B ) Ken Johansson, Lucas Edberg Arena Satelliten
2019-03-31 12:00 22 Täby FC (B) - Grimsta AIK (B) Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Skarpängskolan B
2019-03-31 13:30 22 Vaxholms IBF (A) - Ekerö IK (A) Zana Guzel, Jan Lingemark Innebandyhallen Vaxholm

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis