Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medellätt A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Grimsta AIK (A) Andreas Sjöblom sjoblom78@gmail.com 073-040 89 05 Röd/Röd/Vit
Rosersbergs IK Pontus Larsson Pontus.larsson66@gmail.com 070-888 14 98 Röd/blå/röd
Sigtuna IF IBK Lars Andrén info@tradtjanster.se 0709256135 Blå-Blå-Blå
Täby FC Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (A) Linda Stromberg Linda.stromberg@bredband2.com Gul/svart/svart
Vallentuna IBK (A) Kristina Åstrand kristinaastrand@hotmail.com 070-6919771 Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Fredrik Hedqvist fredrik.hedqvist@piab.com 076-7244458 Svart/Svart/Svart
Väsby IBK Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (A) Jörgen Fastesson jorgen.fastesson@gmail.com 0702584625 Orange, Svart, Orange
Ängby IF (A) Kenneth Werbes kenneth.werbes@gmail.com 0705337949 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 10:00 1 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK Simon Åbom, Johan Engvall Smedsgärdshallen
2018-09-29 11:30 1 Rosersbergs IK - Vallentuna IBK (A) Mimma Spasic, Lars Reuterhagen Rosershallen 125
2018-09-30 10:00 1 Ängby IF (A) - Grimsta AIK (A) Christian Neemé, Kevin Neemé Grimstahallen
2018-09-30 12:30 1 Vaxholms IBF - Täby FC Simon Åbom, Mimma Spasic Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 2
2018-10-06 09:30 2 Väsby IBK - Rosersbergs IK Fredrik Nensén, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2018-10-06 12:00 2 Grimsta AIK (A) - Sigtuna IF IBK Patrik Arvinder, Fabian Magnell Väsby skolan
2018-10-06 12:00 2 Täby FC - Åkersberga IBF (A) Simon Åbom, Sabina Åström Skarpängskolan B
2018-10-06 13:00 2 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF Torbjörn Lundin, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
Omgång 3
2018-10-13 11:30 3 Rosersbergs IK - Grimsta AIK (A) Fredrik Nensén, Richard Jonsson Rosershallen
2018-10-14 10:00 3 Sigtuna IF IBK - Ängby IF (A) Mario Mallengren, Mats Järnmark Prästängshallen
2018-10-14 12:00 3 Töjnan IBK (A) - Täby FC Mimma Spasic, Johan Eklund Silverdalshallen
2018-10-14 12:15 3 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (A) Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-11 16:30 3 Vaxholms IBF - Väsby IBK Jonas Laurell, Fredrik Dahl Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 4
2018-10-20 09:00 4 Väsby IBK - Åkersberga IBF (A) Joel Sandberg, Jesper Algotsson Smedsgärdshallen
2018-10-20 11:00 4 Vallentuna IBK (A) - Töjnan IBK (A) Sabina Åström, Simon Åbom Hammarbackens Sporthall
2018-10-20 13:00 4 Grimsta AIK (A) - Vaxholms IBF Richard Jonsson, Rikard Söderlund Väsby skolan
2018-10-20 15:30 4 Ängby IF (A) - Rosersbergs IK Malva Sölvemark, Rebecka Eriksson Stora Mossen 1
Omgång 5
2018-10-26 18:00 5 Rosersbergs IK - Sigtuna IF IBK Sezgin Youmer, Osama Abaied Rosershallen
2018-10-27 09:15 5 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK (A) Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-10-27 10:15 5 Töjnan IBK (A) - Väsby IBK Zana Guzel, Johan Nima Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-11-25 15:30 5 Vaxholms IBF - Ängby IF (A) Jelena Spasic, Fabian Magnell Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 6
2018-11-10 12:00 6 Vallentuna IBK (A) - Täby FC Roger Nyström, Björn Söderström Hammarbackens Sporthall
2018-11-10 13:00 6 Grimsta AIK (A) - Töjnan IBK (A) Therese Kempendahl, Emelie Kempendahl Väsby skolan
2018-11-11 09:00 6 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF Tobias Jansson, Jesper Algotsson Prästängshallen
2018-11-11 12:00 6 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (A) Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
Omgång 7
2018-11-17 09:15 7 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK Simon Åbom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-17 14:00 7 Täby FC - Väsby IBK Kevin Neemé, Christian Neemé Skarpängskolan B
2018-11-18 14:30 7 Vaxholms IBF - Rosersbergs IK Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-18 15:00 7 Töjnan IBK (A) - Ängby IF (A) Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Silverdalshallen
Omgång 8
2018-11-24 10:45 8 Väsby IBK - Vallentuna IBK (A) Arash Sohrevardi, Kari Karke Smedsgärdshallen
2018-11-24 11:45 8 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF (A) Joel Sandberg, Jesper Algotsson Rosershallen
2018-11-24 14:00 8 Grimsta AIK (A) - Täby FC Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Väsby skolan
2018-11-25 13:15 8 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK (A) Villiam Lööf, Anders Haag Prästängshallen
Omgång 9
2018-12-01 10:15 9 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF Johan Nima, Zana Guzel Åkersberga Sporthall A
2018-12-01 15:00 9 Vallentuna IBK (A) - Grimsta AIK (A) Johan Nima, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2018-12-02 12:00 9 Töjnan IBK (A) - Rosersbergs IK Johan Nima, Anton Fritshammar Silverdalshallen
2018-12-08 14:00 9 Täby FC - Ängby IF (A) Tobias Jansson, Mikael Ferneback Skarpängskolan A
Omgång 10
2018-12-08 13:30 10 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (A) Arvid Nordin, Sam Varahram Innebandyhallen Vaxholm
2018-12-09 11:00 10 Sigtuna IF IBK - Täby FC Jelena Spasic, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-12-09 12:00 10 Grimsta AIK (A) - Väsby IBK Lucas Edberg, Mats Järnmark Väsby skolan
2018-12-09 13:00 10 Ängby IF (A) - Vallentuna IBK (A) Åsa Gustavsson, Anton Fritshammar Grimstahallen
Omgång 11
2018-12-15 09:00 11 Väsby IBK - Ängby IF (A) Imtiaz Karim, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2018-12-15 15:00 11 Vallentuna IBK (A) - Sigtuna IF IBK Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2018-12-15 16:00 11 Täby FC - Rosersbergs IK Arvid Nordin, Lovisa Lindblom Skarpängskolan B
2018-12-16 11:45 11 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (A) Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Silverdalshallen
Omgång 12
2019-01-12 11:00 12 Grimsta AIK (A) - Ängby IF (A) Villiam Lööf, Anders Haag Väsby skolan
2019-01-12 12:00 12 Täby FC - Vaxholms IBF Adam Sundbom, Patrik Larsson Skarpängskolan B
2019-01-12 13:00 12 Vallentuna IBK (A) - Rosersbergs IK Oscar Uhlir, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2019-01-13 10:00 12 Sigtuna IF IBK - Väsby IBK Jonatan Svahn, Mimma Spasic Prästängshallen
Omgång 13
2019-01-19 11:15 13 Åkersberga IBF (A) - Täby FC Lovisa Lindblom, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2019-01-19 12:30 13 Rosersbergs IK - Väsby IBK Wen-chung Tsai, Sezgin Youmer Rosershallen
2019-01-20 11:00 13 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK (A) Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2019-01-20 15:30 13 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (A) Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 14
2019-01-26 09:00 14 Väsby IBK - Vaxholms IBF Mimma Spasic, Jelena Spasic Smedsgärdshallen
2019-01-26 12:00 14 Ängby IF (A) - Sigtuna IF IBK Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2019-01-26 12:00 14 Grimsta AIK (A) - Rosersbergs IK Daniel Bjerdahl, Andreas Theorén Väsby skolan
2019-01-26 14:00 14 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (A) Lucas Edberg, Arvid Nordin Hammarbackens Sporthall
2019-01-26 14:30 14 Täby FC - Töjnan IBK (A) Peter Lassfolk, Filip Lövenklint Erikslundshallen
Omgång 15
2019-02-02 13:00 15 Rosersbergs IK - Ängby IF (A) Jesper Algotsson, Joel Sandberg Rosershallen
2019-02-02 15:30 15 Vaxholms IBF - Grimsta AIK (A) Torbjörn Lundin, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-03 10:15 15 Åkersberga IBF (A) - Väsby IBK Arvid Nordin, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2019-02-03 10:45 15 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK (A) Peter Lassfolk, Fredrik Bousset Silverdalshallen
Omgång 16
2019-02-09 10:00 16 Väsby IBK - Töjnan IBK (A) Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Smedsgärdshallen
2019-02-09 11:00 16 Ängby IF (A) - Vaxholms IBF Linn Skotte, Ida Torbjörner Stora Mossen 1
2019-02-10 12:00 16 Sigtuna IF IBK - Rosersbergs IK Mimma Spasic, Anders Haag Prästängshallen
2019-02-10 13:15 16 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF (A) Patrik Arvinder, Mats Järnmark Väsby skolan
Omgång 17
2019-02-16 14:00 17 Täby FC - Vallentuna IBK (A) Adam Sundbom, William De Besche Skarpängskolan B
2019-02-17 10:15 17 Åkersberga IBF (A) - Ängby IF (A) Emilia Lassfolk, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2019-02-17 12:30 17 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK Sabina Åström, Johan Nima Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-17 15:30 17 Töjnan IBK (A) - Grimsta AIK (A) Anders Hillebrink, Mimma Spasic Silverdalshallen
Omgång 18
2019-03-02 12:00 18 Rosersbergs IK - Vaxholms IBF Ken Johansson, Jan Lingemark Rosershallen
2019-03-03 10:00 18 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) Daniel Bäckner, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-03-09 09:00 18 Väsby IBK - Täby FC Jonatan Svahn, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2019-03-13 20:00 18 Ängby IF (A) - Töjnan IBK (A) Johan Nima, Zana Guzel Helenelundshallen
Omgång 19
2019-03-09 11:15 19 Åkersberga IBF (A) - Rosersbergs IK Emilia Tuomela, Chelsea Wickenbergh Åkersberga Sporthall A
2019-03-09 13:00 19 Täby FC - Grimsta AIK (A) Adam Sundbom, Filip Lövenklint Skarpängskolan B
2019-03-09 14:00 19 Vallentuna IBK (A) - Väsby IBK Dennis Svensson, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2019-03-10 09:30 19 Töjnan IBK (A) - Sigtuna IF IBK Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Silverdalshallen
Omgång 20
2019-03-16 09:45 20 Ängby IF (A) - Täby FC Jan Lingemark, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2019-03-16 11:30 20 Rosersbergs IK - Töjnan IBK (A) Richard Jonsson, Lars Reuterhagen Rosershallen
2019-03-16 12:00 20 Grimsta AIK (A) - Vallentuna IBK (A) Andreas Theorén, Johan Ståhl Väsby skolan
2019-03-16 14:30 20 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (A) Lars Samuelsson, Magnus Westerberg Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 21
2019-03-23 10:00 21 Väsby IBK - Grimsta AIK (A) Lars Reuterhagen, Fabian Fahimi Smedsgärdshallen
2019-03-23 13:00 21 Täby FC - Sigtuna IF IBK Peter Lassfolk, William De Besche Skarpängskolan A
2019-03-23 15:00 21 Vallentuna IBK (A) - Ängby IF (A) Elise Lundin, Anton Fritshammar Hammarbackens Sporthall
2019-03-24 10:00 21 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF Jan Lingemark, Oscar Uhlir Silverdalshallen
Omgång 22
2019-03-30 11:45 22 Rosersbergs IK - Täby FC Anders Haag, Jan Lingemark Rosershallen
2019-03-31 10:45 22 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (A) Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2019-03-31 12:00 22 Ängby IF (A) - Väsby IBK Mario Mallengren, Robert Milerud Stora Mossen 1
2019-03-31 14:15 22 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK (A) Mimma Spasic, Jelena Spasic Åkersberga Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis