Poängliga - Pantamera Damjuniorer division 2 södra



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Sandra Dahlberg Arndt Sköndals IK 14 21 10 31 4
2. Tilde Klermyr Bele Barkarby IF IBF (C) 12 18 7 25 0
3. Stina Westerlund Vendelsö IK (A) 14 18 6 24 4
4. Vilma Zanders Vendelsö IK (A) 14 13 10 23 17
5. Lisa Tystrand Sköndals IK 12 15 7 22 0
6. Ellen Wistedt Bele Barkarby IF IBF (C) 12 16 3 19 0
7. Sofia Karlsson Huddinge IK (B) 10 14 3 17 4
8. Rebecca De Land Vendelsö IK (A) 14 6 11 17 4
9. Clara Waldenström Värmdö IF 13 10 5 15 2
10. Ebba Almgren Bele Barkarby IF IBF (C) 11 6 8 14 4
11. Philippa Blom Nacka Wallenstam IBK (B) 6 9 4 13 0
12. Sara Bodin- Carlsson Vendelsö IK (A) 14 8 5 13 2
13. Rebecka Öhr Vendelsö IK (A) 13 7 6 13 4
14. Molly Jörneblad Bele Barkarby IF IBF (C) 12 6 7 13 0
15. Celestina Gainaru Huddinge IK (B) 12 11 1 12 0
16. Julia Lundgren Sköndals IK 14 9 3 12 2
17. Petra Friedmann Bele Barkarby IF IBF (C) 10 6 6 12 0
18. Sara Andersson Älvsjö AIK (B) 11 9 2 11 4
19. Caroline Sjöqvist Sköndals IK 14 4 7 11 8
20. Hanna Berg Nacka Wallenstam IBK (B) 7 2 9 11 0
21. Wan Elander Nacka Wallenstam IBK (B) 8 7 3 10 0
22. Elin Bynke Värmdö IF 14 7 3 10 2
23. Dina Eklöf Nacka Wallenstam IBK (B) 11 6 4 10 0
24. Evelina Ihl Vendelsö IK (A) 11 6 4 10 0
25. Ida Hansson Vendelsö IK (A) 14 2 8 10 0
26. Alma Baxivanos Vendelsö IK (A) 8 7 2 9 0
27. Carolin Wolgast Huddinge IK (B) 12 6 3 9 0
28. Ebba Johansson Huddinge IK (B) 12 5 4 9 0
29. Moa Lindqvist Nacka Wallenstam IBK (B) 13 4 5 9 0
30. Matilda Wester Älvsjö AIK (B) 9 3 6 9 2
31. Ebba Karlsson Bele Barkarby IF IBF (C) 12 5 3 8 2
32. Clara Andersson Värmdö IF 12 5 3 8 2
33. Frida Johansson-Sörensen Vendelsö IK (A) 11 5 3 8 10
34. Maja Björklund Bele Barkarby IF IBF (C) 13 4 4 8 2
35. Isabella Sundman Nacka Wallenstam IBK (B) 12 3 5 8 0
36. Izabella Kelly Huddinge IK (B) 12 3 5 8 2
37. Liv Hök Älvsjö AIK (B) 9 4 3 7 0
38. Astrid Haglind Nacka Wallenstam IBK (B) 9 4 3 7 2
39. Mathilda Husbom Nacka Wallenstam IBK (B) 9 6 0 6 2
40. Vilde Rundfloen Nacka Wallenstam IBK (B) 4 4 2 6 0
41. Olivia Hundersmark Älvsjö AIK (B) 6 4 2 6 0
42. Evelinn Hallström Vendelsö IK (A) 12 4 2 6 0
43. Linda Forslund Älvsjö AIK (B) 9 4 2 6 4
44. Christine Lake Värmdö IF 12 3 3 6 0
45. Evelina Modh Bele Barkarby IF IBF (C) 10 1 5 6 2
46. Linnea Skånberg Värmdö IF 4 5 0 5 4
47. Linn Meerburg Nacka Wallenstam IBK (B) 14 4 1 5 0
48. Wilma Svanberg Nacka Wallenstam IBK (B) 11 4 1 5 0
49. Hanna Lagemyr Vendelsö IK (A) 4 4 1 5 4
50. Tilde Åström Bele Barkarby IF IBF (C) 9 3 2 5 0
51. Erica Klevbo Nacka Wallenstam IBK (B) 5 2 3 5 0
52. Klara Strömqvist Värmdö IF 9 2 3 5 0
53. Klara Wiklund Sköndals IK 11 2 3 5 6
54. Jessica Wiberg Bele Barkarby IF IBF (C) 10 0 5 5 0
55. Hannah Gunnarsson Täby FC (D) 3 4 0 4 0
56. Caroline Johansson Sköndals IK 12 4 0 4 2
57. Johanna Husak Sköndals IK 13 4 0 4 4
58. Cassandra Håkansson Huddinge IK (B) 11 3 1 4 0
59. Moa Hellström Bele Barkarby IF IBF (C) 12 3 1 4 0
60. Linnéa Lindquist Älvsjö AIK (B) 8 3 1 4 0
61. Clara Eriksson Täby FC (D) 2 3 1 4 0
62. Carolina Lake Värmdö IF 12 2 2 4 0
63. Alicia Hedenstedt Bele Barkarby IF IBF (C) 10 2 2 4 0
64. Michelle Hertzberg Huddinge IK (B) 4 2 2 4 0
65. Pernilla Lind Älvsjö AIK (B) 7 2 2 4 2
66. Ellen Rensjö Nacka Wallenstam IBK (B) 8 2 2 4 2
67. Tove Tapper Älvsjö AIK (B) 8 1 3 4 0
68. Amanda Fahlman Älvsjö AIK (B) 8 1 3 4 4
69. Elin Eriksson Sköndals IK 11 1 3 4 4
70. Alexandra Bergetoft Huddinge IK (B) 10 0 4 4 0
71. Linn Wetterström Sköndals IK 14 0 4 4 2
72. Julia Eriksson Älvsjö AIK (B) 6 3 0 3 0
73. Louise Isaksson Täby FC (D) 3 3 0 3 0
74. Sara Hekkelstrand Täby FC (D) 4 3 0 3 0
75. Lina Hållbro Täby FC (D) 1 3 0 3 0
76. Mikaela Lindgren Täby FC (D) 2 3 0 3 2
77. Sara Rönnberg Täby FC (D) 6 2 1 3 0
78. Denise Bruce Nacka Wallenstam IBK (B) 4 2 1 3 0
79. Carolina Oksa Täby FC (D) 3 2 1 3 0
80. Louise Womhoff Täby FC (D) 5 2 1 3 0
81. Linn Hellbom Täby FC (D) 1 2 1 3 0
82. Emma Eriksson Älvsjö AIK (B) 5 2 1 3 0
83. Emilia Svensson Bele Barkarby IF IBF (C) 6 2 1 3 0
84. Saga Sjöholm Huddinge IK (B) 6 2 1 3 0
85. Nellie Gullberg Huddinge IK (B) 5 2 1 3 2
86. Pauline Solberg Älvsjö AIK (B) 7 2 1 3 4
87. Felicia Saving Nacka Wallenstam IBK (B) 5 1 2 3 0
88. Alice Ekstrand Värmdö IF 14 1 2 3 0
89. Vendela Kindstrand Täby FC (D) 3 1 2 3 0
90. Cecilia Lindström Täby FC (D) 2 1 2 3 0
91. Clara Lindgren Täby FC (D) 2 1 2 3 0
92. Filippa Hansen Huddinge IK (B) 1 1 2 3 0
93. Hanna Olsson Sköndals IK 11 1 2 3 0
94. Emma Persson Bele Barkarby IF IBF (C) 6 1 2 3 0
95. Vilma Eshammar Bele Barkarby IF IBF (C) 6 1 2 3 2
96. Sara Härdling Täby FC (D) 7 1 2 3 2
97. Christine Lindberg Vendelsö IK (A) 12 1 2 3 4
98. Anahi Pabon Huddinge IK (B) 10 0 3 3 0
99. Michelle Ezelius Sköndals IK 6 0 3 3 0
100. Thea Eklund Täby FC (D) 3 0 3 3 0
101. Filippa Permbeck Täby FC (D) 1 0 3 3 0
102. Linn Österman Värmdö IF 13 0 3 3 2
103. Frida Bergström Värmdö IF 4 2 0 2 0
104. Astrid Iversen Nacka Wallenstam IBK (B) 9 2 0 2 0
105. Vilma Henriksson Täby FC (D) 7 2 0 2 0
106. Melina Rand Sköndals IK 9 2 0 2 0
107. My Harrfors Huddinge IK (B) 7 2 0 2 0
108. Wendla Jangenrud Älvsjö AIK (B) 5 2 0 2 0
109. Anna Karlsson Älvsjö AIK (B) 7 2 0 2 0
110. Emma Hägesten Älvsjö AIK (B) 8 2 0 2 0
111. Alva Lundin Huddinge IK (B) 10 2 0 2 2
112. Emilia Lassfolk Täby FC (D) 4 2 0 2 2
113. Klara Elenstedt Älvsjö AIK (B) 7 2 0 2 14
114. Ida Söderholm Älvsjö AIK (B) 5 1 1 2 0
115. Johanna Wester Älvsjö AIK (B) 4 1 1 2 0
116. Ida Karlsson Nacka Wallenstam IBK (B) 5 1 1 2 0
117. Daphnie Grammenos Huddinge IK (B) 3 1 1 2 0
118. Elin Eriksson Pauna Vendelsö IK (A) 2 1 1 2 0
119. Emma Lindberg Bele Barkarby IF IBF (C) 4 1 1 2 0
120. Maia Kollberg Täby FC (D) 1 1 1 2 0
121. Hanna Brindell Täby FC (D) 2 1 1 2 0
122. Alma Eriksson Nacka Wallenstam IBK (B) 8 1 1 2 0
123. Johanna Karlsson Värmdö IF 14 1 1 2 2
124. Moa Callenmark Värmdö IF 11 1 1 2 2
125. Mathilda Sjöberg Täby FC (D) 4 1 1 2 2
126. Lina Pedersen Täby FC (D) 5 1 1 2 2
127. Lova Sehlin Värmdö IF 12 1 1 2 4
128. Sandra Rödlund Värmdö IF 7 1 1 2 5
129. Maja Gottberg Nacka Wallenstam IBK (B) 4 0 2 2 0
130. Anna Tilly Täby FC (D) 7 0 2 2 0
131. Rebecca Högberg Täby FC (D) 5 0 2 2 2
132. Matilda Krising Kindahl Huddinge IK (B) 9 0 2 2 2
133. Johanna Toborg Älvsjö AIK (B) 4 0 2 2 4
134. Maja Askeholt Nacka Wallenstam IBK (B) 1 1 0 1 0
135. Saga Lindberg Älvsjö AIK (B) 6 1 0 1 0
136. Caroline Alneskog Älvsjö AIK (B) 7 1 0 1 0
137. Nathalie Holmberg Bele Barkarby IF IBF (C) 1 1 0 1 0
138. Emelie Wistedt Bele Barkarby IF IBF (C) 3 1 0 1 0
139. Alexandra Barragan Älvsjö AIK (B) 1 1 0 1 0
140. Diana Lideborg Älvsjö AIK (B) 4 1 0 1 0
141. Moa Bade Älvsjö AIK (B) 1 1 0 1 0
142. Ebba Nybom-Munther Sköndals IK 6 1 0 1 0
143. Johanna Frid Huddinge IK (B) 1 1 0 1 0
144. Lovisa Broman Värmdö IF 8 1 0 1 0
145. Julia Gellerstam Värmdö IF 3 1 0 1 0
146. Izabella Holmér Värmdö IF 4 1 0 1 0
147. Hanna Englund Täby FC (D) 1 1 0 1 0
148. Lovisa Back Täby FC (D) 2 1 0 1 0
149. Tuva Eriksson Täby FC (D) 3 1 0 1 0
150. Ingrid Hessel Täby FC (D) 2 1 0 1 0
151. Josefine Karlsson Täby FC (D) 2 1 0 1 0
152. Sarah Svensson Täby FC (D) 2 1 0 1 0
153. Tuva Palmeklint Täby FC (D) 3 1 0 1 0
154. Beata Henriksson Täby FC (D) 3 1 0 1 2
155. Emma Rimbe Täby FC (D) 2 1 0 1 2
156. Clara Roddar Nacka Wallenstam IBK (B) 7 1 0 1 2
157. Ella Strandman Sköndals IK 9 1 0 1 2
158. Johanna Nordling Sköndals IK 8 0 1 1 0
159. Tilda Blomgren Huddinge IK (B) 3 0 1 1 0
160. Michelle Nilsén Huddinge IK (B) 1 0 1 1 0
161. Frida Elison Älvsjö AIK (B) 8 0 1 1 0
162. Sarah Dahlberg Bele Barkarby IF IBF (C) 1 0 1 1 0
163. Caroline Ogestadh Bele Barkarby IF IBF (C) 6 0 1 1 0
164. Louise Sjöberg Bele Barkarby IF IBF (C) 1 0 1 1 0
165. Alva Andersson Bele Barkarby IF IBF (C) 3 0 1 1 0
166. Cecilia Stern Älvsjö AIK (B) 11 0 1 1 0
167. Anna Helander Älvsjö AIK (B) 1 0 1 1 0
168. Frida Wikland Älvsjö AIK (B) 3 0 1 1 0
169. Tuva Egman Älvsjö AIK (B) 1 0 1 1 0
170. Josefin Andersson Älvsjö AIK (B) 2 0 1 1 0
171. Linn Bergh Nacka Wallenstam IBK (B) 2 0 1 1 0
172. Malin Finnilä Nyberg Nacka Wallenstam IBK (B) 2 0 1 1 0
173. Amanda Klevbo Nacka Wallenstam IBK (B) 11 0 1 1 0
174. Zita Holmsved Thott Nacka Wallenstam IBK (B) 8 0 1 1 0
175. Lydia Bäckström Täby FC (D) 4 0 1 1 0
176. Erika Jakobsson Täby FC (D) 1 0 1 1 0
177. Josefin Korsbäck Värmdö IF 11 0 1 1 0
178. Linn Skotte Täby FC (D) 1 0 1 1 0
179. Clara Ottestam Täby FC (D) 1 0 1 1 0
180. Lovisa Swedenborg Täby FC (D) 3 0 1 1 0
181. Mikaela Alexandersson Täby FC (D) 5 0 1 1 0
182. Wilma Eldh Täby FC (D) 1 0 1 1 0
183. Carolina Myrvoll Täby FC (D) 1 0 1 1 0
184. Cecilia Svegeboe Täby FC (D) 4 0 1 1 0
185. Kamila Mazurkiewicz Nacka Wallenstam IBK (B) 8 0 1 1 0
186. Mathilda Pousette Täby FC (D) 4 0 1 1 0
187. Nathalie Froissart Täby FC (D) 1 0 1 1 2
188. Tilda Jalakas Täby FC (D) 3 0 1 1 2
189. Hanna Lundqvist Nacka Wallenstam IBK (B) 6 0 1 1 2
190. Amanda Tegenkvist Bele Barkarby IF IBF (C) 5 0 1 1 2
191. Emelie Berggren Huddinge IK (B) 10 0 1 1 2
192. Nicole Kummarak Huddinge IK (B) 9 0 1 1 2
193. Moa Frändestam Älvsjö AIK (B) 4 0 1 1 4
194. Tindra Egman Älvsjö AIK (B) 1 0 0 0 0
195. Clara Moström Älvsjö AIK (B) 1 0 0 0 0
196. Maja Lideborg Älvsjö AIK (B) 1 0 0 0 0
197. Julia Hjortshagen Älvsjö AIK (B) 2 0 0 0 0
198. Sofie Landström Älvsjö AIK (B) 1 0 0 0 0
199. Klara Strömbeck Älvsjö AIK (B) 3 0 0 0 0
200. Sofia Wedin Älvsjö AIK (B) 5 0 0 0 0
201. Johanna Milestad Älvsjö AIK (B) 1 0 0 0 0
202. Ellen Todd Älvsjö AIK (B) 1 0 0 0 0
203. Eilish Eriksson Älvsjö AIK (B) 2 0 0 0 0
204. Ebba Othelius Älvsjö AIK (B) 1 0 0 0 0
205. Elsa Storekers Älvsjö AIK (B) 1 0 0 0 0
206. Tuva Grahn-Möller Älvsjö AIK (B) 2 0 0 0 0
207. Madeleine Jansson Älvsjö AIK (B) 6 0 0 0 0
208. Moa Öhman Älvsjö AIK (B) 7 0 0 0 0
209. Nova Lundell Bele Barkarby IF IBF (C) 1 0 0 0 0
210. Isabelle Björk Vendelsö IK (A) 8 0 0 0 0
211. Miranda Danilsons Bele Barkarby IF IBF (C) 1 0 0 0 0
212. Polly Hammarstrand Bele Barkarby IF IBF (C) 1 0 0 0 0
213. Matilda Jennersjö Bele Barkarby IF IBF (C) 1 0 0 0 0
214. Julia Forsell Bele Barkarby IF IBF (C) 1 0 0 0 0
215. Matilda Björklund Bele Barkarby IF IBF (C) 3 0 0 0 0
216. Molly Berg Bele Barkarby IF IBF (C) 10 0 0 0 0
217. Josefine Strid Bele Barkarby IF IBF (C) 2 0 0 0 0
218. Alexandra Flygar Bele Barkarby IF IBF (C) 1 0 0 0 0
219. Lina Axelsson Bele Barkarby IF IBF (C) 1 0 0 0 0
220. Emma Strid Bele Barkarby IF IBF (C) 2 0 0 0 0
221. Malva Linnér Huddinge IK (B) 1 0 0 0 0
222. Lisa Lindblad-Sten Huddinge IK (B) 1 0 0 0 0
223. Ida Tell Huddinge IK (B) 2 0 0 0 0
224. Tilda Bodelson Huddinge IK (B) 3 0 0 0 0
225. Tilda Kleresjö Huddinge IK (B) 3 0 0 0 0
226. Emmy Classon Huddinge IK (B) 3 0 0 0 0
227. Sarah Hjorth Huddinge IK (B) 13 0 0 0 0
228. Ebba Willhelmsen Huddinge IK (B) 1 0 0 0 0
229. Ida Petrén-Lantz Huddinge IK (B) 1 0 0 0 0
230. Rekell Andersson Huddinge IK (B) 1 0 0 0 0
231. Elin Eckervald Huddinge IK (B) 1 0 0 0 0
232. Emma Wellhard Huddinge IK (B) 13 0 0 0 0
233. Lisa Håstlund Sköndals IK 6 0 0 0 0
234. Mathilda Nilsson Sköndals IK 8 0 0 0 0
235. Emma Hultström Sköndals IK 4 0 0 0 0
236. Jonna Thelin Sköndals IK 2 0 0 0 0
237. Julia Strömqvist Sköndals IK 7 0 0 0 0
238. Ida Bergman Huddinge IK (B) 1 0 0 0 0
239. Louise Mattson Huddinge IK (B) 6 0 0 0 0
240. Ellen Neij Sköndals IK 8 0 0 0 0
241. Saga Paloranta Huddinge IK (B) 1 0 0 0 0
242. Veronica Rosendahl Huddinge IK (B) 1 0 0 0 0
243. Nellie Lundberg Huddinge IK (B) 1 0 0 0 0
244. Jonna Nilsson Vendelsö IK (A) 9 0 0 0 0
245. Fanny Rannberg Vendelsö IK (A) 10 0 0 0 0
246. Izabella Wretman Vendelsö IK (A) 3 0 0 0 0
247. Julia Garpenbeck Nacka Wallenstam IBK (B) 3 0 0 0 0
248. Tintin Wistrand Nacka Wallenstam IBK (B) 2 0 0 0 0
249. Sanna Lavér Nacka Wallenstam IBK (B) 2 0 0 0 0
250. Mikaela Åberg Nacka Wallenstam IBK (B) 2 0 0 0 0
251. Alice Lindahl Nacka Wallenstam IBK (B) 1 0 0 0 0
252. Ebba Odenman Nacka Wallenstam IBK (B) 1 0 0 0 0
253. Cassandra Pegestam Nacka Wallenstam IBK (B) 9 0 0 0 0
254. Stephanie Dalbjer Nacka Wallenstam IBK (B) 2 0 0 0 0
255. Miranda Fantenberg Värmdö IF 1 0 0 0 0
256. Frida Haglund Värmdö IF 5 0 0 0 0
257. Mica Hulin Värmdö IF 6 0 0 0 0
258. Matilda Alexandersson Täby FC (D) 2 0 0 0 0
259. Johanna Gerendas Täby FC (D) 2 0 0 0 0
260. Maja Elmqvist Täby FC (D) 1 0 0 0 0
261. Josefine Moll Täby FC (D) 3 0 0 0 0
262. Maja Dahlin Täby FC (D) 1 0 0 0 0
263. Johanna Lindström Täby FC (D) 1 0 0 0 0
264. Louise Eklund Täby FC (D) 2 0 0 0 0
265. Sofia Lagerbielke Täby FC (D) 1 0 0 0 0
266. Hanna Ransgart Täby FC (D) 1 0 0 0 0
267. Karin Tilly Täby FC (D) 4 0 0 0 0
268. Ida Karvia Täby FC (D) 1 0 0 0 0
269. Sandra Lundström Täby FC (D) 2 0 0 0 0
270. Minna Skantz Täby FC (D) 3 0 0 0 0
271. Frida Engström Täby FC (D) 2 0 0 0 0
272. Thilde Penje Täby FC (D) 2 0 0 0 0
273. Ronja Palm Täby FC (D) 2 0 0 0 0
274. Melinda Berggren Täby FC (D) 1 0 0 0 0
275. Fanny Virgin Täby FC (D) 1 0 0 0 0
276. Sandra Litzén Täby FC (D) 2 0 0 0 0
277. Hedda Jonasson Blank Täby FC (D) 2 0 0 0 2
278. Josefin Lundström Täby FC (D) 1 0 0 0 2
279. Nike Kelbel Täby FC (D) 4 0 0 0 2
280. Emilie Lagerdahl Täby FC (D) 4 0 0 0 2
281. Madeleine Fjärdsjö Huddinge IK (B) 6 0 0 0 2
282. Thea Westman Vendelsö IK (A) 1 0 0 0 2
283. Jill Ivung Bele Barkarby IF IBF (C) 13 0 0 0 2
284. Caroline Jönsson Huddinge IK (B) 1 0 0 0 4
285. Michelle Möller Sköndals IK 14 0 0 0 4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis