Poängliga - Juniorallsvenskan A Dam



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Alva Nybjörk Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 9 20 7 27 4
2. Maja Viström Gullänget-Kroksta IBS 11 11 12 23 6
3. Elin Vedin Gullänget-Kroksta IBS 12 21 1 22 9
4. Victoria Ström IBF Dalen 11 16 4 20 2
5. Alma Sundwall Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 9 12 7 19 0
6. Ellen Bäckstedt RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 8 11 8 19 2
7. Alexandra Terner RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 11 12 4 16 6
8. Lina Hägg Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 10 8 8 16 2
9. Sandra Svärd RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 11 7 9 16 0
10. Tova Eriksson RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 6 6 10 16 2
11. Maja Sund IBF Dalen 12 9 6 15 2
12. Klara Sundell Örnsköldsvik IBK 10 9 6 15 8
13. Hanna Kristoffersson Örnsköldsvik IBK 12 8 6 14 0
14. Elina Hirvi Örnsköldsvik IBK 9 8 5 13 0
15. Wilma Lindholm Örnsköldsvik IBK 10 10 2 12 0
16. Lisa Svarfvar RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 11 8 4 12 2
17. Matilda Norberg Gullänget-Kroksta IBS 10 10 1 11 2
18. Elvira Ekelund RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 11 7 4 11 2
19. Emma Sparf Örnsköldsvik IBK 12 6 5 11 2
20. Julia Öhlund Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 11 5 6 11 4
21. Johanna Hägglund Sävar IBF/IKSU Ungdom 9 8 2 10 0
22. Emmy Åhlén Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 11 7 3 10 4
23. Olivia Jonson RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 12 5 5 10 0
24. Wilma Parkle IBF Dalen 12 3 7 10 4
25. Hanna Berglund IBF Dalen 12 8 1 9 0
26. Ida Wallin Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 11 6 3 9 0
27. Ylva Sandström Sävar IBF/IKSU Ungdom 12 5 4 9 0
28. Jonna Stenvall RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 11 3 6 9 4
29. Julia Åsander Gullänget-Kroksta IBS 12 1 8 9 6
30. Sandra Norin Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 8 4 3 7 0
31. Elsa Frohm Larsson Sävar IBF/IKSU Ungdom 11 4 3 7 0
32. Agnes Holmgren Sävar IBF/IKSU Ungdom 8 4 3 7 0
33. Malin Hedlund IBF Dalen 10 4 3 7 6
34. Linnea Lindström RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 9 3 4 7 0
35. Hanna Laajanen Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 11 2 5 7 0
36. Rut Beraki Sävar IBF/IKSU Ungdom 10 2 5 7 2
37. Elsa Bergström IBF Dalen 12 1 6 7 0
38. Agnes Blomqvist Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 11 1 6 7 2
39. Ida Rusth Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 9 1 6 7 6
40. Amna Mohamed Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 11 6 0 6 0
41. Smilla Lundberg Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 11 5 1 6 0
42. Dennise Dotson Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 9 5 1 6 0
43. Signe Forssén Sävar IBF/IKSU Ungdom 10 4 2 6 0
44. Maja Hedström RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 12 4 2 6 0
45. Isabelle Hjulborg RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 3 4 2 6 0
46. Lisa Sjölund Gullänget-Kroksta IBS 12 3 3 6 2
47. Julia Söderström Örnsköldsvik IBK 9 2 4 6 2
48. Mira Sandström IBF Dalen 8 2 4 6 6
49. Moa Waern RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 12 5 0 5 0
50. Alice Rosen Örnsköldsvik IBK 9 3 2 5 0
51. Moa Frode Örnsköldsvik IBK 6 2 3 5 0
52. Saga Hägglund Sävar IBF/IKSU Ungdom 9 2 3 5 0
53. Julia Westerbergh IBF Dalen 12 1 4 5 0
54. Ellen Berglund IBF Dalen 11 1 4 5 2
55. Emelie Jonsson Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 8 1 4 5 4
56. Wilma Rydfjäll Sävar IBF/IKSU Ungdom 6 3 1 4 0
57. Elsa Lambertsson IBF Dalen 12 3 1 4 2
58. Cornelia Boström IBF Dalen 9 3 1 4 2
59. Amanda Niclasson RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 11 3 1 4 6
60. Amanda Hansson Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 6 2 2 4 0
61. Tove Hållstam IBF Dalen 8 2 2 4 0
62. Matilda Byström Örnsköldsvik IBK 11 2 2 4 4
63. Cecilia Vainio RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 10 1 3 4 0
64. Jennifer Engström Sävar IBF/IKSU Ungdom 12 1 3 4 4
65. Agnes Granberg RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 7 0 4 4 0
66. Julia Andersson Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 11 0 4 4 0
67. Louise Ramebäck Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 7 3 0 3 0
68. Sandra Nilsson Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 9 3 0 3 2
69. Emelie Bårman Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 7 3 0 3 2
70. Clara Lindberg Gullänget-Kroksta IBS 10 2 1 3 0
71. Andrea Claesson RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 9 2 1 3 0
72. Myra Aggestål Sävar IBF/IKSU Ungdom 5 2 1 3 0
73. Maja Forsman IBF Dalen 11 2 1 3 0
74. Moa Pettersson Gullänget-Kroksta IBS 2 2 1 3 2
75. Maja Olsson Gullänget-Kroksta IBS 4 1 2 3 0
76. Ellen Hägglund Sävar IBF/IKSU Ungdom 9 1 2 3 0
77. Liv Falk Sävar IBF/IKSU Ungdom 5 1 2 3 2
78. Hanna Ahlgren RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 10 1 2 3 2
79. Lina Haga Gullänget-Kroksta IBS 8 1 2 3 6
80. Jennifer Westberg-Gren Gullänget-Kroksta IBS 2 0 3 3 0
81. Emma Marklund Sävar IBF/IKSU Ungdom 9 0 3 3 0
82. Maja Nilsson RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 4 0 3 3 2
83. Stina Olsson Gullänget-Kroksta IBS 6 2 0 2 0
84. Ida Lindé Örnsköldsvik IBK 9 2 0 2 2
85. Ellen Rönnqvist Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 7 2 0 2 6
86. Ellen Lundberg Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 6 1 1 2 0
87. Elin Nordin Gullänget-Kroksta IBS 4 1 1 2 2
88. Ida Pettersson Gullänget-Kroksta IBS 12 1 1 2 4
89. Moa Våglund Gullänget-Kroksta IBS 5 0 2 2 0
90. Elin Åström Gullänget-Kroksta IBS 1 0 2 2 0
91. Vanessa Östman Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 10 0 2 2 0
92. Filippa Nilsson Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 3 0 2 2 0
93. Hanna Strömberg Örnsköldsvik IBK 4 0 2 2 0
94. Ida Pettersson Örnsköldsvik IBK 8 0 2 2 2
95. Alice Granqvist Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 8 0 2 2 2
96. Ida Bylund Gullänget-Kroksta IBS 2 1 0 1 0
97. Lisa Ehlin Örnsköldsvik IBK 7 1 0 1 0
98. Maja Sköldh Örnsköldsvik IBK 7 1 0 1 0
99. Julia Wedman RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 2 1 0 1 0
100. Rebecka Nimrodsson IBF Dalen 4 1 0 1 0
101. Jonna Berg Karlsson IBF Dalen 3 1 0 1 0
102. Lovisa Hedin RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 7 1 0 1 2
103. Jenny Tiger Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 7 1 0 1 2
104. Moa Thysell Sävar IBF/IKSU Ungdom 7 1 0 1 6
105. Ida Åström Sävar IBF/IKSU Ungdom 3 0 1 1 0
106. Hannah Vallin Örnsköldsvik IBK 4 0 1 1 0
107. Julia Falk RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 8 0 1 1 0
108. Emma Rehn IBF Dalen 2 0 1 1 0
109. Signe Sundvall Gullänget-Kroksta IBS 12 0 1 1 0
110. Moa Rhodin Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 11 0 1 1 0
111. Tindra Bylund Gullänget-Kroksta IBS 3 0 1 1 0
112. Felicia Hjelt Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 4 0 1 1 0
113. Wilma Andersson Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 11 0 1 1 2
114. Anna Granberg IBF Dalen 1 0 1 1 2
115. Julia Näslund Örnsköldsvik IBK 12 0 1 1 2
116. Ebba Grönroos Örnsköldsvik IBK 10 0 1 1 2
117. Ida Bergström Örnsköldsvik IBK 6 0 0 0 0
118. Elin Hägglöf Örnsköldsvik IBK 4 0 0 0 0
119. Lina Oscarsson Örnsköldsvik IBK 1 0 0 0 0
120. Amanda Boström Sävar IBF/IKSU Ungdom 1 0 0 0 0
121. Elina Paulsson Sävar IBF/IKSU Ungdom 1 0 0 0 0
122. Maria Häggström Sävar IBF/IKSU Ungdom 7 0 0 0 0
123. Maja Lindsjö Sävar IBF/IKSU Ungdom 10 0 0 0 0
124. Emma Gustavsson Sävar IBF/IKSU Ungdom 9 0 0 0 0
125. Tilde Hållstam Sävar IBF/IKSU Ungdom 1 0 0 0 0
126. Madeleine Lundmark Sävar IBF/IKSU Ungdom 7 0 0 0 0
127. Nora Hedlund Sävar IBF/IKSU Ungdom 1 0 0 0 0
128. Ebba Öberg Sävar IBF/IKSU Ungdom 4 0 0 0 0
129. Natalie Hjertberg RIG Umeå IBF /Röbäcks IF 6 0 0 0 0
130. Vendela Hållander Örnsköldsvik IBK 1 0 0 0 0
131. Mathilda Öhgren Örnsköldsvik IBK 6 0 0 0 0
132. Anna Hållberg Örnsköldsvik IBK 2 0 0 0 0
133. Kristina Dahlin Örnsköldsvik IBK 11 0 0 0 0
134. Madelene Eriksson Örnsköldsvik IBK 6 0 0 0 0
135. Elin Bergström Gullänget-Kroksta IBS 1 0 0 0 0
136. Vilma Byström Gullänget-Kroksta IBS 1 0 0 0 0
137. Linnea Sånevall Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 3 0 0 0 0
138. Fanny Hasselryd Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 7 0 0 0 0
139. Wilma Lundberg Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 5 0 0 0 0
140. Maja Lindgren Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 7 0 0 0 0
141. Sai Bhalerao Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 1 0 0 0 0
142. Linnea Sandström Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 5 0 0 0 0
143. Sofia Eklund Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 1 0 0 0 0
144. Ella Johansson Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 5 0 0 0 0
145. Linnea Grönlund Team Thorengruppen/Gimonäs UIF 2 0 0 0 0
146. Wilma Holmberg Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 6 0 0 0 0
147. Nora Östman Gullänget-Kroksta IBS 1 0 0 0 0
148. Tilde Ekeving Gullänget-Kroksta IBS 6 0 0 0 0
149. Ida Häggström Gullänget-Kroksta IBS 3 0 0 0 0
150. Tindra Nygren Gullänget-Kroksta IBS 1 0 0 0 0
151. Isabell Olsson Gullänget-Kroksta IBS 1 0 0 0 0
152. Josefin Rasmussen Gullänget-Kroksta IBS 3 0 0 0 0
153. Mimmi Hansson Gullänget-Kroksta IBS 2 0 0 0 0
154. Sanna Hägglund Gullänget-Kroksta IBS 4 0 0 0 0
155. Emilia Hörnfeldt Gullänget-Kroksta IBS 1 0 0 0 0
156. Tilde Hörnkvist Gullänget-Kroksta IBS 4 0 0 0 0
157. Emmy Sundqvist Gullänget-Kroksta IBS 2 0 0 0 0
158. Vilma Abrahamsson Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 1 0 0 0 0
159. Nora Persson Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 9 0 0 0 0
160. Vilma Hoope Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 2 0 0 0 0
161. Klara Eriksson Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 1 0 0 0 0
162. Clara Luthman Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 1 0 0 0 0
163. Alva Hörnlund IBF Dalen 3 0 0 0 0
164. Elsa Nilsson IBF Dalen 2 0 0 0 0
165. Elin Andersson IBF Dalen 6 0 0 0 0
166. Felicia Häggström IBF Dalen 9 0 0 0 0
167. Tove Slettvoll IBF Dalen 4 0 0 0 0
168. Angelica Gabrielsson IBF Dalen 12 0 0 0 0
169. Louice Carlson IBF Dalen 1 0 0 0 0
170. Tilda Björklund IBF Dalen 10 0 0 0 0
171. Vilma Sellbom Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 7 0 0 0 2
172. Emilia Hansson Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 2 0 0 0 2
173. Sofia Sandström Örnsköldsvik IBK 1 0 0 0 2
174. Alice Edblad Örnsköldsvik IBK 2 0 0 0 2
175. Matilda Rahm Sävar IBF/IKSU Ungdom 8 0 0 0 2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis