Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Mikael Qvarnström mikael.qvarnstrom@aikinnebandy.se 070-606 99 34 Svart, Vit, Svartgul
Bromma KFUK-KFUM Blå, Blå, Vit
Rotebro IS IBK Joakim Ängelid Joakim.Angelid@seb.se 070-763 87 97 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sundbybergs IK Maria Gotemark Ingestedt gotemark@gmail.com 0722460026 Grön tröja, vita byxor, gröna strumpor
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Täby FC (C) Anna Berglund annaberglund@telia.com 0703707464 Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Johan Edström edstromjohan01@gmail.com 070-7515245 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 12:00 1 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 7 - 2 Fredrik Hallenberg, Richard Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2018-09-29 13:30 1 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 4 - 6 Martin Svensson, Stefano Bianque Vaxholm innebandyhallen
2018-10-06 10:00 1 Sundbybergs IK - Täby FC (C) 2 - 9 Stefano Bianque, Anton Fritshammar Hallonbergshallen
Omgång 2
2018-10-14 09:00 2 Täby FC (A) - Sundbybergs IK 8 - 1 Stefano Bianque, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2018-10-14 09:00 2 AIK IBF - Bromma KFUK-KFUM 7 - 6 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Ulriksdalshallen
2018-10-14 11:30 2 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK 8 - 5 Stefano Bianque, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
Omgång 3
2018-10-20 09:00 3 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 4 - 13 Anders Haag, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2018-10-20 13:00 3 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 2 - 8 Linus Warrenstein, Daniel Skantze Hallonbergshallen
2018-10-20 13:15 3 Bromma KFUK-KFUM - Vallentuna IBK 3 - 0 Anton Fritshammar, Stefano Bianque Stora Mossen 1
Omgång 4
2018-10-27 18:15 4 Vallentuna IBK - AIK IBF 4 - 6 Villiam Lööf, Richard Jonsson Hammarbackens Sporthall
2018-10-27 19:15 4 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 1 - 3 Lars Samuelsson, Rikard Söderlund Vaxholm innebandyhallen
2018-11-25 10:15 4 Täby FC (C) - Bromma KFUK-KFUM 6 - 6 Simon Åbom, Theodore Idevall Grindtorpshallen
Omgång 5
2018-11-10 09:00 5 Rotebro IS IBK - Sundbybergs IK 5 - 3 Martin Hjelmberg, Torbjörn Lundin Rotebrohallen (Nya)
2018-11-11 10:00 5 AIK IBF - Täby FC (C) 5 - 4 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Ulriksdalshallen
2018-11-29 19:30 5 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (A) 1 - 7 Anton Fritshammar, Kerin Maclean Mitchell Stora Mossen 1
Omgång 6
2018-11-18 09:00 6 Täby FC (C) - Vallentuna IBK 1 - 1 Theodore Idevall, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2018-11-18 11:30 6 Täby FC (A) - AIK IBF 1 - 6 Jan Lingemark, Daniel Kölborn Grindtorpshallen
2018-11-18 16:30 6 Vaxholms IBF - Bromma KFUK-KFUM 3 - 5 Arvid Nordin, Oscar Silverbratt Vaxholm innebandyhallen
Omgång 7
2018-11-24 15:30 7 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 2 - 11 Åsa Gustavsson, Arvid Nordin Hammarbackens Sporthall
2018-11-24 17:15 7 Bromma KFUK-KFUM - Sundbybergs IK 7 - 0 Samuel Oreland, Mimma Spasic Stora Mossen 1
2018-11-25 10:00 7 AIK IBF - Vaxholms IBF 9 - 7 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Ulriksdalshallen
Omgång 8
2018-12-01 10:00 8 Rotebro IS IBK - Bromma KFUK-KFUM 1 - 4 Andreas Theorén, Anders Haag Rotebrohallen (Nya)
2018-12-01 12:15 8 Sundbybergs IK - AIK IBF 1 - 7 Imtiaz Karim, Johan Hessing Hallonbergshallen
2018-12-02 09:00 8 Täby FC (A) - Täby FC (C) 6 - 4 Hannes Hovmöller, William Albrecht Grindtorpshallen
2018-12-02 15:30 8 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 4 - 4 Lars Samuelsson, Sabina Åström Vaxholm innebandyhallen
Omgång 9
2018-12-08 11:00 9 Täby FC (C) - Vaxholms IBF 5 - 5 Theodore Idevall, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2018-12-08 14:00 9 Vallentuna IBK - Sundbybergs IK 1 - 4 Mats Järnmark, Christian Neemé Hammarbackens Sporthall
2018-12-09 13:00 9 AIK IBF - Rotebro IS IBK 10 - 1 Sadjad Nima, Jonatan Svahn Ulriksdalshallen
Omgång 10
2019-01-12 17:15 10 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 2 - 3 Jonas Edström, Daniel Karlsson Hammarbackens Sporthall
2019-01-13 09:00 10 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 3 - 2 Andreas Theorén, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2019-01-13 11:30 10 Täby FC (C) - Sundbybergs IK 1 - 4 Andreas Theorén, Kenny Ly Grindtorpshallen
Omgång 11
2019-01-19 09:00 11 Rotebro IS IBK - Täby FC (C) 1 - 9 Oscar Silverbratt, Arvid Nordin Rotebrohallen (Nya)
2019-01-19 12:00 11 Sundbybergs IK - Täby FC (A) 5 - 6 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Hallonbergshallen
2019-01-19 12:15 11 Bromma KFUK-KFUM - AIK IBF 2 - 12 Robert Milerud, Anders Hillebrink Stora Mossen 1
Omgång 12
2019-02-02 12:00 12 Vallentuna IBK - Bromma KFUK-KFUM 5 - 3 Theodore Idevall, Sabina Åström Hammarbackens Sporthall
2019-02-03 11:30 12 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 4 - 2 Paulina Thunvall, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2019-02-03 14:30 12 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK 4 - 2 Zana Guzel, Rikard Söderlund Vaxholm innebandyhallen
Omgång 13
2019-02-09 10:00 13 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 2 - 6 William De Besche, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2019-02-09 15:00 13 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (C) 2 - 9 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Stora Mossen 1
2019-02-10 12:00 13 AIK IBF - Vallentuna IBK 9 - 1 Johan Hessing, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
Omgång 14
2019-01-26 10:00 14 Täby FC (C) - AIK IBF 3 - 5 Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Grindtorpshallen
2019-01-26 11:15 14 Täby FC (A) - Bromma KFUK-KFUM 3 - 2 Filip Lövenklint, Johan Eklund Grindtorpshallen
2019-02-16 12:00 14 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK 5 - 14 Kent Budell, Torbjörn Lundin Hallonbergshallen
Omgång 15
2019-03-09 14:00 15 Bromma KFUK-KFUM - Vaxholms IBF 3 - 2 Åsa Gustavsson, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2019-03-09 17:00 15 Vallentuna IBK - Täby FC (C) 3 - 3 Tim Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2019-03-10 14:00 15 AIK IBF - Täby FC (A) 6 - 6 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Tallbackaskolan
Omgång 16
2019-03-16 09:00 16 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 3 - 3 Hannes Hovmöller, Sezgin Youmer Grindtorpshallen
2019-03-17 11:00 16 Sundbybergs IK - Bromma KFUK-KFUM 2 - 4 Sam Varahram, Anders Asp Hallonbergshallen
2019-03-17 12:30 16 Vaxholms IBF - AIK IBF 2 - 6 Lars Samuelsson, Oscar Silverbratt Vaxholm innebandyhallen
Omgång 17
2019-03-23 12:00 17 Bromma KFUK-KFUM - Rotebro IS IBK 5 - 3 Petra Dynesius, Anders Asp Stora Mossen 1
2019-03-23 17:00 17 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 4 - 5 Sabina Åström, Anton Fritshammar Hammarbackens Sporthall
2019-03-24 10:15 17 Täby FC (C) - Täby FC (A) 5 - 3 Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Grindtorpshallen
2019-03-24 12:00 17 AIK IBF - Sundbybergs IK 11 - 0 Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Ulriksdalshallen
Omgång 18
2019-03-30 12:30 18 Vaxholms IBF - Täby FC (C) Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2019-03-30 13:30 18 Sundbybergs IK - Vallentuna IBK 3 - 8 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hallonbergshallen
2019-03-31 13:00 18 Rotebro IS IBK - AIK IBF 1 - 8 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Rotebrohallen (Nya)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis