Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medellätt C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK (B) Blå, Blå, Blå
Huddinge IBS Röd, Röd, Vita
Huddinge IK Johan Edlund johan.edlund@tlbygg.se 0730261987 röd, röd, röd
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
IK Tomtberga (A) Vit, Vit, Vit
Nacka Wallenstam IBK (B) Vit, Svart, Vit
Solna IK Tomas Ek ektomas@yahoo.se 073-9813436 Vit, Vit, Vit
Älvsjö AIK IBF Blå, Blå, Blå
Ängby IF (C) Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 15:00 1 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK (B) Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Sätrahallen
2018-09-29 15:00 1 Nacka Wallenstam IBK (B) - IK Tomtberga (A) Henry Niss Lager, Edvin Leijon Myrsjöskolan
2018-09-29 16:00 1 Huddinge IBS - Solna IK Rebecka Edin, My Källström Lyly Tomtbergahallen
2018-09-30 11:00 1 Huddinge IK - Hässelby SK IBK (B) Max Sjöberg, Albin Hedenstedt Kvarnbergshallen
Omgång 2
2018-10-06 09:00 2 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Ricky Bagge, Robert Milerud Hässelbyhallen
2018-10-07 10:00 2 Solna IK - Huddinge IK Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Ulriksdalshallen
2018-10-07 11:00 2 Ängby IF (C) - IBF Offensiv Lidingö Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Grimstahallen
2018-10-07 12:45 2 IK Tomtberga (A) - Älvsjö AIK IBF Jakob Nima, Mario Mallengren Kvarnbergshallen
Omgång 3
2018-10-13 12:15 3 Huddinge IBS - Ängby IF (C) Batuhan Turkmenoglu, Yusuf Köker Tomtbergahallen
2018-10-13 16:00 3 Nacka Wallenstam IBK (B) - Solna IK Svedje Ohlson, Leif Karlsson Myrsjöskolan
2018-10-14 10:00 3 IK Tomtberga (A) - Ekerö IK (B) Albin Hedenstedt, Sam Varahram Kvarnbergshallen
2018-10-14 11:45 3 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) Johan Nima, Kerin Maclean Mitchell Västertorpshallen
Omgång 4
2018-10-20 14:30 4 Ängby IF (C) - Huddinge IK Malva Sölvemark, Rebecka Eriksson Stora Mossen 1
2018-10-21 10:00 4 Solna IK - Älvsjö AIK IBF Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Ulriksdalshallen
2018-10-21 16:15 4 Ekerö IK (B) - IBF Offensiv Lidingö Mimma Spasic, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
2019-01-26 12:00 4 Hässelby SK IBK (B) - IK Tomtberga (A) Vilgot Widlöf, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
Omgång 5
2018-10-27 10:00 5 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (B) Alexander Edehag, Hugo Dandanell Hässelbyhallen
2018-10-27 12:00 5 Huddinge IBS - IBF Offensiv Lidingö Elise Lundin, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2018-10-27 14:00 5 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ängby IF (C) Daniel Bjerdahl, Adam Lindell Myrsjöskolan
2018-10-28 09:00 5 IK Tomtberga (A) - Solna IK Kenneth Johansson, Sam Varahram Kvarnbergshallen
Omgång 6
2018-11-10 14:00 6 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IK Jonathan Varli, John Awabdeh Bodals Bollhall
2018-11-11 09:00 6 Solna IK - Hässelby SK IBK (B) William Rennerfelt, Gustaf Reimer Ulriksdalshallen
2018-11-11 11:00 6 Ängby IF (C) - Älvsjö AIK IBF Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2018-11-11 16:15 6 Ekerö IK (B) - Huddinge IBS Samuel Oreland, Robert Milerud Tappströms Bollhall
Omgång 7
2018-11-04 18:00 7 Solna IK - Ekerö IK (B) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tallbackaskolan
2018-11-18 10:45 7 IK Tomtberga (A) - Ängby IF (C) Rebecka Edin, Linnea Westerlund Kvarnbergshallen
2018-11-18 11:45 7 Huddinge IK - Huddinge IBS Johannes Sandberg, Linnea Westerlund Kvarnbergshallen
2018-11-18 12:00 7 Nacka Wallenstam IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Daniel Bjerdahl, Lisa Dahl Myrsjöskolan
Omgång 8
2018-11-24 13:30 8 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF Mats Järnmark, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2018-11-24 14:00 8 Ängby IF (C) - Hässelby SK IBK (B) Samuel Oreland, David Nell Stora Mossen 1
2018-11-25 11:00 8 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) Michael Hillblom, Tobias Jansson Tomtbergahallen
2018-11-25 14:15 8 Ekerö IK (B) - Huddinge IK Leif Karlsson, Mimma Spasic Tappströms Bollhall
Omgång 9
2018-12-01 11:00 9 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS Rebecka Edin, Malva Sölvemark Sätrahallen
2018-12-02 10:00 9 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IK Noah Hulin, William Zetterquist Ormingehallen
2018-12-02 11:00 9 Solna IK - Ängby IF (C) Anders Hillebrink, Sam Robertsson Ulriksdalshallen
2018-12-02 11:00 9 IK Tomtberga (A) - IBF Offensiv Lidingö Sam Varahram, Mikael Ferneback Kvarnbergshallen
Omgång 10
2018-12-08 11:00 10 Huddinge IBS - IK Tomtberga (A) Rebecka Edin, Malva Sölvemark Tomtbergahallen
2018-12-08 12:45 10 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (B) Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Bodals Bollhall
2018-12-09 09:00 10 Huddinge IK - Älvsjö AIK IBF Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Kvarnbergshallen
2018-12-09 14:15 10 Ekerö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Samuel Oreland, Torbjörn Lundin Tappströms Bollhall
Omgång 11
2018-12-15 09:00 11 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS Totte Hallgren, William Wetterud Hässelbyhallen
2018-12-15 09:00 11 IK Tomtberga (A) - Huddinge IK Johan Nima, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2018-12-15 10:15 11 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Sätrahallen
2018-12-16 09:00 11 Solna IK - IBF Offensiv Lidingö Lisa Dahl, Filippa Ekman Ulriksdalshallen
2018-12-16 09:15 11 Ängby IF (C) - Ekerö IK (B) Anton Fritshammar, Emil Aronsson Hässelbyhallen
Omgång 12
2019-01-12 09:00 12 IK Tomtberga (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Sam Varahram, Robert Vangeus Kvarnbergshallen
2019-01-12 11:00 12 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IK Anna Mandelstam, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2019-01-13 11:00 12 Solna IK - Huddinge IBS Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
2019-01-13 13:15 12 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF Leif Karlsson, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
Omgång 13
2019-01-19 11:00 13 Älvsjö AIK IBF - IK Tomtberga (A) Shabbir Ahmed, Valestany Eskander Sätrahallen
2019-01-19 15:00 13 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF (C) Mats Andersson, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2019-01-19 16:00 13 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Henry Niss Lager, Edvin Leijon Myrsjöskolan
2019-01-20 13:00 13 Huddinge IK - Solna IK Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Kvarnbergshallen
Omgång 14
2019-01-26 11:00 14 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF Vilgot Widlöf, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2019-01-26 14:00 14 Ängby IF (C) - Huddinge IBS Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Stora Mossen 1
2019-01-27 10:00 14 Solna IK - Nacka Wallenstam IBK (B) Peter Lassfolk, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
2019-01-27 15:15 14 Ekerö IK (B) - IK Tomtberga (A) Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Tappströms Bollhall
Omgång 15
2019-02-02 11:00 15 Älvsjö AIK IBF - Solna IK Zana Guzel, Malva Sölvemark Sätrahallen
2019-02-02 11:30 15 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (B) Jonathan Wallén Brobäck, Andreas Theorén Bodals Bollhall
2019-02-02 14:15 15 IK Tomtberga (A) - Hässelby SK IBK (B) Simon Righarts, Elise Lundin Kvarnbergshallen
2019-02-02 15:15 15 Huddinge IK - Ängby IF (C) Mauricio Castillo, Elise Lundin Kvarnbergshallen
Omgång 16
2019-02-09 14:30 16 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IBS Sam Robertsson, Mats Andersson Bodals Bollhall
2019-02-10 09:00 16 Ängby IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) Rikard Söderlund, Per Sundvall Grimstahallen
2019-02-10 10:00 16 Solna IK - IK Tomtberga (A) Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
2019-02-10 14:15 16 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (B) Nicklas Sundgren, Robert Milerud Tappströms Bollhall
Omgång 17
2019-02-16 12:00 17 Älvsjö AIK IBF - Ängby IF (C) Rebecka Eriksson, Malva Sölvemark Sätrahallen
2019-02-16 12:00 17 Hässelby SK IBK (B) - Solna IK Emilia Tuomela, Elin Holm Hässelbyhallen
2019-02-16 14:00 17 Huddinge IK - IBF Offensiv Lidingö Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Kvarnbergshallen
2019-02-17 12:00 17 Huddinge IBS - Ekerö IK (B) Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Tomtbergahallen
Omgång 18
2019-03-03 14:15 18 Ekerö IK (B) - Solna IK Yusuf Köker, Batuhan Turkmenoglu Tappströms Bollhall
2019-03-04 18:00 18 Huddinge IBS - Huddinge IK Emilia Tuomela, Elin Holm Tomtbergahallen
2019-03-17 18:15 18 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK (B) Johan Eklund, Johan Nima Bodals Bollhall
2019-03-24 14:30 18 Ängby IF (C) - IK Tomtberga (A) Åsa Gustavsson, Sezgin Youmer Grimstahallen
Omgång 19
2019-03-09 10:00 19 Älvsjö AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö Mathias Johansson, Sam Varahram Sätrahallen
2019-03-09 13:00 19 Huddinge IK - Ekerö IK (B) Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2019-03-09 15:00 19 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS Felix Fernström, Daniel Kölborn Myrsjöskolan
2019-03-09 15:00 19 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF (C) William Wetterud, Håkan Taxén Hässelbyhallen
Omgång 20
2019-03-16 13:30 20 IBF Offensiv Lidingö - IK Tomtberga (A) Lisa Dahl, Filippa Ekman Bodals Bollhall
2019-03-16 20:00 20 Ängby IF (C) - Solna IK Filip Lövenklint, Alexander Dahlberg Leijon Riddersvik
2019-03-17 11:00 20 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK (B) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-03-17 16:15 20 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF Zana Guzel, Sam Robertsson Tomtbergahallen
Omgång 21
2019-03-23 11:00 21 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IK Heimo Lyly, My Källström Lyly Sätrahallen
2019-03-23 15:00 21 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Emil Aronsson, Sam Robertsson Hässelbyhallen
2019-03-24 11:00 21 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ekerö IK (B) Leif Karlsson, Anders Hillebrink Ormingehallen
2019-03-31 13:45 21 IK Tomtberga (A) - Huddinge IBS Shabbir Ahmed, Johan Hessing Kvarnbergshallen
Omgång 22
2019-03-30 10:00 22 Huddinge IK - IK Tomtberga (A) Rebecka Edin, Malva Sölvemark Kvarnbergshallen
2019-03-30 12:00 22 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK (B) Sam Varahram, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2019-03-30 13:30 22 IBF Offensiv Lidingö - Solna IK Martin Mårtensson, Andreas Theorén Bodals Bollhall
2019-03-31 12:00 22 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF Robert Vangeus, Elise Lundin Ormingehallen
2019-03-31 16:15 22 Ekerö IK (B) - Ängby IF (C) Mimma Spasic, Jelena Spasic Tappströms Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis