Poängliga - Pantamera Pojkar Klass 3



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Joakim Andersson Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 17 35 5 40 4
2. William Schlugi Surahammars IBF (1) 17 22 8 30 4
3. Isac Berglund Tillberga IK Ung (2) 17 21 9 30 2
4. Jesper Fredriksson Surahammars IBF (1) 16 20 9 29 0
5. Vilgot Hedenborg Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 18 9 17 26 4
6. Pontus Lindholm Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 17 15 10 25 2
7. Elias Söderberg Surahammars IBF (1) 18 13 12 25 0
8. Tobias Lindholm Enköpings IBK 17 15 8 23 4
9. Mathias Julin Tillberga IK Ung (2) 17 11 11 22 4
10. Jonathan Berglund Tillberga IK Ung (2) 17 13 8 21 4
11. Philip Jonker IBK Hallsta (1) 16 16 4 20 2
12. Hugo Sohlberg Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 17 12 8 20 0
13. Emil Groth IBK Hallsta (1) 17 12 8 20 4
14. Johan Karlsson Orresta IF (1) 15 15 4 19 4
15. Axel Jinnestrand Surahammars IBF (1) 17 13 6 19 2
16. Emil Saverstam Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 15 12 7 19 6
17. Emil Reijonen Knäppmora AIK Pojkar (2) 18 13 4 17 8
18. Oliver Engbom Knäppmora AIK Pojkar (2) 17 12 5 17 2
19. Johannes Bali Skälby IBK (2) 16 14 2 16 11
20. Jesper Sandström Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 18 8 8 16 8
21. Malte Eriksson Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 13 7 9 16 0
22. Calle Boren Enköpings IBK 17 5 11 16 4
23. Theo Wold Tillberga IK Ung (2) 17 10 5 15 0
24. Anton Dahlström Skälby IBK (2) 9 8 7 15 0
25. Alexander Mastrotanasi Enköpings IBK 14 12 2 14 2
26. William Andersson Knäppmora AIK Pojkar (2) 15 9 5 14 0
27. Viktor Flink Skälby IBK (2) 17 9 5 14 0
28. Albin Karlsson IBK Köping Ung (2) 18 8 6 14 4
29. Eric Pettersson Surahammars IBF (1) 9 6 8 14 0
30. Elias Sjöqvist Enköpings IBK 11 9 4 13 9
31. Felix Larsson IBK Köping Ung (2) 15 5 8 13 2
32. Kalle Nilsson Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 13 7 5 12 0
33. Trym Arnelind IBK Köping Ung (2) 12 3 9 12 5
34. Daniel Johannesson Skälby IBK (2) 10 9 2 11 0
35. Oskar Berglund Lillån IBK (1) 12 8 3 11 2
36. Wilmer Parkatti Knäppmora AIK Pojkar (2) 17 4 7 11 2
37. Elmer Östman Skälby IBK (2) 6 4 7 11 4
38. Axel Horsley-Bemert IBK Köping Ung (2) 17 4 7 11 4
39. Emil Wallin Skälby IBK (2) 15 3 8 11 0
40. Gustav Odén Skälby IBK (2) 8 9 1 10 0
41. Tobias Stark Skälby IBK (2) 11 9 1 10 0
42. Douglas Redlund Enköpings IBK 13 8 2 10 2
43. Mattias Kirsch Lillån IBK (1) 11 8 2 10 2
44. Albin Lövgren Surahammars IBF (1) 17 5 5 10 2
45. Martin Meehan Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 13 3 7 10 0
46. Max Gunnstedt Tillberga IK Ung (2) 18 2 8 10 4
47. David Karlsson IBK Köping Ung (2) 18 8 1 9 4
48. Filip Jovic IBK Köping Ung (2) 14 7 2 9 0
49. Melvin Einarsson Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 11 7 2 9 2
50. Liam Schweitz Tillberga IK Ung (2) 17 6 3 9 0
51. Arvid Preinert Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 11 5 4 9 0
52. Gustav Nilsson-Bergström Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 16 4 5 9 0
53. Isak Nordgren IBK Hallsta (1) 17 3 6 9 2
54. Anton Gunnar Tillberga IK Ung (2) 18 3 6 9 10
55. Rasmus Andersson Skälby IBK (2) 17 6 2 8 0
56. Tim Leander Skälby IBK (2) 17 6 2 8 4
57. Linus Elfving Stegnell Orresta IF (1) 14 6 2 8 22
58. Max Strang Skälby IBK (2) 14 5 3 8 2
59. Anton Hellmyrs IBK Hallsta (1) 14 4 4 8 0
60. Albin Fager IBK Köping Ung (2) 18 6 1 7 4
61. Jesper Holm IBK Hallsta (1) 6 5 2 7 0
62. Linus Forsberg Orresta IF (1) 15 5 2 7 8
63. Victor Ström Lillån IBK (1) 14 4 3 7 0
64. Axel Andersson Skälby IBK (2) 6 3 4 7 0
65. Oliver Dolk Lillån IBK (1) 15 3 4 7 4
66. Lukas Asplund Lillån IBK (1) 11 3 4 7 6
67. Malte Heldesjö Skälby IBK (2) 15 2 5 7 2
68. Filip Segerberg Surahammars IBF (1) 13 2 5 7 2
69. Felix Söjbjerg IBK Hallsta (1) 15 2 5 7 12
70. Martin Persson Knäppmora AIK Pojkar (2) 15 5 1 6 4
71. Albin Lindberg Skälby IBK (2) 17 4 2 6 0
72. Felix Tingström Skälby IBK (2) 9 4 2 6 2
73. Samuel Ekmark Lillån IBK (1) 13 4 2 6 2
74. Felix Björkholm Lillån IBK (1) 13 4 2 6 2
75. Ahmad Homsi IBK Hallsta (1) 15 3 3 6 0
76. Hugo Simonsson Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 15 2 4 6 0
77. Alexander Rodahl Skälby IBK (2) 6 2 4 6 0
78. Philip Lotvonen Knäppmora AIK Pojkar (2) 5 2 4 6 2
79. Emil Karlsson Enköpings IBK 16 2 4 6 4
80. Max Holst Surahammars IBF (1) 14 2 4 6 4
81. Samuel Dahl Skälby IBK (2) 5 1 5 6 0
82. Albin Johansson Enköpings IBK 12 4 1 5 0
83. David Iggström Tillberga IK Ung (2) 4 4 1 5 4
84. Olle Härdstedt Lillån IBK (1) 12 3 2 5 4
85. Anton Ahlén Lillån IBK (1) 17 2 3 5 0
86. Jash Narshi Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 5 2 3 5 2
87. Jesper Dahmberg Tillberga IK Ung (2) 17 2 3 5 6
88. Rasmus Skogman IBK Hallsta (1) 16 1 4 5 4
89. Linus Wahlström Enköpings IBK 14 1 4 5 4
90. Simon Artmark Lillån IBK (1) 13 3 1 4 0
91. Adam Munkevik Skälby IBK (2) 8 3 1 4 0
92. Isac Sellberg Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 3 1 4 0
93. Patric Åslund Skälby IBK (2) 4 2 2 4 0
94. Linus Johansson Skälby IBK (2) 8 2 2 4 2
95. August Ericsson Tillberga IK Ung (2) 12 2 2 4 2
96. Viktor Björklind Skälby IBK (2) 2 1 3 4 0
97. Alexander Springfeldt Skälby IBK (2) 6 0 4 4 0
98. Clara Carlsson Tillberga IK Ung (2) 16 0 4 4 0
99. Filip Cederblad Surahammars IBF (1) 17 0 4 4 2
100. Pontus Lundqvist-Larsson Surahammars IBF (1) 12 3 0 3 0
101. Elias Billberg Skälby IBK (2) 6 3 0 3 0
102. Hugo Edlund IBK Köping Ung (2) 5 3 0 3 0
103. Eloyd Berhane Fessehaye Enköpings IBK 9 3 0 3 0
104. Joel Pettersson Enköpings IBK 3 3 0 3 0
105. Richard Johansson Lillån IBK (1) 8 3 0 3 0
106. Axel Eriksson Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 11 3 0 3 2
107. Adam Kumpumäki IBK Hallsta (1) 5 3 0 3 2
108. Gustav Wallin Orresta IF (1) 16 3 0 3 2
109. Isak Stenberg Enköpings IBK 3 2 1 3 0
110. Hugo Eskilsson Lillån IBK (1) 11 2 1 3 0
111. William Gillberg Lillån IBK (1) 10 2 1 3 0
112. Anton Luomaniemi Knäppmora AIK Pojkar (2) 18 2 1 3 4
113. Albin Johansson Knäppmora AIK Pojkar (2) 18 1 2 3 0
114. Oliver Samuelsson Överum Surahammars IBF (1) 2 1 2 3 0
115. Anton Persson IBK Hallsta (1) 13 1 2 3 0
116. August Borell Johansson Knäppmora AIK Pojkar (2) 16 1 2 3 2
117. Philip Axelsson Enköpings IBK 8 0 3 3 0
118. Lucas Waldenryd Lillån IBK (1) 18 0 3 3 0
119. Isak Blom Surahammars IBF (1) 18 0 3 3 0
120. Adam Almegård Tillberga IK Ung (2) 17 0 3 3 0
121. Hugo Hjort Surahammars IBF (1) 16 2 0 2 0
122. Hugo Rahmström Surahammars IBF (1) 6 2 0 2 2
123. Liam Ekholm IBK Hallsta (1) 14 2 0 2 2
124. Oscar Hammar Tillberga IK Ung (2) 7 2 0 2 6
125. Linus Oscarsson IBK Köping Ung (2) 16 2 0 2 13
126. Emil Boström Enköpings IBK 7 2 0 2 14
127. Andreas Wallberg Orresta IF (1) 12 1 1 2 0
128. Isak Wiborg IBK Köping Ung (2) 9 1 1 2 0
129. Isak Söderberg Surahammars IBF (1) 3 1 1 2 0
130. Pontus Österling Tillberga IK Ung (2) 18 1 1 2 0
131. Victor Forsberg Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 6 1 1 2 0
132. Elliot Kristensen Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 8 1 1 2 0
133. Martin Nilsson Lillån IBK (1) 6 1 1 2 0
134. Gustav Nilsson Lillån IBK (1) 10 1 1 2 0
135. Filip Hultgren Lillån IBK (1) 9 1 1 2 0
136. Liam Brenner IBK Hallsta (1) 15 1 1 2 2
137. Emil Zettergren Surahammars IBF (1) 2 1 1 2 2
138. Casper Hjort Surahammars IBF (1) 15 1 1 2 2
139. David Eckemark Orresta IF (1) 3 1 1 2 2
140. Teodor Älvegran Orresta IF (1) 14 1 1 2 12
141. Arvid Danielsson Skälby IBK (2) 6 0 2 2 0
142. Anton Persson Skälby IBK (2) 1 0 2 2 0
143. Oscar Capobianco Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 5 0 2 2 0
144. Oliver Sandlin Lillån IBK (1) 2 0 2 2 0
145. Philip Theander Enköpings IBK 8 0 2 2 2
146. Adam Arnesson Enköpings IBK 6 0 2 2 4
147. Lucas Wrethman Orresta IF (1) 3 1 0 1 0
148. Nils Groen Skälby IBK (2) 2 1 0 1 0
149. Joar Jylänki Knäppmora AIK Pojkar (2) 5 1 0 1 0
150. Levi Fägerholt Lillån IBK (1) 4 1 0 1 0
151. Jonatan Dannemalm Lillån IBK (1) 8 1 0 1 0
152. Sebastian Hawerman Tillberga IK Ung (2) 17 1 0 1 0
153. Samuel Staflin Tillberga IK Ung (2) 13 1 0 1 0
154. Albin Morsing IBK Köping Ung (2) 15 1 0 1 2
155. Isak Pettersson IBK Köping Ung (2) 11 1 0 1 2
156. Vilmer Spjuth IBK Köping Ung (2) 17 0 1 1 0
157. Casper Olofsson Skälby IBK (2) 2 0 1 1 0
158. Simon Nilsson Knäppmora AIK Pojkar (2) 18 0 1 1 0
159. Oscar Hillerström Lillån IBK (1) 16 0 1 1 0
160. Fredrik Stenström Enköpings IBK 6 0 1 1 0
161. Lukas Olsson Tillberga IK Ung (2) 1 0 1 1 0
162. Edvin Bäck Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 18 0 1 1 0
163. Max Nilsson Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 0 1 1 0
164. Martin Fredin Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 0 1 1 0
165. William Wessling Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 0 1 1 0
166. Jakob Nilsson IBK Hallsta (1) 13 0 1 1 2
167. Gustaf Burström Orresta IF (1) 15 0 1 1 2
168. Erik Bruhn Knäppmora AIK Pojkar (2) 18 0 1 1 2
169. Lucas Kuja-Halkola Knäppmora AIK Pojkar (2) 16 0 1 1 4
170. Samuel Lindgren Enköpings IBK 8 0 1 1 6
171. Niklas Edlund Enköpings IBK 2 0 0 0 0
172. Anton Carlsson Enköpings IBK 10 0 0 0 0
173. Henrik Carlström Enköpings IBK 15 0 0 0 0
174. Oskar Proos Enköpings IBK 1 0 0 0 0
175. Abel Murlughta Enköpings IBK 1 0 0 0 0
176. Martin Wickgren Lillån IBK (1) 7 0 0 0 0
177. Ludwig Jirvelius Lillån IBK (1) 11 0 0 0 0
178. Rasmus Bilow Lillån IBK (1) 9 0 0 0 0
179. Herman Svedberg Lillån IBK (1) 1 0 0 0 0
180. Robin Wrenne Lillån IBK (1) 5 0 0 0 0
181. Hugo Normark Lillån IBK (1) 11 0 0 0 0
182. Arvid Strömberg Lillån IBK (1) 1 0 0 0 0
183. Adam Pettersen Lillån IBK (1) 8 0 0 0 0
184. Martin Löfberg Orresta IF (1) 6 0 0 0 0
185. Billy Larsson Orresta IF (1) 16 0 0 0 0
186. Max Johansson Orresta IF (1) 2 0 0 0 0
187. John Nelson Orresta IF (1) 5 0 0 0 0
188. Rickard Lövgren Orresta IF (1) 13 0 0 0 0
189. Widegren Marcus Orresta IF (1) 2 0 0 0 0
190. Helge Carlström Enköpings IBK 3 0 0 0 0
191. Lukas Segersten Enköpings IBK 1 0 0 0 0
192. Andreas Nilsen IBK Köping Ung (2) 1 0 0 0 0
193. Jonas Nilsen IBK Köping Ung (2) 1 0 0 0 0
194. Oliwer Winther IBK Köping Ung (2) 1 0 0 0 0
195. Josef Nikrin Skälby IBK (2) 10 0 0 0 0
196. Samuel Larsson Surahammars IBF (1) 2 0 0 0 0
197. Joel Östman Skälby IBK (2) 12 0 0 0 0
198. Emil Nilsson Surahammars IBF (1) 8 0 0 0 0
199. Gabriel Engström Surahammars IBF (1) 1 0 0 0 0
200. Emil Leek Surahammars IBF (1) 15 0 0 0 0
201. Gustav Kallin IBK Hallsta (1) 14 0 0 0 0
202. Simon Zeeck IBK Hallsta (1) 3 0 0 0 0
203. Daniel Strandlund IBK Hallsta (1) 5 0 0 0 0
204. Yotsaphong Chaiphring IBK Hallsta (1) 15 0 0 0 0
205. Victor Hedblad Tillberga IK Ung (2) 2 0 0 0 0
206. John Henriksson-Eklund Tillberga IK Ung (2) 10 0 0 0 0
207. Alexander Jansson Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 0 0 0 0
208. Adam Blomgren Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 0 0 0 0
209. Emil Johannes Lillån IBK (1) 8 0 0 0 0
210. Henrik Cullberg Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 16 0 0 0 0
211. Adam Burman Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 0 0 0 0
212. Viggo Svedin Örebro SK Ungdomsklubb (2) (3) 1 0 0 0 0
213. Harley Berglund Tillberga IK Ung (2) 17 0 0 0 2
214. William Salomaa IBK Hallsta (1) 13 0 0 0 2
215. Rikard Otterström IBK Köping Ung (2) 10 0 0 0 2
216. William Holmgren Enköpings IBK 2 0 0 0 2
217. Arvid Danling Lillån IBK (1) 8 0 0 0 2
218. Marcus Gyllander Lillån IBK (1) 12 0 0 0 2
219. Tobias Windefelt Lillån IBK (1) 5 0 0 0 2
220. Gabriel Parkatti Knäppmora AIK Pojkar (2) 17 0 0 0 4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis