Spelprogram - Träningsmatcher - Herr/Pojkar

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
1:a grupp 1
1:a grupp 2
Andersbergs IBK P04 Olle Haller olle.haller@gmail.com 070-2879163 Svart/svart/svart
FBC Bollnäs H1 Fredrik Östling Fredrik.ostling3@gmail.com 0703332473 Vit, Svart, Vit
GGIK Parasport Blå, Blå, Blå
Gästrikland P 16 Johan Haglund Johan_Haglund83@hotmail.com 073-53 55 697
Gävle GIK a-lag HERRAR Håkan Gavlén hakan.gavlen@bredband.net 073-089 83 43 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK HJ17 GUD Håkan Ekdahl hakan.ekdahl@prv.se 072-516 63 77 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK HJ17 Uppland Mats Jernberg mats.g.jernberg@gmail.com 070-678 52 75 Blå/Blå/Blå
Gävle GIK JAS Peter Marklund peter@ytterbom.com 070-581 49 42 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P02 Magnus Gilljam Magnus.gilljam@gmail.com 070-724 58 85 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P03 Blå Marcus Wijk marcuswijk@gmail.com Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P03 Röd Rickard Nordgren rickard.nordgren@outlook.com 070-6161839 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P04 Linus Bruce linus.bruce@metria.se 070-5933470 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P05 Henrik Söderholm henrik.soderholm@se.atlascopco.com 070-237 61 26 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P09 Röd Anders Händelsten anders.handelsten@gmail.com 070-277 85 09 Blå, Blå, Blå
Hofors IBK Ulla Särkimäki Blomdal ullasblomdal66@hotmail.com 073-521 25 06 Svart, Svart, Svart
Hofors IBK P03-04 Stefan Landström stefan.landstrom@telia.com 070-180 13 79 Svart, Svart, Svart
Hudik/Björkberg IBK Allsv Lars-Göran Wallin wallin.larra@gmail.com 0706639668 Blå, Blå, Blå
Hudik/Björkberg IBK Allsv Anton Ericsson antonericsson95@hotmail.com 076-7955888 Blå, Blå, Blå
Hälsingland P16
IBF Falun Ungdom Rosa, Svart, Svart
IBF Hedemora Benny Jacobsen benny.jacobsen@hotmail.com 070 - 660 35 73 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora Röd, Röd, Röd
IBF Sörby Snipers David Töyrylä ibfsorby@gmail.com 070 203 01 75 Rosa, Svart, Svart
IBK Runsten A-lag Mathias Bondeson ibk@runsten.nu 070-99 444 86 Röd/svart/svart
IBK Runsten HJ17 Tessan Berglind Murén tess4_@live.se 070-658 09 95 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten P02 Anders Yngvesson andersyngvesson@yahoo.se 0763367241 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten P03 Anders Yngvesson andersyngvesson@yahoo.se 0763367241 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten P04 Per Tapper per.tapper@cramo.com 070-2597050 Röd/svart/svart
IBK Runsten P05 Emil Åkermark strom.emil@gmail.com 072-2400615 Röd, Svart, Svart
IK Sirius IBK Micael Raak micael.raak@siriusinnebandy.se 0736330255 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sätra A-lag Bosse Westerlund bosse.westerlund@emrik.se 070-5854699 Grön, Svart, Grön
IK Sätra B-lag Patrik Lau patrikminglau@gmail.com 072-575 27 87 Grön, Svart, Grön
IS Saga P05 div4 Christer Björkman bjorkmanc@gmail.com 072-7420480 Vit, Svart, Vit
Jämtland/Härjedalen P16 Pär Malmrot malmrot@icloud.com 076-7806326
KFUM Falun Mattias Rokka mattias.rokka@ga.pysslingen.se 073-6524440 röd, svart, svart
Lillån IBK Christer Palmén christer.palmen@gmail.com 073-6229683 Grön, Vit, Vit
Rasbo IK H1 Östra Stefan Samuelsson stefan.samuelsson@picadeli.se 070-2192258 Vinröd/Vit, Svart/vit/vinröd, Svarta
Sandvikens AIK H1 David De la Rosa david.delarosa@saikinnebandy.com 070-3139658 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK HJ17 Mikael Larsson mikael.k.larsson@sandvik.com 070-2451017 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK P03/04 Mikael Larsson mikael.k.larsson@sandvik.com 070-2451017 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK P03/04 Mikael Larsson mikael.k.larsson@sandvik.com 070-2451017 Svart, Svart, Svart
Skutskärs IBK Blå, Blå, Vit
Skutskärs IBK 04 Jörgen Häggblom jorgen@preenergi.se 070-6593655 Blå, Blå, Vit
Skutskärs IBK 05 David Ogebrant david.ogebrant@billerudkorsnas.com 070-356 07 65 Blå, Blå, Vit
Skutskärs IBK H2 Thomas Öster thomas.oster@billerudkorsnas.com Blå, Blå, Vit
Storviks IF P/F 08-09 Göran Dansk mgdhobby@gmail.com 070-222 76 11 Grön, Svart, Svart
Storviks IF P05/06 Mikael Andersson mikael.j.andersson@midroc.se 070-3289784 Grön, Svart, Svart
Strängnäs IBK AS Philip Nystedt philip.nystedt@sparbankenrekarne.se 0725864303 Röd, Röd, Röd
Strömsbro IF Fredrik Winberg Winberg97@hotmail.se Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF Orange P06 Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF P-03 Anders Hermansson anders.hermansson@protonmail.com 070-996 69 59 Orange, Blå, Vit
Sundsvall FBC Mikael Nordell bellmaar@gmail.com 0738199045 svart, Svart, Svart
Sundsvall FBC Niklas Hedman niklas.r.hedman@gmail.com 070-2094622 svart, Svart, Svart
Sundsvall FBC Håkan Nilsson hakan.nilsson@toyotasundsvall.se 070-2418464 Vit, Vit, Vit
Söderhamns IBF /Wallviks IK P02/03 Pär Lindström par.lindstrom@midroc.se 0727140987 Blå, Blå, Blå
Söderhamns IBF P05/06 Andreas Knutsson andreas.knutsson.ak@gmail.com 070-3859895 Blå, Blå, Blå
Södra Tolvfors IF Johan Stefansson stickaaaan@gmail.com 073-995 38 65 Svart, Svart, Svart
Tierp IBK Tobias Backström tobiasbackstrom@telia.com 0706-729700 Svart, Svart, Svart
Timrå IBC Röd, Svart, Svart
Timrå IBC HERR Christer Bergström kricka19@hotmail.com 0703287037 Röd, Svart, Svart
Valbo AIF 06 Hans Johansson hansjohansson1@icloud.com 070-5176007 Grön, Svart/Grön, Svart/Grön
Wallviks IK Söderhamns IBF Tomas Pålsson tomas.palsson21@gmail.com 070-370 50 52 Blå, Blå, Gul
Vinnare Semi 1
Vinnare Semi 2
Västernorrland P 16
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Gästrikland P 16 - Västernorrland P 16 Avbr. Idrottshallen, Söderhamn
2018-07-12 18:15 1 IBK Runsten P02 - Skutskärs IBK 04 8 - 8 Torbjörn Ström, Jan Byqvist Novahallen - Gavlehov
2018-08-11 14:00 1 IBK Runsten A-lag - Strängnäs IBK AS 8 - 5 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
2018-08-12 11:30 1 IK Sätra A-lag - Timrå IBC 10 - 5 Håkan Thunman, Roger Collin Träffen Arena
2018-08-12 16:30 1 IBK Runsten A-lag - Lillån IBK 12 - 7 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2018-08-18 10:00 1 Gävle GIK HJ17 Uppland - Wallviks IK Söderhamns IBF WO (5 - 0) Alfahallen - Gavlehov
2018-08-18 13:00 1 FBC Bollnäs H1 - Sandvikens AIK H1 Bollnäs Sporthall A
2018-08-22 19:30 1 IBK Runsten HJ17 - Södra Tolvfors IF 4 - 9 Petter Lundgren, Erik Lindberg Nynäshallen 86
2018-08-22 20:40 1 Gävle GIK JAS - IK Sätra A-lag 6 - 3 Roger Collin, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2018-08-24 17:00 1 Skutskärs IBK 05 - IBK Runsten P05 7 - 9 Conny Carlsson, Oliver Parment Rotskärsskolans Sporthall
2018-08-25 09:30 1 Skutskärs IBK 04 - IBK Runsten P03 7 - 14 Oliver Parment, Robin Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2018-08-25 15:00 1 Sandvikens AIK H1 - IBF Falun Ungdom 6 - 8 Petter Lundgren, Oskar Simryd Arena Jernvallen
2018-08-26 14:00 1 Sandvikens AIK H1 - Gävle GIK JAS 10 - 3 Petter Lundgren, Oskar Simryd Arena Jernvallen
2018-08-29 20:40 1 Gävle GIK JAS - Södra Tolvfors IF Roger Collin, Rikard Karlsson Alfahallen - Gavlehov
2018-08-31 20:00 1 IK Sätra A-lag - Skutskärs IBK 3 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Träffen Arena
2018-09-01 13:00 1 Gävle GIK a-lag HERRAR - IK Sirius IBK 5 - 7 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
2018-09-01 15:30 1 IBK Runsten HJ17 - Gävle GIK HJ17 GUD 6 - 1 Martin Stenberg, Reine Schröder Alfahallen - Gavlehov 69
2018-09-02 10:10 1 IBK Runsten P02 - Gävle GIK P03 Röd 6 - 5 Magnus Undén, Roger Collin Novahallen - Gavlehov
2018-09-06 19:00 1 Hudik/Björkberg IBK Allsv - Timrå IBC HERR Richard Öhneskog, Marcus Svedinger
2018-09-06 19:30 1 Sandvikens AIK H1 - Södra Tolvfors IF 8 - 1 Roger Collin, Henrik Öberg Arena Jernvallen
2018-09-08 10:00 1 Skutskärs IBK 04 - Storviks IF P05/06 0 - 0 Mattias Dahlqvist, Robin Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2018-09-08 12:00 1 Skutskärs IBK 04 - Gävle GIK P04 0 - 0 Mattias Dahlqvist, Robin Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2018-09-13 19:45 1 IK Sätra A-lag - FBC Bollnäs H1 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Träffen Arena
2018-09-15 16:30 1 IBK Runsten A-lag - Sandvikens AIK H1 6 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2018-09-16 14:00 1 Strömsbro IF - Södra Tolvfors IF Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Testebo Arena
2018-09-16 14:30 1 IBK Runsten P04 - Andersbergs IBK P04 6 - 4 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2018-09-17 19:15 1 Hofors IBK - IBF Hedemora 7 - 8 Pär Hedlund, Roger Morin Hoforshallen
2018-09-21 18:30 1 IBK Runsten P04 - Skutskärs IBK 04 5 - 8 Gustav Johansson, Albin Norring Novahallen - Gavlehov
2018-09-22 10:00 1 Gävle GIK P03 Röd - Gävle GIK P02 10 - 5 Robin Andersson, Alfons Eriksson Alfahallen - Gavlehov
2018-09-22 12:00 1 Sandvikens AIK HJ17 - Söderhamns IBF /Wallviks IK P02/03 Magnus Nordahl, Magnus Undén Arena Jernvallen
2018-09-22 16:50 1 Sandvikens AIK P03/04 - IBK Runsten P02 5 - 3 Gustav Johansson, Almedina Sörell Arena Jernvallen
2018-09-23 10:30 1 Gävle GIK HJ17 Uppland - IBK Runsten HJ17 3 - 4 Reine Schröder, Anders Löfgren Nynäshallen
2018-09-23 12:00 1 IK Sätra B-lag - Södra Tolvfors IF Roger Collin, Erik Lindberg Träffen Arena
2018-09-23 17:15 1 Sandvikens AIK P03/04 - Strömsbro IF P-03 Göran Karlsson, Almedina Sörell Arena Jernvallen
2018-09-24 19:00 1 Hofors IBK - KFUM Falun Henrik Öberg, Pär Hedlund Hoforshallen
2018-09-29 15:00 1 Skutskärs IBK - Södra Tolvfors IF Anders Löfgren, Thomas Sterner Rotskärsskolans Sporthall
2018-09-30 13:00 1 Valbo AIF 06 - Strömsbro IF Orange P06 11 - 13 Ludvig Hermansson, Jonathan Blank Valbo Sportcenter
2018-09-30 14:00 1 IK Sätra B-lag - IBF Sörby Snipers Torbjörn Ström Träffen Arena
2018-09-30 17:10 1 IBK Runsten P02 - Sandvikens AIK P03/04 4 - 2 Robin Andersson, Torbjörn Ström Novahallen - Gavlehov
2018-10-04 19:45 1 IBK Runsten P02 - Gävle GIK HJ17 Uppland 8 - 4 Reine Schröder, Petter Lundgren Nynäshallen
2018-10-07 10:00 1 Gävle GIK P05 - IS Saga P05 div4 10 - 4 Hampus Andersson Kunskapsskolans Sporthall
2018-10-07 13:00 1 Gävle GIK P05 - Söderhamns IBF P05/06 16 - 3 Hampus Andersson Kunskapsskolans Sporthall
2018-10-07 15:00 1 Andersbergs IBK P04 - Gävle GIK P03 Blå 4 - 6 Hampus Andersson Andersbergs Sporthall
2018-10-13 11:00 1 IBK Runsten P05 - Gävle GIK P05 7 - 10 Anders Löfgren, Anton Hanstorp Kunskapsskolans Sporthall
2018-10-14 15:30 1 Andersbergs IBK P04 - Tierp IBK 0 - 3 Anders Löfgren, Daniel Östling Novahallen - Gavlehov
2018-10-30 16:30 1 GGIK Parasport - Strömsbro IF P-03 Anders Löfgren Nynäshallen
2018-11-02 18:45 1 Gävle GIK P05 - IBK Runsten P05 Gustav Johansson, Andreas Sjöberg Novahallen - Gavlehov
2018-11-10 09:45 1 Gävle GIK P03 Blå - Hofors IBK P03-04 Pär Hedlund, Roger Morin Kunskapsskolans Sporthall
2018-12-04 17:30 1 Gästrikland P 16 - Gävle GIK P03 Röd Reine Schröder, Gustav Johansson Alfahallen - Gavlehov
2018-12-27 17:15 1 Gästrikland P 16 - Strömsbro IF Anders Löfgren, Hampus Andersson Alfahallen - Gavlehov
2019-01-02 17:00 1 Hälsingland P16 - Jämtland/Härjedalen P16 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Testebo Arena
2019-01-02 19:00 1 Skutskärs IBK H2 - IBK Runsten A-lag 3 - 16 Håkan Thunman, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall 42
2019-01-05 15:00 1 Sandvikens AIK H1 - IBF Hedemora 2 - 8 Petter Lundgren, Oskar Simryd Arena Jernvallen
2019-02-17 13:00 1 Storviks IF P/F 08-09 - Gävle GIK P09 Röd 0 - 6 Anton Hanstorp, Albin Norring Parkhallen
2019-03-27 19:15 1 Gävle GIK JAS - Södra Tolvfors IF Sean Norouz, Andreas Sjöberg Alfahallen - Gavlehov

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis