Poängliga - Pojkar Klass 3



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Samuel Lönnström Knäppmora AIK Pojkar 1 18 30 14 44 13
2. Jacob Gustavsson Kungsörs IBK 1 16 24 7 31 0
3. Jesper Söderström Knäppmora AIK Pojkar 1 17 20 10 30 6
4. Anton Dahlström Skälby IBK 2 18 17 10 27 0
5. Mattias Lindfors MIK Västerås 3 17 12 12 24 0
6. Peter Yahya Knäppmora AIK Pojkar 1 17 17 6 23 8
7. Filip Roos MIK Västerås 3 9 11 11 22 0
8. Andony Zûniga Kungsörs IBK 1 14 15 5 20 6
9. Anton Ahlgren Romfartuna Gymnastik O IF 1 14 14 6 20 4
10. Hampus Wallenius MIK Västerås 3 15 13 7 20 2
11. Christian Mankonen Pettersson Västerås IBS Ung 5 15 12 8 20 4
12. Rasmus Wallenius MIK Västerås 3 17 11 8 19 6
13. Rasmus Lindblom Romfartuna Gymnastik O IF 1 17 10 7 17 0
14. Daniel Johannesson Skälby IBK 2 18 8 9 17 0
15. Filip Björk MIK Västerås 3 17 12 4 16 2
16. Anton Persson Skälby IBK 2 16 11 5 16 8
17. Benjamin Bladh Romfartuna Gymnastik O IF 1 18 11 4 15 4
18. Adam Salminen IBK Köping Ung 2 13 11 4 15 10
19. Johan Ericsson Kungsörs IBK 1 18 3 12 15 6
20. Oscar Berglund Tillberga IK 2 12 10 4 14 0
21. August Sundius Knäppmora AIK Pojkar 1 18 10 4 14 12
22. Filip Westerberg MIK Västerås 3 15 8 6 14 2
23. Vilgot Hedenborg Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 17 8 6 14 4
24. David Alvin IFK Arboga IBK ung 3 17 8 6 14 6
25. Axel Andersson Skälby IBK 2 17 8 6 14 11
26. Dennis Jansson Knäppmora AIK Pojkar 1 16 6 8 14 12
27. Alexander Andersson IBK Köping Ung 2 10 10 3 13 2
28. Hugo Karlsson IFK Arboga IBK ung 3 18 8 5 13 6
29. Linus Karlsson Kungsörs IBK 1 18 7 6 13 0
30. Jakob Nordin MIK Västerås 3 10 7 6 13 12
31. Melvin Wernersson IFK Arboga IBK ung 3 17 9 3 12 2
32. Sebastian Bergström IBK Köping Ung 2 14 9 3 12 6
33. Pontus Lindholm Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 11 8 4 12 0
34. Filip Haverinen Knäppmora AIK Pojkar 1 16 8 4 12 2
35. Rikard Landernäs IFK Arboga IBK ung 3 17 8 4 12 2
36. Tage Sjöberg IBK Köping Ung 2 14 7 5 12 2
37. Hugo Sohlberg Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 15 7 5 12 6
38. Joakim Andersson Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 11 6 6 12 0
39. Elijah McGregor Västerås IBS Ung 5 15 6 6 12 0
40. Kasper Rhönnstad Kungsörs IBK 1 11 2 10 12 16
41. Patric Åslund Skälby IBK 2 11 6 5 11 8
42. Malte Eriksson Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 16 5 6 11 2
43. Edvin Lundin Frisk Tillberga IK 2 11 4 7 11 0
44. Melker Westman Västerås IBS Ung 5 5 4 7 11 4
45. Jash Narshi Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 13 9 1 10 4
46. Oskar Rosendahl IBK Köping Ung 2 13 8 2 10 8
47. Rikard Klinga IFK Arboga IBK ung 3 14 7 3 10 4
48. Max Elmlund Romfartuna Gymnastik O IF 1 16 6 4 10 2
49. Filip Hjärtström IFK Arboga IBK ung 3 17 5 5 10 4
50. Patrick Waldnersson IFK Arboga IBK ung 3 17 5 5 10 4
51. Adam Andersson MIK Västerås 3 18 5 5 10 8
52. Elias Niclasson Västerås IBS Ung 5 15 4 6 10 0
53. Jesper Engbom Västerås IBS Ung 5 12 7 2 9 0
54. Rasmus Andersson Skälby IBK 2 16 5 4 9 0
55. Adam Åström Tillberga IK 2 9 5 4 9 4
56. Alexander Rodahl Skälby IBK 2 15 4 5 9 0
57. Mathias Whruck Thorsell Romfartuna Gymnastik O IF 1 14 4 5 9 2
58. Gustav Baresic MIK Västerås 3 16 3 6 9 0
59. Elmer Östman Skälby IBK 2 13 3 6 9 4
60. Benjamin Hiltunen Knäppmora AIK Pojkar 1 15 3 6 9 8
61. Elliot Larspers Kungsörs IBK 1 17 7 1 8 2
62. Sebastian Olivensjö Västerås IBS Ung 5 16 6 2 8 0
63. Sebastian Langgren Skälby IBK 2 14 6 2 8 2
64. Jakob Wickman Romfartuna Gymnastik O IF 1 13 6 2 8 6
65. Jesper Sandström Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 16 2 6 8 2
66. Niclas Ericsson-Bergmark Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 12 6 1 7 0
67. Wilmer Gräf IFK Arboga IBK ung 3 17 6 1 7 0
68. Nils Groen Västerås IBS Ung 5 6 6 1 7 4
69. Oscar Hammar Tillberga IK 2 13 5 2 7 2
70. Fredrik Dunberg Tillberga IK 2 6 4 3 7 4
71. Robert Whruck Thorsell Romfartuna Gymnastik O IF 1 12 3 4 7 0
72. Andreas Koskela MIK Västerås 3 15 3 4 7 2
73. Philip Lotvonen Knäppmora AIK Pojkar 1 16 2 5 7 6
74. Pontus Österling Tillberga IK 2 16 5 1 6 0
75. Adam Rinneby Västerås IBS Ung 5 12 5 1 6 0
76. Anton Forsman MIK Västerås 3 13 5 1 6 2
77. Oscar Olofsson Tillberga IK 2 11 5 1 6 2
78. Malte Heldesjö Skälby IBK 2 12 4 2 6 0
79. Lukas Olsson Tillberga IK 2 10 3 3 6 0
80. Sixten Landin MIK Västerås 3 16 3 3 6 2
81. David Iggström Tillberga IK 2 17 3 3 6 8
82. Ludwig blomkvist Kungsörs IBK 1 12 3 3 6 10
83. David Pettersson IBK Köping Ung 2 11 0 6 6 0
84. Johannes Bali Skälby IBK 2 11 5 0 5 0
85. Joakim Nyström IBK Köping Ung 2 10 5 0 5 8
86. William Becker Romfartuna Gymnastik O IF 1 13 4 1 5 6
87. Kasper Johansson Tillberga IK 2 9 4 1 5 7
88. William Wedholm MIK Västerås 3 13 3 2 5 0
89. Simon Granström Kungsörs IBK 1 15 2 3 5 0
90. Elias Billberg Skälby IBK 2 17 2 3 5 0
91. Filip Roos Västerås IBS Ung 5 5 4 0 4 0
92. Hampuz Cederlind Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 10 4 0 4 2
93. Arvid Preinert Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 10 3 1 4 0
94. Thim Smedbrant IFK Arboga IBK ung 3 16 3 1 4 0
95. Anton Eriksson Tillberga IK 2 6 3 1 4 2
96. Isac Berglund Tillberga IK 2 9 2 2 4 0
97. Joaqim Pedersen MIK Västerås 3 12 2 2 4 0
98. Hugo Sjöwits Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 5 2 2 4 0
99. Simon Brattén IBK Köping Ung 2 14 2 2 4 2
100. Emil Damgren IBK Köping Ung 2 12 2 2 4 6
101. Alexander Mungsjö Västerås IBS Ung 5 7 1 3 4 0
102. Matthias Hallström IBK Köping Ung 2 17 1 3 4 2
103. Emil Saverstam Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 8 1 3 4 2
104. Abdinasir Abdi Adan Knäppmora AIK Pojkar 1 13 0 4 4 0
105. Filip Norling IFK Arboga IBK ung 3 17 0 4 4 14
106. Albin Karlsson IBK Köping Ung 2 9 3 0 3 0
107. Albin Kandell Västerås IBS Ung 5 8 3 0 3 2
108. Leo Lindvall Hedin Tillberga IK 2 7 3 0 3 2
109. Cevin Fridh Knäppmora AIK Pojkar 1 18 2 1 3 0
110. Hugo Simonsson Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 15 2 1 3 0
111. Anton Sjödin Västerås IBS Ung 5 13 2 1 3 0
112. Elias Landqvist IBK Köping Ung 2 11 2 1 3 4
113. Viktor Fredriksson Romfartuna Gymnastik O IF 1 14 2 1 3 6
114. Marcus Karlsved Romfartuna Gymnastik O IF 1 16 1 2 3 0
115. Emil Millberg Kungsörs IBK 1 17 1 2 3 0
116. Gabriel Stigsson IBK Köping Ung 2 16 1 2 3 0
117. Jesper Jansson IBK Köping Ung 2 15 1 2 3 0
118. Petter Windås IFK Arboga IBK ung 3 15 1 2 3 2
119. Anton Johansson IFK Arboga IBK ung 3 14 1 2 3 2
120. Simon Stål Tillberga IK 2 10 1 2 3 2
121. Joel Andersson-Segerlind Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 12 1 2 3 14
122. Marcus Vacev Tillberga IK 2 11 0 3 3 0
123. Elias Thell Knäppmora AIK Pojkar 1 16 0 3 3 0
124. Isak Kjellberg Romfartuna Gymnastik O IF 1 18 0 3 3 20
125. Cassandra Stigenberg Kungsörs IBK 1 15 2 0 2 0
126. Daniel Gardner IFK Arboga IBK ung 3 13 2 0 2 0
127. Colin Isaksson Västerås IBS Ung 5 7 2 0 2 0
128. Liam Schweitz Tillberga IK 2 5 2 0 2 2
129. Sebastian Holmberg MIK Västerås 3 13 1 1 2 0
130. Martin Meehan Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 7 1 1 2 0
131. Noel Milleskog Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 11 1 1 2 0
132. Viktor Björklind Västerås IBS Ung 5 1 1 1 2 0
133. Emil Wallin Västerås IBS Ung 5 9 1 1 2 0
134. Gustav Odén Västerås IBS Ung 5 11 1 1 2 0
135. Marcus Store IBK Köping Ung 2 8 1 1 2 0
136. Viktor Grimerö MIK Västerås 3 12 1 1 2 2
137. Oscar Andersson Kungsörs IBK 1 14 1 1 2 4
138. Jakob Farid IBK Köping Ung 2 11 1 1 2 4
139. Linus Rönnholm Västerås IBS Ung 5 16 1 1 2 6
140. Max Bergström MIK Västerås 3 17 1 1 2 10
141. Kevin Pettersson Duong Västerås IBS Ung 5 14 1 1 2 12
142. Hampus Enlund Västerås IBS Ung 5 7 0 2 2 0
143. Alexander Bjurling Västerås IBS Ung 5 8 0 2 2 0
144. Erik Bresser Romfartuna Gymnastik O IF 1 15 0 2 2 0
145. Gustav Rolandsson Tillberga IK 2 7 0 2 2 0
146. Pontus Svensson Tillberga IK 2 5 0 2 2 0
147. Andres Cruz IFK Arboga IBK ung 3 16 0 2 2 2
148. Jonas Nilsson IFK Arboga IBK ung 3 14 0 2 2 4
149. Samuel Berg Knäppmora AIK Pojkar 1 18 0 2 2 4
150. Alexander Springfeldt Skälby IBK 2 12 0 2 2 4
151. Joel Wirtanen Kungsörs IBK 1 12 1 0 1 0
152. Melvin Andersson Kungsörs IBK 1 4 1 0 1 0
153. Gustav Nilsson-Bergström Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 14 1 0 1 0
154. Melvin Einarsson Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 2 1 0 1 0
155. Felix Tingström Skälby IBK 2 5 1 0 1 0
156. Viktor Flink Skälby IBK 2 2 1 0 1 0
157. Lukas Ödman MIK Västerås 3 2 1 0 1 0
158. Elias Larsson IFK Arboga IBK ung 3 4 1 0 1 0
159. Mattias Karlsson IBK Köping Ung 2 7 1 0 1 0
160. Viktor Karlsson Romfartuna Gymnastik O IF 1 5 1 0 1 0
161. Emil Johansson Persson Romfartuna Gymnastik O IF 1 14 1 0 1 2
162. Rasmus Wallén IFK Arboga IBK ung 3 3 1 0 1 2
163. Calle Janevald Romfartuna Gymnastik O IF 1 11 1 0 1 4
164. Albin Fager IBK Köping Ung 2 4 0 1 1 0
165. Eric Jansson IFK Arboga IBK ung 3 10 0 1 1 0
166. Dante Lindqvist IFK Arboga IBK ung 3 8 0 1 1 0
167. Hugo Rödlund Västerås IBS Ung 5 2 0 1 1 0
168. Filip Stolpe MIK Västerås 3 12 0 1 1 0
169. Jonathan Berglund Tillberga IK 2 4 0 1 1 0
170. August Ericsson Tillberga IK 2 13 0 1 1 0
171. Alexander Göransson Knäppmora AIK Pojkar 1 17 0 1 1 0
172. Lukas Andersson Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 1 0 1 1 0
173. Victor Forsberg Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 5 0 1 1 0
174. Adam Blomgren Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 1 0 1 1 0
175. Tobias Pohl Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 2 0 1 1 0
176. Tim Leander Skälby IBK 2 2 0 1 1 0
177. Adam Munkevik Skälby IBK 2 10 0 1 1 2
178. Jacob Rooth Knäppmora AIK Pojkar 1 16 0 1 1 2
179. Anton Gunnar Tillberga IK 2 1 0 1 1 2
180. Viktor Forsberg Västerås IBS Ung 5 11 0 1 1 2
181. Emil Jogevall IBK Köping Ung 2 8 0 1 1 2
182. Benjamin Kovacevic IBK Köping Ung 2 6 0 1 1 6
183. Markus Asplund Västerås IBS Ung 5 10 0 1 1 6
184. Oscar Windahl Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 15 0 1 1 10
185. Kalle Nilsson Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 3 0 0 0 0
186. Emil Reijonen Knäppmora AIK Pojkar 1 1 0 0 0 0
187. Oliver Engbom Knäppmora AIK Pojkar 1 1 0 0 0 0
188. Noah Freiij Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 1 0 0 0 0
189. Henrik Cullberg Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 13 0 0 0 0
190. Edvin Bäck Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 16 0 0 0 0
191. Robin Eriksson Knäppmora AIK Pojkar 1 2 0 0 0 0
192. Hampus Holmström Knäppmora AIK Pojkar 1 7 0 0 0 0
193. Dennis K Nässen Tillberga IK 2 14 0 0 0 0
194. Madeleine Nilson Tillberga IK 2 6 0 0 0 0
195. Jonatan Lie MIK Västerås 3 15 0 0 0 0
196. William Persson MIK Västerås 3 5 0 0 0 0
197. Erik Eklund Tillberga IK 2 14 0 0 0 0
198. Pontus Liljebrand Tillberga IK 2 14 0 0 0 0
199. Arvid Danielsson Skälby IBK 2 10 0 0 0 0
200. Linus Fransson Skälby IBK 2 1 0 0 0 0
201. Sebastian Wretling Kungsörs IBK 1 1 0 0 0 0
202. Denny Hebib Kungsörs IBK 1 12 0 0 0 0
203. Simon Wiktorsson Kungsörs IBK 1 16 0 0 0 0
204. Albin Hodzic Kungsörs IBK 1 10 0 0 0 0
205. Joel Östman Skälby IBK 2 8 0 0 0 0
206. Albin Lindberg Skälby IBK 2 1 0 0 0 0
207. Daniel Kjellgren-Idefjell Kungsörs IBK 1 1 0 0 0 0
208. Gabriel Örnstedt Romfartuna Gymnastik O IF 1 10 0 0 0 0
209. Simon Holgersson Romfartuna Gymnastik O IF 1 3 0 0 0 0
210. Josef Nikrin Skälby IBK 2 14 0 0 0 0
211. Elis Forsberg Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 1 0 0 0 0
212. Aaron Lundberg-Kjellman Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 1 0 0 0 0
213. Elliot Kristensen Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 1 0 0 0 0
214. Alfons Berglund Västerås IBS Ung 5 14 0 0 0 0
215. Hannes Bager IFK Arboga IBK ung 3 3 0 0 0 0
216. Viktor Persson IFK Arboga IBK ung 3 8 0 0 0 0
217. Isac Backby Västerås IBS Ung 5 9 0 0 0 0
218. Filip Larsson Västerås IBS Ung 5 12 0 0 0 0
219. Leo Stark Västerås IBS Ung 5 5 0 0 0 0
220. Rikard Otterström IBK Köping Ung 2 17 0 0 0 0
221. Anton Tuuliainen IBK Köping Ung 2 1 0 0 0 0
222. Joel Gunnarsson IBK Köping Ung 2 1 0 0 0 0
223. Martin Stegberg Romfartuna Gymnastik O IF 1 16 0 0 0 0
224. Benjamin Ryberg Ericsson IBK Köping Ung 2 4 0 0 0 0
225. Albin Johansen IBK Köping Ung 2 8 0 0 0 0
226. Adam Grundel IBK Köping Ung 2 17 0 0 0 0
227. Dennis Melin IBK Köping Ung 2 9 0 0 0 2
228. Carl Aalto IFK Arboga IBK ung 3 8 0 0 0 2
229. Axel Eriksson Örebro SK Ungdomsklubb (PK3) 2 0 0 0 2
230. Niclas Levin Kungsörs IBK 1 5 0 0 0 2
231. Linus Österling Tillberga IK 2 11 0 0 0 2
232. Jakob Jansson Knäppmora AIK Pojkar 1 17 0 0 0 2
233. Martin Jacobsson Kungsörs IBK 1 6 0 0 0 4
234. Marcus Oilenius Kungsörs IBK 1 16 0 0 0 4
235. Linus Johansson Skälby IBK 2 12 0 0 0 4
236. Alfons Markusson IFK Arboga IBK ung 3 7 0 0 0 4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis