Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK Jörgen Gren Jorgen.gren@nordea.com 0733-215238 Blå, Blå, Blå
FBI Tullinge Martin Gräns martin.grans@gmail.com 0703506857 Orange, Svart, Svart
Hammarby IF IBF (B) grön vit, vit, vit
Huddinge IBS Röd, Röd, Vita
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
Nynäshamns IBK Jörgen Jansson jjans72@gmail.com 076-8031287 Blå/Blå/Blå
Tumba GOIF Röd, Svart, Röda
Tyresö Trollbäcken IBK Niclas Lindeberg niclas.lindeberg@rumbline.se 0709368989 svart/svart, svart, svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 11:15 1 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF Arne Brovig, Ida Sandberg Kvarnängshallen
2018-09-29 16:00 1 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF (B) Didrik Axen, Wilmer Axén Strandhallen - Tyresö
Omgång 2
2018-10-06 11:00 2 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK (B) Gustav Frank, Martin Åkesson Tullingehallen
2018-10-06 12:00 2 Tumba GOIF - Huddinge IBS Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
Omgång 3
2018-10-13 10:15 3 Ekerö IK - Tumba GOIF Emil Aronsson, Mats Järnmark Mälaröhallen
2018-10-13 11:00 3 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) Gustav Fohlstedt, Amanda Törner Hässelbyhallen
2018-10-13 16:15 3 Huddinge IBS - Nynäshamns IBK Stefano Bianque, Rebecka Edin Tomtbergahallen
Omgång 4
2018-10-20 10:15 4 Nynäshamns IBK - Ekerö IK Kenneth Johansson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2018-10-20 15:15 4 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge Leif Karlsson, Daniel Bjerdahl Skanstullshallen
2018-11-25 11:30 4 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK Fredrik Hallenberg, Jakob Nima Storvretens Sporthall
Omgång 5
2018-10-27 13:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK Osama Abaied, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2018-11-10 18:45 5 Ekerö IK - Huddinge IBS Daniel Bjerdahl, Johan Nima Mälaröhallen
Omgång 6
2018-11-10 12:15 6 Tumba GOIF - Hässelby SK IBK (B) Jakob Nima, Abbe Lami Storvretens Sporthall
2018-11-11 11:45 6 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK Max Sjöberg, Albin Hedenstedt Tomtbergahallen
Omgång 7
2018-11-17 10:00 7 FBI Tullinge - Tumba GOIF Anders Hillebrink, Petra Dynesius Tullingehallen
2018-11-17 10:15 7 Hässelby SK IBK (B) - Nynäshamns IBK Samuel Oreland, Emil Aronsson Hässelbyhallen
2018-11-17 14:00 7 Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK Albin Hedenstedt, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
Omgång 8
2018-11-24 11:30 8 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge Kenneth Johansson, Johan Ståhl Kvarnängshallen
2018-11-24 12:00 8 Tumba GOIF - Hammarby IF IBF (B) Marco Svenström, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2018-11-25 14:00 8 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK (B) Sam Varahram, Johan Nima Tomtbergahallen
Omgång 9
2018-12-01 11:00 9 Hammarby IF IBF (B) - Nynäshamns IBK Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Sjöstadshallen
2018-12-01 11:00 9 FBI Tullinge - Huddinge IBS Lennart Asp, Kenneth Johansson Tullingehallen
2018-12-02 11:00 9 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK Hugo Dandanell, Alexander Edehag Hässelbyhallen
Omgång 10
2018-12-08 12:00 10 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK (B) Ida Sandberg, Linnea Westerlund Strandhallen - Tyresö
2018-12-08 15:30 10 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF (B) Alexander Rosén, Anthon Rosén Tomtbergahallen
2018-12-09 15:15 10 Ekerö IK - FBI Tullinge Samuel Oreland, Torbjörn Lundin Tappströms Bollhall
Omgång 11
2018-12-15 09:00 11 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK Lennart Asp, Leif Karlsson Tullingehallen
2018-12-15 13:30 11 Hammarby IF IBF (B) - Ekerö IK Filippa Ekman, Alexander Rosén Sjöstadshallen
Omgång 12
2019-01-12 12:00 12 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK Johannes Ekenberg, Jonas Edström Storvretens Sporthall
2019-01-12 13:00 12 Hammarby IF IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK Johannes Sandberg, Elias Englund Sjöstadshallen
Omgång 13
2019-01-19 11:00 13 Hässelby SK IBK (B) - FBI Tullinge Lars Sundlöf, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-01-19 16:00 13 Huddinge IBS - Tumba GOIF Linnea Westerlund, Rebecka Edin Tomtbergahallen
Omgång 14
2019-01-26 11:00 14 Tumba GOIF - Ekerö IK Johnny Mikael Claesson, Johan Nima Storvretens Sporthall
2019-01-26 13:00 14 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS Ida Sandberg, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2019-01-26 13:00 14 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) Ida Torbjörner, Linn Skotte Sjöstadshallen
Omgång 15
2018-12-16 17:30 15 Ekerö IK - Nynäshamns IBK Mats Järnmark, Zana Guzel Tappströms Bollhall
2019-02-02 10:00 15 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF (B) Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2019-02-03 11:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK - Tumba GOIF Christian Berger, Johan Nima Tyresöhallen
Omgång 16
2019-02-09 10:00 16 Huddinge IBS - Ekerö IK Lennart Asp, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2019-02-09 11:30 16 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Morgan Nordh, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
Omgång 17
2019-02-16 10:15 17 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS Ida Sandberg, Linnea Westerlund Strandhallen - Tyresö
2019-02-16 18:00 17 Hässelby SK IBK (B) - Tumba GOIF Anton Fritshammar, Leif Karlsson Riddersvik
Omgång 18
2019-01-13 11:15 18 Tumba GOIF - FBI Tullinge Johan Nima, Zana Guzel Storvretens Sporthall
2019-02-24 13:15 18 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken IBK Sam Robertsson, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2019-03-30 15:15 18 Nynäshamns IBK - Hässelby SK IBK (B) Kenneth Johansson, Morgan Nordh Kvarnängshallen
Omgång 19
2019-03-09 14:15 19 Hammarby IF IBF (B) - Tumba GOIF Alexander Rosén, Anthon Rosén Sjöstadshallen
2019-03-09 15:15 19 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK Shabbir Ahmed, Daniel Bjerdahl Rikstenshallen
2019-03-10 12:00 19 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS Filip Lövenklint, Johan Eklund Hässelbyhallen
Omgång 20
2019-03-16 12:45 20 Nynäshamns IBK - Hammarby IF IBF (B) Jakob Nima, Johan Nima Kvarnängshallen
2019-03-16 16:00 20 Huddinge IBS - FBI Tullinge Gustav Frank, Zana Guzel Tomtbergahallen
2019-03-17 16:15 20 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B) Johnny Mikael Claesson, Mimma Spasic Tappströms Bollhall
Omgång 21
2019-03-23 11:00 21 FBI Tullinge - Ekerö IK Gustav Frank, Sezgin Youmer Tullingehallen
2019-03-23 12:00 21 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IBS Ida Torbjörner, Lisa Dahl Sjöstadshallen
2019-03-24 10:00 21 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK Alexander Edehag, Hugo Dandanell Hässelbyhallen
Omgång 22
2019-03-30 16:30 22 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Strandhallen - Tyresö
2019-03-31 17:15 22 Ekerö IK - Hammarby IF IBF (B) Jelena Spasic, Mimma Spasic Tappströms Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis