Poängliga - Damer Div 2 B-Slutspel



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Tuva Thunell IBF Örebro Ung (D2) 9 12 9 21 4
2. Lava Ejvind IBK Hallsta D2 (B-lag) 10 16 4 20 2
3. Hanna Hellsing WSK Lindesberg (D2) 10 12 6 18 0
4. Isabelle Andersson Skogsgymnastikens IBS D2 10 8 6 14 14
5. Thilda Carlsson IBF Örebro Ung (D2) 10 6 8 14 0
6. Cassandra Parkatti Skogsgymnastikens IBS D2 6 4 9 13 2
7. Moa Anderstedt WSK Lindesberg (D2) 9 6 6 12 10
8. Frida Mårtensson IBK Hallsta D2 (B-lag) 7 6 5 11 2
9. Erika Örneus Pålsboda IBF D2 10 5 6 11 0
10. Emma Wallin Skogsgymnastikens IBS D2 10 4 7 11 6
11. Ida Sandberg WSK Lindesberg (D2) 5 9 1 10 9
12. Sandra Bergman Skogsgymnastikens IBS D2 7 8 2 10 2
13. Nathalie Blomberg IBF Örebro Ung (D2) 9 8 2 10 2
14. Alva Hyttinen Skogsgymnastikens IBS D2 7 7 3 10 0
15. Lina Nirholt Askersunds IBK D2 9 8 1 9 0
16. Lina Krosse IBF Örebro Ung (D2) 8 6 3 9 0
17. Olivia Holm IBF Örebro Ung (D2) 3 4 5 9 0
18. Emelie Vikström IBF Örebro Ung (D2) 7 6 2 8 0
19. Hanna Eldstål Skogsgymnastikens IBS D2 9 2 6 8 6
20. Irma Olson Askersunds IBK D2 8 5 2 7 2
21. Karin Sellen IBK Hallsta D2 (B-lag) 9 4 3 7 0
22. Carolina Sterzenbach WSK Lindesberg (D2) 8 4 3 7 2
23. Pernilla Karlsson IBK Hallsta D2 (B-lag) 3 3 4 7 0
24. Viktoria Silverliden Pålsboda IBF D2 6 3 4 7 0
25. Jennifer Ernebrink Skogsgymnastikens IBS D2 6 6 0 6 0
26. Wilma Sjöberg WSK Lindesberg (D2) 6 5 1 6 2
27. Josefin Tammert IBF Örebro Ung (D2) 1 4 2 6 0
28. Elin Folkesson Pålsboda IBF D2 8 4 2 6 2
29. Ella Wallin Skogsgymnastikens IBS D2 9 4 2 6 4
30. Malin Högberg IBK Hallsta D2 (B-lag) 3 3 3 6 0
31. Andersson Sara Jergard IBK Hallsta D2 (B-lag) 6 3 3 6 2
32. Josefin Åkerblad Pålsboda IBF D2 9 3 3 6 2
33. Ella Pettersson WSK Lindesberg (D2) 6 2 4 6 0
34. Linn Rebecka Bark IBK Hallsta D2 (B-lag) 10 2 4 6 2
35. Ida Larsson Pålsboda IBF D2 10 4 1 5 0
36. Emma Windh-Andersson Pålsboda IBF D2 7 4 1 5 2
37. Julia Gustavsson WSK Lindesberg (D2) 8 4 1 5 9
38. Tea Eriksson Askersunds IBK D2 8 4 1 5 9
39. Tilda Einarsson IBF Örebro Ung (D2) 10 3 2 5 0
40. Josefin Persson IBF Örebro Ung (D2) 9 3 2 5 4
41. Louise Persson WSK Lindesberg (D2) 10 2 3 5 2
42. Klara Elofsson Askersunds IBK D2 6 1 4 5 0
43. Annie Svensson WSK Lindesberg (D2) 9 0 5 5 2
44. Fanny Airaksinen IBK Hallsta D2 (B-lag) 4 4 0 4 0
45. Elin Börjesson Pålsboda IBF D2 10 3 1 4 0
46. Karin Ahnér Pålsboda IBF D2 5 3 1 4 0
47. Ella Österberg Pålsboda IBF D2 7 3 1 4 2
48. Tina Torstenson IBK Hallsta D2 (B-lag) 7 3 1 4 2
49. Simone Pannula IBK Hallsta D2 (B-lag) 4 2 2 4 0
50. Veronica Wallgren Pålsboda IBF D2 9 2 2 4 0
51. Victoria Bengtsson IBF Örebro Ung (D2) 5 1 3 4 0
52. Michelle Magnusson Askersunds IBK D2 4 1 3 4 0
53. Saga Ernebrink Skogsgymnastikens IBS D2 9 0 4 4 0
54. Ella Selander WSK Lindesberg (D2) 8 0 4 4 0
55. Alice Östensson Askersunds IBK D2 6 0 4 4 5
56. Isa Jansson WSK Lindesberg (D2) 7 3 0 3 0
57. Linn Jonsson IBK Hallsta D2 (B-lag) 6 3 0 3 0
58. Nadja Ström WSK Lindesberg (D2) 10 2 1 3 0
59. Vendela Högqvist Askersunds IBK D2 9 2 1 3 0
60. Alva Kjellman Askersunds IBK D2 7 2 1 3 0
61. Amanda Hansson IBF Örebro Ung (D2) 5 2 1 3 0
62. Anna Bruhn Skogsgymnastikens IBS D2 5 2 1 3 0
63. Stina Hellqvist IBF Örebro Ung (D2) 3 1 2 3 0
64. Amanda Johnson WSK Lindesberg (D2) 9 1 2 3 0
65. Nadja Yliluoma IBK Hallsta D2 (B-lag) 5 1 2 3 0
66. Mimmi Starborg IBK Hallsta D2 (B-lag) 3 1 2 3 2
67. Susanne Sondér Askersunds IBK D2 8 1 2 3 2
68. Lina Nilsson Skogsgymnastikens IBS D2 8 0 3 3 0
69. Clara Dicksson IBK Hallsta D2 (B-lag) 4 0 3 3 0
70. Sofia Erlandsson IBF Örebro Ung (D2) 1 0 3 3 0
71. Matilda Malmskär Askersunds IBK D2 7 2 0 2 0
72. Stina Östensson Askersunds IBK D2 2 2 0 2 0
73. Maria Sandberg Pålsboda IBF D2 3 2 0 2 2
74. Maaika Moes IBF Örebro Ung (D2) 1 1 1 2 0
75. Sara Eklind Skogsgymnastikens IBS D2 10 1 1 2 0
76. Cecilia Bjurström Pålsboda IBF D2 7 1 1 2 6
77. Natalie Eriksson IBF Örebro Ung (D2) 4 0 2 2 0
78. Jennifer Myckelberg IBF Örebro Ung (D2) 6 0 2 2 0
79. Matilda Kretschmann WSK Lindesberg (D2) 6 0 2 2 0
80. Fanny Thysell WSK Lindesberg (D2) 8 0 2 2 0
81. Elin Ölvestad Pålsboda IBF D2 4 0 2 2 4
82. Marie Vång IBK Hallsta D2 (B-lag) 9 0 2 2 11
83. Sandra Carlzon Askersunds IBK D2 4 1 0 1 0
84. Denice Backman Skogsgymnastikens IBS D2 1 1 0 1 0
85. Josefine Abrahamsson Skogsgymnastikens IBS D2 5 1 0 1 0
86. Malin Lindström Pålsboda IBF D2 7 1 0 1 0
87. Andrea Eriksson IBF Örebro Ung (D2) 1 1 0 1 0
88. Marina Blom Pålsboda IBF D2 6 1 0 1 2
89. Ida Carlsson Pålsboda IBF D2 4 1 0 1 2
90. Evelina Hättström Askersunds IBK D2 5 1 0 1 2
91. Sofie Jonsson IBK Hallsta D2 (B-lag) 6 1 0 1 4
92. Kajsa Mathiesen IBF Örebro Ung (D2) 6 1 0 1 4
93. Evelina Aittamaa IBF Örebro Ung (D2) 4 0 1 1 0
94. Emma Sundström IBF Örebro Ung (D2) 8 0 1 1 0
95. Matilda Lindsten IBF Örebro Ung (D2) 2 0 1 1 0
96. Nathalie Molin Pålsboda IBF D2 1 0 1 1 0
97. Diz Möller Johansen IBK Hallsta D2 (B-lag) 8 0 1 1 0
98. Emilia Öhlander IBK Hallsta D2 (B-lag) 4 0 1 1 0
99. Ida Erlandsson WSK Lindesberg (D2) 4 0 1 1 0
100. Ronja Nilsson WSK Lindesberg (D2) 1 0 1 1 0
101. Pia Högberg Askersunds IBK D2 2 0 1 1 0
102. Malin Strömberg Askersunds IBK D2 7 0 1 1 2
103. Isabell Karlsson-Lundborg IBF Örebro Ung (D2) 5 0 1 1 2
104. Marie Fischerström IBF Örebro Ung (D2) 1 0 1 1 2
105. Amanda Aittamaa IBF Örebro Ung (D2) 5 0 0 0 0
106. Moa Wallgren IBF Örebro Ung (D2) 1 0 0 0 0
107. Madeleine Jakobsson IBF Örebro Ung (D2) 1 0 0 0 0
108. Wilma Eklindh Pålsboda IBF D2 4 0 0 0 0
109. Emma Nilsson Pålsboda IBF D2 1 0 0 0 0
110. Annie Holst Skogsgymnastikens IBS D2 7 0 0 0 0
111. Jenny Eldstål Skogsgymnastikens IBS D2 1 0 0 0 0
112. Victoria Lundkvist Skogsgymnastikens IBS D2 1 0 0 0 0
113. Lovisa Malmqvist Pålsboda IBF D2 9 0 0 0 0
114. Emma Bergström Pålsboda IBF D2 7 0 0 0 0
115. Mikaela Fürsth Pålsboda IBF D2 1 0 0 0 0
116. Lisa Ögren IBF Örebro Ung (D2) 1 0 0 0 0
117. Emma Larsson IBF Örebro Ung (D2) 4 0 0 0 0
118. Sofia Johansson Pålsboda IBF D2 6 0 0 0 0
119. Carin Pettersson WSK Lindesberg (D2) 4 0 0 0 0
120. Elvira Carlsson Askersunds IBK D2 1 0 0 0 0
121. Ida Sjöholm Askersunds IBK D2 8 0 0 0 0
122. Ida Wallin Skogsgymnastikens IBS D2 1 0 0 0 0
123. Petra Holm Skogsgymnastikens IBS D2 8 0 0 0 0
124. Tove Lindberg Skogsgymnastikens IBS D2 8 0 0 0 0
125. Maja Wetterskog Skogsgymnastikens IBS D2 5 0 0 0 0
126. Hanna Eriksson Skogsgymnastikens IBS D2 2 0 0 0 0
127. Sara Gunnarsson WSK Lindesberg (D2) 4 0 0 0 0
128. Jennifer Tapper WSK Lindesberg (D2) 2 0 0 0 0
129. My Möller Johansen IBK Hallsta D2 (B-lag) 9 0 0 0 0
130. Josefin Bergman IBK Hallsta D2 (B-lag) 4 0 0 0 0

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis