Poängliga - Herrar Division 4 Norra



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Henrik Samuelsson Östra SK B 8 21 23 44 0
2. John Johannesson Aneby SK 10 22 11 33 2
3. Tobias Annér Östra SK B 9 17 14 31 2
4. Jimmy Haeggman Östra SK B 10 19 7 26 4
5. Oliver Wikström Gränna AIS B 9 12 13 25 2
6. Marcus Halvardsson Östra SK B 8 11 14 25 0
7. Dani Hyytiäinen Södra Wätterns IF 9 20 4 24 0
8. Albin Svensson Södra Wätterns IF 10 12 12 24 2
9. Casper Moberg Gränna AIS B 10 14 8 22 5
10. Mattias Norén Östra SK B 9 13 9 22 2
11. John Ygemar Skillingaryds IK 5 14 7 21 2
12. Rasmus Johansson Gränna AIS B 9 12 9 21 2
13. Simon Edvardsson Skillingaryds IK 8 11 9 20 4
14. Jonas Ragnarsson Skillingaryds IK 9 10 10 20 0
15. Fredrik Lundkvist Skillingaryds IK 8 7 12 19 0
16. Edwin Rudenlöv Södra Wätterns IF 10 7 12 19 2
17. Melker Andersson Husqvarna IK B 7 7 12 19 6
18. Henning Lööv Aneby SK 10 6 13 19 10
19. Max Axelsson Sportklubben Beduinerna 10 8 10 18 2
20. Jonathan Gunnarsson Skillingaryds IK 10 9 8 17 8
21. Philip Johansson Sportklubben Beduinerna 9 8 9 17 0
22. Linus Skrubbe IBF Tranås B 5 8 9 17 4
23. Patrik Strand Östra SK B 6 7 10 17 2
24. Oscar Rudstam Tenhults IF B 9 10 6 16 28
25. Ozborne Johnsson IBF Tranås B 5 8 8 16 4
26. Melwin Holmberg Forserums IF B 10 5 11 16 0
27. Philip Diber Hovslätts IK B 6 11 4 15 0
28. Anton Fridh Östra SK B 10 10 5 15 4
29. Henrik Ojala Skillingaryds IK 6 9 6 15 4
30. Anton Hiljesjö Hovslätts IK B 9 8 7 15 4
31. Mohammed Amin Gränna AIS B 10 7 8 15 0
32. Christoffer Evers Södra Wätterns IF 9 12 2 14 2
33. Dennis Brangenfeldt Aneby SK 8 10 4 14 10
34. Adam Karlsson Gränna AIS B 9 9 5 14 2
35. Freddie Sjö Aneby SK 8 12 1 13 0
36. Jens Pettersson Södra Wätterns IF 8 8 5 13 2
37. Emil Cederqvist Husqvarna IK B 5 6 7 13 14
38. Arvid Åstrand Forserums IF B 9 11 1 12 0
39. Samuel Björk Husqvarna IK B 4 9 3 12 2
40. Niclas Ojala Skillingaryds IK 9 7 5 12 8
41. Gustav Bergström Södra Wätterns IF 10 6 6 12 0
42. Alexander Mattsson Husqvarna IK B 9 4 8 12 16
43. Lukas Lindgren Aneby SK 10 9 2 11 4
44. Max Losdal Östra SK B 8 4 7 11 2
45. Edvin Lundmark Månsarps IBK B 6 1 10 11 2
46. Rasmus Boberg Södra Wätterns IF 9 7 3 10 10
47. Adam Arnedal Tenhults IF B 7 5 5 10 4
48. Marcus Jansson Sportklubben Beduinerna 10 5 5 10 6
49. Martin Aldensjö Gränna AIS B 5 4 6 10 0
50. Marcus Bjernegård Skillingaryds IK 10 4 6 10 2
51. Jonas Eriksson Södra Wätterns IF 9 2 8 10 4
52. Tom Berglund Månsarps IBK B 5 9 0 9 0
53. Jimmy Bergström Sportklubben Beduinerna 9 8 1 9 4
54. Ludvig Kylberg Forserums IF B 10 8 1 9 4
55. Albin Magnusson Brinkmann Tenhults IF B 9 8 1 9 6
56. Hampus Grundel Hovslätts IK B 3 7 2 9 4
57. Hampus Lackemo Gränna AIS B 10 6 3 9 0
58. Lukas Pettersson Husqvarna IK B 4 6 3 9 0
59. Edvin Carlsson Husqvarna IK B 4 6 3 9 0
60. Elias Vadsten Gränna AIS B 9 6 3 9 2
61. Samuel Burman Tenhults IF B 5 5 4 9 6
62. Anton Tegvall Tenhults IF B 10 3 6 9 32
63. Andreas Ebefors Östra SK B 8 2 7 9 4
64. Mattias Sonestedt Husqvarna IK B 7 8 0 8 6
65. Simon Holgersson Husqvarna IK B 7 7 1 8 2
66. Tobias Johansson Sportklubben Beduinerna 4 7 1 8 4
67. Casper Andersson Tenhults IF B 5 6 2 8 0
68. Rickard Kallin Södra Wätterns IF 7 5 3 8 9
69. Hugo Krantz Månsarps IBK B 9 4 4 8 10
70. Gustaf Hvirf Månsarps IBK B 6 4 4 8 36
71. Joel Sandén Skillingaryds IK 10 3 5 8 18
72. Jesper Torstensson IBF Tranås B 7 2 6 8 2
73. Hugo Persson Hovslätts IK B 6 6 1 7 0
74. Yutthasak Rakwong Tenhults IF B 8 6 1 7 8
75. Olle Erkenheed Hovslätts IK B 5 5 2 7 0
76. Isak Beurling IBF Tranås B 8 5 2 7 8
77. Hampus Sandberg Månsarps IBK B 7 4 3 7 0
78. Viktor Davidsson Gränna AIS B 6 4 3 7 0
79. Melvin Sjökvist Hovslätts IK B 5 4 3 7 2
80. Ola Gustafsson IBF Tranås B 10 4 3 7 2
81. Anton Carlgren Husqvarna IK B 8 4 3 7 6
82. Simon Äng IBF Tranås B 6 3 4 7 0
83. Anton Hedström Södra Wätterns IF 6 3 4 7 0
84. Theo Claesson Tenhults IF B 6 3 4 7 2
85. Martin Johansson Aneby SK 8 1 6 7 4
86. Robin Ek Husqvarna IK B 1 5 1 6 0
87. Johan Olofsson Sportklubben Beduinerna 6 5 1 6 0
88. Philip Sparf IBF Tranås B 9 4 2 6 0
89. Anton Wahlström Sportklubben Beduinerna 9 4 2 6 0
90. Marcus Sirén Östra SK B 5 4 2 6 2
91. Hugo Träff Hovslätts IK B 9 4 2 6 2
92. Ted Ivarsson Forserums IF B 10 4 2 6 6
93. Olle Engqvist Hovslätts IK B 4 3 3 6 0
94. Isak Segersson IBF Tranås B 5 3 3 6 2
95. Victor Johansson Östra SK B 4 3 3 6 16
96. Marcus Lundin Månsarps IBK B 5 3 3 6 19
97. Alexander Hellström Husqvarna IK B 9 3 3 6 24
98. Anton Segersson IBF Tranås B 4 2 4 6 0
99. Anton Elmquist Hovslätts IK B 3 2 4 6 0
100. Niklas Olsson Gränna AIS B 8 2 4 6 0
101. Hampus Thyrén Forserums IF B 10 2 4 6 10
102. Axel Wadsten Gränna AIS B 9 1 5 6 6
103. Edvin Hild-Källman IBF Tranås B 4 5 0 5 2
104. Anton Erickson Östra SK B 3 4 1 5 0
105. Gustav Andersson Hovslätts IK B 8 4 1 5 0
106. Patrik Gyllengard Skillingaryds IK 8 4 1 5 2
107. Philip Nelson Husqvarna IK B 8 3 2 5 2
108. Johannes Kalling Östra SK B 4 3 2 5 2
109. Liam Holm Gränna AIS B 4 3 2 5 2
110. Andreas Binett Sportklubben Beduinerna 5 3 2 5 2
111. Gustav Andersson Forserums IF B 10 3 2 5 20
112. Hugo Carlsson Gränna AIS B 6 2 3 5 6
113. William Lantz Sportklubben Beduinerna 7 2 3 5 8
114. Rasmus Lann Hovslätts IK B 6 2 3 5 16
115. Erik Mattsson Tenhults IF B 4 2 3 5 20
116. Tobias Lundgren Skillingaryds IK 10 1 4 5 2
117. Gustaf Gustafsson Hovslätts IK B 5 1 4 5 9
118. Adam Sturesson Gränna AIS B 10 0 5 5 4
119. Hugo Åstrand Forserums IF B 9 4 0 4 2
120. Patrick Ahlmén Hovslätts IK B 6 4 0 4 12
121. Jonathan Gustafsson Månsarps IBK B 9 3 1 4 0
122. Magnus Engqvist Månsarps IBK B 5 3 1 4 0
123. Alexander Jones IBF Tranås B 1 3 1 4 0
124. Simon Svensson Månsarps IBK B 3 3 1 4 2
125. Herman Lundin IBF Tranås B 4 3 1 4 2
126. Mattias Petersson Tenhults IF B 9 3 1 4 2
127. Oscar Gunnarsson Södra Wätterns IF 7 3 1 4 4
128. Emil Hultenius Forserums IF B 5 2 2 4 0
129. Felix Axelsson Gränna AIS B 2 2 2 4 2
130. Oliver Romhagen Södra Wätterns IF 7 2 2 4 2
131. Alfred Bernhardsson Hovslätts IK B 2 2 2 4 4
132. Kalle Johansson Månsarps IBK B 7 2 2 4 8
133. Hani Johansson Gränna AIS B 10 1 3 4 0
134. Christoffer Lindahl Östra SK B 9 1 3 4 0
135. Alexander Ritamäki Forserums IF B 2 1 3 4 0
136. Tobias Svensson Tenhults IF B 5 1 3 4 0
137. Vilhelm Kannerling Sportklubben Beduinerna 6 1 3 4 2
138. Philip Jung Husqvarna IK B 8 0 4 4 0
139. Lucas Granström Sportklubben Beduinerna 6 0 4 4 2
140. Adam Rydahl Södra Wätterns IF 4 0 4 4 2
141. Gustav Svahn Forserums IF B 7 0 4 4 4
142. Adam Teodorsson Södra Wätterns IF 1 3 0 3 0
143. Johan Södergård Sportklubben Beduinerna 5 3 0 3 2
144. Lancelot Jungåker Månsarps IBK B 9 3 0 3 2
145. Emil Kämpe Aneby SK 10 2 1 3 0
146. Rikard Petersson Aneby SK 6 2 1 3 0
147. Filip Linder Forserums IF B 7 2 1 3 0
148. Jonatan Olsson Östra SK B 1 2 1 3 0
149. Emil Daag Gränna AIS B 1 2 1 3 0
150. Gustav Perman Skillingaryds IK 9 2 1 3 2
151. Leopold Hulusjö Tenhults IF B 8 2 1 3 6
152. Marcus Fischer Tenhults IF B 1 1 2 3 0
153. William Ekdahl Gränna AIS B 2 1 2 3 0
154. Gustav Persson Aneby SK 6 1 2 3 2
155. Thomas Hennichs Sportklubben Beduinerna 6 1 2 3 4
156. Victor Hulterskog Aneby SK 8 1 2 3 10
157. Theo Jarl Aneby SK 3 0 3 3 0
158. Walter Dahlström Aneby SK 2 0 3 3 0
159. Adam Pellnor Hovslätts IK B 2 0 3 3 0
160. Vidar Aldeborg Husqvarna IK B 9 0 3 3 0
161. Simon Waltersson IBF Tranås B 2 0 3 3 0
162. Dennis Davidsson Sportklubben Beduinerna 2 0 3 3 0
163. Maikel Ceylan Husqvarna IK B 8 0 3 3 2
164. Linus Thyrén Forserums IF B 7 0 3 3 2
165. Jesper Dellfors Forserums IF B 5 0 3 3 2
166. Eddie Mörnstål Aneby SK 7 0 3 3 6
167. Albin Klyver Hovslätts IK B 4 0 3 3 14
168. Melvin Sandberg Hovslätts IK B 1 2 0 2 0
169. Lucas Lindberg Hovslätts IK B 2 2 0 2 0
170. Andreas Strand Gränna AIS B 1 2 0 2 0
171. Alexander Bauer Aneby SK 3 2 0 2 0
172. Olle Klingståhl Husqvarna IK B 3 2 0 2 0
173. William Bergendahl Månsarps IBK B 3 2 0 2 0
174. Alfons Daxberg IBF Tranås B 1 2 0 2 0
175. Melvin Dalman IBF Tranås B 8 2 0 2 2
176. Victor Nordstrand IBF Tranås B 5 2 0 2 4
177. Anton Tammerlin Gränna AIS B 8 2 0 2 5
178. Mert Cimen Forserums IF B 9 2 0 2 6
179. Pierre Andersson Skillingaryds IK 9 2 0 2 6
180. Willem Bergström Månsarps IBK B 6 2 0 2 8
181. Sebastian Kullander IBF Tranås B 9 2 0 2 14
182. KP Hellström Husqvarna IK B 3 2 0 2 24
183. Olle Ryman Skillingaryds IK 8 1 1 2 0
184. Oliver Alving Månsarps IBK B 5 1 1 2 0
185. Oscar Swahn Sportklubben Beduinerna 5 1 1 2 0
186. Niclas Palm Tenhults IF B 4 1 1 2 0
187. William Lundberg Tenhults IF B 7 1 1 2 2
188. Jakob Isaksson Månsarps IBK B 8 1 1 2 2
189. Liam Wibring IBF Tranås B 7 1 1 2 2
190. Hugo Claesson Månsarps IBK B 7 1 1 2 2
191. William Nilsson Husqvarna IK B 3 1 1 2 2
192. Hugo Forsum Forserums IF B 9 1 1 2 2
193. Robin Axelsson Aneby SK 6 1 1 2 2
194. Philip Petersson Hovslätts IK B 6 1 1 2 2
195. Adam Kalbe Hovslätts IK B 3 0 2 2 0
196. Philip Broddnäs Gränna AIS B 1 0 2 2 0
197. Bashir Mukhtar Månsarps IBK B 3 0 2 2 0
198. Mikael Johansson Månsarps IBK B 4 0 2 2 0
199. Elliot Bergström Månsarps IBK B 6 0 2 2 2
200. Isak Mörnstål IBF Tranås B 6 0 2 2 2
201. Isac Fahlberg Forserums IF B 10 0 2 2 2
202. Christer Öggesjö Aneby SK 3 0 2 2 2
203. Linus Petersson Hovslätts IK B 7 0 2 2 2
204. Patrik Eisenschmidt Tenhults IF B 5 0 2 2 2
205. Kim Tegvall Tenhults IF B 10 0 2 2 2
206. Filip Lindström Södra Wätterns IF 6 0 2 2 4
207. Oskar Claesson Husqvarna IK B 8 0 2 2 4
208. Hampus Dorji Hovslätts IK B 5 0 2 2 9
209. Joel Frisk Skillingaryds IK 6 0 2 2 14
210. Tobias Larsson Skillingaryds IK 5 1 0 1 0
211. Noel Lindblom Månsarps IBK B 2 1 0 1 0
212. André Schagerström IBF Tranås B 8 1 0 1 0
213. Nils Svensson IBF Tranås B 4 1 0 1 0
214. Andreas Waldemyr IBF Tranås B 5 1 0 1 0
215. Johan Olsson Hovslätts IK B 7 1 0 1 0
216. Simon Ek Östra SK B 1 1 0 1 0
217. Lukas Hagström Aneby SK 4 1 0 1 0
218. Erik Landsjö Aneby SK 2 1 0 1 0
219. Joakim Moregård Aneby SK 1 1 0 1 0
220. Oskar Wassborg Forserums IF B 1 1 0 1 0
221. Henric Löw Svensson Gränna AIS B 1 1 0 1 0
222. Hampus Bergström Sportklubben Beduinerna 2 1 0 1 0
223. Hellström Ludvig Tenhults IF B 7 1 0 1 2
224. Robin Edberg Forserums IF B 3 1 0 1 2
225. Gustav Johansson Månsarps IBK B 5 1 0 1 2
226. Daniel Boberg Månsarps IBK B 3 1 0 1 2
227. Anton Örfelth Aneby SK 8 1 0 1 4
228. John Ahlström Östra SK B 4 1 0 1 4
229. Alexander Golubovic Forserums IF B 7 1 0 1 6
230. Oscar Fischer Tenhults IF B 3 1 0 1 12
231. Aphisak Rakwong Tenhults IF B 6 1 0 1 38
232. Simon Lundin Tenhults IF B 1 0 1 1 0
233. Samuel Grytberg Forserums IF B 6 0 1 1 0
234. Erik Hulthén Aneby SK 4 0 1 1 0
235. Pontus Schavon Östra SK B 1 0 1 1 0
236. Edvin Krook Hovslätts IK B 1 0 1 1 0
237. Alexander Klarén Gränna AIS B 1 0 1 1 0
238. Oliwer Bergendahl Månsarps IBK B 5 0 1 1 0
239. Filip Wingren Månsarps IBK B 7 0 1 1 0
240. Kevin Linder IBF Tranås B 2 0 1 1 0
241. Karl Jansson Månsarps IBK B 10 0 1 1 0
242. Martin Berggren Skillingaryds IK 3 0 1 1 0
243. Robin Lindqvist Skillingaryds IK 4 0 1 1 2
244. Elias Heijel Skillingaryds IK 8 0 1 1 2
245. Tobias Thörnmo Sportklubben Beduinerna 3 0 1 1 2
246. Oskar Lööke IBF Tranås B 5 0 1 1 2
247. Gustav Sturesson Gränna AIS B 10 0 1 1 2
248. Filip Ljungberg IBF Tranås B 2 0 1 1 4
249. Simon Liljengren Månsarps IBK B 8 0 1 1 4
250. Rasmus Nero Månsarps IBK B 1 0 0 0 0
251. Hampus Abrahamsson Månsarps IBK B 8 0 0 0 0
252. Ebba Philip Månsarps IBK B 2 0 0 0 0
253. David Andersson Månsarps IBK B 2 0 0 0 0
254. Adam Nikolausson Månsarps IBK B 1 0 0 0 0
255. Hampus Igefors IBF Tranås B 1 0 0 0 0
256. Algot Bäck IBF Tranås B 1 0 0 0 0
257. Elvis Fång IBF Tranås B 2 0 0 0 0
258. Jonathan Svensson IBF Tranås B 1 0 0 0 0
259. William Rosell IBF Tranås B 3 0 0 0 0
260. Otto Henning IBF Tranås B 1 0 0 0 0
261. Adam Ljungbäcker IBF Tranås B 1 0 0 0 0
262. Emrik Dahlman IBF Tranås B 3 0 0 0 0
263. Robin Ek Östra SK B 1 0 0 0 0
264. Filip Haage Sportklubben Beduinerna 1 0 0 0 0
265. Sebastian Jacobsson Sportklubben Beduinerna 2 0 0 0 0
266. Tony Gudbrand Sportklubben Beduinerna 9 0 0 0 0
267. Patrik Gunnarsson Skillingaryds IK 9 0 0 0 0
268. Daniel Johansson Skillingaryds IK 7 0 0 0 0
269. Joakim Brynielsson Husqvarna IK B 8 0 0 0 0
270. Philip Gustafsson Husqvarna IK B 1 0 0 0 0
271. Anton Larsson Husqvarna IK B 2 0 0 0 0
272. John Tornåker Husqvarna IK B 7 0 0 0 0
273. Pontus Boberg Skillingaryds IK 3 0 0 0 0
274. Albin Röklander Husqvarna IK B 1 0 0 0 0
275. Jonatan Magnusson Husqvarna IK B 1 0 0 0 0
276. Gustav Andersson Gränna AIS B 10 0 0 0 0
277. Filip Johansson Gränna AIS B 1 0 0 0 0
278. Kristoffer Strand Gränna AIS B 1 0 0 0 0
279. Marcus Ottosson Forserums IF B 9 0 0 0 0
280. Zebastian Rickardsson Forserums IF B 7 0 0 0 0
281. Melker Vigant Aneby SK 7 0 0 0 0
282. Daniel Karlsson Aneby SK 1 0 0 0 0
283. Mikael Wiberg Aneby SK 1 0 0 0 0
284. Casper Ekwall Aneby SK 3 0 0 0 0
285. Artur Grytberg Forserums IF B 1 0 0 0 0
286. Linus Klasson Forserums IF B 1 0 0 0 0
287. Fabian Sandström Forserums IF B 4 0 0 0 0
288. Hampus Auganon Aneby SK 2 0 0 0 0
289. Casper Jakobsson Aneby SK 1 0 0 0 0
290. Emil Johansson Forserums IF B 1 0 0 0 0
291. Lucas Hallgren Gränna AIS B 1 0 0 0 0
292. Rickard Karlsson Gränna AIS B 1 0 0 0 0
293. Noak Halvardsson Hovslätts IK B 2 0 0 0 0
294. Tommy Henningsson Gränna AIS B 5 0 0 0 0
295. Lukas Crona Hovslätts IK B 5 0 0 0 0
296. Theo Nyman Hovslätts IK B 1 0 0 0 0
297. Martin Bärbäck Hovslätts IK B 1 0 0 0 0
298. Noel Florén Hovslätts IK B 2 0 0 0 0
299. Markus Johansson Hovslätts IK B 2 0 0 0 0
300. David Andersson Hovslätts IK B 5 0 0 0 0
301. Simon Fredriksson Östra SK B 1 0 0 0 0
302. William Axelsson Östra SK B 1 0 0 0 0
303. Rikard Gustafsson Östra SK B 1 0 0 0 0
304. Albin Frostfelt Östra SK B 1 0 0 0 0
305. Melker Davidsson Hovslätts IK B 1 0 0 0 0
306. Olof Svensson Hovslätts IK B 1 0 0 0 0
307. Mark Ottosson Hovslätts IK B 5 0 0 0 0
308. Adam Bäck Hovslätts IK B 1 0 0 0 0
309. Theodor Onselius Hovslätts IK B 1 0 0 0 0
310. Simon Kåreswed Tenhults IF B 4 0 0 0 0
311. Jonas Tegvall Tenhults IF B 4 0 0 0 0
312. Oscar Vågerdal Sportklubben Beduinerna 1 0 0 0 0
313. Jonathan Folkesson Tenhults IF B 1 0 0 0 0
314. Hammarlund Sixten Tenhults IF B 4 0 0 0 0
315. Vincent Nilsson Tenhults IF B 4 0 0 0 0
316. Thage Claesson Tenhults IF B 3 0 0 0 0
317. Tim Lundstedt Södra Wätterns IF 9 0 0 0 0
318. Martin Almqvist Södra Wätterns IF 9 0 0 0 0
319. Oscar Leander Södra Wätterns IF 4 0 0 0 2
320. Albin Blychert Tenhults IF B 6 0 0 0 2
321. Martin Rosengren Södra Wätterns IF 2 0 0 0 2
322. Kim Stark Östra SK B 3 0 0 0 2
323. Jonas Haraldsson Aneby SK 4 0 0 0 2
324. Emil Elmebro Forserums IF B 7 0 0 0 2
325. Jimmie Johansson Aneby SK 2 0 0 0 2
326. Mattias Thörn Gränna AIS B 3 0 0 0 2
327. Zsombor Gaal Husqvarna IK B 9 0 0 0 2
328. Pontus Lövgren Husqvarna IK B 1 0 0 0 2
329. Johannes Birath Husqvarna IK B 1 0 0 0 2
330. Simon Fasth Husqvarna IK B 2 0 0 0 2
331. Martin Lundberg Månsarps IBK B 1 0 0 0 2
332. Kristofer Gunnarsson Sportklubben Beduinerna 6 0 0 0 2
333. Oliver Lindqvist Sportklubben Beduinerna 3 0 0 0 2
334. Adam Wahlström Sportklubben Beduinerna 1 0 0 0 2
335. Aphichet Ratanaprathum IBF Tranås B 2 0 0 0 2
336. Martin Karlsson Månsarps IBK B 2 0 0 0 2
337. Kalle Rygert Hovslätts IK B 6 0 0 0 4
338. Adam Hultqvist Södra Wätterns IF 1 0 0 0 5
339. Olle Edlund Hovslätts IK B 4 0 0 0 7
340. Tim Svensson Tenhults IF B 5 0 0 0 11

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis