Aktuella resultat - Örebro Läns Innebandyförbund

Välj säsong
Visa distriktets tävlingar 2019/20
Visa Svenska IBF:s och övriga tävlingar
Senaste resultat
Tid Tävling Match Resultat
2019-11-10 18:00 USM Pojkar 16 Grupp 11 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 5
2019-11-10 17:30 Herrar Div 3 Örebro Län Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - KFUM Örebro H3 5 - 12
2019-11-10 17:00 Herrar Div 3 Örebro Län Brickebackens IF H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 8 - 5
2019-11-10 17:00 Damer Juniorer Askersunds IBK DJ - IBK Köping Ung DJ 8 - 5
2019-11-10 17:00 USM Pojkar 16 Grupp 11 Örebro SK Ungdomsklubb - Kristinehamns IBF 10 - 4
2019-11-10 16:40 Pantamera PK4 ÖLIBF (06-07) Åsbro GOIF PK4 - Kumla IBK PK4 2 - 4
2019-11-10 16:00 Herrar Div 3 Örebro Län WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Lillån IBK H3 (B-lag) 6 - 15
2019-11-10 16:00 Pantamera RÖD FK3 VIBF/ÖLIBF (06-07) KFUM Örebro/ÖSK ungdom - Lillån IBK FK3 4 - 3
2019-11-10 16:00 Damer Division 2 Västra Pålsboda IBF D2 - IBK Köping Ung D2 2 - 10
Kommande matcher
Tid Tävling Match
Röd text
= Ändrad matchtid
2019-11-12 18:45 Pantamera RÖD FK1 VIBF/ÖLIBF (04-05) IBF Örebro Utv FK1 - IBK Hallsta FK1
2019-11-12 19:00 Herrar Div 3 Örebro Län Gropens IF H3 - Brickebackens IF H3
2019-11-12 19:00 Herrar Div 3 Örebro Län IBK Wasahus-73 H3 - Kopparbergs BK H3
2019-11-12 19:10 Pantamera RÖD FK1 VIBF/ÖLIBF (04-05) Lillån IBK FK1 - Rönnby IBK Ung FK1
2019-11-12 20:00 Herrar Div 3 Örebro Län Lillån IBK H3 (B-lag) - KFUM Örebro H3
2019-11-13 19:00 Herrar Div 3 Örebro Län Örebro SK Ung H3 - Kumla IBK H3 (B-lag)
2019-11-13 19:30 Herrar Div 3 Örebro Län Väster IBK Örebro H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3)
2019-11-15 19:00 Pantamera PK3 ÖLIBF (05-06) IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - Örebro SK Ung PK3
2019-11-15 19:30 Damer Division 1 Region Kumla IBK - IFK Arboga IBK
2019-11-15 19:30 Herrar Div 2 Västmanland/Örebro WSK Lindesberg H2 - Sala Silverstaden IBK H2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis